انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 3:43am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

یعنی مهندس ، سر گیرنده اینهمه باید رو به پائین باشه ؟ !

مهدی جان در تصویر که اینطور مشخص شده! البته من فیلم TM808 رو که خود شرکتش هم داده و توی قسمت مربوطه میبینین ؛ دیدم همچین حالتی به اون شکل تست نکردن. ولی قطعا حالات مختلف برای کارای مختلف کاربرد داره و این هم از تکنیک های خاص اپراتوری توباکس هست که قلق بیشتری به نسبت پالسیها دارن. و البته به تناسب این قلق ها هم اگر ادم وارد بشه میتونه اطلاعات بیشتری در مورد فلزی که ممکنه زیر خاک باشه بدست بیاره.
بهرحال شما دستگاهو داری و ما منتظریم تست کنی. :D

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 12:27pm
استادیار
استادیار

حمید نوشته است:
در مورد نحوه اتصال ولتاژ بالا یا مبدل به قسمت فرستنده باید عرض کنم همونطوری که در تصویر زیر که زیکسل عزیز زحمتشو کشیده میبینید؛ مقاومت 1 کلا از مدار حذف میشه و ولتاژ بالا از طریق سیم پیچ نویزگیر به نقطه ای که قبلا سر سمت چپ مقاومت 1 بوده متصل میشه.
پیوست:
mobadel.jpg

ضمن اینکه سر منفی مشترک هست بنابراین در خروجی مبدل شما فقط از سیم مثبتش به این نقطه وصل میکنین و کار تمومه.

حمید جان اگه مقاومت 1 رو حذف نکنیم چی میشه؟

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 12:59pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان مقاومت 1 بهتره که حذف بشه. چون با وجود مبدل ولتاژ بالا دیگه وجود مقاومت هیچ نقشی نداره. جز اینکه شاید در حد نیم ولت افت ولتاژ ایجاد میکنه که البته چون ولتاژ مبدل قابل تغییر و تنظیم هست در نهایت فرقی نمیکنه.
یعنی شما اگر ولتاژ مبدل رو عوض نکنین حذف این مقاوت اندکی قدرت فرستنده رو بیشتر میکنه چون در واقع نیم ولت ولتاژ بیشتر بهش میرسه.

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 1:42pm
استاد
استاد

سلام
اخرین تستهای که من با تو باکس انجام دادم
توی هوا البته با افزایش میله وسطی از 95 سانت به 105 سانت یک سینی 33 سانتی را در 3.10 متری تونست بزنه ولی کاسه 13 سانتی استیل را در 80 سانتی متر تونست بزنه توی این افزایش طول. جنس کوچک کمنر توسط دستگاه گرفته میشود

توی هوا وقتی میله وسط را از 95 سانتی متر به 85 سانتی متر رسوندم یک سینی 23 سانتی استیل را در 1.60 متر قادره براحتی بزنه و در 95 سانتی متر همین سینی را 2.10 متری میزنه

توی خاک یک کاسه 15 سانتی با جنس روی را براحتی در 1.30 قادره بزنه
از 5 فلزی که در خاک کردم سه تا کاسه هست که اولی با 15 سانتی متر قطر در عمق 1 متری هست دومی با 15 سانتی متر در عمق 1.50 سومی با قطر 25 سانتی متر در 2.50 و چهارمی که یک حلب 17 کیلویی هست در عمق 3 متری و پنجمی که یک سطل با جتس روی به قطر 35 سانتی متر هست که توی عمق چهار متری دفن شده

ناگفته نمونه که من لوپها را چسب قطره ای زده ام تا حرکت نکنه . همیشه میتر روی صفر هست ولی باز میخوام لوپ فرستنده را متحرک کنم شاید بهتر تنظیم بشه و این مهم هست که حتما صفر کردن میتر توی یک جا ملاک تنظیم دستگاه نیست دستگاه علاوه براینکه میتر باید صفر باشه توی بهترین حالت تنظیم سیگنال هم قرار بگیره

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 4:49pm
مدیر کل
مدیر کل

خب ممنون جاوید جان بسیار عالی بود خسته نباشید. :ymapplause:
با توجه به اینکه دستگاه شما ایراداتی داشت که نمیدونم کامل برطرف شده یا نه ؛ نتیجه تست خیلی خوب بوده. من نتیجه میگیرم زیر خاک هم همونطور که فکر میکردیم چندان برد کم نمیکنه. حداقلش این هست که در حد بهتر از TM808 به شما جواب داده!
حالا دو تا نکته هست لازم میدونم عرض کنم.
اول اینکه بهترین فاصله بین دو لوپ همون 95 سانته! این فاصله محاسبه شدست و بهتره فاصله دقیقا همین مقدار باشه تا هم برد بیشتر بدست بیاد و هم الکی به فلزات کوچک حساس نباشه.
دوم هم اینکه برای تنظیم لوپ عقربه میتر باید به کمترین مقدار در سمت چپ خودش بیاد. صفر ویومتر در واقع صفر میکرو امپر نیست! چون دستگاه شما هم مثل اکثر دوستان از ویومتر استفاده میکنه شما باید موقع تنظیم لوپ جوری تنظیم کنین که عقربه تا حد ممکن به سمت چپ نزدیک بشه. یا در واقع عدد عقربه منفی تر بشه.

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 5:02pm
مدیر کل
مدیر کل

ariya نوشته است:
جاوید نوشته است:
سلام زیکسل
الان 1.30 زیر خاک یه فلز با جنس روی به اندازه 15 در 15 را به راحتی میزنه ممکن دستگاه من عیب داشته باشه که بالاتر را نزنه توی هوا امتحانش نکردم ولی گویا ولتاز فرستنده من ایراد داره

دوست عزیزباید متوجه باشی که فلز روی نسبت به فلزیابهای بوقی اصلا واکنش خوبی نداره یعنی اگر یه سینی استیل توی دومتری زده بشه سینی روی توفاصله 50سانت زده میشه اینو شما امتخان کنید جون من قبلا با پالسی امتهان کردم دیگه توباکس رو دقیقا نمیدونم ولی بازم باید همین باشه

استاد بنده فلز روی رو امتحان کردم اصلا زمین تا اسمون با پالسیها فرق میکنه این توباکس براش فرق نمیکنه روی باشه یا اهن یا مس یا طلا اصلا روی رو از همه بهتر میزنه مثل استیل یکی از حسن های خوب این دستگاه همینه :)

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 5:11pm
استادیار
استادیار

دوستان من یک تست جالب دیگه هم انجام دادم ، حدود 250 عدد سکه 25 تومنی و 50 تومنی و 100 تومنی در اندازه های مختلف ریختم داخل یک قوطی پلاستیکی به ابعاد 10 در 10 سانتیمتر دستگاه از فاصله150 سانتی توی هوا گرفت.

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 8:39pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش نوشته است:
دوستان من یک تست جالب دیگه هم انجام دادم ، حدود 250 عدد سکه 25 تومنی و 50 تومنی و 100 تومنی در اندازه های مختلف ریختم داخل یک قوطی پلاستیکی به ابعاد 10 در 10 سانتیمتر دستگاه از فاصله150 سانتی توی هوا گرفت.

مرسی آرش جان این تست شما هم خوب بوده فقط با توجه به سطح 10 در 10 سانت باید بشه از 160-170 سانت هم زد. یعنی قدرت نرمال دستگاه در این حد باید باشه.

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 8:49pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام به دوستان گل

منم میخوام این فلزیابو بسازم فقط شماتیکی که در ابتدای پست قرار داده شده ایا مدار ویرایش شده هست یا نه؟

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 9:19pm
مدیر کل
مدیر کل

hoshi نوشته است:
سلام به دوستان گل

منم میخوام این فلزیابو بسازم فقط شماتیکی که در ابتدای پست قرار داده شده ایا مدار ویرایش شده هست یا نه؟

سلام عزیز من.
خیر شماتیکی که شما در ابتدا میبینین طرح اولیه خود جناب ساشو هست! اساس مدار البته همینه ولی تغییرات جزئی زیادی روش اعمال شده.
برای ساخت فعلا همون فایل ورژن 1.2 که ملاحظه میکنید هست. ولی اگر کمی صبر کنید نسخه اصلاح شده بهترشو هم قصد دارم بذارم.

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 10:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure