انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 8:51pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 295 , 296 , 297 , 298 , 299 , 300 , 301 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در ضمن غیر ممکنه با این قدرت دستگاه خازن 6 و 7 شما دقیق انتخاب شده باشه.فعلا روی ترانزیستور ها کار کن ببین چقدر گرم میشه؟

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 9:39pm

با سلام
دوست عزیز من مدارم درست کار نمیکنه که افزایندم روش بزارم....بدون افزایندس...
در مورد T1 و T2 معروضم خدمتتون که بدون افزاینده ولتاژ اگه بدون لوپ هم مدار روشن باشه آسیبی نمیبینن اینو هم یه جا خوندم هم تست کردم....ولی باز سر اون هم با این برد جدیدم این کارو نکردم...
3140 رو عوض کردم ( سه بار)با مارکهای مختلف... ولی هیچ که هیچ...
شما اصلا تنظیم خازنو ولش کن ....

من فقط وقتی سنس دارم که لوپ ها در فاصله 20 سانتی ازهم هستند یعنی اگه فاصله لوپ ها بیشتر از این باشه دیگه سنس ندارم و در این حالت هم در قابلمه 15 سانتی رو در 15 سانتی میزنه #- :| X(

خلاصه اینکه داستانی داریم که مطمنم کسی تا حالا نداشته... :-? :-? :| :((

چهارشنبه 23 اردیبهشت1394 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

لطفا عکس از لوپها و نحوه پیچیدن بزار.شیلد لوپها با چی انجام شده؟بالاخره یه جای کار می لنگه شما تلاشت رو بکن اگر نشد نهایت میفرستی میاد نگران نباش. مدار شما پیش من نیست شاید ایراد خیلی ساده باشه @};-

چهارشنبه 23 اردیبهشت1394 - 6:12pm

ممنون دوست عزیز
من دیگه داشتم بیخیال میشدم ولی با حرفای آقا پوریا روحی دوباره در کالبد پروژه دمیده شد... :-BD
عاقا اینم از عکسا

در مورد شیلد طبق چیزیه که من از حرف های اساتید فهمیدم... اینام عکسای لوپ گیرندس...آلمینیومم از این فوق نازکا که به باد هوا بندن هستش که با نگا کردنم هم پاره میشه... روشم همونطور که معلومه سیم تلفن پیچیدم...

عکس روی مدار که توضیح خاصی نداره...
عکس زیر مدار هم اون قسمت ترانزیستور که سیم جامپر کردم مطمنم که هیچ قطعی و اتصالی نداره با تست دیود تست کردم.... فقط تنها چیزی که هست اینه که این ترانزیستور موقع کار کمی داغ میکنه که باتوجه به درست بودن ولتاژ های 8 و 4 بهش توجهی نکردم... ولی بعد از حدود 2 تا 3 ساعت کار بازم درست کار میکنه یعنی اینکه درسته داغ میکنه ولی کار میکنه....

باز هم از توجهی که به بنده دارید ممنونم... @};- @};- @};- @};- تشکر....

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 23 اردیبهشت1394 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم دوست عزیز وظیفه اس.من خودم سه بار این مدار رو ساختم تا بالاخره جواب داد پس نا امید نشو چون میدونم اگه راه بیافته خستگی از تنت در میاد.ببین این مدار چون خیلی پیچیده هست و متاسفانه نتونستیم طبقه بندی خوبی روی اون داشته باشیم عیب یابیش خیلی سخته.اما اگر بخواهیم ساده سازی کنیم ابتدا باید روی قسمت فرستنده و سپس روی گیرنده کار کنی.سپس روی سایر قسمت ها.خازن های قسمت فرستنده خیلی مهم هستند مخصوصا خازن یک لطفا همه اونها رو با خازن سنج چک کن.(داشتن سلف سنج و خازن سنج برای این مدار الزامی هست)خازن یک رو سعی کن ولتاژ بالاتر انتخاب کنی 250 ولت هم خوبه.گرم شدن مقدار کم ترانزیستور های فرستنده طبیعی هست اما اگر زیاد باشه حتما معیوب شدن و بدون وصل به لوپ نباید مدار رو روشن کنیم.

من اسکلت شما رو ندیدم.از لوپ فرستنده هم حتما عکس بگیر .شیلد لوپ فرستنده رو هم کامل نکن حدود 1 تا 2 سانت باز بگذار چون بدون این فاصله اصلا برد نداری.من منتظر عکس اسکلت هستم.

چهارشنبه 23 اردیبهشت1394 - 11:30pm

ممنون دوست عزیز

ببینید الان از قسمت تغذیه و فرستنده کاملا خیالم جمعه چون هم ولتاژ های 4 و 8 درسته و هم ولتاژ سر لوپ فرستنده
فقط میمونه قسمت تغذیه و اون پنج تا آیسیش بعلاوه 4393 که اونارو هم همرو عوض کردم

برا همینه که دیگه کلافه شدم X( X( آخه کاشکی من یک درصد به قطعه خاصی شک داشتم.... تا ده دفعه عوضش کرده بودم

همه چی درسته الا دستگاه....

فاصله لوپ ها از همدیگه تو عکس 90 سانته....
شرمندتم ولی فعلا شرایط عکس گرفتن از لوپو ندارم ولی دقیقا مث همینه و اون دوسانت تو اون هم بازه

باز هم ممنون از شما @};- O:-)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 اردیبهشت1394 - 12:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام خدمت دوستان.من میخوام مدار مبدل رو به همراه باطری تو یه جعبه پلاستیکی دیگه که با فویل آلومینیوم شیلد شده، جدا از جعبه اصلی مدار و نزدیک بهش قرار بدم..مشکلی ایجاد میکنه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.
و سوال بعدی این که بعد از اتمام ساخت لوپ ها و شیلد کردنشون با فویل آلومینیوم، برای زیبا تر شدن دستگاه اگه با یه اسپری رنگ مشکی رنگش کنم، مشکلی تو عملکردش پیش میاد یا نه؟ ممنون.

دوشنبه 27 اردیبهشت1394 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید من میخوام این مدارو بسازم خواستم بدونم این مدار بردش برای یه فیبر 10 سانتی چقدره البته با ثبات فول ؟توی تایپیک دوستان اعلام کردن که این مدار به حفره هم حساسه حالا با این مدار حفره رو چطور میشه زد آیا مثل مگنومترها عقربه کم و یا زیاد میشه ؟

دوشنبه 28 اردیبهشت1394 - 3:07pm
مدیر کل
مدیر کل

ruler نوشته است:
با عرض سلام خدمت دوستان.من میخوام مدار مبدل رو به همراه باطری تو یه جعبه پلاستیکی دیگه که با فویل آلومینیوم شیلد شده، جدا از جعبه اصلی مدار و نزدیک بهش قرار بدم..مشکلی ایجاد میکنه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.
و سوال بعدی این که بعد از اتمام ساخت لوپ ها و شیلد کردنشون با فویل آلومینیوم، برای زیبا تر شدن دستگاه اگه با یه اسپری رنگ مشکی رنگش کنم، مشکلی تو عملکردش پیش میاد یا نه؟ ممنون.

جدا بودن مبدل اشکالی نداره و حتی شاید از نظر مساله نویز بهتر باشه که همین کار رو هم بکنین! ولی کلا بهتره مدار رو ابتدا بدون مبدل به کار بگیرین و اگر از شرایط کارش از نظر ثبات راضی بودین صرفا برای افزایش برد از مبدل استفاده کنین. فراموش نکنین بهرحال با وجود مبدل و افزایش برد ثبات هم کاهش پیدا میکنه.
استفاده از رنگ روی اسکلت هم اشکالی نداره.

سه شنبه 28 اردیبهشت1394 - 3:02am
مدیر کل
مدیر کل

فرج نوشته است:
با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید من میخوام این مدارو بسازم خواستم بدونم این مدار بردش برای یه فیبر 10 سانتی چقدره البته با ثبات فول ؟توی تایپیک دوستان اعلام کردن که این مدار به حفره هم حساسه حالا با این مدار حفره رو چطور میشه زد آیا مثل مگنومترها عقربه کم و یا زیاد میشه ؟

خواهش میکنم.
ما در فلزیابی کلا مفهومی تحت عنوان ثبات فول نداریم! چون ثبات در واقعیت به خیلی فاکتورها بستگی داره. بخصوص برای این مدار مساله ساخت اسکلتی که بخودی خود ثبات داشته باشه خیلی مهم هست! لذا اگر بتونین از پس ساخت با کیفیت کل دستگاه بر بیاین ؛ بدون مبدل بنظرم باید فیبر 10سانتی از حدود 1 متر قابل سنس باشه. با وجود مبدل این برد میتونه به 160 سانت برسه که البته دیگه زیاد هم با ثبات نخواهد بود!
بله حساسیت به حفره هم قطعا وجود داره ولی بدلیل نبود تجربه اپراتوری کافی در این زمینه و در واقع کلیت اپراتوری کار با این دستگاه در واقعیت کاوش توسط دوستان ؛ بنده نمیتونم نظر دقیقی بدم.

سه شنبه 28 اردیبهشت1394 - 3:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 295 , 296 , 297 , 298 , 299 , 300 , 301 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure