انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 9:32am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 291 , 292 , 293 , 294 , 295 , 296 , 297 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام

با سلام دوباره... البته مخصوصا استاد حمید... @};- @};-
آقا این دستگاه رو قبلا وقتی میزدم رو حالت تنظیم لوپ میتر میخوابید و با هیچ کاری بالا نمیومد.... دقت نمودید با هیچ کاری.... :-\ :-\ الان با عوض کردن جای لوپ گیرنده و فرستنده یعنی دوتا لوپا رو جاشونو عوض کردم حالا وقتی میزنم رو حالت تنظیم لوپ با هیچ کاری جز قطع لوپ گیرنده پایین نمیاد و این یعنی اینکه داره موج میده و اینم میگیره فقط نال نمیشن اگه درست فهمیده باشم.... ولی چیزی که هست اینه که چرا وقتی لوپارو جاشونو عوض میکنم درست میشه و رو حالت عادی انگار تعطیلن؟؟؟؟ :-? :-? :-? :-?

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 4:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غریبه نوشته است:
با سلام دوباره... البته مخصوصا استاد حمید... @};- @};-
آقا این دستگاه رو قبلا وقتی میزدم رو حالت تنظیم لوپ میتر میخوابید و با هیچ کاری بالا نمیومد.... دقت نمودید با هیچ کاری.... :-\ :-\ الان با عوض کردن جای لوپ گیرنده و فرستنده یعنی دوتا لوپا رو جاشونو عوض کردم حالا وقتی میزنم رو حالت تنظیم لوپ با هیچ کاری جز قطع لوپ گیرنده پایین نمیاد و این یعنی اینکه داره موج میده و اینم میگیره فقط نال نمیشن اگه درست فهمیده باشم.... ولی چیزی که هست اینه که چرا وقتی لوپارو جاشونو عوض میکنم درست میشه و رو حالت عادی انگار تعطیلن؟؟؟؟ :-? :-? :-? :-?

غریبه جان سلام
اون لوپی که قبلا برا گیرنده بود والان برا فرستنده هست خرابه
اگه میخواین چک کنید که کدوم لوپتون خرابه یک یکی لوپها رو به قسمت فرستده بزن و ولتاژشونو بگیر که باید هر دو در یک رنج ولتاژ داشته باشن حالا اگه کمی بالا یا پایین هم باشه موردی نداره اما اگه هر کدوم از لوپها تو تست یاولتاژ نداشته باشن یا اختلاف ولتاژ زیادی داشته باشن(یعنی ولتاژش خیلی پایین باشه) میتونه اون ل.پ خراب باشه و باید باز بینی بشه
موفق باشی @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

جمعه 3 اردیبهشت1394 - 1:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غریبه نوشته است:
با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید گرامی...
آقا این دستگاه ما وقتی روشنش میکنم یه صدای ویز ویز خیلی قوی داره ولی با ولوم حساسیت میتر صداش کم و یا قطع هم میشه ولتاژ 4 و هشت هم درستن ولتاژ تی 1 6 و خورده ایه و تی 2 هم نصف اونه ولی دوسر لوپ فرستنده اصلا ولتاژندارم آیا من چکار کنم الان؟؟؟
خواهشن دوستان کمکی به بنده برسانید.... :( :( :-s :-s :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:
باتشکر از لطفتون...

با سلام
دوست عزیز پیشنهاد میدم اگر اطلاعات فنی و اپراتوری تون در همین حده :حداقل کل تاپیک رو با دقت بخونید و نت برداری کنید...وگرنه وقت و هزینه تون رو با این مدار نسبتا پیچیده تلف نکنین...درسته که سیستم خوبیه و عمق بالایی رو میزنه...ولی ساختش و تنظیم کردنش و اسکلت مناسب ووو بیش از حد ریزه کاری داره که باید آگاه بشین تا رعایت کنین...
امید وارم از حرف بنده ناراحت نشین و برداشت اشتباه نکنین...صرفا برای رفاه و پیشرفت و نتیجه ی مطلوب خودتون عنوان کردم تا بیشتر از این اذیت نشین. :YMPRAY:
باید هم نتیجه ی مطلوب نگیرید اونم با این شرایط...شما تاریخ ورودتون تا این ساعت چند روز نیست و 5 پست راهنمایی مجهول زدید...چطور وقت برای مطالعه و بررسی مدار و یا مونتاژش داشتید ؟
بگذریم :عکس با کیفیت از روی برد و زیرش تهیه کنید و آپ کنید تا مشکلتون بهتر بررسی بشه...و پله پله جلو بریم...

جمعه 3 اردیبهشت1394 - 2:41am

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز مخصوصا جناب آرشیدو و پیر دانا
بنده از اینکه حقیر نوازی کردیدو به سوالای بنده نگاهی انداختید واقعا متشکرم دوستان... و بابت سوالاتم از همه عذر میخوام... ^:)^
اما الان مشکلاتم کلا تغییر کردن چون برد جدیدی زدم...
الان وقتی میزارم رو حالت تنظیم لوپ همه چی ردیفه و درست کار میکنه یعنی با تنظیم لوپها ( حتی تا فاصله ی 50 سانتی متری دو لوپ ازهم ) اونهارو براحتی نال میکنم... و درهمین حالت سنس هم دارم... اما وقتی میزارم رو حالت کاوش سنس ندارم بعلاوه ی صدای ویز ویزی که کلا در هر دو صورت کاوش و تنظیم لوپ هست؟؟؟؟؟ #-o #-o

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 8:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز یه عکس با کیفیت از پشت و روی مدار قرار بده انشالله ایرادش پیدا بشه.

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غریبه نوشته است:
بنده از اینکه حقیر نوازی کردیدو به سوالای بنده نگاهی انداختید واقعا متشکرم دوستان... و بابت سوالاتم از همه عذر میخوام... ^:)^
الان وقتی میزارم رو حالت تنظیم لوپ همه چی ردیفه و درست کار میکنه یعنی با تنظیم لوپها ( حتی تا فاصله ی 50 سانتی متری دو لوپ ازهم ) اونهارو براحتی نال میکنم... و درهمین حالت سنس هم دارم... اما وقتی میزارم رو حالت کاوش سنس ندارم بعلاوه ی صدای ویز ویزی که کلا در هر دو صورت کاوش و تنظیم لوپ هست؟؟؟؟؟ #-o #-o

سلامت باشي دوست من
شما ببين اون دكمه بالانست كار ميكنه يا نه
اخه بعد از نال و قرار دادن روي حالت سرچ بايد يه بار دكمه رو بزني بعد از زدن دكمه بايد صدا كم بشه يا كلا قطع بشه

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غریبه نوشته است:

سلامت باشید.خواهش میکنم
دوست عزیز مدار نزد شماست و از اطلاعاتی که میدین...نمیشه عیب یابی و تعمیر کرد.خواهشا عکس از نزدیک و با کیفیت از روی برد و زیرش قرار بدید تا بشه راهنمایی کرد.
چون احتمال هرچیزی هست...در حالت تنظیم کویل نباید سنس با حرکت میتر داشته باشین:(pn4393 میتونه معیوبه باشه)...در کل برای نال کردن راحتر و کارکرد بهتر ولومها :ابتدا مقاومت 5 رو 10 کیلو بذارین تا تقاوت ها قابل تشخیص باشه..به جهت و پایه ی ولومها بیشتر دقت کنید...و هنگام نال کردن فقط به حرکت میتر توجه کنید و با صدا کاری نداشته باشید...بدور از فلزات مزاحم تست و تنظیم کنید و در منزل بهیچ وجه نمیشه تنظیم و تشخیص داد... باور بفرمایید آنقدر نکات و ریزه کاری داره که اگر یک مورد هم رعایت نکنید نمیشه نتیجه گرفت.
مثال میزنم :)
با اطمینان میتونم بگم :که اگر دستگاه کامل آماده و سالم که اسکلت بصورت چند تیکه باشه و از هم باز کرده باشن در اختیارتون بذارن:و بخواهین آماده ی کاووش و بهم وصلش کنین:اگر جهت یکی از لوپها رو ندونین و یا اشتباه نصب کنین ...نمیتونین نتیجه بگیرین و ممکنه تصور کنین مدار معیوبه و...!دیگه نال کردن لوپها و تنظیم درست ولومها ووووبماند.

بنابراین بهتره برای نتیجه ی سریعتر و مطلوب تاپیک رو مطالعه کنید...چون نکات زیادی داره که با چند خط نمیشه توضیح داد...

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 11:27pm

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و اساتید محترم.....
آقا اینم از عکس.....
خازن 1 و 5 هر دوشون 47 نانو هستن...
خازن 4 هم 470 میکرو هستش...
قسمت تغذیه رو حذف کردم و بجاش یه رگلاتور 7808 گذاشتم الان ولتاژ 8 و 4 درسته...
ولتاژ T1 تقریبا 7.8هستش و T2هم تقریبا 3.9 هستش...
بقیه خازن ها هم مقدارشون همون چیزیه که گفته شده....

خدمت آقای آرشیلو...
اگه منظورتون اون شصتیه بله...وقتی دستگاه رو روشن میکنم در حالت سرچ میتر میچسبه ته و ویز ویز خیلی بلند (نمیدونم این همون صدای سنسه یا نه)میکنه که با فشار شصتی صدا و میتر ومیخابن... و همینطور با ولوم تنظیم آستانه واکنش (p 3) میشه کمو زیادش کردش.. اینا مال حالت سرچه...
در حالت تنظیم لوپ خیلی راحت میتونم با تنظیم لوپ فرستنده میتر رو بخابونم و کمکمی هم سنس دارم ( کتری 4 لیتری در نیم متری) و همه چی درسته...
فقط مشکل من این صداس که کلا اگه دستگاه روشن باشه صدا دارم و فقط میتونم با P3 کمو زیادش کنم و به سنس کاری نداره...یکی هم اینکه تو حالت سرچ سنس ندارم... یعنی میتر هیچ واکنشی نشون نمیده ولی بازهم با همون ولوم P3 میشه کمو زیادش کرد صدا هم که کلا تعطیله یعنی یه سره ویز ویز رو دارم....
از کمک هاتون واقعا ممنونم....

خدمت آقای پیردانا....
اول از لطفتون کمال تشکر رو دارم دوست عزیز...
همو نطور که گفتم من عملا اصلا صدا ندارم که درحالت تنظیم لوپ از صدا هم استفاده کنم... الان من فقط میتر دارم صدا هم که یه سرس کلا و فقط با پی 3 کمو زیاد میشه .... بنده هم این نال کردن در نیم متری دولوپ ازهم رو تو بیابون انجام دادم و الان تو خونه از هفتاد نمیتونم بیام پایین تر....( حواسم هست....) ;) ;)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 5 اردیبهشت1394 - 11:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غريبه جان سلام
اگه سيستم نال ميشه يعني داره كار ميكنه واگه در حالت نال سنس داري يعني يا جاي نال كردنت مورد داره كه گقتي تو بيابونه پس نميشه اين باشه يا ولومات كم و زياد دارن يا اونا رو جابجا بستي يا اينكه قشنگ نال نميشه يعني به ظاهر ميتر ميخوابه اما در حالت ناله دقيق نيس
كه ميتونه از ميتر باشه چون اكثرا از ميترهايي كه تو بازاره استفاده ميشه كه ولت ميتر هستند به اصطلاح امپر متر نيستن كه ميتوني اون مقاومت r8رو كه يك كيلو هست رو يه سره كني بعد ببين تغييري تو نال كردن و برد سيستم ايجاد ميشه يا نه و نتيجه رو به ما بگو
پيروز باشي

شنبه 5 اردیبهشت1394 - 12:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت
خواهش میکنم ...دوست عزیز یک نگاه اجمالی به تصاویر ارسالی مدارتون انداختم و قسمت تغذیه رو که تغییر دادید با دقت ...بررسی کنید...
بیشتر مشکلات شما از بردتون هست که فیبر رو خوب نزدین ...در چند نقطه لاین ها و پایه ها بهم اتصالی دارند !!!که بخاطر فاصله ی خیلی نزدیکشون در چاپ و مونتاژ فیبرتون و لحیم کاری هست.
در بعضی لاینها قطعی بصورت ترک مویی ممکنه وجود داشته باشه...
و برای بهبودش با کمک یک ذره بین پشت فیبر رو نگاه کنید و از لحاظ اتصالی و قطعی و تداخل پایه ها و لاینها و قلع مردگی بررسی کنید تا متوجه بشید...(البته از روی عکس مشکل کاملا مشخصه که اتصالی وتداخل... در چند نقطه دارید) وفیبر رو با شماتیک و پرینت پی سی بی با دقت مقایسه و بررسی کنید...و اقدام به ترمیم و رفعش کنید.و با اتصالی احتمال معیوب شدن قطعات هم هست (آیسی ها و دیود وترانزیستورها...) :)

برای اخذ نتیجه بهتر و سریعتر یک چیز میگم نه نگید:بنا بدلایلی مدارتون رو بدون هیچ تغییری با نسخه ی استاندارد استاد حمید عزیز (مخصوصا قسمت تغذیه) مونتاژ و اصلاح کنید...همیشه در مونتاژ مدارات بیاد داشته باشید و ابتدا تا اخذ نتیجه و استارت کامل:مدار رو بدون تغییرات و بدون ارتقا بسازین! ..و بعد از نتیجه ی مطلوب نسبت به اصلاحات اقدام کنید...تا نتیجه ی نهایی تغییرات ملموس تر خودش رو نشون بده ;)
چون مدار رو احتمالا روی اسکلت فیکس نکردید:برای نال کردن بهتر و کارکرد ولومها...موقتا مقاومت 5 رو حتما 10 یا 5 کیلو بذارین...و خازن 5 رو 330 نانو بذارید...به جهت مثبت و منفی در نصب میتر دقت کنید...

شنبه 5 اردیبهشت1394 - 10:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 291 , 292 , 293 , 294 , 295 , 296 , 297 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure