انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 9:07pm

پاسخ به موضوع  [ 30 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 GP 3500 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همه دوستان
دارم در مورد GP 3500 شرکت ماینلب تحقیق میکنم.ازین نمونه که حدود 10 ساله که از تولیدش میکذره یکی در حد بسیار کم کارکرد هست که اکه میسر بشه قصد خریدش دارم.یکی از دوستان رو فرستادم تا از نزدیک از فروشنده که اونهم از دوستان غیر مستقیم ماست تست خاک بکیره.نتایج به این شکل هست که عرض میکنم
*یه انکشتر کلفت (برنجی یا مسی با یه لایه آبکاری شده)با لوب 18 اینچ تو 55 سانت توخاک با آلارم شدید
*یه قطعه کابل مسی خالص به قطر 2 سانت و طول 10 سانت(که عایقش رو کنده بودیم) با لوب 18 اینچ تو 70 سانت با آلارم شدید.دوستم میکه اکه 10 یا 20سانتی هم بایین تر بود شاید میزد.

خودم حدود سه چهار سال بیش با یه کروه که ابراتورشون حرفه ای بود و دستکاهشون همین مدلی بود که عرض کردم یه سینی( بنظرم مفرغی بود ولی مطمین نیستم) حدود 15 سانت عرض و حدود 20 سانت طول رو با لوب 18 اینچ تو 2 متر زد.البته واقعا ابراتورش معجزه کرد. کندیم و درآوردیم.
حالا از دوستان هر کسی که کوچکترین اطلاعاتی از کار با GP 3500 داره دریغ نکنه.میخوام ببینم چه تنظیمات یا قلق ها یا توانمندی هایی داره. متشکرم

جمعه 13 دی1392 - 12:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
سلام عرفان عزیز. ببخشید ها دوست شما هم که مثل خارجی ها تست گرفته. (عمق کم و جسم کوچک). بابا بگو یه صفحه فلز 20*20 سانتی مترو بذار 1.5 یا دو متری زیر خاک ببینید جواب میده یا نه؟ با تشکر از پست خوبتون

شنبه 14 دی1392 - 3:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohammadreza نوشته است:
سلام عرفان عزیز. ببخشید ها دوست شما هم که مثل خارجی ها تست گرفته. (عمق کم و جسم کوچک). بابا بگو یه صفحه فلز 20*20 سانتی مترو بذار 1.5 یا دو متری زیر خاک ببینید جواب میده یا نه؟ با تشکر از پست خوبتون

محمد رضا ایشون که گفتن..یه سینی 15*20 رو تو دو متری زدن... :D

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

شنبه 14 دی1392 - 4:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اون سینی که تست نبود. واقعی بود. تست یعنی حداکثر عمقی که دستگاهی یک فلز با سایز مشخص را میتواند بزند.

شنبه 14 دی1392 - 6:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مسلما حد نهایی بردGP 3500 در صورت یه ابراتوریه حرفه ای هر چقدر هم که فلز بزرک باشه 2 متره.ولی با یه حساب سر انکشتی میشه فهمید همون فلز 15*20 رو اکه همون موقع که درآوردیم دوباره چال میکردیم دستکاه حدود 130سانت میتونست بزنه.از محاسن بزرک GP اینه که برف و بارون و رطوبت براش با خشکی فرق نداره.ارتفاع بالانس اهمیتی براش نداره لوب تو چاه چوله ببری و در بیاری انکار نه انکار. ولی تو همین شرایط اکه بالسی باشه بوست میکنه.

دوشنبه 16 دی1392 - 8:14pm
استادیار
استادیار

با سلام
جناب عرفان عزیز اگه امکان داره تصاویر پنل جلو و پشت دستگاه و بذار تا بهترین تنظیمات و برای کاوشهای مختلف و خدمتت عرض کنم.هدفم اینه که دوستانی که این مدل دستگاه و دارن هم استفاده ببرن. :ymhug:

یکشنبه 29 دی1392 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متاسفانه به هیچ عنوان نمیشه تصویر آب کنم.بارها سعی کردم ولی نشد شاید چون سرعت اینترنتم بایینه و ..لتر شکن هم استفاده میشه سرعت بشدت بایین میاد آب نمیشه.اکه یکی از دوستان ایمیل بده واسش یمیل کنم و زحمت بکشه آب کنه ممنون میشم.

یکشنبه 29 دی1392 - 8:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
سلام دوستان

عکسهای رو که آقا عرفان برام ایمیل کردن رو اینجا قرار میدم که انشالله مهندس کرمی و دوستان تجربه اوپراتوری جی پی 3500 رو با دوستان به اشتراک بزارند

سپاس @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

یکشنبه 29 دی1392 - 10:39pm
استادیار
استادیار

با سلام

مرسی جناب آریانا عزیز و جناب عرفان

من تمام توضیحات مربوط به تنظیم اولیه این مدل از فلزیاب و به همراه تنظیمات مخصوص کاوشهای مختلف به همراه بوقهای مربوط به سکه ..طلا..و.....رو در سه بخش اینجا مینویسم امیدوارم به دردتون بخوره.

دوشنبه 30 دی1392 - 10:42pm
استادیار
استادیار

با سلام

ابتدا از پنل پشت دستگاه شروع میکنیم که برای تنظیمات اولیه باید یه سری تنظیمات اعمال بشه....
اولین کلید از سمت ولومها مربوط به 3 حالت استفاده از لوپ جهت کار در شرایط مختلف هستش که هر کدام ویژگی خاصی رو دارن که حتما باید در انتخاب گزینه صحیح دقت کرد وگرنه یا با نویز و بی ثباتی مواجه میشید یا با قدرت غیر پیش بینی..گزینه اولDOUBLE Dهستش که کاربرد آن استفاده از دو تا لوپ جهت تفکیک بهتر و عمق زنی بیشتر وتمرکز قدرت در ناحیه مرکز لوپ هستش که هم نقطه زنی رو آسون میکنه و هم اشیائ ریز مخصوصا سکه با این تنظیم لوپ راحت پیدا میشن...گزینه دوم که با Mمشخص شده مربوط به حالت تک لوپ یا مونو لوپ هستش که بیشتر در مناطق نمناک و رطوبتی و در مناطق کوهستانی و سنگی که نمیتوان لوپ رو به صورت تخت و تراز روی زمین استفاده کرد میتونید استفاده کنید.نتیجه این حالت اول ثبات بالا در برابر رطوبت و همچنین قدرت شعاع زنی دستگاه رو بالا میبره و اینکه انرژی کمتری نیز مصرف خواهد شد.حالت سوم یا CANCELمربوط به حالتی هستش که میخواین در کنار خطوط ارتباطی یا انتقال نیرو از دستگاه استفاده کنید من از این گزینه برای مناطقی که آجر پخته وجود داشته نیز استفاده کردم و تا حدودی کارایی داره.البته اکیدا توصیه میکنم در کنار خطوط برق و....به هیچ وجه از این دستگاه استفاده نکنید.
کلید دوم مربوط به نحوه حرکت اپراتور هستش که اونم در سه حالت تعریف شده.من پیشنهاد میکنم از گزینه SLOWاستفاده کنید.
کلید سوم که یه کلید دو حالته هستش مربوط به ذخیره اطلاعات محیطی درون سخت افزار دستگاه و به منظور بالانس دستگاه در برابر امواج واطلاعاتی از شرایط زمین مورد کاوش هستش.نحوه کار این کلید و بعدا توضیح میدم.
واما در این قسمت دو عدد ولوم نیز وجود دارن که اولی مربوط به تنظیم صدای آستانه دستگاه هستش که کاربرد اون و باز در قسمت بعدی توضیح میدم.
ولوم دوم یاMETALمربوط به حد تفکیک دستگاه هستش که پیشنهاد میکنم رنج بالا رو در مواقع سکه یابی یا جای که دنبال اشیاء ریز هستید استفاده کنید.
یه دکمه کوچیک هم کنار ولوم اول داریم AUTOکه مربوط به بالانس دستگاه هستش که کاربرد اون به همراه کلید تراکینگ-فیکس هستش که همه موارد و در قسمت بعدی شرح خواهم داد.
موفق باشید

سه شنبه 1 بهمن1392 - 4:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 30 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Saeed020 و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure