انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 1:03pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 274 , 275 , 276 , 277 , 278 , 279 , 280 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
4393 رو یه مغازه بین امجد و عباسیان نبش کوچه هست اون داره

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 13 آبان1393 - 11:33pm

این هم توباکس من بدون مدار افزاینده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 14 آبان1393 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

tohid نوشته است:

سلام
احسنت بر شما. بسیار هوشمندانه و ساده مثل 808
2 سوال! سیم پیچها شکسته نمیشن! منظورم اینه که آیا اونها هم به وسیلهای مهار شده اند!
سوال دوم اینکه دستگاه لنگر نداره!؟ یعنی لوپ ها بازی نمی کنند؟ چون لوله پلاستیکی است
یا حق

پنج شنبه 14 آبان1393 - 12:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

tohid نوشته است:

سلام دوست عزیز
کارتون خوبه ولی ایا ثبات داره اخه من با دوتا اسکلت یه تیکه نتونستم به ثبات برسم که از جنس الومینیوم و چوب بودن شما که از تفلون و لوله استفاده کردین دوست دارم بدونم ثباتش چطوره که اگه خوبه ماهم بسازیم

پنج شنبه 14 آبان1393 - 12:41am

سلام به همه دوستان
من تازه بلندگو رو که نصب کردم فهمیدم که من وقتی کویل رو با توجه به عقربه میتر نال میکردم دقیقا توی همون حالت صدای بلندگو هم درمیاد.ولی هرچی دقت کردم دیدم که مثبت و منفی میتر رو درست وصل کردم :-? (مثبت میتر به مثبت خازن 4.7 و منفی هم به همین صورت وصل کردم)(شاید چون من از میتر فایندر استفاده کردم اینجوریه؟؟؟؟؟)
من الان خودم سیما رو جابجا میکنم و نتیجه رو میگم ولی دوست دارم نظر شما اساتید رو هم بدونم.
ممنون از همه دوستان

پنج شنبه 15 آبان1393 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

goshii نوشته است:
سلام به همه دوستان
من تازه بلندگو رو که نصب کردم فهمیدم که من وقتی کویل رو با توجه به عقربه میتر نال میکردم دقیقا توی همون حالت صدای بلندگو هم درمیاد.ولی هرچی دقت کردم دیدم که مثبت و منفی میتر رو درست وصل کردم :-? (مثبت میتر به مثبت خازن 4.7 و منفی هم به همین صورت وصل کردم)(شاید چون من از میتر فایندر استفاده کردم اینجوریه؟؟؟؟؟)
من الان خودم سیما رو جابجا میکنم و نتیجه رو میگم ولی دوست دارم نظر شما اساتید رو هم بدونم.
ممنون از همه دوستان

سلام دوست عزیز طبیعیه صدا در بیا شما باید بری رو حالت جستجو و با زدن دکمه ریست و تنظیم ولومها صدا رو قطع کنین و تست کنین

پنج شنبه 15 آبان1393 - 12:45pm

سلام به همه
محک جان ممنون از راهنماییتون
من کویل گیرنده رو پشت و رو کردم این قضیه حل شد.ولتاژها همه درسته .فرکانس هم 11.4 هست.ولتاژمدار افزاینده 20 ولته(((((قابل توجه دوستانی که میخوان افزایش ولتاژ بدن اون مقاومت1 حتما باید حذف بشه))))).خازن های ضرفیت بالا رو به گفته آقا حمید 1000 گذاشتم.ترانزیستور ها فقط یه مقدار گرمای کمی دارن که این هم طبیعیه و ولتاژشون هم یکی دوبرابر اونیکیه.روی پایه شماره 6 آی سی 741 4 ولت دارم و روی شیلد هم 4 ولت دارم.فعلا همینا یادم بود واسه دوستانی که میخوان شروع به ساخت کنن.
این مدار واقعا به مس و روی نسبت به آهن حساسیت بیشتری داره.(اینو چند بار امتحان کردم) :-o
نکتتتتته:من یادمه یکی از دوستان گفته بود که با افزایش ولتاژ کاهش برد دارن.من اینو امتحان کردم و درسته و دلیلشم اینه که خازن 7 باید تغییر کنه(فکر کنم ظاهرا فرکانس کاری دستگاه عوض میشه.حالا اگه من دارم اشتباه میکنم اساتید بزرگوار لطفا در این باره توضیح بدن...
سوال: L-)
1.من واسه کویل ها میخوام از ناودونی آلومینیومی استفاده کنم.اگه کسی نظری در این رابطه داره خواهشا راهنمایی کنه(میخوام مثل یه گارد درستش کنم که کویل بره داخلش.قطرش هم 1*1.2 هست.عکسشم میزارم
2.دیگه اینکه این مدار رو توی اتاق بدون شاسی تونستم تنظیم کنم که یه در مسی به قطر 15 سانت رو تا 1.5تا 1.6 متر بزنه.این برد خوبه یا مدارم جا کار داره؟؟؟ :-? البته با این تغییراتی که من دادم توی اتاق که ثبات خوبی داره.(با تعویض خازن7 دیگه بیشتر از این نتونستم )

پنج شنبه 15 آبان1393 - 3:45pm

اینم عکس ناودونی آلومینیمی

پنج شنبه 15 آبان1393 - 3:51pm
مدیر کل
مدیر کل

goshii عزیز خسته نباشین. ممنون از شما. نکاتی که فرمودین درست هست.
در مورد این ناودونی اگر واقعا آلومینیوم باشه زیاد ایرادی نداره. ولی برد رو کم میکنه. چون قطر و ضخامتش به نسبت زیاده.
توباکسی که بصورت کامل با اسکلت ساخته نشده و در محیط بیرون تست نشده باشه اصلا خودشو نشون نمیده! بنابراین این بردی که شما تست گرفتین زیاد هم هست. اگر تحت شرایط مطلوب تست بگیرین باید حدود 2 متر بزنه.

جمعه 15 آبان1393 - 1:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد
يکي از دوستان يه فيلم تست گذاشته بود الان پستشو نميبينم ميخوام اگه بشه فيلم تستشو با اون دستگاهي که ساخته ببينم

جمعه 16 آبان1393 - 10:55am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 274 , 275 , 276 , 277 , 278 , 279 , 280 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure