انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:46am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 292 , 293 , 294 , 295 , 296 , 297 , 298 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت
دوست عزیز در جواب سوالتون (خ) به پست قبلیم خوب به تمام مطالبش دقت کن جوابشو قبلا نوشتم ...تا پله پله جلو بریم...و مشکل شما اگه با دقت مو به مو درست انجام بدی انشا... 100% رفع میشه... :D ;)
بنده عکس فیبرتون رو زووم کردم و با دقت از لحاظ اتصالی بررسی کردم...در عکسی که ارسال میکنم نقاطی که علامت زدم مدارتون 100% اتصالی و قلع مردگی و قطعی دارید...شما هم فقط با ذره بین دارای چراغ و بزرگنمایی مناسب میتونین تست و مشاهده کنین.!
بعد از ترمیم قطعی ها با قلع مذاب ...و رفع اتصالی ها با یک شیعی نازک تیز مانند کارد...فاصله ی لازم بین نقاط رو تمیز و اصلاح کنید...ودر انتها چون فیبرتون مقداری آلوده (روغن لحیم دارای ذرات قلع و مس)هست میتونین با بورس یا فرچه سیمی با حرکت ملایم بین لاین ها و پایه ها رو پاک کنید تا قلع مردگی ویا روغن لحیم و لکه های ریز مس خام که بخوبی دیده نمیشن بهتر پاک بشه... و بعد با تینر یا الکل پاک کنید ...دوست عزیز در جریانات بالا و فاصله ی نزدیک خطوط . حتی ذره ی روغن لحیم هم بنا به مقاومتی که داره ...میتونه نقش هادی رو داشته باشه... ;)

یکشنبه 5 اردیبهشت1394 - 12:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت اساتید محترم و دوستان صاحب نظر من هم مثل دوستان مدار رو زدم سیستم توحالت نال کردن خوب نال میشه ولی وقتی دستگاه رو توحالت سنس
میزارم عقربه میتر مدام میچسبه به سمت راست وبرمی گرده به سمت چپ وصدای دستگاه هم بدون توجه به کلید فشاری روی برد هر چند ثانیه قطع ووصل میشه
لطفا راهنمایی کنید که اشکال ممکنه از کجا باشه . قبلا از راهنمایی شما ممنونم . ^:)^

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 8:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pedram2 نوشته است:
سلام خدمت اساتید محترم و دوستان صاحب نظر من هم مثل دوستان مدار رو زدم سیستم توحالت نال کردن خوب نال میشه ولی وقتی دستگاه رو توحالت سنس
میزارم عقربه میتر مدام میچسبه به سمت راست وبرمی گرده به سمت چپ وصدای دستگاه هم بدون توجه به کلید فشاری روی برد هر چند ثانیه قطع ووصل میشه
لطفا راهنمایی کنید که اشکال ممکنه از کجا باشه . قبلا از راهنمایی شما ممنونم . ^:)^

سلام برادر
من هم با چنين مشكلي قبلا برخورد داشتم كه با تعويض ولوم ها با جنس خوب مرتفع شد
البته ميتونه از فيشهاي لوپ هم باشه كه اكه از جنس نا مرغوب باشه همين حالت پيش مياد
شما وقتي سيستم روشنه اون فيشها رو با دست تكون بده ببين اينجور ميشه يا نه و از ولومها هم به همين روش تست بگير
پيروز باشي @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 5:21pm

با سلام
از کمک هاتون و از وقتی که برای بنده میزارید واقعا ممنون آقای پیر دانا
دیگه نمیدونم چی بگم....چشم رو این برد جدید نکاتی که فرمودید و لحاظ میکنم
موفق و پاینده باشید....وباز هم از زحماتی که برای ما میکشید ممنونم....

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام به همه دوستان
من رفتم قطعات رو گرفتم فقط ای سی های ۴۰۱۱ و ۴۰۴۶ با پسوند Tc و ۷۴۱ هم با پسوند CA هستش ایا فرقی میکنه؟،ممنون میشم کمک کنید

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 6:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز اصلا فرقی نمی کنه درضمن من توی یکی از تاپیکه خوندم که اگه آی سی 4011 پسوندش b نباشه بهتر هم هست .

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 6:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید ایا میشه از این نرم افزار برای محاسبه ی خازن رزونانس گیرنده ی توباکس استفاده کرد؟
پیوست:
FLC Calculator.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 4:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما mhak عزیز.
بله این محاسبه فرمول ساده ای داره که در فایلهای اولیه هم تصویر فرمول رو قرار دادم و این نرم افزار هم در واقع همون فرمول رو محاسبه میکنه. این فرمول برای سیستمهای وی ال اف قابل استفاده هست. اگر برنامه رو هم با مشخصات لوپ توباکس و خازنهای 6 و 7 حدودی که عرض کردیم تست کنین ؛ میتونین به فرکانس حدود 11 کیلوهرتز برسین که نشون میده درست هست.
نکته ای که برای دستیابی به نتیجه دقیق تر وجود داره اینه که شما باید ظرفیت خازن مورد نظر خودتون رو با ظرفیت خازنی خود لوپ جمع کنین و در فرمول قرار بدین! چون بخصوص لوپهای معمولی بخودی خود دارای ظرفیت خازنی قابل ملاحظه حتی در حد چند صد پیکو فاراد هستن. هر چند در محاسبه و تنظیم حدودی مشکلی پیش نمیاد ولی برای تنظیم دقیق تر باید عددی حدودی برای ظرفیت خازنی خود لوپ رو هم در نظر گرفت که بلحاظ موازی شدن با خازن بیرونی سر لوپ در واقع ظرفیتشون با هم جمع میشه و مجموع ظرفیت خازنی در این فرمول ملاک هست.

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 4:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیلی ممنون از شما mhak عزیز.
بله این محاسبه فرمول ساده ای داره که در فایلهای اولیه هم تصویر فرمول رو قرار دادم و این نرم افزار هم در واقع همون فرمول رو محاسبه میکنه. این فرمول برای سیستمهای وی ال اف قابل استفاده هست. اگر برنامه رو هم با مشخصات لوپ توباکس و خازنهای 6 و 7 حدودی که عرض کردیم تست کنین ؛ میتونین به فرکانس حدود 11 کیلوهرتز برسین که نشون میده درست هست.
نکته ای که برای دستیابی به نتیجه دقیق تر وجود داره اینه که شما باید ظرفیت خازن مورد نظر خودتون رو با ظرفیت خازنی خود لوپ جمع کنین و در فرمول قرار بدین! چون بخصوص لوپهای معمولی بخودی خود دارای ظرفیت خازنی قابل ملاحظه حتی در حد چند صد پیکو فاراد هستن. هر چند در محاسبه و تنظیم حدودی مشکلی پیش نمیاد ولی برای تنظیم دقیق تر باید عددی حدودی برای ظرفیت خازنی خود لوپ رو هم در نظر گرفت که بلحاظ موازی شدن با خازن بیرونی سر لوپ در واقع ظرفیتشون با هم جمع میشه و مجموع ظرفیت خازنی در این فرمول ملاک هست.

خواهش میکنم مهندس گرامی
این قسمت ظرفیت خازنی لوپ رو نمیدونستم که شما لطف کردین و بیان نمودین و اتفاقا خیلی هم کمک کننده هست @};-

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 4:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید بنده یه تقاضا دارم اگه امکانش هست برآورده کنید میخواستم یه مدار ساشو کامل برام تهیه کنید.لطفا اگه امکانش هست بهم ایمیل بزنید یا پیام خصوصی بزنید.ضمنا پیام خصوصی من فعال نیست با سپاس

دوشنبه 14 اردیبهشت1394 - 10:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 292 , 293 , 294 , 295 , 296 , 297 , 298 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure