انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:24pm

پاسخ به موضوع  [ 229 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 23  بعدی
 Quasar avr 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
گرچه بنده این فلزیاب رو نساختم اما در مورد لوپ های هم مرکز یه توضیحی خدمت دوستان عرض می کنم :
همانطور که میدانید ، عمقزنی بیشتر ، چه در پالسیها و چه در والفها ، رابطه ی مستقیمی با بزرگتر بودن لوپ دارد . ساخت لوپهای بزرگتر هم ، برای والفها ، بدلیل مشکل در خم شدن قالب و بهم خوردن تعادل تهی ، براحتی امکان پذیر نیست
اما موضوع دیگری که زیاد در والفها مورد توجه قرار نمی گیرد " میزان تهی " است که خیلی به میزان برد ، ربط دارد
در والفها و توباکسها ، هرچقدر میزان نال کردن بهتر باشد و نزدیک به صفر باشد ، عمق بیشتری را خواهند زد . این شامل انواع لوپهای OO - DD - و حتی امگا نیز میشود
اما نکته اینجاست که در لوپهای هم مرکز ، ما راه فراری به بیرون نداریم . تنظیم تهی محدود است و نهایتا لوپ مرکزی را مجبوریم در مرکزترین نقطه ، محکم کنیم . در حالی که از هرطرف ، در محاصره ی امواج لوپ بیرونی ، گیر است .
پس براحتی طرحهای دیگر ، نمیتوانیم که میزان تهی را به صفر مطلق برسانیم و همین باعث میشود که مقدار زیادی از برد را از دست بدهیم .
از طرفی ، ساخت قالب و پیچیدن سیمها در لوپ هم مرکز ، بشکل دستی و خانگی ، به دقت و زیبایی لوپهای شرکتی درنمیاد و همین باعث تداخل بیشتر ، امواج بهنگام بدست آوردن تهی میشه
همانطور که می بینید ، فقط در تعدا کمی از والفهای شرکتی نیز ، لوپ هم مرکز استفاده شده و بیشترشون OO یا DD هستند
تنها خاصیت لوپهای هم مرکز ، دقت و تراکم امواج در مرکز لوپ است که به سرعت کاوش نیز می افزاید . اما نسبت به طرحهای دیگر ، عمق کمی را میزنند و بیشتر برای سنس فلزات ریز و سکه یابی در نزدیک سطح خوب هستند
امیدوارم که این مقایسه ، مورد استفاده ی دوستان قرار گرفته باشه

لا اله الا هو

چهارشنبه 26 دی1396 - 12:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

اساتید بزرگوار لطف کنند مشکلerror portc pin0رو به من توضیح بدن از کجا میتونه باشه ایا از پروگرام کردنه یا مشکل قطعاته و اگه از قطعاته از کدوم قطعاتش میتونه باشه سپاسگذارم

پنج شنبه 27 دی1396 - 2:10am
آواتار کاربر

p00rr11a نوشته است:
اساتید بزرگوار لطف کنند مشکلerror portc pin0رو به من توضیح بدن از کجا میتونه باشه ایا از پروگرام کردنه یا مشکل قطعاته و اگه از قطعاته از کدوم قطعاتش میتونه باشه سپاسگذارم

سلام . من این مدار منتاژ کردم ولی زمانی میگذره یادم هست منم چنین موردی داشتم از قطعات بود البته مال منpin7 یا یک چیز شبیه این بود .مسیر tx و rx به میکرو چک بفرمایید نمیخوام دلسرد بشید ولی خان هفتم لوپ این دستگاه هست .موفق باشید

شنبه 30 دی1396 - 1:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

p00rr11a نوشته است:

سلام.دوست عزیز این مشکل معمولا مربوط به پایه 40میکرو هستش و اگه ولتاژ این پایه درست نباشه این مشکل بوجود میاد مقاومت 1.8اهمت اشکال داره یا خازن1500اشکال داره یا خازن 100نانو اشکال داره اگه یه عکس بذاری بهتر میشه گفت قظیه چیه.

دوشنبه 8 بهمن1396 - 12:15am

باسلام به دوستان.کیت مونتاژ شده Q avr یا Q arm رو به همراه سیم پیچش اگر کسی از دوستان داره من میخرم.میدونم از نظر عمق حرفی برا گفتن نداره اما علاقه دارم که یه نمونه vlf داشته باشم

سه شنبه 5 تیر1397 - 2:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان میتونم بپرسم بهترین لوپ برای کوثر چی هست اخه نمیدونم اهم و اندوکتانس فرستنده و گیرنده چقدرهست یکی از دوستام میگه اگه لوپشو درست و دقیق بسازی تا 2.5 هم میزنه تو سایت خودش خونده میشه مرحمت کنین چتوریه من قبلا از زخماتتون سپاسگذارم

دوشنبه 12 شهریور1397 - 10:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

p00rr11a نوشته است:
سلام دوستان میتونم بپرسم بهترین لوپ برای کوثر چی هست اخه نمیدونم اهم و اندوکتانس فرستنده و گیرنده چقدرهست یکی از دوستام میگه اگه لوپشو درست و دقیق بسازی تا 2.5 هم میزنه تو سایت خودش خونده میشه مرحمت کنین چتوریه من قبلا از زخماتتون سپاسگذارم

دوست عزیر در معمولی ترین حالت برد فلزیاب یک متر بیشترین هم 1.5 در نظر بگیرین.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 12 شهریور1397 - 10:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام یکی از دوستان که دستگاه رو ساخته اگه لطف کنه مشخصات لوپ رو بده ممنون میشم اندکتانس مقاومتو تعداد دور و نوع سیم

سه شنبه 13 شهریور1397 - 7:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام خدمت دوستان
داداش اسد, شما که هردو موردو ساختینهمavr,armبنظر شما فرقی توعمق زنیشون هست,
PCB ,avr هم موجود نیست اگه هست لطف کنید اینجا بزارید واسه دانلود

شنبه 12 آبان1397 - 8:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستای عزیز یکی PCB رو برام بزاره تو صفحه اول نیست, لطفا ممنون میشم

یکشنبه 12 آبان1397 - 2:49am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 229 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Resa و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure