انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 11:40pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 303 , 304 , 305 , 306 , 307 , 308 , 309 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ayhan نوشته است:
سلام و درود خدمت مهندس حميد.براي اين دستگاه ميشه تفكيك گذاشت يا نه؟؟؟؟

جناب ayhan خدمت شما عرض کنم اینکه میخواین همزمان چنتا مدار رو با هم بسازین بهتون قول میدم نتیجه ی مطلوبی نخواهید گرفت وقت و هزینه و انرژیتونو روی یک مدار بذارید تا به نتیجه برسید از این مدار به اون مدار پریدن مشکلی رو حل نمیکنه اگه مایلید فقط مدار بسازید بفرمایید تا من 50تا مدار کامل با توضیحات مفصل ساخت براتون بذارم :D که نتایج عمقزنی همشون تقریبا به هم نزدیک هستن و اختلاف حداکثر10% با هم دارن.منم اون اولش همه ی این مدارت رو شروع کردم به ساختن ولی نهایتا مدار فلزجو و کوثر رو دارم باهاش کار میکنم اگه میخواین شما هم همه رو تست کنین بسم اله :D در مورد تفکیک توباکس عرض کنم تفکیکش قلقی هست اول شما باید بسازی و نتیجه ی مطلوب رو بگیری تا اون وقت خدمتتون عرض کنم که چطور بتونین یه تفکیک حدودی هم داشته باشین

پنج شنبه 18 تیر1394 - 11:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeednew نوشته است:
سلام . من هم با این برد توباکس مشکل دارم . همه چی خوبه بجز برد ! در صورتی که نقطه قوت توباکس باید بردش باشه . البته من همه تستها رو داخل خونه و گاهی حیاط گرفتم احتمالا وجود فلزات اطراف روی برد باید تاثیر منفی داشته باشه .کاوش درست حسابی هم نرفتم هنوز چون اصلا نمیدونم میشه روی توباکس حساب کرد و به امیدش رفت کاوش یا نه ؟!!

سلام خداقوت.
دوست عزیز مزیت توباکس عمق زنیه بالاو حساسیت قوی به فلزات با ارزش... و به املاح و مواد معدنی حساسیت نداره...چون در کل فلزات کوچیک رو سنس نمیکنه...و حمل و نقلش راحته,چون کم حجم و جمع و جوره...غیر این باشه مشکلی در کلیت مدار و یا تنظیمات و اپراتوری هست...که باید با دقت هر بخش بررسی بشه...
وبعد اطمینان از سلامت سیستم؛ اپراتوری خاص خودش رو داره...و حرکت بصورت آرام و یکدست و موازی با سطح زمین...و تنظیم مناسب ولومها و بالانس و نال کردن دقیق...

پنج شنبه 18 تیر1394 - 11:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه ی دوستان خصوصا مهندس حمید
توباکس ساشو که من ساختم هم عمق زنیش خیلی کمه حتی با تغییرات(شاید در حد نیم متر اون هم با ارفاق)
البته هنوز روی اسکلت نرفته ولی پیاده سازیش که کردم بسیار ضعیفه البته دوتا مشکل داشتم که یکیش اتصالی در قسمتی بود که مشخص کردم و دیگریش روشن کردن بدون قرار دادن خازن 6 و 7 بود که می خواستم ببینم آیا اون اتصالی و قرارندادن خازن های 6 و 7 برای تست اولین بار باعث افت برد الان دستگاه من شده و احتمالا کدام قطعاتش می تواند آسیب دیده باشد ممنون می شوم کسی من را راهنمایی کند :((

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 20 تیر1394 - 10:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام .دستگاه رو اگر بدون وصل کردن لوپ فرستنده روشن کنید ترانزیستور 1 و 2 داغ میکنه و میسوزه یا معیوب میشه و سبب افت برد.شما اگر سلف سنج داری ظرفیت لوپ رو اندازه گیری کن و با فرکانس متر فرکانس دو سر فرستنده بعد تو فرمول که بزاری مقدار مجموع خازن 6 و7 بدست میاد فرمول تو فایل صفحه اول هست.همچنین اون اتصالی اگر برای ترانزیستور هست ترانزیستور رو عوض کنید.ایسی ها رو از نوع نظامی استفاده کنید.چک کنید مقاومت ها و خازن ها درست باشند مخصوصا خازن های اطراف ترانزیستور 1 و 2 .لوپ ها هم زاویه درست داشته باشند و جهت سنسشون درست باشه .همانطور که میدونید دستگاه از یک طرف ضعیف سنس میکنه.برای تعویض باید دو سر سیم فرستنده رو روی برد عوض کنید.

شنبه 20 تیر1394 - 2:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:
با سلام .دستگاه رو اگر بدون وصل کردن لوپ فرستنده روشن کنید ترانزیستور 1 و 2 داغ میکنه و میسوزه یا معیوب میشه و سبب افت برد.شما اگر سلف سنج داری ظرفیت لوپ رو اندازه گیری کن و با فرکانس متر فرکانس دو سر فرستنده بعد تو فرمول که بزاری مقدار مجموع خازن 6 و7 بدست میاد فرمول تو فایل صفحه اول هست.همچنین اون اتصالی اگر برای ترانزیستور هست ترانزیستور رو عوض کنید.ایسی ها رو از نوع نظامی استفاده کنید.چک کنید مقاومت ها و خازن ها درست باشند مخصوصا خازن های اطراف ترانزیستور 1 و 2 .لوپ ها هم زاویه درست داشته باشند و جهت سنسشون درست باشه .همانطور که میدونید دستگاه از یک طرف ضعیف سنس میکنه.برای تعویض باید دو سر سیم فرستنده رو روی برد عوض کنید.

دوست عزیز ممنون ولی مشکل من هم نداشتن سلف سنج است و توباکس را بدون سلف سنج و فرکانس متر سرپاش کردم البته با زجر =))

شنبه 20 تیر1394 - 5:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عیب نداره ما باید به هم کمک کنیم یه عکس از مدارت بزار حدودی بگم فرکانسش چنده همین طور لوپ ها رو وزن کن کیلویی ظرفیتش در میاد :D =)) :D

یکشنبه 20 تیر1394 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست گرامی دستت درد نکند ولی با وزن کردن که ظرفیت دقیق نمی دهد تازه من هم اینقدر چسب دورش پیچیدم و شیلدش کردم که وزن دقیق را نمی توانم بگم ولی 72 دور سیم لاکی 0.7 را به صورت 32 در 27 پیچیدم وخازن های رنج 5 نانو و رنج 1 و 2 نانو به ترتیب از بقیه رنج ها برای من بهتر جواب می دهد

یکشنبه 21 تیر1394 - 12:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست من شوخی کردم با وزن کردن که ظرفیت در نمیاد.شما حتما یک lrc متر تهیه کن.بعد حتما اسکلت رو بساز که این طوری هیچ چیزی جواب نمبده حتی دستگاه سالم.

یکشنبه 21 تیر1394 - 12:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mhak نوشته است:
ayhan نوشته است:

جناب ayhan خدمت شما عرض کنم اینکه میخواین همزمان چنتا مدار رو با هم بسازین بهتون قول میدم نتیجه ی مطلوبی نخواهید گرفت وقت و هزینه و انرژیتونو روی یک مدار بذارید تا به نتیجه برسید از این مدار به اون مدار پریدن مشکلی رو حل نمیکنه اگه مایلید فقط مدار بسازید بفرمایید تا من 50تا مدار کامل با توضیحات مفصل ساخت براتون بذارم :D که نتایج عمقزنی همشون تقریبا به هم نزدیک هستن و اختلاف حداکثر10% با هم دارن.منم اون اولش همه ی این مدارت رو شروع کردم به ساختن ولی نهایتا مدار فلزجو و کوثر رو دارم باهاش کار میکنم اگه میخواین شما هم همه رو تست کنین بسم اله :D در مورد تفکیک توباکس عرض کنم تفکیکش قلقی هست اول شما باید بسازی و نتیجه ی مطلوب رو بگیری تا اون وقت خدمتتون عرض کنم که چطور بتونین یه تفکیک حدودی هم داشته باشین

سلام .من منظورتون رو از فلزياب كوثر نغهميدم.لطفا بكين تو كودوم صفحه هست

سه شنبه 23 تیر1394 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ayhan نوشته است:
mhak نوشته است:
ayhan نوشته است:

سلام .من منظورتون رو از فلزياب كوثر نغهميدم.لطفا بكين تو كودوم صفحه هست

سلام دوست عزیز
منظورم اینه اما کمکی به شما نمیکنه :D
viewtopic.php?f=12&t=2205

سه شنبه 23 تیر1394 - 5:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 303 , 304 , 305 , 306 , 307 , 308 , 309 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure