انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 6:05pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 304 , 305 , 306 , 307 , 308 , 309 , 310 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام . صدای توباکس من در نمیاد علتش چیه ؟ هم بلندگو از کار افتاده هم هدفون ( میتر و بقیه قسمتها ok هستند )

the trouble is , you think you have time

دوشنبه 5 مرداد1394 - 7:15pm
مدیر کل
مدیر کل

از نظر سوختن قطعه باید ترانزیستور 5 و مقاومت 39 رو چک کنین. اتصالات ترانزیستورهای 3 و 4 و قطعات متصل بهشون و همینطور آیسی 4011 رو هم بررسی کنین.

دوشنبه 5 مرداد1394 - 7:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم مهندس حمید . مشکل از T5 بود . در مورد مشکل قبلی هم یکی از پایه IC ها قظعی داشت که با کمک شما OK شد . امیدوارم بتونم جبران کنم. :x :ymhug:

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 10:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.استادای گرامی مدار من مثبت منی رو یه لحظه اشتباه زدم دفعه اول که میخاستم تست کنم الان بوق دائم میزنه بعد اینکه خرجی فرستنده و گیرنده هیچ ولتاژی نداره لطف کنید راهنمایی کنید که مشکل کجاست .ممنون

دوشنبه 19 مرداد1394 - 10:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

کسی تا حالا تونسته با توباکس درست کار کنه ؟ یعنی برد مناسب داشته باشه و قلق دستگاه دستش اومده باشه و عملا بشه روش حساب کرد ؟؟ اگه نمیشه روی توباکس حساب کرد کسی پیشنهادی داره بجای توباکس رو چی کار کنیم ؟؟؟ مثلا بی آر ان خوبه ؟
اگه کسی توباکس رو ساخته و راضیه ازش لطفا راهنمایی کنه در مورد قلق دستگاه و اینکه باهاش میشه کاوش کرد یا نه،

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه داخل آپارتمان برد توباکسم خیلی خیلی کمه ، آیا امکانش هست در محیط کاوش برد زیاد باشه ؟؟

وقتی دستگاه خوب نال نشه بردش کم میشه ؟؟؟

سه شنبه 20 مرداد1394 - 3:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.
در نوع خودش بی نظیره و انتظاراتی که از یک توباکس و دستگاه آنالوگ دارید رو...داراست.
اول قطعات و مونتاژ مناسب...اسکلت و سیم پیچ سبک و مستحکم و بدون لقی...نال کردن و تنظیم و نصب صحیح ولوم ها و وو...اگر سیستم در هیچ بخشی مشکلی نداشته باشه!و ثبات و برد مناسب روی خاک داشته باشین...و اپراتوری خاص خودش رو نیز میطلبه عزیز,
بنده با اطمینان بالایی از توباکس استفاده میکنم.و تقریبا همون اوایل طرح مونتاژ کردم...و توباکس و fpi_h رو با هم استفاده میکنم.و راضی هستم.چون جمع و جور و سبک و چند تیکه ساختم,بیشتر بخاطر عمق زنی بالا و کاربرد آسانش,بجای لوپ,فریم یک در یک ازش استفاده میکنم.و عملا نتیجه گیری برای حفاری عمق های بالارو با مکمل کردن هر دو سیستم از نظر کارایی و مزایاشون... مطمعن تر میشه...
مقایسه ی شما برای ساخت این مدار با بی ار ان هم,از نظر کارایی و نوع سیستم...مقایسه ی درستی نیست!
و توباکس رو نمیشه بدرستی در منزل تست کرد.و عملا نتیجه ی مطلوبی بدست نمیاد!

سه شنبه 20 مرداد1394 - 4:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.اینم یه عکس از قبل...,جهت عرایض بنده...

سه شنبه 20 مرداد1394 - 4:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون،در مورد قطعات فک کنم قطعات مرغوبی بکار بردم اما لوپها رو مطمین نیستم و اسکلت هم به زیبایی و ظرافت شما نیست،در مورد لوپ و اسکلت میتونی راهنماییم کنی که از چی استفاده کنم تا یه اسکلت سبک و محکم دربیارم ، در ادامه عکس توباکسم رو میذارم که ۳ تکه ست ،تکه وسط آلومینیوم ، دو تا لوپ هم چوبی که از دوطرف داخل آلومینیوم قرار میگیره با توجه به تاکید زیادی که مهندس حمید عزیز رو اسکلت داشتن برداشتم اینه که اسکلت بهتری نیاز دارم،اسکلت روی برد هم تاثیر داره یا فقط ثبات رو تحت تاثیر قرار میده ؟ منظورم اسکلت و لوپهاست.

سه شنبه 20 مرداد1394 - 6:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

برای لوپها روی یه ورق ام دی اف پیاده کرم وسطش رو خالی کردم.حالا روش دیگه ای که بشه سبک درش آورد رو بلد نیستم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 20 مرداد1394 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلامت باشید.خواهش میکنم.
باشه چشم سعی میکنم انشا...در اولین فرصت, طی چند روز آینده,با رسم تصویر...اسکلت مورد نظر رو توضیح بدم...بنده با آلومینیوم بصورت چهار تیکه و قابلیت باز و بسته کردن,بدون لقی و مستحکم و سبک ساختم.که وزن کل سیستم رو با یک انگشت هم میتونید حمل کنید. :D
دوست خوبم,متاسفانه سیستم های آنالوگ و بخصوص توباکس,به قطعات و مونتاژ حساس ترند.و دارای نکات زیادی هستند.که اگر یک مورد رو هم اشتباه و یا بدرستی انجام نداده باشید,کارکرد سایر بخش ها نیز مختل میشه!
و بنا بدلایلی اون دسته ها رو که عمودی و بلند در نظر گرفتید رو حتما جدا کنید.درسته سیستم از طرف زیر قابلیت سنس رو داره و باید بهش بپردازید !ولی بشدت از قسمت بالا هم که باشه,نسبت به فلزات که در نزدیک و بین میدان دو سیم پیچ مخصوصا بصورت عمودی قرار داشته باشند.واکنش نشون میده!!و با ریست کردن,از عمق و حساسیت کاهش پیدا میکنه! و کارکرد و سنس رو بنوعی مختل میکنه.

و با بند برزنتی یا کمربند حالا؛مخصوص لباس سربازی...درست کنید.چون جنسش مناسبه و در سرچ و چپ و راست کردن.خم نمیده...
و کلید فشاری بالانس,ریست رو بر روی آن تعبیه کنید...
اگر اسکلت مستحکم و پایداری نداشته باشید!در هنگام جستجو...با کوچکترین حرکتی,تنظیم نال دو سیم پیچ بهم میخوره و صدای اضافی خواهید داشت.و مجبور میشید حساسیت رو کم کنید...و همینطور با نال و تنظیم صحیح دستگاه میتونید به برد بیشتری روی خاک دست بیابید...
هرچه سیم پیچ ها رو تمیز و با دقت بپیچیم.و با لایه ی نازک فویل آلومینیوم...شیلد کرده و به نقطه شیلد در هر دو سیم پیچ اتصال دهیم.و همینطور اسکلت آلومینیوم رو با سیم قویتری اتصال بدیم...البته همه ی این نکات تازگی ندارند و استاد حمید عزیز و دوستان در طول مدت گذشته بهشون اشاره کردن...که پیشنهاد میکنم دوستان جدیدی که قصد ساخت دارن.ابتدا فایل توضیحات و کل صفحات رو بدقت مطالعه و نکات مهم و کلیدی رو یادداشت برداری (پرینت ) بگیرند...

سه شنبه 20 مرداد1394 - 8:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 304 , 305 , 306 , 307 , 308 , 309 , 310 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure