انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 8:43am

پاسخ به موضوع  [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 ... 42  بعدی
 QuasarARM - اندی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنده هم عرض سلام و ادب وا حترام دارم خدمت شما :ymhug: :D
دوست عزیز همونطور که میبینین استقبال انچنانی از این طرح نشد و یا حداقل توی فضای عمومی انجمن چنین چیزی مشاهده نشد و اگر هم چیزی بوده در پستوها و زیرزمین بوده :D که ما از ان بی اطلاعیم دلیل اینکه این طرح بین عموم خوش اقبال نبود پیچیدگی ساختش بود چون اکثر کاربران و خود بنده که اطلاعی از طراحی و تحلیل مدارت نداریم اگه مدار ساده ای با اطلاعات کامل باشه و بتونیم مونتاژ کنیم خیلی هم هنر کردیم.حالا بریم سر اصل مطلب.شما میفرمایین که میخواین کمک کنین و توی صحبتاتون هم نوشتین که این مدار باید متالیزه و.... زده بشه خب مشکل اصلی اینجاست که ما فایل pcb رو برای این کار نداریم برای اولین قدم بسم ا... :D

شنبه 18 دی1394 - 2:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
دوست عزیز همونطور که میبینین استقبال انچنانی از این طرح نشد و یا حداقل توی فضای عمومی انجمن چنین چیزی مشاهده نشد و اگر هم چیزی بوده در پستوها و زیرزمین بوده :D که ما از ان بی اطلاعیم دلیل اینکه این طرح بین عموم خوش اقبال نبود پیچیدگی ساختش بود چون اکثر کاربران و خود بنده که اطلاعی از طراحی و تحلیل مدارت نداریم اگه مدار ساده ای با اطلاعات کامل باشه و بتونیم مونتاژ کنیم خیلی هم هنر کردیم.حالا بریم سر اصل مطلب.شما میفرمایین که میخواین کمک کنین و توی صحبتاتون هم نوشتین که این مدار باید متالیزه و.... زده بشه خب مشکل اصلی اینجاست که ما فایل pcb رو برای این کار نداریم برای اولین قدم بسم ا... :D

سلام به شما دوست گرامی

اینکه در ایران استقبال از این دستگاه نشد یا کلا در سطح جهانی ازش استقبال نشد یه بحث جداست در فرومهای حرفه ای و توسط افراد مجرب این دستگاه حداقل دو ساله داره روش کار میشه و اولین مویدش آپدیتهای زیادشه .

از کواسار مگا ( که اینجا اشتباها بهش میگن کوثر ! کوآسار یعنی سحابی ) تا کواسار آرم بیش از 40 فریمور مختلف بعضا ماهی دو بار برای دستگاه ارایه شده و این روند کماکان ادامه داره.

منظور بنده رو اشتباه برداشت کردید صحبتهای قبلی من به این معنی نبود که دستگاه پیچیده یا گرون و حساسه .
منظور این بود کسایی میتونن دنبال ساخت این دستگاه و مشابهاتش باشن که دستی بر آتش دارن و اصول اولیه تئوری و عملی طراحی و ساخت مدارات عمومی رو میشناسن .
شاید به همین دلیله اکثریت ازش استقبال نکردن که ایرادی هم نداره.

موافقم که بریم سر اصل مطلب کلیه مدارات الکترونیک یعنی برد مدار ( بخصوص از زمانی که لتراست دیگه از بازار ایران خارج شد بخش اصلی و کلیدی اکثر مدارات کاربردی شده برد که خیلی مواقع هزینه اش از بقیه قطعات بیشتره )

علی ایحال
چند ورژن pcb برای این مدار توسط طراح و بقیه ارایه شده که بردهای بدی هم نیستن ولی بنده شخصا خاطرم نمیاد آخرین بار از نقشه pcb بقیه کی و در کدوم مدار الکترونیکی استفاده کردم .
معمولا مطابق نیازم پی سی بی رو خودم طراحی میکنم
این یکی از بردهای بنده است که میتونم بعنوان برد عمومی خدمتتون بدم
فقط یه سری نکته جنبی هم داره

در این طراحی از dc کانورتور 3 به 5 برای طبقه قدرت استفاده کردم بخاطر افزایش راندمان و عمر باتری ( دستگاه با یه باتری 3200 میلی آمپر موبایلی زیر 40 تومن بالای 20 ساعت کار میکنه ).

اپ امپ ریل تو ریل مورد استفاده من lt6203 است که پکیج و فوت پرینتش از so 8 اپ امپ اصلی خیلی کوچکتره ...
مشخصات عملکردش به مراتب بهتره و البته در بازار ایران هم موجوده فقط یکمی قیمتش بالاست

میشد با یک پنجاهم قیمت این اپ امپ از lmv358 عمومی استفاده کرد که همون فوت پرینت so8 استاندارد رو داره و ریل تو ریل هم هست فقط یه ایراد کوچک داره که پهنای باندش یک صدم 6203 صد مگاهرتزیه !

در طرح من آمپلی فایر صوتی عوض شده چون اون آی سی در بازار ایران نبود و البته قطعه کلیدی و مهمی هم نیست ....
برای کار کرد بدون مشکل lcd های کاراکتری بازار از یه dc کانورتور منفی 5 ولت مجزا استفاده شده ...
برای کنترل شارژ و عدم آسیب دیدن باتری لیتیومی مورد استفاده یه آی سی کامل ناظر شارژ با ماسفتهای خودش روی سیستم تعبیه شده.
و مهمتر از همه چون هدف یه باکس خیلی جمع و جور و فشرده همراه باتری بوده برد نیاز به تغییرات اساسی در ابعادش داشته.
و یه سری نکات دیگه .....

اینا رو بعنوان مثال گفتم که در جریان باشید به چه دلیل مدارات الکترونیک با پی سی بی آماده کاربردی نیستن و هر کسی بسته به نیاز و مقتضیاتش مجبوره مدارات رو دستکاری کنه و طرح پی سی بی خودش رو بزنه

برد آماده رو ملاحظه بفرمایید اگر با توضیحات بالا و تغییرات قطعات مشکل ندارید تا فایل پروتل برد رو بدم خدمتتون
جهت اطلاع از قیمت تخمینی تک سازی این برد حدود یا کمی بیشتر از دونه ای 50 تومن هزینه داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 18 دی1394 - 3:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این هم وفاداری من آخرین نسخه ی ارائه شده تا این زمان
تغییرات به زبان طراح:1.تنظیم الگوریتم جبران کننده تعادل بالانس 2.اصلاحات جزئی

شنبه 18 دی1394 - 3:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Amir.s.m نوشته است:
mhak نوشته است:

سلام به شما دوست گرامی

اینکه در ایران استقبال از این دستگاه نشد یا کلا در سطح جهانی ازش استقبال نشد یه بحث جداست در فرومهای حرفه ای و توسط افراد مجرب این دستگاه حداقل دو ساله داره روش کار میشه و اولین مویدش آپدیتهای زیادشه .

از کواسار مگا ( که اینجا اشتباها بهش میگن کوثر ! کوآسار یعنی سحابی ) تا کواسار آرم بیش از 40 فریمور مختلف بعضا ماهی دو بار برای دستگاه ارایه شده و این روند کماکان ادامه داره.

منظور بنده رو اشتباه برداشت کردید صحبتهای قبلی من به این معنی نبود که دستگاه پیچیده یا گرون و حساسه .
منظور این بود کسایی میتونن دنبال ساخت این دستگاه و مشابهاتش باشن که دستی بر آتش دارن و اصول اولیه تئوری و عملی طراحی و ساخت مدارات عمومی رو میشناسن .
شاید به همین دلیله اکثریت ازش استقبال نکردن که ایرادی هم نداره.

موافقم که بریم سر اصل مطلب کلیه مدارات الکترونیک یعنی برد مدار ( بخصوص از زمانی که لتراست دیگه از بازار ایران خارج شد بخش اصلی و کلیدی اکثر مدارات کاربردی شده برد که خیلی مواقع هزینه اش از بقیه قطعات بیشتره )

علی ایحال
چند ورژن pcb برای این مدار توسط طراح و بقیه ارایه شده که بردهای بدی هم نیستن ولی بنده شخصا خاطرم نمیاد آخرین بار از نقشه pcb بقیه کی و در کدوم مدار الکترونیکی استفاده کردم .
معمولا مطابق نیازم پی سی بی رو خودم طراحی میکنم
این یکی از بردهای بنده است که میتونم بعنوان برد عمومی خدمتتون بدم
فقط یه سری نکته جنبی هم داره

در این طراحی از dc کانورتور 3 به 5 برای طبقه قدرت استفاده کردم بخاطر افزایش راندمان و عمر باتری ( دستگاه با یه باتری 3200 میلی آمپر موبایلی زیر 40 تومن بالای 20 ساعت کار میکنه ).

اپ امپ ریل تو ریل مورد استفاده من lt6203 است که پکیج و فوت پرینتش از so 8 اپ امپ اصلی خیلی کوچکتره ...
مشخصات عملکردش به مراتب بهتره و البته در بازار ایران هم موجوده فقط یکمی قیمتش بالاست

میشد با یک پنجاهم قیمت این اپ امپ از lmv358 عمومی استفاده کرد که همون فوت پرینت so8 استاندارد رو داره و ریل تو ریل هم هست فقط یه ایراد کوچک داره که پهنای باندش یک صدم 6203 صد مگاهرتزیه !

در طرح من آمپلی فایر صوتی عوض شده چون اون آی سی در بازار ایران نبود و البته قطعه کلیدی و مهمی هم نیست ....
برای کار کرد بدون مشکل lcd های کاراکتری بازار از یه dc کانورتور منفی 5 ولت مجزا استفاده شده ...
برای کنترل شارژ و عدم آسیب دیدن باتری لیتیومی مورد استفاده یه آی سی کامل ناظر شارژ با ماسفتهای خودش روی سیستم تعبیه شده.
و مهمتر از همه چون هدف یه باکس خیلی جمع و جور و فشرده همراه باتری بوده برد نیاز به تغییرات اساسی در ابعادش داشته.
و یه سری نکات دیگه .....

اینا رو بعنوان مثال گفتم که در جریان باشید به چه دلیل مدارات الکترونیک با پی سی بی آماده کاربردی نیستن و هر کسی بسته به نیاز و مقتضیاتش مجبوره مدارات رو دستکاری کنه و طرح پی سی بی خودش رو بزنه

برد آماده رو ملاحظه بفرمایید اگر با توضیحات بالا و تغییرات قطعات مشکل ندارید تا فایل پروتل برد رو بدم خدمتتون
جهت اطلاع از قیمت تخمینی تک سازی این برد حدود یا کمی بیشتر از دونه ای 50 تومن هزینه داره

ممنون از توضیحاتتون
همون طور که تو تاپیک حتما مشاهده کردین بنده این مدار رو با اتو زدم ولی به دلیل حساسیت کار این مدار دوست داشتم مدارو بیرون بزنم ولی چون بنده تو طراحی مدار تازه کارم نتونستم این کارو انجام بدم حالا که شما زحمتشو رو کشیدین ممنون میشم فایل پروتل رو لطف کنین

شنبه 19 دی1394 - 3:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز من پیشنهاد میکنم اول پارت لیست قطعات و تغییراتی که بنده دادم رو مشاهده کنید و قطعات رو بخرید
یا اگر تغییری در طرح کلی مد نظرتونه بفرمایید من برد رو مطابقش تغییر بدم بعد به فکر ساخت برد باشید .

در ایران آخرین مرحله کار ساخت برده قبلش باید بقیه موارد از باکس تا قطعات تا حتی باتری رو جور کرده باشید یا اگر گیرتون نیومد مشابهات رو پیدا کنید آخر سر برد رو روش کار کنید .

تغییر دادن طراحی برد برای من کار کمتر از یکساعته ولی جور کردن برخی قطعات برای خیلیا یا ممکن نیست یا بعضا کلی زمان و هزینه میبره.

بابت آپلود آخرین ورژن فریمور و حسن نیت دستتون درد نکنه ورژن 2.1.4 رو بنده حدود 2 هفته پیش روی دستگاهها ریختم ( نزدیک سه هفته است ارایه شده )

پیشنهاد میکنم چند روزی صبر کنید ورژن بعدی تا پایان تعطیلات کریسمس ارایه میشه

اون برد برای نصب روی این باکس طراحی شده

شنبه 19 دی1394 - 4:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Amir.s.m نوشته است:
دوست عزیز من پیشنهاد میکنم اول پارت لیست قطعات و تغییراتی که بنده دادم رو مشاهده کنید و قطعات رو بخرید
یا اگر تغییری در طرح کلی مد نظرتونه بفرمایید من برد رو مطابقش تغییر بدم بعد به فکر ساخت برد باشید .

در ایران آخرین مرحله کار ساخت برده قبلش باید بقیه موارد از باکس تا قطعات تا حتی باتری رو جور کرده باشید یا اگر گیرتون نیومد مشابهات رو پیدا کنید آخر سر برد رو روش کار کنید .

تغییر دادن طراحی برد برای من کار کمتر از یکساعته ولی جور کردن برخی قطعات برای خیلیا یا ممکن نیست یا بعضا کلی زمان و هزینه میبره.

بابت آپلود آخرین ورژن فریمور و حسن نیت دستتون درد نکنه ورژن 2.1.4 رو بنده حدود 2 هفته پیش روی دستگاهها ریختم ( نزدیک سه هفته است ارایه شده )

پیشنهاد میکنم چند روزی صبر کنید ورژن بعدی تا پایان تعطیلات کریسمس ارایه میشه

اون برد برای نصب روی این باکس طراحی شده

بازم ممنون دوست عزیز
منم مثل شما اون نسخه رو همون روزی که ارائه شد روی مدارم ریختم فکر میکنم با اخرین نسخه ی فلزجو ارائه شد ولی چون دیدم کسی راغب نیست و تاپیک فعالیتی نداره گفتم بذارم اولین پستی که تو تاپیک زده شد اونو قرار بدم
دوست عزیز شما با چه لوپی کار میکنین ؟و نوع لوپ و مشخصاتش رو هم اگه بفرمایین ممنون میشم
وبفرمایین تغییراتی که شما توی مدار دادین چه مزایایی به مدار اضافه کرده؟

شنبه 19 دی1394 - 10:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم ...

عزیز جان نوع لوپ در این سیستم با توجه به بازه بزرگ فرکانسی قابل ارایه و همچنین توانایی بالانس تا حدود 700 میلی ولتی مدار زیاد اهمیتی نداره یعنی دستگاه میتونه با انواع لوپ دو تایی منوط به بالانس بودنش کار کنه .

من چند مدل لوپ دارم که بسته به نوع خاک و ابعاد هدف از اونی که منطبق تر باشه استفاده میکنم .

نمونه توصیه شده توسط طراح یعنی دبل دی 23 سانت برای اهداف کوچک تا متوسط با برد حداکثر 2 متری مناسبه....
منم طرز ساخت و تنظیم همین رو توضیح میدم نمونه های دیگه رو خواستید مجزا باید شرح بدم

کویلهای دبل دی یکسری مزیت دارن و یکسری ایراد .
مزیتشون ساخت ساده و عدم حساسیت به خاکهای معدنیه .
ایرادشون ابعاد نسبتا بزرگ و از دست رفتن حداکثر برد موثر بخاطر همون قضیه تطبیق ساختاری با خاکهای معدنیه .
کویل 8 و دایره داخل دایره غیر هم محور برد موثر خیلی بالاتری داره ولی خوب به خاکهای دارای املاح حساسه.

مشخصات دبل دی طراح 40 تا 45 دور سیم 050 با قطر نیم دایره 23 سانت بعنوان فرستنده و 200 دور سیم 020 با همون ابعاد فیزیکی فرستنده در بخش گیرنده است .

با مشخصات فوق فرستنده من اندوکتانس حدود 950 میکروهانری و مقاومت اهمی 3 اهم و گیرنده رو با سیم 018 پیچیدم که اندوکتانس حدود 13 میلی هانری و مقاومت اهمی 95 اهم پیدا کرد.
* مقدار اهمی کویلها زیاد اهمیتی نداره و فقط تعیین کننده q یا ضریب کیفیته.
برعکس مقدار اندوکتانس سیم پیچها و خازنی که قراره باهاشون سری یا موازی بشه خیلی مهمه چون فرکانس رزونانس لوپ رو تعیین میکنه

در این دستگاه اگر میخواهید از کویلهای بقیه دستگاهها استفاده کنید در نظر داشته باشید طراح بر خلاف خیلی دستگاهای ib مشابه فرکانس رزونانس بخش گیرنده رو حدود 1 تا 1.5 کیلوهرتز کمتر از بخش فرستنده در نظر گرفته و کویلهای آماده برای کارکرد صحیح نیاز به دستکاری و تغییر مشخصات دارن .

برای تنظیم کویل دبل دی بدون اسکوپ نیاز به یک میلی ولتمتر نسبتا دقیق و ترجیحا اندازه گیر سلف برای بدست آوردن ظرفیت کویل گیرنده و خازن مناسب جهت قرار دادن فرکانس رزنانس گیرنده بین 1 تا 1.5 کیلوهرتز پایین تر از رزنانس فرستنده دارید .
بخش فرستنده از طریق منوی سخت افزاری خود دستگاه به سادگی تنظیم میشه.

بعد از محاسبات بالا باید در یک محل بدون وجود فلز یا با فاصله حداقل 2 متری از نزدیک ترین بخشهای فلزی محیط کویل گیرنده رو با همپوشانی بین 1/3 تا 1/4 روی یک بخش کاملا صاف قرار بدید ( کویلها از نظر عرضی کاملا صاف باشن و به موازات همدیگه ) در حالیکه فرستنده روشنه با ولتمتر میزان ولتاژ القایی گیرنده رو اندازه بگیرید کویلها رو نسبت به هم به آرومی اونقدر جابجا کنید که مقدار ولتاژ القایی در گیرنده کمتر از 20 میلی ولت بشه .
اگر کویلها از نظر فیزیکی دقیقا مطابق و هم شکل باشن و نقطه همپوشانی وسط هم درست باشه و البته فلز در اطراف نباشه میشه به ولتاژ القایی حدود 2 تا 3 میلی ولت هم رسید .
اگر با رعایت تمام این موارد نتونستید به این حد ولتاژ ( 2 تا 3 میلی ولت ) برسید تا همون حدود 20 میلی ولت هم بالانس کویل قابل قبوله و میشه بعد از تنظیم و فیکس با یک تکه فلز و جابجاییش یا تغییرات خیلی کوچک در زاوایای سیم پیچها کویل رو دقیق حتی تا حد 0 نزدیک به مطلق بالانس کرد.

اگر در هیچ شرایطی نتونستید به حد 20 میلی ولت برسید یعنی کویلها از نظر فیزیکی منطبق نیستن و اگر مشکلشون قابل رفع نبود بهتره بیخیال یکی از سیم پیچها ( معمولا فرستنده چون ساخت مجددش راحت تره ) بشید و نمونه سیم پیچ دوم رو مطابق اون یکی سیم پیچ که نگه داشتید از اول بپیچید .

کویلی که قبل از نصب نهایی قابل بالانس کردن نباشه بدرد کار با دستگاههای ib نمیخوره .

هر چقدر کویل در بخش تنظیم و نصب بهتر بالانس بشه دقت و پایداری و برد نهایی دستگاه بالاتره و بالعکس در هر صورت آن بالانسی بالای 20 میلی ولت مطابق استانداردهای شرکتهای سازنده مردوده.

در مورد تغییراتی که من اعمال کردم قبلا خدمتتون توضیح دادم .

برخی تغییرات فنی بودن برخی بخاطر تطبیق با قطعات موجود در بازار ایران و برخی هم بخاطر افزایش راندمان و نگهداری باتری و کاهش ابعاد دستگاه.
اون دستگاهی که عکسهاش رو دیدید باتریش داخل خود کیس سوار شده و با یکبار شارژ حدود 24 ساعت یکضرب میتونه کار کنه .

شنبه 19 دی1394 - 12:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام و امیر عزیز بابت تلاش و توضیحات و پیگیری شما در رابطه با این مدار تقدیر و تشکر میکنم فقط اگه امکان داره در رابطه با برد نهایی این مدار و هزینه کلی مدار و اینکه لوپ نهایی این دستگاه از لحاظ اندازه چقدر میتونه باشه

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

شنبه 19 دی1394 - 12:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بازم ممنون دوست عزیز
در مورد بالانس کردن لوپ به نظر شما نمیشه به خود مکانیزم بالانس خود مدار اکتفا کرد؟و در مورد تنظیمات بالانس دستگاه میشه اطلاعات خودتون رو ارائه بدین
balance
desired balance
no compencator
این گزینه ها مربوط به تنظیم کویل هست البته دو گزینه ی فریت کالیبریشن و تی ایکس فرکانس هم هست که فعلا بحث ما سر این گزینه هاست
میشه در موردشون یکی یکی توضیح بفرمایین
در مورد ای سی 6203 هم بفرمایین کجا پیدا میشه دوست عزیز

شنبه 19 دی1394 - 12:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
بازم ممنون دوست عزیز
در مورد بالانس کردن لوپ به نظر شما نمیشه به خود مکانیزم بالانس خود مدار اکتفا کرد؟و در مورد تنظیمات بالانس دستگاه میشه اطلاعات خودتون رو ارائه بدین
balance
desired balance
no compencator
این گزینه ها مربوط به تنظیم کویل هست البته دو گزینه ی فریت کالیبریشن و تی ایکس فرکانس هم هست که فعلا بحث ما سر این گزینه هاست
میشه در موردشون یکی یکی توضیح بفرمایین
در مورد ای سی 6203 هم بفرمایین کجا پیدا میشه دوست عزیز

دوست عزیز پروسه ای که بنده بالا توضیح دادم پروسه ساخت و تنظیم بالانس خود کویل بود که تا حد ایده آل ( زیر 3 میلی ولت ) یا تا حد مجاز استاندارد ( 20 میلی ولت ) باید موقع ساخت بالانس باشه صرفنظر از اینکه روی چه دستگاهی قراره بسته بشه کویلهای دوبل از نظر موقعیت نصب فیزیکی نسبت به هم باید حدود مجاز فوق رو در حالت بدون بار داشته باشن.

در مورد مکانیزم بالانس خود دستگاه قبلا گفتم تا رنج 700 میلی ولت آنبالانس رو میتونه اصلاح کنه ( تئوریک تا 1.65 ولت ولی در مقادیر بالای 700 میلی ولت رنج موثر عملکرد اونقدر افت میکنه که دیگه کاربردی نیست ) ولی به این معنی نیست که شما با این بخش میتونی آن بالانسی ناشی از تنظیم نبودن خود کویل رو جایگزین کنی.

از اون 700 میلی ولت زیر 50 میلی ولتش بعنوان حداکثر آن بالانسی ساختار کویل در نظر گرفته شده مابقی اش قراره عوامل مزاحم محیطی مثل اثرات خاکهای معدنی و فلزات و نویزهای محیط رو کاور کنه .
مسلما هر چقدر آن بالانسی سیستم چه مال خود کویل و چه اثرات محیطی بیشتر میشه دقت و عمق نفوذ دستگاه کم میشه.

اینه که پروسه ساخت و بالانس کردن خود کویل یه بحث مجزاست میزان اصلاحی که دستگاه روش اعمال میکنه یه بحث دیگه است.

در مورد اون سه گزینه مربوط به بالانس دستگاه در منوی hardware option و بخش بالانس به ترتیب

گزینه balance نشون دهنده مجموع آن بالانسی کویل و محیط بعد از اعمال اصلاحاته ( اصلاحاتی که خود دستگاه صورت میده شامل گرند بالانس و عوامل محیطیه ... مجموع این اصلاحات از آنبالانسی حالت آزاد کسر میشه و شما تفاوتشون رو با واحد میلی ولت و درجه انحراف فاز رو زیرش با اعداد بین مثبت و منفی 180 درجه میبینید )

Desired balance بخش تنظیم دستی پارامترهای کویله
چون سیستم اتو بالانس دستگاه نمیتونه فرق بین آن بالانسی ساختاری کویل با تاثیر عوامل محیطی رو از هم تفکیک کنه در این بخش اگر وارد هستید و مشخصات کویل خودتون رو طبق اندازه گیری دارید میتونید با وارد کردن پارامترها ( ولتاژ آنبالانس کویل و انحراف فازش ) به دستگاه کمک کنید مشخصات کویل رو با عوامل محیطی حین تنظیم اتومات از هم جدا کنه.

اگر اطلاعات و تستهای این بخش رو ندارید روی همون مقادیر پیش فرض قرارش بدید و اصلا اعداد رو پایین و بالا نکنید که بجای کمک به سیستم بیشتر از تنظیم خارجش میکنید ( کلیه تنظیمات پیش فرض در بخش user profiles و فکتوری ریست قابل بازیابیه )

No compensator میزان ولتاژ خروجی اپ امپ یا ورودی adc و قطبیت سیگنال رو بصورت خالص بدون اعمال هیچ نوع اصلاح و تنظیمی نشون میده یعنی همون بخشی که سخت افزاری روی ورودی میکرو دیده میشه .
کاربردی برای شما نداره کاربردش برای طراح مدار بوده و حین عیب یابی سخت افزاری با داشتن اطلاعات این بخش بدون نیاز به تست ولتاژ و اسکوپ میشه پارامترهای سیگنال رو دید و بعد سخت افزار رو از کویل تا خروجی اپ امپ عیب یابی یا تنظیم کویل حین ساخت کرد.( راحت ترین و دقیق ترین پروسه تنظیم کویل همونیه که قبلا توضیح دادم ... تنظیم سخت افزاری کویل از این بخش برای افراد نا آشنا یا غیر ممکنه یا خیلی مشکله )

البته اوایل طراحی و توسعه دستگاه این بخشها یه مقدار تعاریف و کاربردهاشون فرق میکرد که در ورژنهای زیر 2 میتونید داخل منو ببینید .
شاید اگر امروز قرار بود دوباره فریمور جدید نوشته بشه بعضی پارامترها حذف میشدن.

در مورد lt6203 من جدیدا خرید نداشتم آخرین بار پارسال حدود 30 تا خرید داشتم از قرار دونه ای 12 تومن از جوان الکترونیک
( ما این آی سی ها رو در ابزار دقیق و مدارات اندازه گیری خودمون استفاده میکنیم برای همین خریدامون معمولا تعداد بالاست ... تک فروشی چنده از خود جوان و سایتشون قیمت بگیرید )

این آی سی اپ امپ تقریبا هم قیمت 3 تا میکروی دستگاهه !

شنبه 19 دی1394 - 3:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 ... 42  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure