انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 7:05am

پاسخ به موضوع  [ 54 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 اپراتوری توباکس ساشو 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هر چی بیشتر بهتر :D

اگه تونستی زیر خاک تست کن یا به قول یکی از دوستان چالش کن :D

پنج شنبه 6 شهریور1392 - 1:00am
مدیر سایت
مدیر سایت

یک نکته رو بهتون بگم دوستان اینکه اگر خازنهای 6 و7 میزان نباشن دراین حالت وقتی فلز رو به فرستنده نزدیک میکنید در فاصله بیشتری از گیرنده فلز رو سنس میکنه ، هروقت این دوخازن میزان شدن دستگاه خوب نال میشه ، درضمن کسانی که هنوز تغیرات افزایش ولتاژ رو انجام ندادن نباید فاصله لوپهارو زیاد کنن و باید همون 95 سانت باشه ، بعد از افزایش ولتاژ تا 24 ولت اونوقت میتونید فاصله لوپهارو تا 110 الی 115 سانت برسونید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 7 شهریور1392 - 9:13am
مدیر کل
مدیر کل

patriot عزیز خسته نباشید. بشقاب 18.5 سانت مسی در شرایط دستگاه تقویت شده سالم باید تا 2 الی 2.5 متری در هوا قابل سنس باشه! البته حداکثری واقعا وجود نداره چون ارقام بالاتری هم گزارش شده. ولی این حدود به نظر من کاملا معقول و نشانه درستی کار مدار شماست.

پنج شنبه 7 شهریور1392 - 3:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
patriot عزیز خسته نباشید. بشقاب 18.5 سانت مسی در شرایط دستگاه تقویت شده سالم باید تا 2 الی 2.5 متری در هوا قابل سنس باشه! البته حداکثری واقعا وجود نداره چون ارقام بالاتری هم گزارش شده. ولی این حدود به نظر من کاملا معقول و نشانه درستی کار مدار شماست.

خیلی ممنون مهندس
الان با توجه به راهنمایی های آقا پوریا تنظیم ولوم ها رو تقریبا یاد گرفتم و بشقاب مسی 18.5 سانتی رو تا حداکثر 160 سانت تونستم بزنم البته با بوق ضعیف ولی از 150 سانت بوق قوی میشه.بیشترین حساسیت هم در فاصله بین جعبه تا لوپ گیرنده هست. دستگاه تقریبا تکمیل شده و به زودی تصاویری قرار میدم تا اگه مشکلی داشت راهنماییم کنید.
با تشکر @};-

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

پنج شنبه 7 شهریور1392 - 9:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
یک نکته رو بهتون بگم دوستان اینکه اگر خازنهای 6 و7 میزان نباشن دراین حالت وقتی فلز رو به فرستنده نزدیک میکنید در فاصله بیشتری از گیرنده فلز رو سنس میکنه ، هروقت این دوخازن میزان شدن دستگاه خوب نال میشه ، درضمن کسانی که هنوز تغیرات افزایش ولتاژ رو انجام ندادن نباید فاصله لوپهارو زیاد کنن و باید همون 95 سانت باشه ، بعد از افزایش ولتاژ تا 24 ولت اونوقت میتونید فاصله لوپهارو تا 110 الی 115 سانت برسونید

مهدی جان چون لوپ گیرنده رو ثابت کردم و میله وسطی هم ثابته(به طول 120 سانت) نمیتونم به 95 سانت برسونمش! مجبورم همینطوری تست کنم.

پنج شنبه 7 شهریور1392 - 9:07pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان يك نكته رو دقت كنيد : ولومها رو حتماً موقع خريد با مولتي متر چك كنيد تا مقدارشون ميزان باشه ، ولوم سنس توباكس بنده بجاي 250 كيلو 190 كيلو بوده و بنده اصلا متوجه نبودم وقتي اين ولوم رو تست كردم متوجه شدم كه مقدارش كم بوده ، بعد از اصلاح اين ولوم حالا درون منزل روي هوا ميتونه فلز 15 سانتي رو تا 180 سانت بخوبي سنس كنه با ولتا‍ژ 24 .. دوستان به اندازه ولومها حتماً دقت كنيد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 7 شهریور1392 - 12:51am
مدیر کل
مدیر کل

patriot عزیز با توجه به طول 120 سانتی دو لوپ شما ؛ برد برای فلزات کوچکتر کم میشه و برعکس برای فلزات بزرگ بیشتر میشه! بنظر من بهتره شما با یک فلز بزرگتر مثلا 30 سانتی تست کنی تا نتیجه مشخص تر بشه.

جمعه 8 شهریور1392 - 3:59am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

برای استفاده از حداکثر قدرت دستگاه ولوم ها رو به این صورت تنظیم می کنم:هر سه ولوم رو تا آخر زیاد می کنم بعد کلید فشاری رو می زنم و برای اینکه بوق دستگاه قطع بشه ولوم بالانس رو با دقت کم می کنم تا فقط صدای وز وز کمی ازش در بیاد!حالا نمی دونم این کار درسته یا نه!؟!
من با فلز بزرگتر هم تست کردم: یه سینی مسی 37 سانتی رو تا 220 سانت میزنه، البته دیگه با صندلی هم دستم نرسید که ببینم حداکثر تا چقدر این سینی رو می زنه!اتاق بزرگ هم نداریم که دستگاه رو به صورت عمودی بزارم، دستگاه رو به صورت افقی و برعکس روی زمین گذاشتم.
یه نکته دیگه هم هست که چرا دستگاه از بقل هم برد خوبی داره!؟!

جمعه 8 شهریور1392 - 11:44am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان ولوم تیون فقط برای کم و زیاد کردن صداست؟کاربرد دیگه ای نداره؟

شنبه 9 شهریور1392 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در واقع کم و زیادی ما نداریم یا بوق میزنه یا نمیزنه چون توباکس مانند پالسی ها نیست که با کم شدن فاصله بوق بیشتری بزنه و بازیاد شدن فاصله کم کم بوق کند تر بشه البته در فاصله تغییرات 20 سانتیمتری کمی تونالیته و حرکت عقربه تغییرات داره ولی اونقدری نیست که ما بتونیم با اون ولوم 100 کیلو روش تغییرات ایجاد کنیم فقط میتونیم صدا رو در استانه نواخت قرار بدیم .در واقع این ولوم جدای از تغییرات در حساسیت گیرنده و فرستنده روی صدای خروجی از مدار و قبل از ورود به تقویت کننده های صوتی میتونه جریان ورودی به قسمت صوت رو کنترل کنه و با تغییر این ولوم در کار فرستنده وگیرنده دخالتی نداریم.

شنبه 9 شهریور1392 - 11:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 54 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure