انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 11:55pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ممنون استاد منتظر میمونم تا نسخه اصلاح شده شو قرار بدید
متشکر

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 11:03pm
استاد
استاد

سلام
با بالا بردن ولتاز خروجی فرستنده به 96 ولت و قرار دادن خازن 36.5 نانو فارد به جای 30 نانو توی هوا یک کاسه با جنس روی با قطر دقیقا 16 سانتی متر را در 2.10 تونست بزنه و در 190 سانتی متری به وضوح صدای اسپیکر شنیده میشه

جمعه 25 اسفند1391 - 6:39pm
مدیر کل
مدیر کل

جاوید نوشته است:
سلام
با بالا بردن ولتاز خروجی فرستنده به 96 ولت و قرار دادن خازن 36.5 نانو فارد به جای 30 نانو توی هوا یک کاسه با جنس روی با قطر دقیقا 16 سانتی متر را در 2.10 تونست بزنه و در 190 سانتی متری به وضوح صدای اسپیکر شنیده میشه

بسیار خب جاوید جان همین مقدار برد خیلی خوبه و اگر بیشتر هم روش کار کنی ممکنه چند سانت بیشتر از این بزنه. در واقع دستگاه شما نزدیک به کارایی حداکثر خودش هست پس دیگه جا برای کار نداره و اماده استفادست.

جمعه 25 اسفند1391 - 7:23pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حمید سلام وقت شما بخیر
عرض کنم که دستگاه من چند روزی بوده که وقتی کلید روشن رو میزنم دیگه بوق ممتد نمیزنه تا بخوام در حالت تنظیم لوپها قرارش بدم و بعد از چند ثانیه از روشن کردن عقربۀ میتر از سمت راست به همراه قطع شدن صدای بوق به سمت چپ میاد و دیگه گیرنده کار نمیکنه ، وقتی دکمه اتومات رو میزنم بوق میزنه و دوباره بعد از یک ثانیه قطع میشه و گیرنده اصلا کار نمیکنه خازن 6 رو 27 نانو و 7 رو 2.2 نانو گذاشتم ، فرکانس و ولتاژها همه درست هستن ، حتی ای سی هارو هم دوباره عوض کردم ولی نمیدونم کدوم قطعه اشکال داره که اصلا حالت تنظیم لوپش کار نمیکنه .. مهندس یک چیزی تازه یادم اومد اینکه یک سر سیم کلید اتومات از داخل جعبه قطع شده بود و اتصال کرده بود به سر منفی باطری و دقیقا بعد از این دیگه مدار کار نکرد !! متشکرم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 25 اسفند1391 - 8:31pm
مدیر کل
مدیر کل

خب مهدی جان در حالت تنظیم لوپ شما اصلا به بوق کاری نداری. صرفا باید قسمت فرستنده سالم باشه بعلاوه لوپ گیرنده و خازن 6 و 7 و ایسی 082 باقی قسمت گیرنده در این حالت از مدار خارج میشه. شما همین قسمتها رو باید بررسی کنی.
اون مطلبی هم که گفتی مشکلی نیست چون کلید فشاری رو وقتی فشار میدیدن سر مقاومت 29 رو به زمین متصل میکنه بنابراین اتصالی خطر سازی نبوده که بخواد چیزی عیب بکنه! در واقع یک سر کیلد فشاری خودش یه منفی باطری وصله. ولی اگر منظور شما زا زمین همون شیلد باشه قضیه فرق میکنه و شما باید ببینی ولتاژ 4 شما خراب نشده؟ اگر اینجور باشه قسمت تغذیه اشکال پیدا کرده.

جمعه 25 اسفند1391 - 8:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس ولتاژ شیلد درسته 4 و 8 هم درسته فرکانس هم دقیق مک مک شده درسته ؛ درضمن قسمت گراند من هم هرچی ولووم رو میچرخونم تغییری احساس نمیکنم ؛ قبلا وقتی دستگاه رو روشن میکردم بوق ممتد داشتم تا وقتی لوپها رو نال میکردم و میرفت روی آستانه دیگه بوق خیلی ضعیف داشتم که دراین حالت تا 3.5 متر فلز 40 در 40 مس خالص رو جواب گرفته بودم ؛ ولی یکهو نمیدونم چی عیب کرده اعصابم رو خراب کرده
درواقع وقتی دستگاه یکهو بوق میزنه و عقربه میتر میره به راست و تا دوثانیه میمنونه و بعد به همراه ضعیف شدن بوق سریع برمیگرده رو صفر بدونه هیچ کاری از طرف من ، قبلا وقتی بوق ممتد بعد از روشن شدن داشت و من کلید فشاری رو میزدم این حالت پیش میومد ولی حالا خودش اینتوری شده !!

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 25 اسفند1391 - 8:56pm
استاد
استاد

سلام
برای من همین اتفاق افتاد
ای سی 4011و ای سی 4066 را تعویض کن و دقت کن که سیم لوپها به شیلد قطع نشده و دوباره درست لحیم کاری کن به خاطر قطع بودن شیلد من همه ای سی ها را هم الکی عوض کردم در حالیکه شیلد قطع بود و معلوم نبود

جمعه 25 اسفند1391 - 8:57pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

جاوید نوشته است:
سلام

دوست گرامی یعنی واقعا هجین جیزی ممکنه اخه کم جیزی نیست یک کاسه با قطر 16سانت 2.10 مترالبته تعجبش به اینه که این متراژواسه یک جنس جدیده اگر قدیمی بود تعجبی نداره به هرحال خیلی عالیه

mantera

جمعه 25 اسفند1391 - 9:00pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام داداش جاوید خیلی متشکرم از جواب شما برادر لطف کردی چشم من دوباره همه جارو چک میکنم ، اما کمردرد و دیسک کمر در هیچ وضعیتی نمیذاره به راحتی روی مدار کار کنم امانم رو بریده ، خونه نشینم کرده ! این وسیله هم که یکهو اینجوری شد ، شده برای من اسباب بازی توی خونه و اسباب هرس و جوش خوردن ~O)

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 25 اسفند1391 - 9:09pm
استاد
استاد

اریا جان سلام
راستش اصرار من با اقا حمید توی ایملهام به اون سر سه متر هست که من میگم اقا حمید یه کم روی اون بیشتر کار کن اون هم میگه یه جورایی اخر خطه برد توباکس بر اساس علم الکترونیک توی این زمینه هست ولی من ولکنش نیستم و هی به پر وپاش میپیچم که همت مضاعفی توی این زمینه کنه

جمعه 25 اسفند1391 - 9:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure