انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 3:49am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 333 , 334 , 335 , 336 , 337 , 338 , 339 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
صدای اضافی و زرزر کردن بیمورد ، در هنگام حرکت ، مربوط میشه به تکان خوردن میلیمتری لوپها و نوسانات بهم خوردن نال لوپها
حالا این تاب داشتن میتونه مربوط به تیرک اصلی باشه
میتونه مربوط به شکل بودن اتصال لوپ ها باشه
میتونه مربوط به شل بودن خود سیمپیچ یا تخته ی نگهدارنده ی سیمپیچ باشه که نوسانات میلیمتری داشته باشه . خصوصا لوپ گیرنده که افقی هست و نوسان میکنه
اگر از افزاینده نیز استفاده می کنید ، طول مابین فرستنده و گیرنده را بیشتر کنید که خیلی در افزایش برد و ثبات موثر هست
تا حدالامکان همه چیز را محکم کنید و بعد از محکم بودن ، آخرین راه اینه که حساسیت را مقداری پائینتر بزارید که صدای اضافی رفع بشه
در هنگام کاوش نیز سعی کنید که دست را بحالت شل و نرم بگیرید که نوسانات پاهای شما در حال راه رفتن ، از بدن به دستگاه وارد نشه و همچنین حرکت پاها با زاویه ( از جانب زانو ) باشه و با پای راست و محکم حرکت نکنید که پاشنه ها به زمین ضربه نزنند و خشکی حرکت را به دستگاه انتقال ندن . حتی پوشیدن کفشهای خوب با کفه ی نرم و ضخیم نیز موثر هست

لا اله الا هو

جمعه 27 اسفند1395 - 4:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
صدای اضافی و زرزر کردن بیمورد ، در هنگام حرکت ، مربوط میشه به تکان خوردن میلیمتری لوپها و نوسانات بهم خوردن نال لوپها
حالا این تاب داشتن میتونه مربوط به تیرک اصلی باشه
میتونه مربوط به شکل بودن اتصال لوپ ها باشه
میتونه مربوط به شل بودن خود سیمپیچ یا تخته ی نگهدارنده ی سیمپیچ باشه که نوسانات میلیمتری داشته باشه . خصوصا لوپ گیرنده که افقی هست و نوسان میکنه
اگر از افزاینده نیز استفاده می کنید ، طول مابین فرستنده و گیرنده را بیشتر کنید که خیلی در افزایش برد و ثبات موثر هست
تا حدالامکان همه چیز را محکم کنید و بعد از محکم بودن ، آخرین راه اینه که حساسیت را مقداری پائینتر بزارید که صدای اضافی رفع بشه
در هنگام کاوش نیز سعی کنید که دست را بحالت شل و نرم بگیرید که نوسانات پاهای شما در حال راه رفتن ، از بدن به دستگاه وارد نشه و همچنین حرکت پاها با زاویه ( از جانب زانو ) باشه و با پای راست و محکم حرکت نکنید که پاشنه ها به زمین ضربه نزنند و خشکی حرکت را به دستگاه انتقال ندن . حتی پوشیدن کفشهای خوب با کفه ی نرم و ضخیم نیز موثر هست

ممنونم از راهنماییتون استاد

جمعه 27 اسفند1395 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

CCcall نوشته است:
حمید نوشته است:
زیاد تفاوتی نداره مثلا میتونین از 1 متر سیم لاکی 0.3 استفاده کنین. سیم ضخیم برای این کار مناسب نیست. محلش هم زیاد فرقی نمیکنه.
ولی توجه داشته باشین قرار دادن سیم پیچ در اون بخش بعنوان نویزگیر پیشنهاد اولیه خود بنده بود! اما بر اساس تجربیات سالهای اخیر در موارد مشابه دیگه توصیه نمیکنم از سیم پیچ برای این کار استفاده کنین. در واقع سیم پیچ اگر بدرستی ساخته نشه و عدد ظرفیت و مقاومتش تناسب خوبی نداشته باشه خودش میتونه منبع نویز و هارمونیک اضافی باشه!!! پس در اینجا که ما به جریانکشی زیادی هم نیاز نداریم خیلی بهتره از یک مقاومت با مقدار کم مثل 2.2 اهم استفاده بشه همونطور که قبلا توضیح دادم.

من از مقاومت 2.2اهم استفاده کردم اما هنگام کاوش و موقع حرکت ،وقتی که صدای اونو رو آستانه قرار میدم دستگاه مدام صدای اضافه از خودش درمیاره و ساکت نمیشه.حتی وقتی کلید فشاری رو میزنم یه لحظه صدا قطع میشه و دوباره شروع میشه.به همین خاطر گفتم اگه شاید از سیمپیچ نویزگیر استفاده کنم بهتر بشه.در کل مشکل اینه که موقع حرکت همش زر زر میکنه.

سلام 99.5 درصد مشکل از تنظیم نبودن فرکانس هر دو لوپ هست.لطفا ابتدا توسط فرمول ظرفیت حدودی خازن 6 و 7 رو بدست بیارید و سپس در محل تست مقادیر این خازن ها رو نسبت به بیشترین برد دستگاه برای یک فلز ثابت تنظیم نمایید.

شنبه 27 اسفند1395 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام دوستان
من به مشكلي برخوردم كه ممنون ميشم كمك كنيد
مدار من به راحتي نال ميشه و مشكلي نداره زماني كه ولوم استانه رو ميبندم و روي كمترين حالت هستش با افزايش ولتاژ افزايش برد دارم كه بايد عادي باشه اما زماني كه مدار رو روي استانه ميزارم با افزايش ولتاژ كاهش برد دارم
لازم هست بگم محيط تست هم خارج از شهر هستش و فلز اطراف مدار نيست

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 28 اسفند1395 - 3:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن اينم بگم با افزايش ولتاژ فركانس خروجي تغيير محسوسي ميكنه

شنبه 28 اسفند1395 - 6:39pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
افزایش ولتاژ به این منظور نیست که بصورت متغیر استفاده شود
شما باید روی یک ولتاژ ثابت بزارید برای همیشه و بعدا با ولومها و بقیه ی تنظیمات کار کنید
فکر کنم ولتاژ حدود 18 ولت مناسبتر بود
ولتاژ بیشتر میتونه خود سیستم رو حساس تر بکنه و ثبات از بین بره و همچنین به زمین و اهداف ذرات دار ، حساس ترش بکند . برای حل این موضوع لازمه که با افزایش ولتاژ ، فاصله ی بین لوپها نیز بیشتر شود . در این صورت هم برد بیشتر میشود و هم دستگاه باثبات تر میشود ، نسبت به فاصله ی کم بین لوپها

لا اله الا هو

شنبه 28 اسفند1395 - 6:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
افزایش ولتاژ به این منظور نیست که بصورت متغیر استفاده شود
شما باید روی یک ولتاژ ثابت بزارید برای همیشه و بعدا با ولومها و بقیه ی تنظیمات کار کنید
فکر کنم ولتاژ حدود 18 ولت مناسبتر بود
ولتاژ بیشتر میتونه خود سیستم رو حساس تر بکنه و ثبات از بین بره و همچنین به زمین و اهداف ذرات دار ، حساس ترش بکند . برای حل این موضوع لازمه که با افزایش ولتاژ ، فاصله ی بین لوپها نیز بیشتر شود . در این صورت هم برد بیشتر میشود و هم دستگاه باثبات تر میشود ، نسبت به فاصله ی کم بین لوپها

ممنونم
تمام تغييرات براي افزايش برد انجام شده از سيم پيچ گرفته تا قطعات و فاصله بين دو لوپ ١٢٠ سانت هستش
با ولتاژ ثابت هم كار كردم اما يجاي كار ميلنگه
فركانس خروجي ١١.٤٥ هستش كه وقتي ولتاژ رو افزايش ميدم فركانس ميشه ٨.٤٠
ولتاژ AC فرستنده هم با افزايش ولتاژ نهايتا ميشه ٤٥ ولت

شنبه 28 اسفند1395 - 8:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
مدار من فرکانس فرستندش 10.91 بود که بعد از اینکه اونارو داخل قالب اسکلت قرار دادم، به10.67کیلو تقلیل پیدا کرد.با افزایش و کاهش ولتاژ مبدل،فرکانس اصلا تغییر نمیکنه. در ولتاژ18 ولت مبدل، ولتاژ دوسر لوپ فرستنده 118 AC ولته.
ولتاژهای پایه های 6و7 آیسی 741 ،8.04 و 4.02 ولتن.همه چی درست کارمیکنه اما فقط موقع کاوش صدای اضافی تولید میکنه و همش باید دکمه فشاری رو بزنم.خازن 6 و7 مقدارشون 33 نانو و 4.7 نانو هستند.طبق فرمول که حساب کردم حدود 40 نانو میشد اما وقتی با خازن 33 نانو ، خازن 6.8 و 5.7 نانو قرار میدادم برد کمتر میشد.با خازن 3.3نانو هم فرق چندانی با 4.7 نداشت.

شنبه 28 اسفند1395 - 9:01pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
تغییر فرکانس در این حد تاثیر محسوسی روی عملکرد دستگاه نداره. ولتاژهای شما هم درست هستن. اما در خصوص نیاز به فشار پی در پی دکمه اتو تیون باید دوستان نظر بدن. شاید بدلیل قدرت بالای دستگاه و حساسیتش به پستی و بلندی و تغییرات لایه های خاک در نواحی مختلف باشه که در سیستمهای وی ال اف غیر عادی نیست. علت دیگه هم میتونه از کیفیت قطعات و همینطور ساخت اسکلت باشه. فکر میکنم کمی بیشتر با ولومها کار کنین نتیجه بهتر میشه.
اینکه نسبت به فرمول محاسبه نیاز بوده خازن کمتری قرار بدین طبیعی هست! چون در اون فرمول ظرفیت خازنی داخل لوپ گیرنده در نظر گرفته نشده در صورتیکه در عمل خازن داخلی لوپ هم با خازنهای 6 و 7 جمع میشه. خطای خود خازنها هم که طبیعتا وجود داره. به همین دلیل در تنظیم خازنهای 6 و 7 تست کردن حرف آخر رو میزنه.

شنبه 28 اسفند1395 - 9:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس الان كه داشتم ولتاژ هارو اندازه ميگرفتم زماني كه افزاينده رو روي ٢٤ ولت ميزارم ولتاژ AC نهايتا 80 ولت ميشه ايا كم نيست !
و اينكه وقتي ولتاژ رو تا ٢٠ ولت ميزارم فركانس تغييري نميكنه اما وقتي ٢٠ ولت ميشه ٢١ ولت به بالا فركانس از ١١.٤٠ ميرسه به ٨.٣٠ به نظرتون مشكلي وجود داره ؟
برد مدار هم احساس ميكنم مقداري كمه

شنبه 28 اسفند1395 - 9:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 333 , 334 , 335 , 336 , 337 , 338 , 339 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure