انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 6:52am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 276 , 277 , 278 , 279 , 280 , 281 , 282 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس جان اگه ممکنه وشما فیبر رو باپروتیوس طراحی کردید فایلشو آپ کنید که بهونیم سفارش بدیم بیرون برامون برد باکیفیت بسازن
البته اگرامکانش باشه :x

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

یکشنبه 18 آبان1393 - 10:25pm

سلام به دوستان
من فیلم تستو گذاشتم حالا اگه مشکلی تو مدار دارید، تا جایی که بتونم کمک میکنم.
ضمنا فیبر مدار چاپی توباکس ساشو که خطو ط برد پر رنگتر شده تو صفحه 254 می تونید استفاده کنید .

یکشنبه 18 آبان1393 - 10:55pm

مشکلم حل شد ! از ولوم شماره 3 بود که یکی از پایه هاش قطع بود! الان روشن که می کنم بوق میزنه! فقط نکته ای که هست اینه که وقتی سیم شیلد رو به فویل داخل جعبه وصل میکنم صدا قطع میشه

دوشنبه 19 آبان1393 - 6:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم یک الگو ~O)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 19 آبان1393 - 12:48am

با سلام خدمت همه اساتید محترم
من واسه اسکلت این توباکس هرکاری کردم بازم موقع کاوش با هر قدم صدا میده و باید صبر کنی و بعد قدم بعدی رو برداری(اولش کلا با آلومینیوم ساختم خیلی محکم و تمیز شده بود ولی عمق زنی کم شده بود واسه همین دوباره تغییرش دادم و تغریبا شبیه به توباکس استاد پیردانا شده.هنوز به جواب دلخواه نرسیدم که تصاویر رو بزارم چون ممکنه بعضی دوستان رو گمراه کنه )
از اساتیدی که این توباکس رو ساختن و برای کاوش واقعی ازش استفاده میکنن اگه نظری یا تجربه ای دارن لطفا کمک کنن
باتشکر از لطف شما

چهارشنبه 21 آبان1393 - 10:19am
مدیر کل
مدیر کل

goshii عزیز خسته نباشین.
شما باید اسکلت خودتون رو از نظر استحکام با دقت بالایی بررسی کنین! تکانهایی در حد کمتر از میلیمتر هم که به چشم نمیان میتونن باعث به هم خوردن بالانس دستگاه بشن! این مساله هم در مورد محور اصلی اسکلت و هم خود لوپها و نقطه اتصالشون به محور اصلی صادق هست. بخصوص اگر محور افقی اسکلت طولانی تر باشه احتمال بی ثباتی در اثر تاب برداشتنش بیشتر هم میشه. مساله دیگه سیم کشی لوپهاست. اون سیم و کابلها هم نباید اصلا تکان بخورن. تکان خوردن سیم هم اکثر اوقات منجر به بهم خوردن بالانس میشه. در نهایت هم شاید دیگه حساسیت دستگاهتون یا قدرت ولتاژی فرستنده رو در حدی زیاد گذاشتین که با اندکی تغییر فاصله نسبت به زمین واکنش نشون میده! اگر مساله این باشه دیگه ربطی به اسکلت نداره و باید قدرت یا حساسیت رو کم کنین. فراموش نکنین در تست معمولی در هوا میشه برد رو به ارقام افسانه ای رسوند! ولی برای کار روی زمین اون ارقام هیچوقت جوابگو نیستن.

چهارشنبه 21 آبان1393 - 2:42pm

سلام خدمت بچه های انجمن از جمله مهندس حمید گل :x
من بردم تموم شده و به قول یکی از دوستان وقتی تست میکنم صدای اردک میده =p~ 8-} ولی ولوم هارو که تکون میدم هیچ تغییری نمیکنه و مدام بوق میزنه و این که سیم هام رو 0.45 استفاده کردم باید خارن 5 رو 470 نانو بزارم؟ من بدون فویل که اندازه گرفتم شد 5.5 هانری و مقاومتش حدود 11 اهم ، الان اگه دورش فویل بپیچم ظرفیت ها تغییر میکنه؟ آیا اصلا لزومی داره که دور سیم فویل بپیچیم؟فویل دارم یکم ضخیمه میترسم بپیچم دورش کار خرابی کنه، این که صدا در میاد یعنی همه چی درست انجام شده یا احتمال داره مدارم مشکل داشته باشه؟

چهارشنبه 21 آبان1393 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

noname نوشته است:
سلام خدمت بچه های انجمن از جمله مهندس حمید گل :x
من بردم تموم شده و به قول یکی از دوستان وقتی تست میکنم صدای اردک میده =p~ 8-} ولی ولوم هارو که تکون میدم هیچ تغییری نمیکنه و مدام بوق میزنه و این که سیم هام رو 0.45 استفاده کردم باید خارن 5 رو 470 نانو بزارم؟ من بدون فویل که اندازه گرفتم شد 5.5 هانری و مقاومتش حدود 11 اهم ، الان اگه دورش فویل بپیچم ظرفیت ها تغییر میکنه؟ آیا اصلا لزومی داره که دور سیم فویل بپیچیم؟فویل دارم یکم ضخیمه میترسم بپیچم دورش کار خرابی کنه، این که صدا در میاد یعنی همه چی درست انجام شده یا احتمال داره مدارم مشکل داشته باشه؟

سلام
با اجازه دوست عزیز، مهندس حمید
شما ببینید فرکانس لوپ فرستنده را دارید؟
اگر دارید لوپ ها رو نسبت به هم عمود کنید وکم کم تغییر دهید. جایی این کار را انجام دهید که فلز نباشد.

تست کنید و نتایج را اعلام کنید

چهارشنبه 21 آبان1393 - 11:03pm

خودم که فرکانس متر ندارم اما باید ببرم برام اندازه بگیرن، ولتاژ 8 شد 11.38 و 4 ولت شد 11.68 که ولتاژ هام مشکل دارن ! مشکل از کجا میتونه باشه ؟ باتریم هم 12 ولت هست البته نمیدونم پایه هارو برعکس تست کردم شاید!

پنج شنبه 21 آبان1393 - 12:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

noname نوشته است:
خودم که فرکانس متر ندارم اما باید ببرم برام اندازه بگیرن، ولتاژ 8 شد 11.38 و 4 ولت شد 11.68 که ولتاژ هام مشکل دارن ! مشکل از کجا میتونه باشه ؟ باتریم هم 12 ولت هست البته نمیدونم پایه هارو برعکس تست کردم شاید!

دوست عزيز شما اون دوتا ديود زنر و هرچي که بهشون وصل ميشه رو کامل چک کنين اگه ولتاژ هشت درست بشه و چهار مشکل داشته باشه اونوقت برين سراغ ic741

پنج شنبه 22 آبان1393 - 2:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 276 , 277 , 278 , 279 , 280 , 281 , 282 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure