انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 10:33am

پاسخ به موضوع  [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 42  بعدی
 QuasarARM - اندی 
نویسنده پیغام

ممنون از جواب دوست عزیز @};-

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز جواب شما رو اینجا مینویسم شاید به درد دوستان دیگه هم بخوره
خازن مناسب رو نسبت به ظرفیت لوپ و فرکانس مورد نظرت باید انتخاب کنی که با همون نرم افزار قابل محاسبه هست واسه لوپ بزرگ من 470 نانو و برای لوپ کوچکی که ساختم 330 نانو بهترین بوده البته اینا فقط خازن فرستنده هستن و خازن گیرنده بعد از مشخص شدن فرستنده انتخاب میشه
شما میتونین بعد از سیم پیچی با استفاده از خود مدار خازن مناسب رو مشخص کنین یه اینصورت که یه خازن قرار میدی و سیم پیچ رو به قسمت فرستنده tx وصل میکنی میری توی منو روی حالت فرکانس فرستنده (tx frequ)و دکمه ی اتوماتیک رو میزنی خودش بهترین فرکانس و جریان مصرفی رو اعلام میکنه حالا شما با کم و زیاد کردن این خازن باید به فرکانسی بین 6 تا 8 کیلوهرتز البته با بیشترین جریان برسی وقتی برای فرستنده همه چی معلوم شد فرکانس فرستنده رو یادداشت میکنی برای گیرنده هم همین کار رو میکنی تا به فرکانس فرستنده برسی البته برای انتخاب فرکانس گیرنده باید خازن رو سری کنی و بعد از انتخاب اونو به همون صورت موازی استفاده کنی

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 7:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 8:09pm

سلام دوست عزیز mhak
ظاهرا اون pcb که صفحه اول تاپیک دوست خوبمون جناب kavoshgar قرار دادن با pcb که شما مونتاژ کردین فرق داره
هر چه توی نت جستجو کردم ورژن جدید pcb رو پیدا نکردم
اگه لطف کنید ورژن pcb ی که خودتون مونتاژ کردین رو ارسال کنید ممنون میشم @};-

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asad0331 نوشته است:
سلام دوست عزیز mhak
ظاهرا اون pcb که صفحه اول تاپیک دوست خوبمون جناب kavoshgar قرار دادن با pcb که شما مونتاژ کردین فرق داره
هر چه توی نت جستجو کردم ورژن جدید pcb رو پیدا نکردم
اگه لطف کنید ورژن pcb ی که خودتون مونتاژ کردین رو ارسال کنید ممنون میشم @};-

دوست عزیز طرح های زیادی برای این مدار کار شده من چند نمونه رو مونتاژ کردم ولی بهترینش این نسخه ای هست که براتون میذارم ولی همین نسخه هم ایراداتی داره یکی نادرست بودن ترتیب پایه ها یکی هم تغذیه ی نمایشگر که 3.3 ولت هست و من خودم با یه رگولاتور 78l05 نمایشگر رو تغذیه کردم
البته بدون لوپ یه خورده نویز با باریر 1 روی مدار هست که نتونستم اونو هم بگیرم و باید یاریر رو حتما روی 3 به بالا گذاشت که فکر نمیکنم مساله ی مهمی باشه با توجه به اینکه خود طراح باریر رو تا 31 عدد براش گذاشته

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پرستو نوشته است:

وات چی دوست عزیز؟

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 10:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
mhak نوشته است:
پرستو نوشته است:

وات چی دوست عزیز؟

مگه خازنهای لوپ نباید وات بالا باشن؟
این خازن چند نانو میشه0.3

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
asad0331 نوشته است:
سلام دوست عزیز ممنون از جواب
در مورد مدار مهندس حمید مطمعنم با توجه به تنوع در حیطه تنظیماتش مشکلی بوجود نمیاد
در مورد لوپ مدار کوثر هم تجهیزاتم کامله از جمله اسکوپ 100 مگا هرتز دجیتال :D
شما اگه لطف کنید و مشخصات لوپهایی رو که ساختین بزارین اینجا ی دنیا ممنون میشم
مرسی @};-

خواهش میکنم دوست عزیز
توی این مدار خاص فکر نمیکنم نیازی به اسکوپ باشه :D
برای لوپ قبلا هم توی تاپیک اعلام شده ولی چون من مشخصات لوپ 45 رو نداشتم همونا رو حدودی به بزرگتر تبدیل کردم و ساختم البته بعد از ساخت و هنگام تنظیم باید مقدار دقیق رو با کم و زیاد کردن سیم پیچ بدست اورد
لوپ dd :فرستنده(tx)رو 40 الی 45 دور سیم 0.50 دور دایره ای به قطر 59 سانتیمتر میپیچی و بعد به شکل D درمیاری.گیرنده(rx) رو 200 الی 210 دور سیم 0.20 به همون روش فرستنده درست میکنی و بقیه ی ماجرا که قبلا توضیح داده شده
برای لوپ هم مرکز یا کانسنتریک هم طبق همون فایلی که گذاشتم ساخته میشه و همونطور که قبلا هم گفتم خازن با کویل فرستنده سری میشه ولی با گیرنده موازی
البته توی چنتا سایت دیدم نوشته بودن فرمول محاسبه داره اما نتونستم فرمولی پیدا کنم منظورم محاسبه ی نوع و مقدار سیم پیچ هست

اقا ماهک خسته نباشی ~O)
یعنی با بزرگتر کردن لوپ قطر سیمها نباید افزایش کنه

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پرستو نوشته است:
mhak نوشته است:
پرستو نوشته است:

وات چی دوست عزیز؟

مگه خازنهای لوپ نباید وات بالا باشن؟
این خازن چند نانو میشه0.3

ولتشونو از 100 به بالا دیدم میذارن ولی از همه مهمتر دقتشونه که باید بالا باشه تا ثبات دستگاه به هم نخوره
اون خازنی هم که شما میگین 300 نانو میشه اما توی این مدار یادم نیست همچین خازنی استفاده شده باشه

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:
mhak نوشته است:
asad0331 نوشته است:
سلام دوست عزیز ممنون از جواب
در مورد مدار مهندس حمید مطمعنم با توجه به تنوع در حیطه تنظیماتش مشکلی بوجود نمیاد
در مورد لوپ مدار کوثر هم تجهیزاتم کامله از جمله اسکوپ 100 مگا هرتز دجیتال :D
شما اگه لطف کنید و مشخصات لوپهایی رو که ساختین بزارین اینجا ی دنیا ممنون میشم
مرسی @};-

خواهش میکنم دوست عزیز
توی این مدار خاص فکر نمیکنم نیازی به اسکوپ باشه :D
برای لوپ قبلا هم توی تاپیک اعلام شده ولی چون من مشخصات لوپ 45 رو نداشتم همونا رو حدودی به بزرگتر تبدیل کردم و ساختم البته بعد از ساخت و هنگام تنظیم باید مقدار دقیق رو با کم و زیاد کردن سیم پیچ بدست اورد
لوپ dd :فرستنده(tx)رو 40 الی 45 دور سیم 0.50 دور دایره ای به قطر 59 سانتیمتر میپیچی و بعد به شکل D درمیاری.گیرنده(rx) رو 200 الی 210 دور سیم 0.20 به همون روش فرستنده درست میکنی و بقیه ی ماجرا که قبلا توضیح داده شده
برای لوپ هم مرکز یا کانسنتریک هم طبق همون فایلی که گذاشتم ساخته میشه و همونطور که قبلا هم گفتم خازن با کویل فرستنده سری میشه ولی با گیرنده موازی
البته توی چنتا سایت دیدم نوشته بودن فرمول محاسبه داره اما نتونستم فرمولی پیدا کنم منظورم محاسبه ی نوع و مقدار سیم پیچ هست

اقا ماهک خسته نباشی ~O)
یعنی با بزرگتر کردن لوپ قطر سیمها نباید افزایش کنه

ممنون دوست عزیز
راستش من نتونستم محاسبه و جدول فرکانسی برای وی ال اف رو پیدا کنم اما با نرم افزارهای محاسبه ی لوپ سعی کردم مقادیری که برای لوپ توسط سازنده اعلام شده رو به تناسب بزرگتر دربیارم برای لوپ بزرگتر که برای لوپ 45 هم مرکز میزان 30 دور سیم 0.65 نیازه برای قسمت بیرونی فرستنده

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 11:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 42  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure