انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 2:47am

پاسخ به موضوع  [ 556 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 56  بعدی
 Fortune فول دیجیتال با تفکیک و آپشن های گوناگون نسخه M 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

واقعا کسی تا حالا موفق شده یکی از دسگاهای vlf بسازه,تو رو خدا مارو در جریان بزارید,شاید ما هم بتونیم یکیرو بسازیم,فرقی نداره یا کوثر,یا فورتون,با تشکر

پنج شنبه 1 تیر1396 - 10:06pm

asad135959 نوشته است:
واقعا کسی تا حالا موفق شده یکی از دسگاهای vlf بسازه,تو رو خدا مارو در جریان بزارید,شاید ما هم بتونیم یکیرو بسازیم,فرقی نداره یا کوثر,یا فورتون,با تشکر

سلام: خسته نباشید تابه حال دستگاه SMW3وgoldenَُSABARروساختم ولی ساخت لوپش مشکله در حال ثابت و ایستا 40 سانت یک سکه500تومانی رو سنس می کرد اما در حال حرکت برد به 10الی15 سانت میشد اماساخته شده دستگاه fortunوqusar ARMرو دیدم وباش کار کرده fortunخوب بود.و اما qusar ARMصدای اضافه ونویز داشت ولی
FORTUN-M2بردی حدود 30 سانت داشت و در حال حرکت بردش تغییر نمیکرد.
.

جمعه 2 تیر1396 - 11:43pm

perzo1337 نوشته است:
asad135959 نوشته است:

سلام: خسته نباشید تابه حال دستگاه SMW3وgoldenَُSABARروساختم ولی ساخت لوپش مشکله در حال ثابت و ایستا 40 سانت یک سکه500تومانی رو سنس می کرد اما در حال حرکت برد به 10الی15 سانت میشد اماساخته شده دستگاه fortunوqusar ARMرو دیدم وباش کار کرده fortunخوب بود.و اما qusar ARMصدای اضافه ونویز داشت ولی
FORTUN-M2بردی حدود 30 سانت داشت و در حال حرکت بردش تغییر نمیکرد.
.

برای سکه 500تومانی حدود 30 سانت .

شنبه 2 تیر1396 - 12:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقای asadof حالتون خوبه؟؟؟یه سوال داشتم.من میخوام این فورتون ورژن m2 رو بسازم.. از رو شماتیک لیست قطعات رو گرفتم...ولی یه سری از خازن ها فقط عدد نوشته دیگه نگفته پیکو فاراده نانو فاراده میکرو فاراده...چیه... مثلا خازن C10 جلوش نوشته 1.0 دیگه ننوشته واحدش چیه.لطفا راهنمایی بفرماین دوست عزیز...کلا این مشکلات رو دارم..مینویسم به ترتیب..
1- واحد اون خازن ها که تو شماتیک چیزی ننوشته
2 - اینکه خازن 200 پیکو فاراد هم گیر نمیاد.. میتونم دو تا 100 پیکوفاراد رو باهم ببندم؟؟؟
3 - قطعه ی DA1 رو توی جوان الکترونیک سرچ کرد سه پایه بود.. گویا تو مدار 5 پایه داره... عکسشو میذارم نگاه کنین
ازتون خواهش میکنم بنده رو راهنمایی بفرمایین...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 3 تیر1396 - 3:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام
واقعا تو این انجمن کسی نیست کمک کنه یه لوپ بسازیم,یعنی انقد سخته, ساختنش,اونایی که ساختن لطف کنن کمک کنن,بحرحال استاد زیاد داریم,
بخصوص,استاد حمید عزیز,خسته نباشی برادر

چهارشنبه 7 تیر1396 - 3:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تنها کسی که میتونه کمکمون,کنه استاد حمید,هست,
کسی که فلزیاب به این بزرگی رو طراحی کرده,وموفق شد,دیگه ساخت یه لوپ که,براش کاری نداره,اگه امکانش هست استاد,حمید,یه کمکی به بچها کنید,مثل همیشه,امید,ما اول بخدا,وبعد بشماست
با تشکر از لطف شما

چهارشنبه 7 تیر1396 - 3:25pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از لطف شما. ولی اولا بنده در زمینه VLF تجربه خاصی ندارم. در ثانی لوپ هر مدلی از فلزیاب های VLF مشخصات ویژه خودش رو داره که باید در طراحی قید شده باشه. اگر مشخصات دو کویل فرستنده و گیرنده از نظر اندوکتانس و مقاومت ذکر شده باشه ساخت این دو سیم پیچ به تنهایی کار مشکلی نیست و نهایتا نیاز به یک مولتی متر دارای سلف سنج داره تا بتونین با کمی آزمون و خطا به ظرفیت و مقاومت مورد نظر برسین. اما مشکل اساسی در این لوپها تنظیم یا نال کردن اون هست که باز هم برای هر یک از این مدارات شگرد خاص خودش رو میطلبه.
مجددا عرض میکنم طبق تجربه چند ساله ای که توی این کار داریم ؛ ساخت فلزیاب وی ال اف بر خلاف سختی های خاص خودش اگر با هدف دفینه یابی باشه اصلا جواب خوبی نمیده کما اینکه کسی هم تا بحال موفقیت بزرگی با این دستگاهها بدست نیاورده. بنابراین اگر وقت و انرژی و هزینه خودتون رو صرف ساخت اینجور مدارات میکنین توجه داشته باشین کارایی این دستگاهها صرفا جهت خورده ریز یابی تا عمق حدود 1.5 متر هست و برخلاف اون چیزی که گاها مطرح میشه تفکیکشون هم چیزی نیست که بتونین بهش تکیه کنین. صدها مدل بازاری و شاید نه چندان گرانقیمت این دستگاهها هم چندان فراتر از این جواب نمیدن.

چهارشنبه 7 تیر1396 - 3:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض ادب خدمت استاد حمید گل

واقعا قدر دان زحماتتون هستیم... اقا حمید من FPI شمارو ساختم...واقعا هم عالیه...هم از نظر عمق زنی هم رابط کاربریش که خیلی ساده و روان طراحی کردین...یه سری سوالم داشتم راجب FPI که تو تایپیک خودش عرض میکنم خدمتتون..ولی میخوام این فورتون M2رو هم بسازم و یه الکترواسکوپ و سیستم زمین شناسیو و با FPI باهم ببرمشون برای کاوش..به نطرتون مکملای خوبین؟؟؟آخه میخوام با چند تا دستگاه محل رو کاوش کنم... که اگه همشون جواب بدن محاله اونجا جنس نباشه و خطا زده باشه... آخه چهار دستگاه و خطا و اونم یک جا و یک محل...محاله... [-X البته میدونم اپراتوری هم شرطه... اونم یاد میگیریم اگه خدا بخواد و خودمون تلاش کنیم..میشه راهنمایی کنین راجب فورتون M2... که آیا واقعا مدار فورتون M2 که گذاشته شده تو انجمن تست شده و کار میکنه با اون PCB ارائه شده... خطای عمدی یا سهوی نداره؟؟؟؟ :D

1- ورودی مدار چرا این شکلیه..مثبت باتری معلومه ..البته منفی مدارم معلومه ولی یه نقطه ی مشخص نداده که منفی باتری رو بزنیم...یه سری جاها هم هست نمیدونم واسه چیه... تو فایل راهنماش شماره گذاری کرده 1 تا 5...تو سایت همسایه گذاشتم یکی اومده میگه جای سلکتوره... گفتم دوست عزیز سلکتور اخه واسه چی؟که چیو سلکت کنه... از رو شماتیک تا جایی که خودم متوجه شدم جای وصل شدن لوپ گیرنده و فرستنده و شیلد هستش...دیگه نمیدونم...یه جا دیگم هست شماره گذاری کرده 1 و 2... اونو دیگه نمیدونم جای چیه...عکسشو میذارم... لطف کنین راهنمایی کنین بنده رو در این خصوص... اونجاها که خط قرمز کشیدم نمیدونم چی وصل میشه... اونجا که زرد کشیدم نمیدونم اصلا تو مدار به چه دردی میخوره وقتی به جایی وصل نیس... من خودم تا جایی که فکرم رسید گفتم بالا پشت دیود ss14 قطب مثبت باتری وصل میشه و منفی به اونجا که خط زدر کشیدم و بعد باید با جامپر نقطه ی 1 و 2 به هم وصل بشن تا منفی تو مدار جریان پیدا کنه...

2- و اینکه آیسی هاش رو کجا میشه خرید و هرینه ی آیسی ها چقدره... :-?

خیلی ممنونتون میشم استاد حمید اگه بنده رو راهنمایی کنین...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 تیر1396 - 1:09am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در مورد ساخت وی ال اف بارها توضیح دادم. اصولا وی ال اف بدرد کاوش خورده ریز یا اهداف کمی بزرگتر تا عمق 1.5 متر میخوره. بیش از این نمیتونین روش حساب کنین. بنابراین واضح هست که در امر دفینه یابی کمک زیادی نمیکنه. سیستم زمین شناسی هم فقط برای تشخیص حفره های بزرگ در مکان های مشکوک کارایی داره. حالا اگر چنین هدفی داشته باشین کمک میکنه وگرنه برای فلزیابی به اون شکل قابل استفاده نیست. بنظر من همون ردیابی که دارین به کمک فلزیاب فلزجو میتونه بیشترین کارایی رو در دفینه یابی برای شما داشته باشه. در خصوص سوالاتی هم که درباره این مدار پرسیدین من اطلاعی ندارم و باید دوستانی که ساختن پاسخ بدن.

دوشنبه 11 تیر1396 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببینید طراح فیبر در یک کار هوشمندانه از مدلی از جعبه استفاده نموده و بر اساس آن فیبر را پیرایش نموده، اون گوشه ها هم که برش کمان خورده بخاطر جا شدن مدار در اون مدل بخصوص هست. و اتصالات لوپ را مستقیم به فیش 5 پین وصل کرده ، یعنی فیبر باید سوراخ بشه و پینهای فیش داخل سوراخ قرار گرفته و اتصالات با سیم بدون روکش لحیم شود . قبلا باید فیش به جعبه پیچ بشود . این کار جهت کاهش سیم کشی و نویز می‌باشد.
یکی دیگر از سوراخ ها جهت تغذیه با فیش دو پین نظامی است ، یعنی دو پین هم مثل فیش لوپ به فیبر لحیم میشه، باتری بیرون مدار با کابل به دستگاه وصل می‌شود.
یکی دیگر از سوراخها مربوط به کلید قطع و وصل راکر گرد ، میشه که وقتی روی جعبه فیکس شد پایه های های ان به فیبر لحیم میشه.
جک هدفون هم رو برد سوار میشه.
بعد از چاپ فیبر باید اون سوراخها را ایجاد نمود ، مغازه‌های تراشکاری گزینه خوبی برای این است.
من مدل جعبه را پیدا کردم و از فروشگاههای داخلی پرسیدم ،گفتند نداریم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 12 تیر1396 - 10:10am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 556 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 56  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure