انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 7:28am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 , 306 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام و تبریک بابت ساخت موفقیت آمیز این مدار.البته همون طور که مهندس حمید فرمودنداین اسکلت که زحمت کشیدی ساختید به درد کاوش نمیخوره ولی خوب برای تست و ابتدای کار میتونه به شما کمک کنه که با دستگاه و تنظیم اون آشنا بشید.
ظاهرا دستگاه شما سالمه وفقط میمونه تنظیم اون که ابتدا دستگاه رو روی حالت تنظیم کویل قرار بدید اگر دستگاه رو با مدار افزاینده ساختید ولتاژ ورودی به قسمت فرستنده رو بین 12 تا 14 قراربدبد که دستگاه خودزنی نکنه اگر هم افزاینده نداره که هیچ.سپس ولوم گراند یا همون قدرت دستگاه رو کم کنیدو روی حداقل مقدار بگذارید.ولوم سنس و تون هم در حد وسط قرار بدید.روی حالت تنظیم کویل لوپ فرستنده یا همون انتهایی رو کم کم حرکت بدید و جایی که عقربه در کمترین حالت قرار داره لوپ شما نال شده.اگر روی صفر قرار نمیگیره و همچنین حرکت عقربه با صدا هماهنگ نیست پتانسیومتر 4 که مربوط به تنظیم میکرو آمپر متر هست رو کم کم زیاد کنید تا عقربه با صدا هماهنگ بشه یعنی با کوچکترین حرکت عقربه بلندگو هم کم کم به صدا در بیاد.وقتی این کار رو انجام دادید روی حالت سرچ برد دستگاه رو برای فلزات مخصوصا غیر آهنی اندازه بگیرید و با ابعاد مختلف فلزات تست کنید بعد از اون برید برای تنظیم خازن 6 و 7.

شنبه 22 خرداد1394 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در رابطه با اون کلید فشاری هم بسته به قدرت دستگاه و زمین مورد کاوش هر چند ثانیه یک بار باید فشار داده بشه تا دستگاه بالانس بشه.دقت داشته باشید که هیچ گاه در هنگام سنس فلز این دکمه رو نزنید و دستگاه رو در محیط پر فلز نال نکنید چون قدرت دستگاه رو کم میکنه.

شنبه 22 خرداد1394 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز به نظر من شما کلید رو اشتباه وصل کردین و اینکه ولوم گراند و مابقی ولومها زمانی درست کار خواهند کرد که شما همه چی رو درست تنظیم کرده باشین و جایی بدون فلزات مزاحم در حالت جستجو دستگاه رو تست کنین و توجه داشته باشین جوری لوپهارو ببندین که از زیر فلزات رو سنس کنه نه از رو به این نکته حتما دقت کنید

شنبه 23 خرداد1394 - 1:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mhak نوشته است:
دوست عزیز به نظر من شما کلید رو اشتباه وصل کردین و اینکه ولوم گراند و مابقی ولومها زمانی درست کار خواهند کرد که شما همه چی رو درست تنظیم کرده باشین و جایی بدون فلزات مزاحم در حالت جستجو دستگاه رو تست کنین و توجه داشته باشین جوری لوپهارو ببندین که از زیر فلزات رو سنس کنه نه از رو به این نکته حتما دقت کنید

بله.کاملا حق با شماست.کلید سه حالته جابجا وصل شده بود.در واقع دستگاه رو بنده میذاشتم رو حالت تنظیم لوپ و فک میکردم حالت سرچ هست.وقتی کلید رو درست کردم جواب داد و تونستم هم فلز رو سنس کنم و هم بوق داشته باشم.خوشبختانه خیالم راحت شد چون فک میکردم مدار رو اشتباه مونتاژ کردم. از امروز ساخت اسکلت اصلی رو با بهترین کیفیت و سبک ترین حالت ممکن شروع میکنم انشا الله. از بابت کمک تمامی شما دوستان و اساتید عزیز هم بی نهایت سپاسگزارم چون بدون راهنمایی های شما کاری از پیش نمیبردم.امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشید .یا حق.

شنبه 23 خرداد1394 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام دوستان
من لوپ رو از ٧٢ دور سيم ٠.٧ درست كردم اما اهمش شده ٣.٨ و ظرفيتش ٤.٧ ميلي هانري چرا همچين شده ؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 23 خرداد1394 - 1:12am
مدیر کل
مدیر کل

adnistor_6 عزیز مگه قرار بود چقدر در بیاد؟! :D ما که گفتیم حدود 4 اهم و 5 میلی هانری میشه. دقیق ترش دیگه حتی با چند میلیمتر اینور اونور شدن ابعاد و کیفیت سیم پیچی و نوع سیم و حتی دقت مولتی متر شما ممکنه تغییر کنه. نهایتش ممکنه ابعاد رو اندکی کمتر گرفته باشین یا مثلا یک دور کمتر پیچیده باشین که خیلی هم مهم نیست و این مشخصات لوپ جواب میده.

یکشنبه 23 خرداد1394 - 1:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
adnistor_6 عزیز مگه قرار بود چقدر در بیاد؟! :D ما که گفتیم حدود 4 اهم و 5 میلی هانری میشه. دقیق ترش دیگه حتی با چند میلیمتر اینور اونور شدن ابعاد و کیفیت سیم پیچی و نوع سیم و حتی دقت مولتی متر شما ممکنه تغییر کنه. نهایتش ممکنه ابعاد رو اندکی کمتر گرفته باشین یا مثلا یک دور کمتر پیچیده باشین که خیلی هم مهم نیست و این مشخصات لوپ جواب میده.

ممنون مهندس اخه يكم كم شده بود ما كه شانس نداريم :-)
مدار بنده هم مشكلش حل نشده مهندس :( لطف ميكنيد راهنمايي كنيد قسمت تغذيه مدار كجا ميشه اخه ولتاژ خروجي فرستنده ٢ ولته
ممنونم

یکشنبه 23 خرداد1394 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
مدارو با قطعاتي ساختم كه براي افزايش قدرت تغيير كرده بود حالا من ميتونم بدون افزاينده ولتاژ با همين تغييرات مدارو تست كنم ؟

یکشنبه 24 خرداد1394 - 11:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:
سلام دوستان
مدارو با قطعاتي ساختم كه براي افزايش قدرت تغيير كرده بود حالا من ميتونم بدون افزاينده ولتاژ با همين تغييرات مدارو تست كنم ؟

بله adnidtor_6 عزیز شما میتونین فقط قسمت رگولاتور افزاینده رو حذف کنین و مدار رو تست کنین و حتی استفاده کنین

یکشنبه 24 خرداد1394 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام دوستان

بله adnidtor_6 عزیز شما میتونین فقط قسمت رگولاتور افزاینده رو حذف کنین و مدار رو تست کنین و حتی استفاده کنین

ممنونم دوست گرامي از راهنماييتون

یکشنبه 24 خرداد1394 - 1:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 , 306 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure