انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 8:33am

پاسخ به موضوع  [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 42  بعدی
 QuasarARM - اندی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:

در مورد pcb من مشکل با ارایه pcbهای خودم ندارم ولی قبلا در خلال توضیحات برای بقیه دوستان چند بار گفتم اول باید ببینید کدوم قطعات جایگزین رو قراره استفاده کنید مبتنی بر این تغییرات بردتون رو طراحی شخصی کنید .

من طرح خودم رو پیشنهاد دادم دوستان از اپ امپ تا ماسفت و dc convertor اش رو نتونستن پیدا کنن.

باز اگر میتونید اون قطعات رو مطابق طرح من تهیه کنید تا pcb بدم خدمتتون.

امیر جام ممنون از راهنماییت. اگه پی سی بی با قطعات لطف کنید ممنون میشم. لطفا محل تهیه قطعاتم بگین

دوشنبه 28 دی1394 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

stkmelodi_20 نوشته است:
نقل قول:

در مورد pcb من مشکل با ارایه pcbهای خودم ندارم ولی قبلا در خلال توضیحات برای بقیه دوستان چند بار گفتم اول باید ببینید کدوم قطعات جایگزین رو قراره استفاده کنید مبتنی بر این تغییرات بردتون رو طراحی شخصی کنید .

من طرح خودم رو پیشنهاد دادم دوستان از اپ امپ تا ماسفت و dc convertor اش رو نتونستن پیدا کنن.

باز اگر میتونید اون قطعات رو مطابق طرح من تهیه کنید تا pcb بدم خدمتتون.

امیر جام ممنون از راهنماییت. اگه پی سی بی با قطعات لطف کنید ممنون میشم. لطفا محل تهیه قطعاتم بگین

دوست عزیز اپ امپهای ریل تو ریل فرکانس بالا فقط بازار تهران هست ( معمولا جوان الکترونیک در هر برهه زمانی یکی دو مدل حداقل داره ).

میکرو رو کویر الکترونیک داره .

دی سی کانورتور طرح من هم نمایندگی mornsun طبقه پایین پاساژ امجد .

ماسفت و رگولاتورها و آمپلی فایر صوتی جایگزین و دیودهای شاتکی و ایپیرام رو تقریبا اکثر فروشگاهها دارن .

شما اول قطعاتت رو جور کن اگر قطعات رو جور کردی من برد طرح خودم رو میدم خدمتتون .
اگر اون قطعات پیدا نشد مجبورید در طرح تغییرات بدین که یه برد دیگه میخواد .

لیست قطعات نسبتا خاصی که باید تهیه کنید :
اپ امپ lt6203 پکیج ms8
کانورتور منفی icl7660
دی سی کانورتور 1 وات 3 به 5 از نوع mornsun 0305
میکرو stm32f100c8t6
آمپلی فایر صوتی lm386
ماسفت مثبت و منفی irf7317

اون آی سی کوچیکه تصویر اپ امپ مد نظره که تصویرش رو در کنار یه آی سی 8 پین پکیج so8 اس ام دی معمولی قرار دادم در جریان باشید سایز s8 مینی یعنی چقدر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 28 دی1394 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیوست:
1219.jpg
سلام این مدار میتونه جای تراکو پاور رو بگیره البته نیاز به تغییرات داره اون ایسی که شماره نداره lm317 هست البته پی سی بس هم داره (ارزونتر در میاد وقابل تعمیره)

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

سه شنبه 29 دی1394 - 10:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

12341234 نوشته است:
پیوست:
1219.jpg
سلام این مدار میتونه جای تراکو پاور رو بگیره البته نیاز به تغییرات داره اون ایسی که شماره نداره lm317 هست البته پی سی بس هم داره (ارزونتر در میاد وقابل تعمیره)

دوست عزیز تراکو پاور کجای این مدار استفاده شده ؟

اون ماینر بود که تراکو پاور داشت .
بجای تراکو پاور هم همونزمان انواع کانورتور پک شده جایگزین در بازار موجود بود یا با کانورتورهای مختلف step up / down دقیق سویچینگ گسسته میبستنش .

سه شنبه 29 دی1394 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
تراکو پاور همون دی سی کنورتوره دیگه مکه نه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

چهارشنبه 30 دی1394 - 9:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

12341234 نوشته است:
سلام
تراکو پاور همون دی سی کنورتوره دیگه مکه نه

تراکو یه برند سازنده دی سی کانورتوره.

در ایران کسی از محصولات این برند استفاده نمیکنه .

معمولا جایی لازم باشه از محصولات mornsun که همه رنجش اینجا موجوده استفاده میکنن یا کانورتور مجزای گسسته میبندن.

اون مداری که شما تصویرش رو گذاشتی تغذیه ورودی بالای 18 ولت رو میگیره تغذیه مثبت و منفی پنج رو تامین میکنه البته نه به فرم کانورتور سوییچینگ ....اون مدار آنالوگه.
هر جا اسم دی سی کانورتور اومد منظور تراکو پاور و ماینر نیست دوست عزیز.

* مدارات دی سی کانورتور چه شرکتی و چه دست ساز همگی سیم پیچ و اکثرا ترانس اولیه ثانویه دارن و سوییچینگ کار میکنن

دی سی کانورتوری که مد نظر من هست و توضیح دادم بخاطر این استفاده شده که میخواستم دستگاه با یک سلول باتری لیتیوم آیونی کار کنه .
ولتاژ این باتری ها در حالت فول شارژ حدود 4.3 و در حالت تخلیه حدود 3.3 ولته .
دی سی کانورتور اینجا کارش تبدیل ولتاژ رگوله نشده و پایین تک سلول باتری به ولتاژ 5 ولت رگوله شده 1 واته.

یعنی کانورتور افزاینده است .

این مدار تغذیه منفی برای اپ امپ اش نداره ... بخش پاور فرستنده اش 5 ولته بخش دیجیتال و آنالوگش هم 3.3 ولته.

کانورتوری که من استفاده کردم همونطور که توضیح دادم mornsun 0305 هست و اگر از این هم استفاده نمیکردم یه مدار گسسته با یکی از آی سی های تغذیه سویچینگ رایج مثل 34063 ..3845 و غیره که اختصاصی اینکار هستن کانورتور مد نظرم رو میساختم .

این رنج آی سی ها اختصاصا برای افزایش و کاهش ولتاژ با خروجی دقیق تحت کنترل کامل ساخته شدن .

با چند تا قطعه ساده جانبی اینکار رو انجام میدن و مهمتر از همه راندمانشون بر خلاف رگولاتورهای آنالوگ بسیار بالاست .

یه رگولاتور 7805 وقتی تغذیه ورودی 15 ولته دوبرابر توان الکتریکی که در خروجیش تحویل میده داره تلفات توان به فرم گرمایی ایجاد میکنه ! یعنی راندمان زیر 30 درصد .
در دستگاههایی که با باتری قراره تغذیه بشن این میزان تلفات غیر قابل قبوله واسه همین از دی سی کانورتورهای سوییچینگ استفاده میشه که راندمانهای بالای 80 تا 90 درصد دارن.

چهارشنبه 30 دی1394 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آخرین ورژن فریمور

دوشنبه 5 بهمن1394 - 12:55pm

این هم یک طرح برای کویل این فلزیاب.

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز خسته نباشی میشه بیشتر توضییح بدید این قاب رو از کجا تهیه کردی ممنون که پاسخگو هستی :-BD

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 9:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
یک ورژن با قطعات دیپ کوثر و مونتاژ راحتر آن
از دوستان کسی با این ورژن تا حالا کار نموده است؟

یکشنبه 16 خرداد1395 - 5:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 42  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure