انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:42am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 343 , 344 , 345 , 346 , 347 , 348 , 349 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

اون مدارات با این فرق داره فک کنم اون ۸۰۸ هستش
تو این انجمن ندیدم کسی کل اسکلت الومینیوم بزنه کل صفحاتو دیدم
دوستان یکی هم ولتاژارو کامل بگه اگه زحمتی نیس ثواب داره

یکشنبه 2 اردیبهشت1397 - 3:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید!♡مهندس دو تا سوال داشتم
اینکه مدارمو بدون تقویت را انداختم تو حیاط اطرافش فلز هست یه فلز ۲۵ سانتیو ۶۰ سانت میزنه و اندازه لوپم فعلا اندازه نیست یعنی الان ۱۱۰ هست و خازنارو تنظیم نکردم ایا با تنظیم خازنا بردم افزایش پیدا میکنه؟ بعد اینکه من یه رگولاتور ۷۸۱۲ وصل کردم ورودی مدار از دو تای رگولاتور منفی مثبت گرفتم ک باتریو زدم ی شاخه رگولاتورم سیمش رفته به لوپ فرستنده ی پین فرستنده هم رفته به کلید روشن!حالا تا وقتی که لوپ فرستندرو وصل نکنی سیستم روشن نمیشه
مدارم باید فرستندروفیششو نصب کنم تا روشن شه! این درست
ولی تقویتو وقتی وصل میکنم سر منفی مثبت باتری که میره سمت رگولاتور سیستمم خاموشم باشه روشنه صدای بوق ازاد میده فک میکنم یسره میشه وقتی تقویتو میزنم چیکار کنم!ممنون

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 6:34pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
توباکس فلز 25 سانتی رو باید حدود 2 متر سنس بکنه. بنابراین برد شما خیلی کم بوده. طبیعتا کویلها و درست نال شدن اونها و در نهایت تنظیم خازنها نقش زیادی روی برد دارن.
بنظر من کلا از تقویت صرفنظر کنین بهتره. این حاصل تجربه اکثر دوستان هست.

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 7:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون!مرسی از پاسختون!مهندس عزیز ولتاژام همه چی درسته چون مدار طبق تغییرات ساخته شده فرکانسم رو ۱۳۰۰۰هزار هرتزه!راحت نال میشه پس مشکل واسه تنظیم لوپ و خازنها هستن از مدار نمیتونه باشه

یکشنبه 22 اردیبهشت1397 - 1:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس تقویتمم وصل کردم ینی تا ۱۸ ولت هم اضافه نکنم؟درش بیارم واقعا؟لوپ گیرندم راحت عقب جلو میشه خوبه تا ۱۲۰ هم میشه!اسکلتشو خوب ساختم راضیم تکون نمیخوره

یکشنبه 22 اردیبهشت1397 - 1:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس تقویتو دراوردم!فرکانسم روی ۱۳ هزاره!اما ولتاژ acسر دو فرستنده ندارم صفرو نشون میده مگه میشه؟!دو بار هم ترانزیستورارو عوض کردم

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 10:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

میشه بگین چرا روی فرستنده ولتاژ acندارم اما فرکانس دارم سنس هم فلز ۲۰ در ۳۰ رو اخرش ۱۱۰!تومحیط پارکینگ پشت فرستنده یک‌متریش ماشین هس!خازنها هم تنظیم‌نشده

سه شنبه 25 اردیبهشت1397 - 1:07pm
مدیر کل
مدیر کل

شما همین مطلب رو که فرکانس وجود داره ولی ولتاژ نداره به هر دانشجوی برق بگی به شما میخنده! پس ناراحت نشین که چرا جواب همه سوالات شما رو نمیدم. فکر کنم قبلا گفتنی ها رو گفتم. بهرحال وجود فرکانس بدون ولتاژ امری محال هست و اشکال از دستگاه اندازه گیری شماست.
برد رو هم باید در محیط کاملا باز تست کنین. فلزیابی که چند متر برد سنس داره در اینجور محیطها بخوبی قابل تست نیست.
در خصوص تنظیم خازنها ؛ ولتاژ گیری ؛ تقویت و حتی برد این توباکس برای فلزات مختلف نه یک بار بلکه بارها و بارها در این تاپیک بحث کردیم! اگر اصرار کنین که توضیح داده نشده مجبور میشم وقت بذارم دونه دونه صفحاتشو هم پیدا کنم تا بابت اینکه فرمودین کل تاپیک رو خوندین ولی این نکات رو ندیدین شرمنده بشین! پس لطف کنین سوال بیهوده و تکراری نپرسین. ما وقت و انرژیمون رو از سر راه نیاوردیم.

سه شنبه 25 اردیبهشت1397 - 3:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من باز هم‌میگم از صفحه ۱ تا همین صفحرو خوندم حتی دو شب هم طول کشید!وقتی میگن ولتاژ مثبت هشت خب من نمیدونستم ۸ کجا بارها بارها خوندم فهمیدم ۸ ایسی ۷۴۱.پایه ایسیرو هم از اینترنت نگا کردم فهمیدم چجوریه!همه مثل شما که مخ الکترونیک نیستن!چیزهای ک واسه شما سادس شاید برای ما غول باشه .مولتی متر رو زدم تو برق ۲۲۸ ولت رو نشون میداد اما میزنم دو سر فرستنده صفر رو نشون میده!حالا نمیدونم چرا!در کل ممنون از پاسختون و وقتی که گزاشتین!خیلی گلی

سه شنبه 25 اردیبهشت1397 - 7:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الموت جان چرا داغ میکنی برادر کمی خونسرد با مطالعه دقیق تایپیک راحت میتونی به جوابت برسی مهندس حمید هم بیراه نمیگه اخه خداوکیلی دونه دونه جواب همه بچه هارو دادن خیلی سخته..ببین بعضی از این شرکتها طرح مولتی مترهاشون جالب نیست یک کاری میگم تست کن اگه دیدی نشد که مطمئن باش مولتی خوبی بهت ندادن به جای مستقیم وصل کردن پرابها یکی از پرابهارو به یک خازن با ظرفیت بالا مثلا یک میکرو فاراد یا کمتر فقط زیر 100 نانو نباشه وصل کن واز سر خازن یک سیم بگیر ویک پراب رو به یک سر لوپ و اون سیمی که از خازن گرفتی هم به یک سر دیگه لوپ بزن اگه جریانی باشه که هست نشون میده فقط روی رنج مختلف هم تست کن چون بعضی از این مدل مولتیا امپر کمتر از حد مجاز رو نشون نمیدن.ولتاژ برق خونگی 15 امپره اگه اشتباه نکنم وای یادم رفته :-ss

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 25 اردیبهشت1397 - 9:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 343 , 344 , 345 , 346 , 347 , 348 , 349 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure