انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 2:49am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 306 , 307 , 308 , 309 , 310 , 311 , 312 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
PEERE DANA نوشته است:
سلامت باشید.خواهش میکنم.
باشه چشم سعی میکنم انشا...در اولین فرصت, طی چند روز آینده,با رسم تصویر...اسکلت مورد نظر رو توضیح بدم...بنده با آلومینیوم بصورت چهار تیکه و قابلیت باز و بسته کردن,بدون لقی و مستحکم و سبک ساختم.که وزن کل سیستم رو با یک انگشت هم میتونید حمل کنید. :D
دوست خوبم,متاسفانه سیستم های آنالوگ و بخصوص توباکس,به قطعات و مونتاژ حساس ترند.و دارای نکات زیادی هستند.که اگر یک مورد رو هم اشتباه و یا بدرستی انجام نداده باشید,کارکرد سایر بخش ها نیز مختل میشه!
و بنا بدلایلی اون دسته ها رو که عمودی و بلند در نظر گرفتید رو حتما جدا کنید.درسته سیستم از طرف زیر قابلیت سنس رو داره و باید بهش بپردازید !ولی بشدت از قسمت بالا هم که باشه,نسبت به فلزات که در نزدیک و بین میدان دو سیم پیچ مخصوصا بصورت عمودی قرار داشته باشند.واکنش نشون میده!!و با ریست کردن,از عمق و حساسیت کاهش پیدا میکنه! و کارکرد و سنس رو بنوعی مختل میکنه.

و با بند برزنتی یا کمربند حالا؛مخصوص لباس سربازی...درست کنید.چون جنسش مناسبه و در سرچ و چپ و راست کردن.خم نمیده...
و کلید فشاری بالانس,ریست رو بر روی آن تعبیه کنید...
اگر اسکلت مستحکم و پایداری نداشته باشید!در هنگام جستجو...با کوچکترین حرکتی,تنظیم نال دو سیم پیچ بهم میخوره و صدای اضافی خواهید داشت.و مجبور میشید حساسیت رو کم کنید...و همینطور با نال و تنظیم صحیح دستگاه میتونید به برد بیشتری روی خاک دست بیابید...
هرچه سیم پیچ ها رو تمیز و با دقت بپیچیم.و با لایه ی نازک فویل آلومینیوم...شیلد کرده و به نقطه شیلد در هر دو سیم پیچ اتصال دهیم.و همینطور اسکلت آلومینیوم رو با سیم قویتری اتصال بدیم...البته همه ی این نکات تازگی ندارند و استاد حمید عزیز و دوستان در طول مدت گذشته بهشون اشاره کردن...که پیشنهاد میکنم دوستان جدیدی که قصد ساخت دارن.ابتدا فایل توضیحات و کل صفحات رو بدقت مطالعه و نکات مهم و کلیدی رو یادداشت برداری (پرینت ) بگیرند...

سلام دوست گرامی پس چی شد؟ ما همچنان منتظریم (-| (-| (-| (-| (-| (-|

سه شنبه 10 شهریور1394 - 9:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت همه بچه ها خیلی خوشحالم عضو این انجمن شدم
من واقعا علاقمند به فلزیاب های تو باکسم میخاستم اگه ممکنه راهنماییم کنید برای ساخت توباکس ساشو چقدر هزینه میخاد و
تا چه حد باید از الکترونیک سر در بیاری که بتونی سرهمش کنی بازم تشکر بابت انجمن حرفه ایی که راه انداختید

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 11:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

khademi نوشته است:
سلام خدمت همه بچه ها خیلی خوشحالم عضو این انجمن شدم
من واقعا علاقمند به فلزیاب های تو باکسم میخاستم اگه ممکنه راهنماییم کنید برای ساخت توباکس ساشو چقدر هزینه میخاد و
تا چه حد باید از الکترونیک سر در بیاری که بتونی سرهمش کنی بازم تشکر بابت انجمن حرفه ایی که راه انداختید

دوست عزیز سرهم کردنش تا جایی که به مشکلی بر نخورید و هم قطعات بدون عیب باشند زیاد سخت نیست ولی خدا نکند یک جاییش بلنگد و همچنین نیاز به تجهیزاتی از جمله سلف سنج و فرکانس متر و ... داردو پیچیدن سیم پیچش سخته واز همه سخت تر ساخت اسکلت مناسب و محکمه وگرنه اصلا نال نمیشه و خوب نمی زند و کلا ساختش سخته و تفکیک نداره و خود شما اگر هزارتا از رویش بسازی یکی مثل هم نمیشه بروی سراغ مدار پالسی خیلی بهتر و راحت تره

شنبه 14 شهریور1394 - 10:43pm

مهدی6 نوشته است:
پوریا نوشته است:
سلام به مهدی عزیز

دوست من باتری دو مدل پیشنهاد میکنم اول لیتیوم پلیمر که گرونتر هست ولی کیفیت بهتر داره و سبک تر هم هست با حدود 80 هزار تومن میتونی 12 ولت 1600 میلی آمپر رو بگیری. دومی هم لیتیوم آیون هست که من هم از اون استفاده کردم وحدود 55 هزار تومن قیمتش هست عکس در صفحه 89 هستش 12 ولت 2200 میلی آمپر هست .این باتری ها از سه باتری 3.7 ولت تشکیل شده اند.سعی کن از باتری پک استفاده کنی خودت هم میتونی سه تا رو با هم سری کنی بعد هم وکیوم کنی.

در مورد شارژر باتری هم یک شارژر 12 ولت اتوماتیک بگیر تا بعد از شارژ جریان رو قطع کنه .باتری قطع کن دار نیاز نیست.من شارژر 12 ولت 1 آمپر از طبقه بالای امجد خریدم 17 هزار تومان و 2 آمپرش مارک دیگه 45 هزار بود.

آقا پوریای عزیز ممنون از محبتتون این باطری ها پس نباید واسمون یه مدار تعریف کنیم در ضمن یه پیامم زدم واستون اگه زحمتی نیست یه ن اه نمایید متشکرم

سلام به آقا مهدی عزیز
آقا من خیلی دنبال شارژر اتوماتیک 12 ولت 1 آمپر گشتم ولی پیدا نکردم . میشه لطفا شماره تماس مغازه ای که ازش گرفتید به من بدید تا از شیراز بتونم سفارش بدم ؟

یکشنبه 15 شهریور1394 - 12:28pm

با سلام خدمت دوستان واساتید عزیز سایت
اولا خیلی ممنون بابت مطالب مفیدی که گذاشتید واقعا عالی بود
دوم:گفته شده که تو این دستگاه دوتا لوپ استفاده میشه خوب لوپ اول که فرستده هستش مسیرش مشخصه که کجا نصب میشه ولی لوپ دوم رو که گیرنده هستش کجا نصب کنیم اگر ممکنه یک راهنمایی بفرمایید ممنون میشم اخه من یکم مبتدی هستم
L-) L-) L-) L-)

یکشنبه 15 شهریور1394 - 2:10pm

سلام دوستان
من تازه میخوام بسازم نهایت عمق زنیش چقده واسه دفینه خوب جواب میده؟

میشه قبل فویل کردن سیم پیچ رو با شارلاک پوشید؟

ممنونم

روزانه هزاران انسان به دنیا می آیند… اما انسانیت در حال انقراض است

یکشنبه 15 شهریور1394 - 7:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهصن نوشته است:
سلام دوستان
من تازه میخوام بسازم نهایت عمق زنیش چقده واسه دفینه خوب جواب میده؟

میشه قبل فویل کردن سیم پیچ رو با شارلاک پوشید؟

ممنونم

شما اگه بتونی یه شاسی خوب و محکم بسازی بعد باتوجه به انالوگ بودنش از قطعات مرغوب و با کیفیت استفاده کنی مطمئنا نتیجه ی خوبی خواهی گرفت
در مورد شارلاک هم توصیه میکنم این کارو انجام ندین چون وزن سیم پیچتون زیاد میشه و تو حرکت ثباتش به هم میخوره هرچه میتونین سبک بسازینش

دوشنبه 15 شهریور1394 - 12:30am

safir60 نوشته است:
دوم:گفته شده که تو این دستگاه دوتا لوپ استفاده میشه خوب لوپ اول که فرستده هستش مسیرش مشخصه که کجا نصب میشه ولی لوپ دوم رو که گیرنده هستش کجا نصب کنیم اگر ممکنه یک راهنمایی بفرمایید ممنون میشم اخه من یکم مبتدی هستم
L-) L-) L-) L-)

اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید

دوشنبه 16 شهریور1394 - 7:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

safir60 نوشته است:
safir60 نوشته است:
L-) L-) L-) L-)

اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید

با سلام دوست عزیز استاد حمید به طور مفصل توضیح دادن و در فایل اصلی موجود است
برای اتصال لوپ 1 یا فرستنده باید از سیم شیلد استریو(با دو مغزی) استفاده کرد که دو مغزی به دو سر لوپ و شیلد کابل به نقطه شیلد روی مدار و از طرف دیگه به فویل دور لوپ وصل میشه. برای لوپ 2 یا گیرنده کابل کواکسیال معمولی لازمه که مغزی به یکی از سرهای لوپ و شیلد هم به سری شیلد لوپ 2 روی مدار و از سمت دیگه همزمان به سر دیگه لوپ و فویل الومینیوم وصل میشه. \M/

دوشنبه 16 شهریور1394 - 12:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

PEERE DANA نوشته است:
سلامت باشید.خواهش میکنم.
باشه چشم سعی میکنم انشا...در اولین فرصت, طی چند روز آینده,با رسم تصویر...اسکلت مورد نظر رو توضیح بدم...بنده با آلومینیوم بصورت چهار تیکه و قابلیت باز و بسته کردن,بدون لقی و مستحکم و سبک ساختم.که وزن کل سیستم رو با یک انگشت هم میتونید حمل کنید. :D
دوست خوبم,متاسفانه سیستم های آنالوگ و بخصوص توباکس,به قطعات و مونتاژ حساس ترند.و دارای نکات زیادی هستند.که اگر یک مورد رو هم اشتباه و یا بدرستی انجام نداده باشید,کارکرد سایر بخش ها نیز مختل میشه!
و بنا بدلایلی اون دسته ها رو که عمودی و بلند در نظر گرفتید رو حتما جدا کنید.درسته سیستم از طرف زیر قابلیت سنس رو داره و باید بهش بپردازید !ولی بشدت از قسمت بالا هم که باشه,نسبت به فلزات که در نزدیک و بین میدان دو سیم پیچ مخصوصا بصورت عمودی قرار داشته باشند.واکنش نشون میده!!و با ریست کردن,از عمق و حساسیت کاهش پیدا میکنه! و کارکرد و سنس رو بنوعی مختل میکنه.

و با بند برزنتی یا کمربند حالا؛مخصوص لباس سربازی...درست کنید.چون جنسش مناسبه و در سرچ و چپ و راست کردن.خم نمیده...
و کلید فشاری بالانس,ریست رو بر روی آن تعبیه کنید...
اگر اسکلت مستحکم و پایداری نداشته باشید!در هنگام جستجو...با کوچکترین حرکتی,تنظیم نال دو سیم پیچ بهم میخوره و صدای اضافی خواهید داشت.و مجبور میشید حساسیت رو کم کنید...و همینطور با نال و تنظیم صحیح دستگاه میتونید به برد بیشتری روی خاک دست بیابید...
هرچه سیم پیچ ها رو تمیز و با دقت بپیچیم.و با لایه ی نازک فویل آلومینیوم...شیلد کرده و به نقطه شیلد در هر دو سیم پیچ اتصال دهیم.و همینطور اسکلت آلومینیوم رو با سیم قویتری اتصال بدیم...البته همه ی این نکات تازگی ندارند و استاد حمید عزیز و دوستان در طول مدت گذشته بهشون اشاره کردن...که پیشنهاد میکنم دوستان جدیدی که قصد ساخت دارن.ابتدا فایل توضیحات و کل صفحات رو بدقت مطالعه و نکات مهم و کلیدی رو یادداشت برداری (پرینت ) بگیرند...

کان را که خبری شد خبری باز نیامد
داداش پس چی شد نکنه خدای ناکرده باید برات کمپوت بفرستیم :-s :-s :-s

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 5:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 306 , 307 , 308 , 309 , 310 , 311 , 312 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure