انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 6:38pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 335 , 336 , 337 , 338 , 339 , 340 , 341 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
تمامي مواردي كه فرمودين درسته خازن ١ هم از مدار خارج كردم ٤٦.٧ نانو بود
اما همچنان ولتاژم به ١٠٠ نميرسه بجاي اداپتور هم از باطري ١٢ ولت ٤ امپر استفاده كردم باز همين داستانه
جالبه وقتي توي اتاق تست ميكنم با افزايش ولتاژ افزايش برد دارم اما وقتي ميبرم بيرون تست ميكنم با افزايش ولتاژ هيچ تغييري توي برد نداره
http://s9.picofile.com/file/8289959526/IMG_0180.JPG
اينم تصوير مدارمه

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 29 اسفند1395 - 12:12am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
تغیرات لازم ، همین ها بود که میفرمائیئ انجام شده
اگر توی منزل افزایش برد دارید ، باید درست باشه ، ببینید چه چیزی را بیرون تغیر می دهید که با منزل فرق دارد
در بیرون هم دستگاه را روی یک بلندی بزارید و از بغل تست کنید یا بصورت عمودی به درختی تکیه بدهید و تست بگیرید
فراموش نکنید که با افزایش ولتاژ ممکنه فرکانس تغیر بکنه و احتیاج به تغیر خازن باشه . البته برای بنده اینطوری نبود
اپراتوری و تنظیمات دستگاه نیز مهم هست و اگر وارد نباشید ، کلی برد از دست می دهید
برای کمبود ولتاژ فرستنده ، بنده فقط به باتری و مبدل و ترانزیستورها مشکوک هستم
بعضی از ترانزیستور های 2n2219 نیز بسیار بی کیفیت هستند و در آزمایشات اولیه ی مدار معیوب یا نیمسوز میشوند و توانایی ولتاژ بالا را ندارند .
بنابراین توصیه میکنم که نهایتا از 2n3055 استفاده کنید با سیمکشی کوتاه . اگر مشکل از ترانزیستورها باشد حتما با تعویض ، افزایش ولتاژ سر لوپ خواهید داشت

لا اله الا هو

دوشنبه 29 اسفند1395 - 12:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خيلي سپاس گذارم دوست گرامي يك مقدار سرو كله ميزنم باهاش ببينم جريان چيه
ممنون از وقتي كه گذاشتين

دوشنبه 30 اسفند1395 - 8:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

adnistor_6 نوشته است:
تمامي مواردي كه فرمودين درسته خازن ١ هم از مدار خارج كردم ٤٦.٧ نانو بود
اما همچنان ولتاژم به ١٠٠ نميرسه بجاي اداپتور هم از باطري ١٢ ولت ٤ امپر استفاده كردم باز همين داستانه
جالبه وقتي توي اتاق تست ميكنم با افزايش ولتاژ افزايش برد دارم اما وقتي ميبرم بيرون تست ميكنم با افزايش ولتاژ هيچ تغييري توي برد نداره
http://s9.picofile.com/file/8289959526/IMG_0180.JPG
اينم تصوير مدارمه

دوست عزیز مونتاژ شما زیاد هم چنگی به دل نمیزنه.مثلا اون کانکتورهای فلزی اصلا مناسب این مدار نیست.تازه جعبه مدارو هم با کش شلوار بستین.بقیه مونتاژ هم بماند.

سه شنبه 30 اسفند1395 - 12:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست گرامي مني كه ولوم گراند رو از روي خود مدار وصل كردم و از سيم استفاده نكردم ميام جعبه رو با كش ببندم !!!!!
فعلا دارم خازن هارو تنظيم ميكنم فكر نميكنم اين موضوع مهم باشه !!!
فعلا كه با افزايش ولتاژ افزايش برد كمي دارم هنوز حل نشده

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

adnistor_6 نوشته است:
دوست گرامي مني كه ولوم گراند رو از روي خود مدار وصل كردم و از سيم استفاده نكردم ميام جعبه رو با كش ببندم !!!!!
فعلا دارم خازن هارو تنظيم ميكنم فكر نميكنم اين موضوع مهم باشه !!!
فعلا كه با افزايش ولتاژ افزايش برد كمي دارم هنوز حل نشده

بنده جسارت نکردم.فقط اون چیزی رو که دیدم گفتم.من دوتا مدار مونتاژ کردم که در اولی کلید فشاری ادا درمی آورد، و خوب کار نمیکرد.باید صدبار میزدم تا یه بارعنل میکرد .البته اشکال از کلید نبود.آخرش هم نفهمیدم ایرادش از چی بود.اما ولتاژ فرستنده با افزایش ولتاژ افزاینده بخوبی افزایش پیدا میکرد. در مدار دوم هم که مونتاژ کردم این دفعه همه چی ردیفه ولتاژ دوسر فرستنده هم با افزایش ولتاژ افزاینده تا 20 ولت تا 130 ولت هم افزایش پیدا میکنه و هرچه بیشتر میکنم این افزایش ولتاژ فرستنده هم بیشتر میشه.از این بابت مشکلی ندارم.اما فقط در حین کاوش زود زود از بالانس خارج میشه و با زدن کلید فشاری بلافاصله باز هم صداش درمیاد.

در هرصورت موفق باشی

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 5:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

وقتی حساسیتو کم میکنم بهتر میشه اما دیگه بردش هم خیلی کم میشه که اگه اینطور باشه اصلا فایده نداره.

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 5:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم
حالا در كل از مدار راضي هستي ؟
انقدر كه براي اين مدار رفتم بازار قطعه گرفتم خستت شدم الان يه دو سالي هست هر چند وقت يكبار ميام يكم روش وقت ميزارم بعد بيخيال ميشم اميدوارم ايندفعه ديگه تمومش كنم

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 7:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

adnistor_6 نوشته است:
ممنونم
حالا در كل از مدار راضي هستي ؟
انقدر كه براي اين مدار رفتم بازار قطعه گرفتم خستت شدم الان يه دو سالي هست هر چند وقت يكبار ميام يكم روش وقت ميزارم بعد بيخيال ميشم اميدوارم ايندفعه ديگه تمومش كنم

فعلا به اون حد نرسیده که منو راضی کنه .من از همون ابتدا اسکلت رو محکم و شیک ساختم .هر اشکالی که دستگاه داره فقط روی مدار اونه.همونطور که قبلا بارها عرض کردم هنگام کاوش و حرکت صدای اضافی داره و دوم اینکه با افزایش ولتاژ افزاینده ، با وجود اینکه ولتاژ دوسر فرستنده افزایش پیدا میکنه ، اما افزایش بردی حس نمیشه.با این حال بیشتر مشکل من فقط سر همین صدای اضافی حین حرکت و بهم خوردن سریع بالانس مدار هست وگرنه بقیه موارد کلا" اوکیه.

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگر قرار باشه با افزايش ولتاژ افزايش برد محسوسي نداشته باشيم فاييده نداره منم همين مشكل رو دارم كه با افزايش ولتاژ افزايش برد انچناني ندارم فقط مدار نويز پذير تر ميشه اگر امكانش هست از اسكلت يك عكس بفرستين

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 3:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 335 , 336 , 337 , 338 , 339 , 340 , 341 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure