انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 6:09am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 278 , 279 , 280 , 281 , 282 , 283 , 284 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.چندسوال داشتم؟
1-این دستگاه ایا ازکنارههاهم سنس داره چقدر
2-ایاوقتی جای رازد بعداز حدود50سانت حفاری میشه دستگاه رادرگودال برد تاببینی هنوز فلز در گودال مجود است یانه50سانت بعدی همچنین تا اخر کار
3-ایاتفکیک دار شده اگه شده در چه اندازه
4-ثباتش نصبت به دستگاه چنس چقدره بیشتر یا کمتر
پیشا پیش تشکر

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 26 آبان1393 - 9:54pm

tohid نوشته است:
سلام به دوستان
من فیلم تستو گذاشتم حالا اگه مشکلی تو مدار دارید، تا جایی که بتونم کمک میکنم.
ضمنا فیبر مدار چاپی توباکس ساشو که خطو ط برد پر رنگتر شده تو صفحه 254 می تونید استفاده کنید .

با سلام خدمت دوستان بعلت پایان نامه لعنتی از زندگی ساقت شده ام .فیلم تست شما رو دیدم بسیار جالب بود مخصوصا با ال ای دی led گیرندگی رو به نمای گذاشتید
اگه زحمتی نیست مدار مربوط به این نمایشگر led رو بزارید استفاده کنیم دارم یه توباکس جدید میسازم مدار قبلیم مشکل اساسی پیدا کرده بود نتونستم درستش کنم وتصمیم به ساخت مدار جدید گرفتم که در گیر پایان نامه هم هستم فرصت کمی دارم

سه شنبه 26 آبان1393 - 12:32am

reza2490 نوشته است:
reza2490 نوشته است:
سلام.چندسوال داشتم؟
2-ایاوقتی جای رازد بعداز حدود50سانت حفاری میشه دستگاه رادرگودال برد تاببینی هنوز فلز در گودال مجود است یانه50سانت بعدی همچنین تا اخر کار
پیشا پیش تشکر

اون وقت که دستگاه من سالم بود بله از بغل هم سنس داره و جواب بقیه سوالات رو نمیدونم

سه شنبه 27 آبان1393 - 10:02pm
مدیر کل
مدیر کل

reza2490 نوشته است:
سلام.چندسوال داشتم؟
پیشا پیش تشکر

خب ظاهرا این همه دوستان که توباکس رو ساختن نمیان جوابگوی سوالاتی باشن که در واقع وظیفه اونهاست که پاسخ بدن! همونطور که در گذشته هم بر اساس توضیحات و جواب سوال دادنهای ما موفق به ساخت شدن. اینطور باشه بنده هم از دادن پاسخ به دوستان جدید معذور خواهم بود. چون بقول معروف این جاده دو طرفست!
بهرحال...
1- بله دوستمون اشاره کردن از کنار هم سنس داره و میزانش بسته به بزرگی فلز و فاصله هست. اگر فلز بزرگ و فاصله کم باشه ؛ میزان سنس از کنار هم طبیعتا قابل ملاحظه خواهد بود.
2- خیر ؛ کلا فلزیاب توباکس مناسب کار داخل چاله نیست و دیگه وقتی شما چاله رو کندین ؛ وجود چاله دستگاه رو دچار اشتباه در سنس فلز میکنه. مگر اینکه چاله در واقع یک گودال بزرگ باشه که کل توباکس براحتی داخلش جا بگیره و از دیواره هم هم فاصله داشته باشه. توباکس بیشتر مناسب زمین مسطح هست و زیاد بدرد پستی و بلندی نمیخوره.
3- خیر تفکیک دار نشده در هیچ اندازه ای!
4- توباکس رو با پالسی نمیشه مقایسه کرد. بی ثباتی هم اگر در کار هست و البته همه دستگاهها کم و بیش دارن ؛ برای توباکس دلیلش یک چیزه و در چنس چیز دیگه! بنابراین هر کدوم بی ثباتی خودشون رو دارن. در هر دو هم با کم کردن حساسیت یا قدرت میشه ثبات ایجاد کرد هرچند برد هم کم میشه و این قاعده همه فلزیاب های دنیاست. در توباکس با پایین اوردن قدرت فرستنده یا کم کردن ولوم حساسیت و صد البته ساخت یک اسکلت بی نقص میشه به نتیجه خوب و باثباتی رسید. در عین حال توباکس روش اپراتوری خاص خودش رو هم نیاز داره. وگرنه صرفا تمرکز روی مدار هیچ فایده ای نداره و دستگاه خوبی از آب در نمیاد.

سه شنبه 27 آبان1393 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
reza2490 نوشته است:
سلام.چندسوال داشتم؟
پیشا پیش تشکر

خب ظاهرا این همه دوستان که توباکس رو ساختن نمیان جوابگوی سوالاتی باشن که در واقع وظیفه اونهاست که پاسخ بدن! همونطور که در گذشته هم بر اساس توضیحات و جواب سوال دادنهای ما موفق به ساخت شدن. اینطور باشه بنده هم از دادن پاسخ به دوستان جدید معذور خواهم بود. چون بقول معروف این جاده دو طرفست!
بهرحال...
1- بله دوستمون اشاره کردن از کنار هم سنس داره و میزانش بسته به بزرگی فلز و فاصله هست. اگر فلز بزرگ و فاصله کم باشه ؛ میزان سنس از کنار هم طبیعتا قابل ملاحظه خواهد بود.
2- خیر ؛ کلا فلزیاب توباکس مناسب کار داخل چاله نیست و دیگه وقتی شما چاله رو کندین ؛ وجود چاله دستگاه رو دچار اشتباه در سنس فلز میکنه. مگر اینکه چاله در واقع یک گودال بزرگ باشه که کل توباکس براحتی داخلش جا بگیره و از دیواره هم هم فاصله داشته باشه. توباکس بیشتر مناسب زمین مسطح هست و زیاد بدرد پستی و بلندی نمیخوره.
3- خیر تفکیک داره نشده در هیچ اندازه ای!
4- توباکس رو با پالسی نمیشه مقایسه کرد. بی ثباتی هم اگر در کار هست و البته همه دستگاهها کم و بیش دارن ؛ برای توباکس دلیلش یک چیزه و در چنس چیز دیگه! بنابراین هر کدوم بی ثباتی خودشون رو دارن. در هر دو هم با کم کردن حساسیت یا قدرت میشه ثبات ایجاد کرد هرچند برد هم کم میشه و این قاعده همه فلزیاب های دنیاست. در توباکس با پایین اوردن قدرت فرستنده یا کم کردن ولوم حساسیت و صد البته ساخت یک اسکلت بی نقص میشه به نتیجه خوب و باثباتی رسید. در عین حال توباکس روش اپراتوری خاص خودش رو هم نیاز داره. وگرنه صرفا تمرکز روی مدار هیچ فایده ای نداره و دستگاه خوبی از آب در نمیاد.

تشکر مهندس حمید عزیز دیگه میخاستم بگم دست خودتو می بوسه که خودتون زحمتشو کشیدیت
همه سوالاتو هم از قبل میدونستم می خاستم ببینم اونای که ساختن نظرشون چیه.
خوب باکاوش واقعی که من با چنس داشتم فلزیاب را باید بعد از 30سانت حفاری داخله چاله بگیری ببینی هنوز فلز وجود دارد یانه همین تور ادامه بدی که بیخودی حفاری نکنی
خوب با این حال ساشو به درد کار من نمی خوره مثل ردیاب می مونه که باید در کنارش یک نقته زن داشته باشی
مهندس حمید دستت درد نکنه با این فلزیاب چنس که گذاشتی اولین مالی را که پیدا کنم زحمتهای شمارا جبران می کنم بازهم تشکر

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 27 آبان1393 - 10:52pm

سلام آقا حمید یه نگاه به این مدار بنداز ببین همون توباکس نیست؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 28 آبان1393 - 5:12pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین.
خیر این مدار کاملا با طرح ساشو فرق داره و بنظر میاد مربوط به یک فلزیاب وی ال اف IB هست. این مدارات درسته که شباهاتی با هم دارن ولی مشخصا در جزئیات تفاوتهای زیادی هم دارن.

چهارشنبه 28 آبان1393 - 7:50pm

سلام به همه دوستان خسته نباشید چند سوال از اساتید محترم دارم
1:در پستهای قبلی فرمودین فرکانس کاری دستگاه 11 کیلو هرتزه با این فرکانس بالا دستگاه به ریشه درختان سنگ زمین با رطوبت بالا حساسیت ندارد وکلا نقطه ضعف این دستگاه از لحاظ خطا در چه زمینهایست
2:دستگاه در نزدیکی خطوط انقال فشار قوی کار میدهد
3:از بدنه فیبر کربن که هم سبک است وهم استقامت بالایی دارد میتوان استفاده کرد
4:اگر حساسیت دستگاهو پایین بیاریم در حدی که هیچ گونه صدای اضافه نداشته باشیم تا چه عمقی میشه روش حساب کرد واسه یک فلز 30*30
از تمام دوستانی که لطف میکنن جواب میدن پیشاپیش ممنونم

پنج شنبه 28 آبان1393 - 12:35am
مدیر کل
مدیر کل

مرتضی عزیز شما هم به فلزجو خوش اومدین! :D
1- بله فرکانس حدود 11 کیلوهرتز هست. در مورد ریشه درختان گزارش دقیقی منتشر نشده ولی این دستگاه کلا به چیزهای کوچک حساس نیست یا لااقل میتونین اینطور تنظیمش کنین. پس هر چه که بخواد ثباتش رو برهم بزنه باید ابعاد قابل ملاحظه داشته باشه. به رطوبت و املاح هم تا حدودی حساسیت داره. باز بستگی داره درجه قدرت و حساسیتش رو چقدر تنظیم کنین. در حداکثر حالت میشه گفت در اکثر جاها قابل استفاده نیست!
2- با توجه به حساسیتهای بالای دستگاه احتمالا درست جواب نمیده. بستگی به شرایط و فاصله داره. کیفیت ساخت و شیلد هم موثر هست.
3- نمیدونم شما فیبر کربن رو از کجا پیدا میکنی و چقدر قیمت داره؟! ولی بنظر من الومینیوم مناسبت تره چون رساناست و وقتی به زمین مدار متصل میشه ثبات بهتری بوجود میاره. فقط در قسمت لوپ اگر بتونین فیبر کربن استفاده کنین فکر میکنم خیلی خوب در میاد. بخصوص که سبکی قسمت لوپ ها با توجه به لنگری که میندازن اهمیت زیادی داره.
4- بستگی به کیفیت ساخت شما هم داره! ولی روی 2.5 متر میتونین حساب کنین. در ضمن غیر آهن رو قویتر از آهن میزنه!

پنج شنبه 28 آبان1393 - 1:00am

واقعا ازتون ممنونم استاد حمید که وقت میزارین جواب همه بچهارو بطور کامل میدین موفق باشین

جمعه 30 آبان1393 - 3:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 278 , 279 , 280 , 281 , 282 , 283 , 284 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure