انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 6:59pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 299 , 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان کسی فیلمها رو دید؟ لطفا فیلمهایی که گذاشتم رو ببینید. به نظرات شما احتیاج دارم.
یه سوال: تو این انجمن چه کسانی از این مدار جواب قابل قبول گرفتند؟

پنج شنبه 14 خرداد1394 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من هم این مشکل رو داشتم .
به طور کلی بخش صوتیش رو حذف کردم و با کمک دوستم یه مدار دیگه درست کردیم و به قسمت میتر وصل کردیم که با کمترین واکنش میتر بوق هم شنیده می شد .
البته منم گذاشتمش کنار خیلی وقته .

یکشنبه 17 خرداد1394 - 9:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ruler نوشته است:
دوستان کسی فیلمها رو دید؟ لطفا فیلمهایی که گذاشتم رو ببینید. به نظرات شما احتیاج دارم.
یه سوال: تو این انجمن چه کسانی از این مدار جواب قابل قبول گرفتند؟

سلام برادر
ممنون از بابت فيلم در ضمن سيستمت هم قشنگ مونتاژ شده
از فيلم چيزي كه معلوم بود اينه كه سيستمت رو نال نكردي يعني بايد اون لوپ گيرنده رو عمود بر مركز لوپ فرستنده در فاصله 90 سانتي از هم قرار بدي در ضمن بهتره روي يه چهار پايه اونو بزاري تا كمي از زمين فاصله داشته باشه و بعد تست كني
وقتي سيستم رو روشن ميكني بايد روي حالت ادجست بزاري و لوپ فرستنده رو اهسته به طرفين حركت بدي تا عقربه ميتر به صفر نزديك بشه يا كاملا صفر بشه به اين ميگن نال سيستم بعد سيستم رو روي سرچ بزاري و دكمه فشاري رو بزني تا سيستم ريست و اماده سرچ بشه و بعد بقيه تنظيمات رو انجام بدي
موفق باشي @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

دوشنبه 18 خرداد1394 - 2:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا چندتا سوال : ساسيت اين مدار به طلا چطوره ؟
چقدر هزينه داره ؟
به ذرات حساس هست ؟
نگران منتاژ نيستم منتاژم مثل شرکتيه ؟

خدايا مددی کن

دوشنبه 18 خرداد1394 - 2:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
غضنفر نوشته است:
آقا چندتا سوال : ساسيت اين مدار به طلا چطوره ؟
چقدر هزينه داره ؟
به ذرات حساس هست ؟
نگران منتاژ نيستم منتاژم مثل شرکتيه ؟

طبق گفته دوستان حساسيتش به طلا بيشتر از اهن هست و اندازه يك پالسي خوب كه اهن رو توي عمق زياد ميزنه اين مدار طلا رو تويه اون عمق ميزنه ولي رو فلزات كوچيك زياد حساس نيست اندازه فلزش بيشتر از ١٠ سانت باشه خوب جواب ميده
هزينه ساخت هم به طور كامل حدود ٢٠٠ ٣٠٠ تومن ميشه اما خود مدار به غير از لوپ ها با ٥٠ تومن جمع ميشه

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 18 خرداد1394 - 3:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنونarchilO گرامی.
مگه این که شما کمکی به ما بکنی، بقیه اعضا انجمن انگارقهرن با ما! بگذریم، از کمک شما بسیار بسیار سپاسگزارم.دستگاه من تو مراحل پایانی هست، ایشالا تا یکی دو روز دیگه کاملا تموم میشه، بدنه و همه چیز، و حتما فیلمش رو میذارم تا نظر شما و همچنین دیگر دوستان رو بدونم.
ممنون، یا حق.

سه شنبه 19 خرداد1394 - 2:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ruler نوشته است:
خیلی ممنونarchilO گرامی.
مگه این که شما کمکی به ما بکنی، بقیه اعضا انجمن انگارقهرن با ما! بگذریم، از کمک شما بسیار بسیار سپاسگزارم.دستگاه من تو مراحل پایانی هست، ایشالا تا یکی دو روز دیگه کاملا تموم میشه، بدنه و همه چیز، و حتما فیلمش رو میذارم تا نظر شما و همچنین دیگر دوستان رو بدونم.
ممنون، یا حق.

سلامت باشي عزيز
وظيفه بود
احتمالا همه كاربرا هر شب مثله من تو كاووشن انشالله عمري بود باز در خدمت هستيم
پيروز باشي @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

چهارشنبه 20 خرداد1394 - 12:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

پیوست:
P_20150612_165152.jpg
سلام خدمت دوستان.اینم دستگاه بنده.دلیل بلند بودن سیم ها اینه که تو مرحله تست هست.فقط حیف که طرز کارش و تنظیم کردنش رو بلد نیستم. :|
دوستان لطف کنن اگه تنظیم کردن ساشو سورس انگلیسی داره، آدرس بدن بریم ما هم بخونیم. خیلی زحمت کشیدم بابت این مدار. بگید چی کار کنم من؟ :-? لطفا کمک کنید ^:)^

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 22 خرداد1394 - 4:21pm
مدیر کل
مدیر کل

ruler عزیز خسته نباشین.
ابتدا باید عرض کنم هر چند دستگاه رو قشنگ ساختین ولی با این وضعیتی که در تصویر دیده میشه فکر نمیکنم برای کاوش قابل استفاده باشه! چون از چوب ضخیم و سنگینی استفاده کردین و دستگاه علاوه بر بزرگتر شدن خیلی هم باید سنگین شده باشه. فراموش نکنین علت اصلی که اکثر دوستان در عمل نتونستن بهره برداری خوبی از این مدار داشته باشن همین مشکلات اسکلت دستگاه و مساله حمل و نقل بوده.
از طرف دیگه باطری دستگاه رو باید حتما خیلی خوب محکم کنین که اصلا تکان نخوره. وگرنه بالانس رو بر هم میزنه. کلا هر چه محکم تر و در عین حال جمع و جورتر و سبک تر بتونین دستگاه رو در بیارین در نهایت جواب بهتری میگیرین.
در خصوص تنظیمات ؛ این دستگاه فقط 3 ولوم و یک کلید برای تنظیم لوپ بیشتر نداره! درباره ولومها دوستان در طول تاپیک توضیح دادن و در تاپیک دیگری که مربوط به اپراتوری این دستگاه میشد هم توضیحاتی ذکر شده که باید وقت بذارین و مطالعه کنین. البته فکر نمیکنم اگر مدارتون درست کار کنه پیدا کردن نحوه تنظیم مشکل باشه. با کمی آزمون و خطا خودتون متوجه میشین. کلید تنظیم لوپ هم که کارش مشخصه و باید در حالت تنظیم لوپ جوری لوپ فرستنده رو تنظیم کنین که درجه میتر به حداقل ممکن برسه. بعد از محکم کردن لوپ در این حالت کلید رو به حالت کاوش تغییر میدین و از دستگاه استفاده میکنین.
باز هم متذکر میشم که این مدار فقط بصورت یک شماتیک با یک خط توضیح بیشتر نبود که ما از نت پیدا کردیم و به اینجا رسوندیم! لذا هیچ توضیح انگلیسی در سایتهای دیگه در موردش وجود نداشته. در واقع انجمن ما تنها جایی هست که روی توباکسی مثل این تا این حد کار شده.

جمعه 22 خرداد1394 - 9:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمیدگرامی خیلی ممنون از بابت وقتی که میذارید و با حوصله پاسخگوی سوالات ما هستید. :x
در مورد بدنه همون طور که خدمت شما عرض کردم آزمایشی هست و برای تست صحت مدار ساختمش،بدنه اصلی رو در صورت درست کار کردن مدار با پی وی سی خواهم ساخت.در مورد اوپراتوری بنده تمام صفحات رو مطالعه کردم.چیزی که مشخصه اینه که هر کدوم از دوستان درک خودش رو از اوپراتوری داره و صرفا یک چیز مبنایی وجود نداره.در مورد ولوم ها هم کاملا میدونم که چی هستن. ولی یک سری سوالات جزیی هست که اگه شما و دوستان لطف کنید و پاسخ بدید ^:)^

اون طور که با مطالغه صفحات متوجه شدم زاویه سیم پیچ فرستنده و گیرنده دقیقا 90 هست، و امتداد لوپ گیرنده باید دقیقا از وسط لوپ فرستنده بگذره. آیا صرفا میزان بودن زاویه کافیه یا باید فرستنده و گیرنده دقیقا نسبت به هم وسط باشن؟ (آخه تو بعضی از تو باکس ها فقط زاویه رعایت شده)

تو تست هایی که انجام دادم متوجه شدم وقتی زاویه لوپ فرستنده رو آروم آروم تغییر بدی، در حالت تنظیم کویل و دستگاه روشن البته، به یه نقطه میرسه تقریبا زاویه یه کم کمتر از 90 درجه که بوغ دستگاه در میاد و قطع هم نمیشه و عقربه هم میچسبه ته که با زدن دکمه ریست عقربه صفر میرسه و صدا قطع میشه.نظر شما چیه؟ چرا اینطوره؟

سوال بعدی من (البته با عرض شرمندگی ;;) ) این هست که کلید سه حالته تنظیم کویل و حالت جستجو، ارتباطش با میتر چی هست؟ در حالت جستجو دستگاه بنده میترش میره تا آخر ولی صدا نداره.البته نسبت به فلز واکنش نشون میده و با نزدیک کردن فلز از بالا به کویل گیرنده ، عقربه به صفر نزدیک میشه، ولی در هر صورت از صدا خبری نیست! در حالت تنظیم کویل عقربه رو صفره( بستگی به تنظیم بدنه داره) و اگه رو صفر نباشه با زدن دکمه فشاری میره رو صفر.آیا این عملکرد طبیعیه؟ البته از اونجایی که شما فرمودی (( باید در حالت تنظیم لوپ جوری لوپ فرستنده رو تنظیم کنین که درجه میتر به حداقل ممکن برسه)) یعنی در صورت تنظیم نبودن لوپ فرستنده عقربه میتر نباید صفر باشه. به نظر شما ممکنه این کلید سه حالته رو بر عکس وصل کرده باشم و حالت های تنظیم کویل و جستجو رو با هم اشتباه کرده باشم؟

در مورد ولوم بالانس زمین، در حالت جستجو با کم کردن این ولوم صدای دستگاه در میاد، آیا این عملکرد درسته؟

و در مورد کلید فشاری، استفاده از این کلید چه زمانی هست؟ وقتی در حالت نتظیم کویل هستیم باید استفاده کنیم یا وقتی در حالت جستجو هستیم؟ یا وقتی هر بار پیچ ولوم ها رو میچرخونیم باید استفاده کنیم؟ در کل این که فلسفه وجودی این کلید فشاری چی هست؟

بازم با عرض پوزش خدمت دوستان واساتید عزیز ^:)^

شنبه 22 خرداد1394 - 12:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 299 , 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure