انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 11:54am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 277 , 278 , 279 , 280 , 281 , 282 , 283 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام

دیود 10 رو بر عکس زدم ولتاژ ها درست شد اما باز با چرخوندن ولوم ها صدا هیچ تغییری نمیکنه! نگفتین دور سیم ها حتما باید فویل بپیچم؟ و آیا باید من چون با سیم 0.45 استفاده کردم باید از خازن 470 نانو برای شماره 5 استفاده کنم؟

پنج شنبه 22 آبان1393 - 11:50pm
مدیر کل
مدیر کل

noname عزیز در مورد مشکل صدا که نظری ندارم. باید بیشتر مدار رو بررسی کنین. اما در خصوص لوپ اگر از سیم 0.45 میل استفاده کردین اولا باید تعداد دورها رو 70 بگیرین و در ثانی خازن 5 رو هم بهتره 390 نانو بذارین! در هر صورت هم لوپ رو باید با فویل آلومینیوم شیلد کنین. وگرنه نویز اجازه نمیده دستگاهتون درست کار کنه.

جمعه 22 آبان1393 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.
مهندس حمید تشکرمی کنم اززحماتی که میکشید
ازشمادرخاستی داشتم می خاستم اگه براتون امکان داره
مثل چنس که براش توضیح کامل درصفحه اول قرار دادی
این کارو هم برای ساشو انجام بدید چون اگه کسی بخاد این فلز یاب را درست بکنه باید چند ماه به دقت این صفحه هارابخاند که خیلی هاش تکراری هست اگه امکان داره این کار را انجام بدید

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

جمعه 23 آبان1393 - 10:47pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم رضا جان. البته در این خصوص قبلا هم توضیح دادم! بله شما درست میفرمایین. ولی بعلت سوء استفاده های زیادی که از این توباکس صورت گرفت و از طرف دیگه دوستانی که توباکس رو ساختن اکثرا واکنش مثبتی از نظر کاربرد این دستگاه در کاوش واقعی گزارش نکردن ؛ لذا بنده بشدت در مورد این مدار دلسرد شدم! حالا کار نداریم که داستان اکثر مدار ساختنها توسط دوستان همین شده و هنوز مداری رو به نهایت خودش نرسونده سراغ دیگری میرن! بنابراین بنده ترجیح دادم دیگه در این زمینه فعالیتی صورت ندم تا هر کس که واقعا طالب این قضیه بود وقت بذاره و زحمت بکشه. البته انصافا نکات مختلف توباکس تا حدی زیاد هست که جمع آوریش در یک فایل بسیار مشکله و تجربه هم ثابت کرده کسی که حوصله مطالعه انجمن رو نداره معمولا به نکات فایل هم زیاد توجه نمیکنه!!! بنده هم که خودم توباکس رو نساختم و لذا هر فایلی که بنویسم کامل نخواهد بود.

شنبه 23 آبان1393 - 1:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز سلام
کسی اگر فایل پروتیوس رو داره یه زحمت بکشه آپ کنه ماهم براش دعاکنیم @};-

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

شنبه 24 آبان1393 - 8:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم رضا جان. البته در این خصوص قبلا هم توضیح دادم! بله شما درست میفرمایین. ولی بعلت سوء استفاده های زیادی که از این توباکس صورت گرفت و از طرف دیگه دوستانی که توباکس رو ساختن اکثرا واکنش مثبتی از نظر کاربرد این دستگاه در کاوش واقعی گزارش نکردن ؛ لذا بنده بشدت در مورد این مدار دلسرد شدم! حالا کار نداریم که داستان اکثر مدار ساختنها توسط دوستان همین شده و هنوز مداری رو به نهایت خودش نرسونده سراغ دیگری میرن! بنابراین بنده ترجیح دادم دیگه در این زمینه فعالیتی صورت ندم تا هر کس که واقعا طالب این قضیه بود وقت بذاره و زحمت بکشه. البته انصافا نکات مختلف توباکس تا حدی زیاد هست که جمع آوریش در یک فایل بسیار مشکله و تجربه هم ثابت کرده کسی که حوصله مطالعه انجمن رو نداره معمولا به نکات فایل هم زیاد توجه نمیکنه!!! بنده هم که خودم توباکس رو نساختم و لذا هر فایلی که بنویسم کامل نخواهد بود.

تشکر مهندس حمید عزیز

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 24 آبان1393 - 7:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان و استاد عزيز
من خودم به شخصه از شما بابت اين همه زحمتي که ميکشين مخصوصا در مورد توباکس ممنونم
فعلا که منتظر ميلگرد الومينيوم هستم يکي قول داده بياره اولي فعلا خبري نشده به محض اينکه برسه خودم تست ميکنم و نتيجه رو همينجا ميذارم البته مدار که ديگه همه چيش معلومه فقط مونده ثباتش که اونم انشالا حل ميشه البته اگه دوستاني که تو کار الومينيوم هستن يا با دستگاه cnc کار ميکنن همکاري کنن زودتر به نتيجه مطلوب ميرسيم

شنبه 24 آبان1393 - 10:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت شما اقا حمید

برد ساشو رو ساختم با برد افزایش ولتاژ .

من لوپ ها رو هنوز فویل نپیچیدم فقط واسه تست برد وصل کردم به برد همه چی خوب کار میکنه غیر دو مورد

1)- هیچ صدایی از هدفون ندارم

2)-وقتی سیم 29 ولت افزایش ولتاژ رو وصل میکنم به اون سیم پیچ نویز گیر ولت میشه 8 ولت

به نظر شما مشکل از کجاست

دوشنبه 26 آبان1393 - 6:27am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
1- ایراد میتونه از چند قسمت مدار شما باشه! بارها پرسیده شده. حدسی نمیتونم بزنم.
2- اگر منظور شما اینه که با اتصال مبدل به فرستنده مدار ساشو افت ولتاژ دارین ؛ مشخصا اشکال از سیم پیچ مبدل هست. این موضوع شاید بالای 100 بار مورد بحث قرار گرفته و تقریبا مشکل همه دوستان بوده. تا جاییکه مبدل رو خودم ساختم و آزمایشات زیادی روش انجام دادم و به این نتیجه رسیدم که تنها قلق کار در عین ناباوری فقط و فقط از سیم پیچ مبدل هست! موضوع اینه که سیم پیچ دستساز در اون قسمت کلا زیاد جواب خوبی نمیده. بهتره از یک توروئید آماده بالای 1 آمپر یا سلف بشکه ای بزرگ استفاده بشه.

دوشنبه 26 آبان1393 - 1:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با درود
استادعزیز به شخصه فکر نمیکنم سیستم توباکس با توجه به حساسیت زیادش برای کاوش وسیع حرفی برای گفتن داشته باشه ولی قابلیت اینو داره که نقطه زن درنده وبی رقیبی بشه کما اینکه با توجه به زحمات شماوسختیه ساخت زمانی که توباکس معرفی شد هنوز انجمن ظرفیت لازم همچنین تجربه وبار علمی کافی برای جذبو بهینه سازیه این مدارو نداشت اما به لطف زحمات وتلاشهای دوستان در اپراتوری ردیاب وسیستمهای پالسیه pi که در الویت هستن موفقیت های خوبی داره کسب میشه وامیدوارم بعداز اون راه باز بشه برای new توباکس با تغیرات عمده درمدار(از جمله دیجیتال کردن)_جنس ونوع اسکلت وشاید لوپ... تا بتونه با هزینه پایین راحتیه ساخت ودقتی بالاتر جواب گوی نیاز افراد باشه در اینده شاهد باشیم. @};-

دوشنبه 26 آبان1393 - 3:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 277 , 278 , 279 , 280 , 281 , 282 , 283 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure