انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 1:51pm

پاسخ به موضوع  [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 42  بعدی
 QuasarARM - اندی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
دوستان بی خودی وقت خودتون رو روی فلزیاب های وی ال اف صرف نکنید هم عمق کمی میزنن و هم زودی با کوچکترین لرزش و تکان و گرما سرما و انقباض انبساط سیم پیچ جستجو شون از تنظیم خارج میشن و موهاتونو سفید می کنن یادمه اولین وی ال اف دست ساز ساده ای که ساختم که فکر کنم سال 72 بود یعنی 22 سال پیش و باهاش مثلا رفتم کاوش باور کن همین که یه باد تند می اومد سیم پیچش از تنظیم خارج میشد با اینکه کلی با چسب دوقلو محکم کاریش کرده بودم ولی بازم قارت قورت می کرد و زیبار تنظیماتش از کنترل خارج میشد پس از ما به شما نصحیت اگه آدم کم حوصه ای هستید دور بر این تیپ مدارات نپلکید بچسبید به مدارات پر قدرت و بدون درد سر پالسی مخصوصا قوی ترین آنها مدار دانشمند حمیدشاهکار بی رقیب قرن 21 در عرصه کاوشگری @};- ~O)

دوست عزیز من مدار مهندس حمید رو دارم و خیلی هم خوب کار میکنه از ورود اولین نسخه ی تفکیک واسه من درست کار میکرد تا این نسخه اخریه اگه وقت کاوش داشتم اون زیر چیزی واسه کسی نمیذاشتم :D گفتین حوصله به عرضتون برسونم یک ماه گیر ساخت یه لوپ 70 واسه فلزجو بودم پس تا دلتون بخواد صبر و حوصله دارم اینتقده دارم که میتونم منتظر خورد شدن یه سنگ 100 کیلویی توسط یه قطره باشم :D این مدار رو هم بیشتر واسه تجربه دوست دارم بسازم اگه واسه کاوش هم جواب بده که بهتر جواب هم نده بازم چیزی رو از دست ندادم :ymhug:

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 2:47pm
مدیر کل
مدیر کل

mhak عزیز خسته نباشین.
نتیجه ای که شما گرفتین جای تبریک داره. بله همونطور که عرض کردم با لوپی در حد 45 میشه به 2 متر عمقزنی هم رسید. هر چند وی ال اف ها اختلاف بردشون در عمقزنی داخل خاک نسبت به هوا بیشتر از پالسی هست و این هم بدلیل ماهیت فرکانسهای وی ال افی هست که استفاده میکنن. لذا هم از این نظر و هم از نظر محدودیت در ساخت لوپهای بزرگ و شیوه اپراتوری ؛ اون چیزی که ما در وی ال افهای مختلف میبینیم حداکثر سایز لوپ 45 سانت هست. سایز لوپ قطعا نقش تعیین کننده ای در تمام انواع فلزیاب داره. مهم در وی ال افها اینه که بشه این لوپ رو بصورت عملی برای کاوش واقعی ساخت و استفاده کرد. طوریکه مختصات قرارگیری دو لوپ فرستنده و گیرنده در حین کاوش و حرکت و حتی گرما و سرما حتی 1 میلیمتر جابجا نشه! وگرنه اصلا جواب خوبی نمیده.
در خصوص شیلد لوپ وی ال اف هم تاجاییکه بنده تا به الان دیدم این لوپها رو با فویل الومینیوم شیلد میکنن و سپس به زمین مدار متصل میکنن. نظیر کاری که در توباکس ساشو انجام دادیم. در سایر وی ال اف ها هم به همین شکل بوده. حالا باید دید طراح مدار بصورت رسمی چه روشی برای شیلد رو توصیه کرده. وگرنه شیلد گرافیتی برای فلزیاب وی ال اف مورد استفاده نیست و فکر نمیکنم اصلا جواب بده.
در مورد مقایسه بین پالسی و وی ال اف هم این یک بحث بسیار قدیمی و مشخصی هست که بارها در موردش صحبت کردیم! بعضی دوستان ظاهرا بلحاظ منافع و اغراض شخصی یا حتی احساسات خودشون تابع حزب باد هستن! :D در زمین های با وضعیت نا مطلوب از نظر املاح و رطوبت و برای عمق بیش از 2 متر قطعا پالسی بهتر جواب میده. برای شرایط غیر از این و عمق زیر 2 متر و بخصوص داشتن تفکیک بهتر وی ال اف میتونه بهتر جواب بده. پس از نظر عمقزنی کلا پالسی رنج وسیع تری رو پوشش میده و به اثرات و جنس خاک هم کمتر حساسه که برای عمق بالا ضروری هم هست. نکته تفاوت نهایی هم سادگی ساخت هست که همیشه وی ال افها ساختشون بسیار مشکل تره. حالا هر مداری باشه باز همینطوره. بنظر من اگر ساخت یک مدار وی ال اف مثل این که جزو با ارزشترین هاش هم هست برای دوستان زحمت خیلی زیادی نداشته باشه ؛ ساختش کاملا ارزشمنده. ولی اگر مثل خیلی از دوستان با زحمت بیش از حد موفق به راه اندازیش بشین احتمالا از نتیجه نهایی راضی نخواهید بود! چون در انجام هر کاری در زندگی این خیلی مهمه که چقدر انرژی و وقت و هزینه صرف میشه و در نهایت چه چیزی حاصل میشه. اگر کسی عمق براش خیلی مهم باشه طبیعتا وی ال اف راضیش نمیکنه. این تیپ دستگاه بیشتر ارزش تفکیک و همینطور سکه یابی و خورده ریز یابی در عمق رو داره. چون فرکانس بالای وی ال اف اصولا اهداف کوچک رو با حساسیت بیشتر و در عمق بالاتر نسبت به پالسی سنس میکنه. اما همین نکته سبب حساسیت بیشتر به خاک و کاهش عمقزنی برای اهداف بزرگ در عمق نسبت به پالسی هم میشه. به همین جهت هم لفظ تفریحی بهش دادن.

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهندس عزیز
دوستان دیگه توضیحاتی از این کاملتر میخواستین؟!! :D حالا با این توضیحات هرکی فکر میکنه این مدار به دردش میخوره بسم اله اگه جایی هم مشکلی بود و تونستم کمک کنم در خدمت دوستان هستم :ymhug:
در مورد شیلد هم توی سایت روسی دیدم با گرافیت لوپ این مدارو شیلد میکنن واسه این عرض کردم

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 6:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستانی که میخوان این مدار رو بسازن دوتا فایل هست براتون میذارم شاید توی به نتیجه رسیدن بتونه کمک کننده باشه
پیوست:
FLC Calculator.rar

پیوست:
IDX_Concentric_coil (1).pdf

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 11 اردیبهشت1394 - 1:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا ماهک کمی در مورد تفکیک این مدار بگو برای شما چطوره 90درصد میشه روش حساب کرد.؟

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 9:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:
اقا ماهک کمی در مورد تفکیک این مدار بگو برای شما چطوره 90درصد میشه روش حساب کرد.؟

رضا جان من چون هنوز بیرون تست نگرفتم نمیتونم نظر قطعی بدم ولی چیزی که از شواهد برمیاد این مدار فراتر از هر مدار وی ال افی بوده که توی نت منتشر شده حذف اهنش که قطعی توی خونه واسه من جواب میده البته بهتون بگم خود من اگه بخوام استفاده کنم میذارم روی حالت پین پوینتر یا همون نقطه زن اگه جایی رو گرفت بعد میذارم روی حالت عادی یا همون تفکیک اگه رفتم بیرون و تونستم یه فیلم تست هم میگیرم این هم قسمتی از ایمیل مهندس بهنام در جواب درخواست راهنمایی که من از ایشون خواستم در فرصتی مناسب کل ایمیل رو البته با کسب اجازه از ایشون همینجا میذارم
(اولا به فلزیاب کوثر آرم میشه گفت یک فلزیاب تجاری
به حدی تنظیمات و امکانات متنوع و پیشرفته ای دارد که حیفم می آید بگویم
فلزیاب خانگی و دست ساز
فوق العاده هست و بسیار راضی کننده
انتخاب خوبی کردید البته کار بسیار بزرگی هم شما انجام دادید میدانم که زحمت دارد
فلزیابی که من مونتاژ کردم و فیلم تست آنرا در حیاط می بینید هرگز به
فلزیاب کوثر نمی رسد
فلزیاب کوثر به مراتب بهتر هست اگر دو سال قبل میدیدم و قطعاتش می بود من
هم کوثر میساختم)

با این تفاسیر به نظر شما ارزش ساخت ندارد؟!!!! :-? :-?

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 10:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته دوستان توجه داشته باشند که روش ساخت لوپ کانسن تریک یا هم مرکزی رو که گذاشتم برای نمونه هست برای این مدار خازن رزونانس یا تشدید لوپ فرستنده tx باید با سیم پیچ سری شود که توی کویل بالا به صورت موازی هست و نرم افزار بالا توی این مدار برای تنظیم خازن رزونانس گیرندهrx کاربرد دارد در واقع خود این مدار اصلا نیازی به تنظیم دقیق خازن رزونانس فرستندهTX ندارد و خود مدار فرکانس فرستنده TX رو به صورت اتومات پیدا میکند و البته تنظیم دستی فرکانس هم دارد

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 10:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
reza2490 نوشته است:

رضا جان من چون هنوز بیرون تست نگرفتم نمیتونم نظر قطعی بدم ولی چیزی که از شواهد برمیاد این مدار فراتر از هر مدار وی ال افی بوده که توی نت منتشر شده حذف اهنش که قطعی توی خونه واسه من جواب میده البته بهتون بگم خود من اگه بخوام استفاده کنم میذارم روی حالت پین پوینتر یا همون نقطه زن اگه جایی رو گرفت بعد میذارم روی حالت عادی یا همون تفکیک اگه رفتم بیرون و تونستم یه فیلم تست هم میگیرم این هم قسمتی از ایمیل مهندس بهنام در جواب درخواست راهنمایی که من از ایشون خواستم در فرصتی مناسب کل ایمیل رو البته با کسب اجازه از ایشون همینجا میذارم
(اولا به فلزیاب کوثر آرم میشه گفت یک فلزیاب تجاری
به حدی تنظیمات و امکانات متنوع و پیشرفته ای دارد که حیفم می آید بگویم
فلزیاب خانگی و دست ساز
فوق العاده هست و بسیار راضی کننده
انتخاب خوبی کردید البته کار بسیار بزرگی هم شما انجام دادید میدانم که زحمت دارد
فلزیابی که من مونتاژ کردم و فیلم تست آنرا در حیاط می بینید هرگز به
فلزیاب کوثر نمی رسد
فلزیاب کوثر به مراتب بهتر هست اگر دو سال قبل میدیدم و قطعاتش می بود من
هم کوثر میساختم)

با این تفاسیر به نظر شما ارزش ساخت ندارد؟!!!! :-? :-?

اینجور که بوش میاد وسوسه ام کردی برم سراغ ساختش الان میرم سفارش قطعات بدم و لمینت کاری برد انجام بدم =p~ :-? :YMPEACE:

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 11:51am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
ماهک جان ایا روش توباکس را هم روش تست کردید ؟
میشه مثل گریت 2500 ازش استفاده کرد برای عمق بیشتر. شدنی هست؟

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 2:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پرستو نوشته است:
ماهک جان ایا روش توباکس را هم روش تست کردید ؟
میشه مثل گریت 2500 ازش استفاده کرد برای عمق بیشتر. شدنی هست؟

با این روش هم کار میکنه چون من لوپها رو مثل توباکس گذاشتم و نال میشد و سنس هم داشت اما ایا عمق زنی و تفکیک خوبی بشه بدست آورد رو نمیدونم این دیگه باید تست دقیق بشه ببینیم نتیجه میده یا نه
البته انگار کسی تمایلی به ساخت نداره و تنها خود من دارم روی این مدار کار میکنم امیدوارم فروشندگان محترم این مدار رو تجاریش نکنن چون احساس میکنم در خفا روی این دستگاه کار میشه و توی انجمن هم هیچ نکته ای انتقال داده نمیشه و این کار فقط از فروشندگان هنرمند برمیاد :D

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 2:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 42  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure