انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 8:38pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 298 , 299 , 300 , 301 , 302 , 303 , 304 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام مهندس حميد
خيلي وقته ديگه كسي پيگير اين مدار نيست ماشالا يك مدار دادين بيرون هرچي بودو نبود سرنگون شدن :D
من مدارو خيلي وقته ساختم ولي ازش تست نگرفتم تا اين كه لوپشو درست كردم و روشن كردم بار اول مدارو با ولتاژ ١٢ روشن كردم البته همه قطعات تغيير داده بودم براي مبدل توي اين حالت ميتر توي حالت تنظيم كه بايد دوتا كانكتور پاييني باشه حركت كرد و با پتاسيومتر تكون ميخورد توي خروجي فرستنده اصلا ولتاژ نداشتم در حد ٢ دهم ولت شيلد مدار هم ١.٥ ولت داشت
بعد اشتباهي كه كردم ولتاژ ٢٠ ولت به ورودي اصلي مدار وصل كردم كه توي اين حالت ميتر دائما تكون ميخورد و با تكون خوردن بلندگو ويز ويز ميكرد كه حتي توي حالت كاوش هم ميزاشتم ميتر صفر ميشد ولي همون صدا ادامه داشت بعد ولتاژ ٢٠ ولت رو به قسمت فرستنده دادم و ميتر ثابت يكجا موند و با ولوم هم كم و زياد ميشد و از بلندگو صدايه يكسره ميومد توي اين حالت قسمت فرستنده ٢.٥ ولت ac ولتاژ داشت
اينم عكس مدار بنده

http://s2.img7.ir/ek3Me.jpg
مهندس حميد دعوامون نكنيد فقط
باور كنيد خيلي تلاش كردم تا همينجاش رسوندم :(

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

سه شنبه 11 خرداد1394 - 12:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.آیا تستی برای مدار وجود داره؟ ولتاژ شیلد دقیقا ۴، ولتاژ متناوب فرستنده با مبدل ۱۷۰۵ ولت حدودا ۸۰ ولت،ولتاژ ترانزیستور ۱ دقیقا دو برابر ترانزیستور ۲ ، ترانزیستور ۱: ۱۷.۶ ولت ، ولتاژ ترانزیستور ۲ : ۸۰۸ ولت.لطفا نظرتون رو در مورد این ارقام اعلام کنید.وقت روشن کردن دستگاه کلید روی تنظیم کویل وقتی قرار داره عقربه رو صفره، وقتی رو حالت جستجو میذاری عقربه میچسبه ته، البته وقتی دکمه فشاری رو فشار میدی دستگاه بوق میزنه.به نظر شما دستگاه نباید بعد از گذاشتن تو حالت جستجو بوق بزنه؟ لطفا راهنمایی کنید که مدار من سالمه یا نه؟ ممنون، در ضمن فرکانس کویل فرستنده ۱۱.۳۹ کیلو هرتز است

چهارشنبه 13 خرداد1394 - 7:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان عاجزانه ازتون میخوام که کمکم کنید، ساخت دستگاه بنده تموم شده، حالا چطور بفهمم که سالمه؟ موقع زدن دکمه فشاری چه اتفاقی باید بیوفته؟ حالت عقربه چطور باید باشه؟ دستگاه بنده کلا وقتی دکمه فشاری رو میزنم بوق داره، این به چه معناست؟ عقربه هم موقع جستجو چسبیده به ته. اوپراتوری دستگاه چطوریه دوستان؟

چهارشنبه 13 خرداد1394 - 8:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ruler نوشته است:
دوستان عاجزانه ازتون میخوام که کمکم کنید، ساخت دستگاه بنده تموم شده، حالا چطور بفهمم که سالمه؟ موقع زدن دکمه فشاری چه اتفاقی باید بیوفته؟ حالت عقربه چطور باید باشه؟ دستگاه بنده کلا وقتی دکمه فشاری رو میزنم بوق داره، این به چه معناست؟ عقربه هم موقع جستجو چسبیده به ته. اوپراتوری دستگاه چطوریه دوستان؟

سلام دوست عزیز
شما زحمت بکشید و لوپهای فرستنده و گیرنده رو جایی که فلز نزدیکت نباشه نسبت به هم حرکت بدی.
یکی افقی یکی عمودی با ولوم ها بازی کن ببین میتر حرکتی داره؟
فرکانس سر لوپ فرستنده علامت کارکرد صحیح فرستنده است که باید حدود 11 کیلو هرتز باشه.
یا حق

چهارشنبه 13 خرداد1394 - 11:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام علیخان گرامی.ممنون از این که اهمیت دادید و پاسخ دادید.به روی چشم،نکاتی که فرمودید رو مد نظر قرار خواهم داد.

پنج شنبه 13 خرداد1394 - 2:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حميد چرا تحويل نميگيريد :ymhug:
يك راهنمايي كنيد ما هم صاحب يك توباكس بشيم ديگه :D
ممنونم

پنج شنبه 13 خرداد1394 - 3:28am
مدیر کل
مدیر کل

با توضیحی که شما دادین بنده چیزی بنظرم نرسید. وگرنه اگر میتونستم کمک کنم که از پاسخ دریغ نمیکردم!
دوستانی که قبلا این دستگاه رو ساختن و قطعا با این مشکلات به اندازه کافی دست و پنجه نرم کردن و در نهایت موفق شدن برطرفش کنن الان باید به شما هم کمک کنن. وگرنه حضور یک نفره من چه فایده ای داره؟!

پنج شنبه 14 خرداد1394 - 11:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام مجدد خدمت دوستان و اساتید عزیز.
اینم تست بنده.لطفا ببینید و بفرمایید که دستگاه بنده واکنش صحیحی داره؟
لوپ 1: 4.1 اهم
لوپ 2: 4 اهم
فرکانس فرستنده : 11.34 کیلو هرتز
ولتاژ دو سر فرستنده : 80 ولت متناوب
ولتاژ t1: 17.6
ولتاژ t2: 8.8
ولتاژ خروجی مبدل : 17.5 ولت
ولتاژ شیلد مدار: دقیقا 4 ولت
باطری 12.43 ولت 4.5 آمپر
البته تو این فیلم ها کلید سه حالته جستجو و تنظیم کویل برعکس نصب شده، همینطور پیچ تنظیم میتر و آستانه واکنش. یعنی وقتی زیادش کنی کم میشه، که مشکلی نیست.فقط گفتم که دوستان دچار اشتباه نشن.
همونطور که میبینید وقتی کویل گیرنده رو تکون میدم بوغ میزنه، تو حالت جستجو هم عقربه کلا چسبیده ته، در هر حالتی هم که دکمه فشاری رو نگه دارم دستگاه بوق میزنه. آیا باید همینطوری باشه؟ یه چیز دیگه هم این که انگار ولوم بالانس زمین و حساسیت گیرنده تاثیر چندانی روی عقربه نداره.آیا درسته ؟ ممنون میشم اگه پاسخ بنده رو بدید.
اینم لینک فیلم ها:
http://cld.persiangig.com/download/BBJpyNzB9f/1.mp4/dl
http://cld.persiangig.com/download/r5iGcAGOfp/2.mp4/dl

پنج شنبه 14 خرداد1394 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ruler نوشته است:
با سلام مجدد خدمت دوستان و اساتید عزیز.
اینم تست بنده.لطفا ببینید و بفرمایید که دستگاه بنده واکنش صحیحی داره؟
لوپ 1: 4.1 اهم
لوپ 2: 4 اهم
فرکانس فرستنده : 11.34 کیلو هرتز
ولتاژ دو سر فرستنده : 80 ولت متناوب
ولتاژ t1: 17.6
ولتاژ t2: 8.8
ولتاژ خروجی مبدل : 17.5 ولت
ولتاژ شیلد مدار: دقیقا 4 ولت
باطری 12.43 ولت 4.5 آمپر
البته تو این فیلم ها کلید سه حالته جستجو و تنظیم کویل برعکس نصب شده، همینطور پیچ تنظیم میتر و آستانه واکنش. یعنی وقتی زیادش کنی کم میشه، که مشکلی نیست.فقط گفتم که دوستان دچار اشتباه نشن.
همونطور که میبینید وقتی کویل گیرنده رو تکون میدم بوغ میزنه، تو حالت جستجو هم عقربه کلا چسبیده ته، در هر حالتی هم که دکمه فشاری رو نگه دارم دستگاه بوق میزنه. آیا باید همینطوری باشه؟ یه چیز دیگه هم این که انگار ولوم بالانس زمین و حساسیت گیرنده تاثیر چندانی روی عقربه نداره.آیا درسته ؟ ممنون میشم اگه پاسخ بنده رو بدید.
اینم لینک فیلم ها:
http://cld.persiangig.com/download/BBJpyNzB9f/1.mp4/dl
http://cld.persiangig.com/download/r5iGcAGOfp/2.mp4/dl

سلام
فرکانس درسته
اگر بوق قطع نمیشه جای دستگاه رو عوض کن مثلا روی زمین نباشه (رو چهار پایه) یا یه جا دیگه تست کن. اگر نشد جای سیم های لوپ فرستنده رو عوض کن یا دستگاه رو 180 درجه حول محور دسته ها دوران بده دوباره تنظیم کن .....
اونقدر باهاش ور برو که راه بیفته!
یا حق

پنج شنبه 14 خرداد1394 - 12:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
با توضیحی که شما دادین بنده چیزی بنظرم نرسید. وگرنه اگر میتونستم کمک کنم که از پاسخ دریغ نمیکردم!
دوستانی که قبلا این دستگاه رو ساختن و قطعا با این مشکلات به اندازه کافی دست و پنجه نرم کردن و در نهایت موفق شدن برطرفش کنن الان باید به شما هم کمک کنن. وگرنه حضور یک نفره من چه فایده ای داره؟!

درسته مهندس عزیز حق باشماست دوستان کمی کم لطفی میکنن :(
اگر امکانش هست بفرمایید که بخش تغذیه مدار کدوم قسمته و ولتاژهای اصلی که باید تویه مدار باشه کجاست تا من ولتاژ گیری کنم و ببینم عیب دستگاه از کجاست
ممنونم :x

پنج شنبه 14 خرداد1394 - 1:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 298 , 299 , 300 , 301 , 302 , 303 , 304 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure