انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:24pm

پاسخ به موضوع  [ 556 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 56  بعدی
 Fortune فول دیجیتال با تفکیک و آپشن های گوناگون نسخه M 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون استاد حمید عزیز...
حقیقتش من کاری به دفینه و اتاقک و سفید خانه و این چیزا ندارم..یعنی وقت زیاد میخواد و هزینه ی زیاد...به قول یکی از بزرگ مردان که میگه کار بزرگ وقت بزرگ و مرد بزرگ میخواهد :D قبلا دنبال اتاقک بودم.. کلا دنبال کاوش قبرم حقیقتش...فکر کنم فورتون m2 به درد کاوش قبرهای باردار بخوره..منم نهایتش تا عمق 2 متر برام کافیه...خودمم بکشم یه شب همین قدر برام حفاری میشه.FPI رو هم که دارم...واقعا عالی میشه.... آقا حمید عزیز فورتون چی به درد کاوش قبر میخوره دیگه؟ :YMPRAY: ...

و از شما hoshyar191 عزیز ممنون به خاطر راهنمایی خوبتون... واقعا ممنون متوجه شدم الان چه خبره... ;)

دوشنبه 12 تیر1396 - 3:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
با این وی ال اف ها بخصوص از نوع دستساز نهایتا بتونین یک خنجر رو در عمق حدود 1 متری کشف کنین! اگر چنین چیزی کارتون رو راه میندازه پس بدرد میخوره. البته این نتیجه با فلزجو شاید حتی راحت تر بدست میاد و از نظر تفکیک هم حداقل برای فلزات بزرگتر تفکیک فلزجو بهتر هست. دقت کنین وزن دستگاه وی ال اف هم اهمیت زیادی داره چون سنس حرکتی هست و اگر دستگاه سبک نباشه خیلی زودتر شما رو خسته میکنه.

دوشنبه 12 تیر1396 - 3:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا حمید فلزجو رو که ساختم با لوپ 60 سانتی عنکبوتی با سیم لاکی 1 میل... دقیق هم پیچیدم...ظرفیت القایشو نمیدونم ولی اهمش تقریبا شد 1.2 اهم...17 دور پیچیدم...دیلی اتوماتش 26... ولی فکر کنم دیلی باید 18 باشه تا تفکیک خوب جواب بده...چیکار کنم برای اینکه دیلی اتوماتش بیاد پایین...مدار خیلی تر و تمیز درست کردم...خیلی خوب مونتاژ کردم...کابل رابط مدار و لوپ هم سیم آنتن دو رشته ی بدون شیلد هستش... با کانکتور سه پین نظامی فلزی

دوشنبه 12 تیر1396 - 4:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

و اینکه گفتین سبک باشه.. اره خودمم همچین نظری داشتم.. واسه همینم گفتم باتریش رو از نوع باتری موبایل 5000 میلی آمپر بذارم..سه تا رو با هم سری کنم ولتاژش بالا بره.. سبکم میشه...چون فلزجو رو ساختم با وجود ابنکه سنس حرکتی نداره.. بازم سنگین بود..خسته میشدم..لوپشو با تخته 5 لایه ساختم.. سنگین شد..واسه فلزجو هم میخوام لوپ پلاستیکی درست کنم و اینبار از سیم افشان 1 استفاده کنم.نطرتون چیه راجب این چیزا که گفتم

دوشنبه 12 تیر1396 - 4:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

در جواب ابنکه گفتین نهایتش یه خنجر رو تو عمق 1 متری بزنه.. باید بگم که من شنیدم که فورتون M2 تا عمق 1.80 تا 2 متر رو میزنه...و اینکه چیزای ریز هم زودتر سنس میکنه... و اینکه حساسیتش حساسیتش به طلا و مس خوبه با وجود اینکه جز فلزات نرم هستن... اگه بتونه تا عمق 1.80 رو بهم بده .. یعنی تو قبر اگه چیزی باشه تا عمق 1.80 رو بده خوبه برام...

دوشنبه 12 تیر1396 - 4:16pm
مدیر کل
مدیر کل

لوپی که برای فلزجو پیچیدین احتمالا 1-2 دور اضافی داره که اگر کم کنین بهتر میشه. بهرحال سوالی در این مورد هست در تاپیک مربوطه مطرح کنین.
مساله وزن در فلزیاب های وی ال اف یک موضوع مهم و اساسی هست که اغلب دوستان بهش توجه جدی نمیکنن. چون سنس این دستگاهها نیاز به حرکت پی در پی لوپ داره و اگر کل دستگاه به اندازه کافی سبک نباشه در مدت کوتاهی اپراتور رو خسته میکنه. با توجه به مقدورات ساخت یک دستگاه دستساز و موادی که در دسترس اکثریت هست ؛ سبک دراوردن بخشهای مختلف فلزیاب وی ال اف بخودی خود یک چالش محسوب میشه. بخصوص که لوپ اون در هر صورت نسبت به یک مونولوپ در فلزیاب پالسی سنگین تر در میاد چون نیاز به دو سیم پیچ مجزا و متعلقات لازم جهت محکم کردن سیم پیچها وجود داره.
بهترین نمونه های وی ال اف با احتساب لوپ 45 سانتی بردشون به 2 متر نمیرسه! در واقع اغلب باید روی برد حداکثر 1.5 متر حساب کنین. توجه کنین در عمق نهایی علاوه بر سنس ضعیف احتمال خطا هم افزایش پیدا میکنه و در عین حال تفکیک هیچکدوم اینها هم از حدود 1 متر به بعد عمل نمیکنه! در نمونه های دستساز معمولا این ارقام کمی پایین تر هم در میاد چون رعایت جزئیات فنی مختلف و تنظیم کویل در فلزیاب وی ال اف مشکل تر از پالسی هاست. وگرنه از نظر تکنولوژی عملکرد فلزیاب دوستان نباید توقع داشته باشن وقتی ما برد مفید بهترین وی ال اف های بازار رو در رنج 1.5 متر میدونیم ؛ در نمونه دستساز بشه به بردی بیش از این رسید! در واقع برعکس هست.

دوشنبه 12 تیر1396 - 5:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون آقا حمید عزیز...واقعا ممنون واسه راهنمایتون و ابنکه وقت میذارین برای جواب دادن به سوالات کاربران... من تا جایی که بتونم سیک در میارم...سعی میکنم از یه پلاستیک خیلی محکم و خیلی سبک استفاده کنم... فقط ببخشید استاد نگفتین میتونم برای باتریش از باتری تبلت استفاده کنم با آمپر 4000 میلی آمپر..مثلا چندتا رو با هم سری کنم تا ولتاژ 12 با 4 آمپر رو بهم بده...اینجوری تا حد زیادی وزن کاهش پیدا میکنه.. نطرتون چیه؟

سه شنبه 12 تیر1396 - 12:16am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله برای باطری میتونین این کار رو بکنین. اما بنظر من اگر از باطری لیتیوم پلیمر استفاده کنین حتی از باطری موبایل هم کمی سبکتر در میاد. برای این فلزیاب ها باطری در حد 2 آمپر کافی هست. هر چه آمپر بیشتر بذارین سنگین تر میشه و در عوض ساعات بیشتری کار میکنه. یک راه دیگه این هست که کلا باطری رو جداگانه در نظر بگیرین و مثلا به کمر وصل کنین تا وزنش روی اسکلت نیفته.

سه شنبه 12 تیر1396 - 12:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

اره اتفاقا برای فلزجو همین کارو کردم.. باتری 24 ولت 4.5 آمپر گذاشتم.. به علت سنگینی زیاد جوری درست کردم که مثل ساک میندازم دور گردم از پهلو... ولی بازم جابجاییش اذیت میکنه اینجوری... یه کم دستو پاگیره..قبول دارین؟

سه شنبه 12 تیر1396 - 1:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا حمید گل
کلید فشاری برای فورتون تو pcb کلید چهار پایه زده...آیا میتونم از کلید های دو پایه استفاده کنم یا صفحه کلید فلت؟

سه شنبه 13 تیر1396 - 6:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 556 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 56  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure