انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:39am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 294 , 295 , 296 , 297 , 298 , 299 , 300 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام

سلام دوستان...
طبق نظر آقای پیردانا در خصوص بردم من هم یک برد جدید زدم و تمام قطعات رو هم عوض کردم و مطمئنم که هیچ اتصالی یا قطعی نداره... چک کردم...
اما حالا مشکلم عوض شده و با تعویض پی ان 4393 به جای جی 113 که البته احتمالا معیوب هم بوده دیگه در حالت نال کردن سنس ندارم ولی الان حالت سرچ تقریبا درست کار میکنه یعنی اینکه با نزدیک کردن لوپهابه همدیگه میتر همراه با بوق شروع به حرکت میکنه همچنین در همین حالت سنس ضعیفی هم داره ولی وقتی میزنم روحالت تنظیم لوپ میتر میچسبه به ته که بعد از بررسی زیاد فهمیدم اگه سیم شیلد لوپ گیرنده (همان سیم افشان کابل کواکسیال ) فقط به شیلد لوپ وصل باشه حالت تنظیم لوپ درست کار میکنه و اگه سیم شیلد لوپ گیرنده (سیم افشان کابل) علاوه بر شیلد لوپ به سر دیگه لوپ وصل باشه حالت سرچ درست کارمیکنه؟؟؟؟؟حالا چرا اینجوریه الله و اعلم من که هرچی قطعه عوض کردم جوابی نگرفتم....
ولتاژ هشت = 8.34
ولتاژ شیلد = 4.17
ولتاژ تی 1 = 7.15
ولتاژ تی2 = 3.58
ولتاژ متناوب لوپ فرستنده = 22.8
با تشکر...

یکشنبه 20 اردیبهشت1394 - 5:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
بنده هم چنتا سوال هست که با اجازه دوستان مطرح میکنم، ممنون میشم اگه کمکم کنید.
۱) مقاومت های من به جز ۱۰ کیلو که ۱٪ هست، مابقی ۵٪ هستند. آیا مشکلی ایجاد میکنه؟
۲) ولتاژ بعضی از خازن های بنده بالاست، مثلا c2، یک میکرو فاراد و ۴۰۰ ولت هست،مشکلی ایجاد میکنه؟
۳)در مورد آی سی ها، میشه از mc14046 bcp به جای cd4046 استفاده کرد؟ یا از tc4011 به جای cd4011 ؟
۴) متاسفانه موفق نشدم دیود sfd 108 رو تهیه کنم. اگه از 1N60 به عنوان جایگزین استفاده کنم، رو کارکرد موثر مدار چه تاثیری داره؟
۵)من به جای مقاومت ۱ ، طبق فرموده دوستان از یک مقاومت ۱۰ اهم که با یک سلف ۱۰ میلی هانری سری شده استفاده کردم، حالا وقتی بخوام از مبدل استفاده بکنم باید این مقاومت رو حذف کنم و خروجی مبدل رو به دو سر مقاومت ۱ بدم؟
۶) میشه برای دستگاه کلیدی گذاشت که مبدل رو روشن یا خاموش کنه، اینطوری تنظیم ثبات و عمق بهتر انجام میشه.نظر شما چیه؟ آیا مبدل لازمه ؟ اگه لازمه بهترین خروجی باید چند ولت باشه؟ لطفا در صورتی که پاسخ این سوال مثبته، بهترین مدار رو لطفا لینکشو بزارین برای مبدل.
۷) برای کویل ها ، اون طور که استاد حمید عزیز فرمودن،۰.۷ مناسب ترینه.حالا سوال اینه که بهترین روکش برای کویل چیه؟ اسپری گرافیت میشه استفاده کرد؟ و این که به جای آمپر سنج میشه از vu meter استفاده کرد؟
۸) سوال آخر هم در مورد جنس بدنه هست.بعضی ها میگن آلومینیوم و بعضی دیگه چوب یا پی وی سی رو میپسندن.نظر شما چیه؟
خیلی شرمنده بابت این که وقتتون رو میگیرم.اگه بعضی از سوالام تکراری هست، با عرض شرمندگی، لطفا آدرس صفحه رو بدید. خیلی ممنون.

یکشنبه 20 اردیبهشت1394 - 7:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من تقریبا تمام صفحات رو خوندم اما فایل پی سی بی جدید رو پیدا نکردم اگه امکان داره لطفا بفرمایید در کدوم صفحه قرار داره یا اگه نیست خواهشا یه بار دیگه آخرین فایل رو با آخرین تغییرات اعمال شده قرار بدید .با سپاس فراوان از اساتید و مدیریت محترم سایت

یکشنبه 20 اردیبهشت1394 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

miladkd نوشته است:
دوستان من تقریبا تمام صفحات رو خوندم اما فایل پی سی بی جدید رو پیدا نکردم اگه امکان داره لطفا بفرمایید در کدوم صفحه قرار داره یا اگه نیست خواهشا یه بار دیگه آخرین فایل رو با آخرین تغییرات اعمال شده قرار بدید .با سپاس فراوان از اساتید و مدیریت محترم سایت

دوست عزیز پی سی بی موجود در اولین تایپیک اخرین پس سی بی هستش
. موفق باشید

یکشنبه 20 اردیبهشت1394 - 9:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز ببخشید هواسم نبود.راستی دوستان آخرین تغیرات سیم پیچ چیه اگه بخوام به صورت فلت هم بپیچم

دوشنبه 21 اردیبهشت1394 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

miladkd نوشته است:
ممنون دوست عزیز ببخشید هواسم نبود.راستی دوستان آخرین تغیرات سیم پیچ چیه اگه بخوام به صورت فلت هم بپیچم

دوست گرامی هیچ تغییری در قطعات و سیم پیچ دستگاه وجود نداره . همون تایپیک اول همه چی هست .
درباره سیم پیچی فلت هم تا اونجایی که می دونم کسی فلت درست نکرده .
مگر اینکه آقا حمید خودش بگه که چند دور لازمه که بپیچی

دوشنبه 21 اردیبهشت1394 - 9:59pm

سلام دوستان
عاقا کسی نمی خواد جواب مارو بده بخدا لنگم...
یعنی واقعا هیچ کسی با این مشکل مواجه نشده؟؟؟؟
باتشکر....

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 9:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به دوستان
دوست عزیزم اقای غریبه چند نکته هست که شاید نخونده باشید یا فراموش کردید امیدوارم با رعایتش مشکل شما حل بشه.
اول اینکه تست دستگاه بدون داشتن یک اسکلت محکم و اصولی اصلا معنی نداره چرا که نال شدن لوپ ها باید در سه زاویه x,y,z رعایت بشه.لذا توصیه میکنم ابتدا یک اسکلت چوبی ساده با رعایت این زوایا و طبق نقشه صفحه اول بسازید چرا که چوب نسبت به باقی مواد خوش تراش تر و قابل فرم تر هست و با دستگاههای نجاری میشه با دقت بالایی ساخت.

پس این نکته رو در ساخت اسکلت رعایت کنید و اگر دستگاه رو با افزاینده ولتاژ ساختید فاصله دو لوپ رو میانگین 105 سانتیمتر و اگر طرح اصلی رو ساختید حدود 90 سانت قرار بدید.

نکته بعدی که ممکنه شما فکر کنید دستگاهتون معیوب هست اینه که خازن 6 و 7 تنظیم نباشه .به این صورت که بعد از سر هم کردن دستگاه و قرار دادن یک فلز به ابعاد مثلا 20*20 به عنوان فلز مبنا شما برد دستگاه رو اندازه گیری و یادداشت میکنید و سپس از خازن با اعداد بزرگتر شروع میکنید و یک رنج بالا و پایین رو قرار میدید تا برد حداکثر رو بدست بیاورید .این بار خازن با عدد کوچکتر رو برای تنظیم دقیق یک نانو یک نانو کم و زیاد میکنید (بحث سری موازی کردن خازن ها رو هم که میدونید البته اینجا فقط موازی میکنیم مثلا اگر 3 نانو نداریم یک 2 نانو رو با 1 نانو موازی میکنیم)تا جاییکه حداکثر برد به دست بیاد.

نکته بعدی جهت سنس دستگاه هست که فقط از یک جهت فعال هست و اگر معکوس بود باید دو سر کابل فرستنده رو روی مدار عوض کنید.

نال کردن لوپ ها خیلی حساسه یعنی میلیمتری هست و در محل نال کردن نباید وجود فلز باشه.

بعد از اینکه از صحت عملکرد دستگاه مطمعن شدید میتونید اسکلت دلخواه رو با توجه به معیار دستگاههای حرفه ای مثل سبکی و تاشو بودن بسازید.

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 12:28pm

سلام دوست عزیز
از اینکه به سوال بنده توجه نمودید بسیار ممنونم...
مواردی که شما فرمودید رو همه رو تست کردم من هم روی اسکلت هم بدون اسکلت تست کردم جواب هردو منفی بود....
اگه سوالم رو درست فهمیده باشید در حالت سرچ فقط وقتی لوپ ها رو در فاصله بیست سانتی هم میگرفتم سنس داشتم و اگر فاصله از این بیشتر میشد دیگه
تعطیل بود جالب اینکه در این حالت یعنی در فاصله بیست سانتی متری لوپها از همدیگه اگه لوپ ها رو نزدیک کنم میتر همراه با بوق حرکت میکنه و اگه فلزی نزدیک کنم بوق و میتر بستگی به فاصله کم و قطع میشه....اگه جای سیم های لوپ گیرنده رو باهم عوض کنم درست میشه و با نزدیک کردن فلز سنس دارم اون هم درفاصله ده سانتی.... :-w :-w :-w :-w :-w در همین فاصله خازن 7 رو عوض کردم که بهترین نتیجه با یک نانو بود....
من تو برد قبلی همین مشکل سنس درحالت نال کردن رو داشتم که با عوض کردن 4393 درست شد....
در اینجا بازم از وقتی که برای بنده گذاشتید ممنونم....

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 5:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مورد دیگه اینکه ولتاژ دو سر لوپ فرستنده شما خیلی پایینه.برای من با مدار افزاینده ولتاژ حدود 200 ولت هست.ممکنه دستگاه رو بدون وصل لوپ فرستنده روشن کرده باشید در این صورت هر دو ترانزیستور t1 , t2 معیوب میشه و این مشکل پیش میاد.
اگر میتونی ca 3140 رو هم عوض کن و حتما جنس خوب بگیر.

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 9:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 294 , 295 , 296 , 297 , 298 , 299 , 300 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure