انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 2:44pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 273 , 274 , 275 , 276 , 277 , 278 , 279 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

noname نوشته است:
سلام به همه
یه سوال فنی داشتم و اون این که من ترانزیستور جی فت منفی سوئیچ گیر نیووردم متاسفانه ، اصلا امکانش نیست یه چیز دیگه بزاریم جاش؟ اصلا کار این ترانزیستور چیه تو مدار و این که من باتری خریدم 12V 1.3Ah خیلی سنگینه و شارژر هم خریدم 12 ولت 2000mA ، حالا اگه از این آداپتور بخوام برای این استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟ آیا باطریم پر شه خودبخود شارژر قطع میکنه؟ و اگه قطع نکنه خطر داره؟و اگه بخوام یه کاری کنم که پر شد بفهمم و قطع کنم باید چی کار کنم؟
مدل باتری >> LT BATTERY 12LT1.3(12v1.3AH)
مدل آداپتور >> Finestar HC-122000
ممنونم ازتون ، واقعا دستتون درد نکنه

سلام دوست عزیز
2n4392 رو اینترنتی میتونین از لیون الکترونیک سفارش بدین

دوشنبه 12 آبان1393 - 10:16pm
مدیر کل
مدیر کل

noname عزیز در مورد ترانزیستور 4393 که ما هر چی معادل قطعی براش وجود داشت ذکر کردیم! ولی متاسفانه همه کمیاب هستن. طی این مدت هم دوستان تست نکردن که بین شماره های معروف احیانا چه شماره ای ممکنه جوابگو باشه. بهرحال این ترانسیتور نقش سوئیچ رو داره و اگر مشکلی داشته باشه مدار کلا درست کار نمیکنه! شماره 4393 رو هم تاجاییکه من دیدم پایا الکترونیک هم داره که میتونین سفارش بدین.
در مورد باطری هم بارها عرض کردم این باطریهای خشک دیگه دورشون گذشته و بخصوص اصلا بدرد فلزیاب نمیخورن! من نمیدونم چرا دوستان مساله باطری رو اینقدر پیچیده میکنن؟ شما الان باطری لیتیوم معمولی یا پلیمر رو دیگه تقریبا همه جا میتونین پیدا کنین یا حتی اینترنتی سفارش بدین. حجم و وزنش هم اصلا قابل مقایسه با باطری خشک نیست! شما نمونه 2 آمپر لیتیوم یا پلیمر بگیری شاید باورت نشه که دو برابر باطری به اون بزرگی قدرت داره! تنها اشکالش گرانتر بودنش هست که برای اینجور دستگاهها بنظر من ارزش داره.
برای شارژ هم اگر وارد نیستین حتما از شارژر اتومات استفاده کنین. هر باطری هم مکانیزم شارژش فرق داره. اصلا از ادابتور مستقیما استفاده نکنین که ممکنه در همون بار اول باطری شما خراب بشه.

سه شنبه 12 آبان1393 - 1:54am

محک جان کارت عالی بود
من از شنبه کارمو شروع کردم و تا امروز که این عکسا رو میزارم دستگاه رو تا اینجا رسوندم
یه طرح ترو تمیز هم واسه اسکلت دستگاه دارم که کلا با آلومینیوم ساخته میشه که اونو الان نصفه کار گذاشتم کنار تا ببینم اصلا مدارم درست کار میکنه یا نه و انشاالله اگه همه چی درست بود اسکلت رو کامل میکنم و با توضیحات کامل واسه استفاده دوستان عکساشو میزارم
من این تاپیک رو کامل مطالعه کردم ولی هنوز نمیدونم که دستگاه رو چجوری باید راه اندازی کنم ؟؟؟؟(چون نال کردن دستگاه واسه بعضی اساتید باهم فرق داشت) :-\
اگه میشه یه توضیح کامل و بدون ابهام واسه این قسمت بدین ممنون میشم :-B
از آقا حمید هم واسه ایجاد این تاپیک بسیار ممنونم :x

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 13 آبان1393 - 1:35pm

چند چیز دیگه که یادم رفته بود:
1.سیم نمره 0.7 استفاده کردم(72 دور)
2.دیود هم 1n60 گیرم اومد
3.فعلا مدار افزایش ولتاژ رو نساختم
4.به خاطر کیفیت بالای قطعه های موجود :-w مجبور شدم از مولتی ولوم برای همه قسمت ها استفاده کنم(پیشگیری بهتر از درمان است)
5.ولتاژ ورودی هم 13 ولته
فعلا همینا یادم بود.اگه جایی مشکلی هست راهنمایی کنید لطفا
ممنون از زحمت های همه اساتید محترم :x

سه شنبه 13 آبان1393 - 1:47pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم دوست عزیز. خسته نباشین. ایشالا که مشکلی در مدارتون نباشه.
فقط در مورد دیود 1N60 قبلا هم دیدم دوستان این نوع دیود که در تصویر شما دیده میشه رو خریداری کردن. دیود ژرمانیوم اصولا نباید این شکلی و شبیه 4148 باشه! در واقع ژرمانیوم معمولا قسمت شیشه ای بزرگتر و بی رنگ داره. حالا اگر جدیدا 1N60 رو اینجوری میسازن بنده اطلاع ندارم! این دیود ها اصل تکنولوژیشون مربوط به دوره قدیم هست و همیشه در رادیو و تلویزیون استفاده میشده. امروزه دیگه زیاد مورد استفاده نداره و توی بازار هم که دیگه ظاهرا فقط 1N60 تنها بازماندشون هست و این هم از بازار حذف بشه دیگه کلا نسل این دیود ها منقرض میشه! :ymsigh: :D

سه شنبه 13 آبان1393 - 3:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

goshii نوشته است:
چند چیز دیگه که یادم رفته بود:
1.سیم نمره 0.7 استفاده کردم(72 دور)
2.دیود هم 1n60 گیرم اومد
3.فعلا مدار افزایش ولتاژ رو نساختم
4.به خاطر کیفیت بالای قطعه های موجود :-w مجبور شدم از مولتی ولوم برای همه قسمت ها استفاده کنم(پیشگیری بهتر از درمان است)
5.ولتاژ ورودی هم 13 ولته
فعلا همینا یادم بود.اگه جایی مشکلی هست راهنمایی کنید لطفا
ممنون از زحمت های همه اساتید محترم :x

خسته نباشی دوست عزیز کارتون خوب بوده تا اینجا فقط چند نکته هست که با اجازه مهندس عزیز خدمت شما عرض میکنم
1:واسه p4 نیازی به گذاشتن ولوم نیست چون یک بار برای همیشه تنظیم میشه
2:اگه سیم لوپتون رو از وسط طول لوپ بیرون بیارین بهتر میشه
3:واسه تنظیم و نول کردن دقیق لوپها میتونین بجای r5 یک ولوم 20k استفاده کنین دستگاه رو روی حالت جستجو بذارین با استفاده از همین ولوم میتر رو تقریبا وسط بذارین دستگاه رو روی حالت لوپ بذارین حالا با تنظیم لوپ هرچی به اون عدد میتر نزدیکتر بشی دستگاهت قدرت بیشتری خواهد داشت البته باید مقدار r5 در هنگام کاوش همون مقداری باشه که توی شماتیک هست که اینکارو با استفاده از یک کلید کلنگی و حذف ولوم میتوان انجام داد برای تنظیم هم باید حتما لوپها روی اسکلت نسب شوند در غیر این صورت فقط میتوان برای تست سالم بودن مدار این کار رو روی زمین انجام داد
اگه جایی رو اشتباه گفتم اساتید راهنمایی کنن لطفا

سه شنبه 13 آبان1393 - 3:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم دوست عزیز. خسته نباشین. ایشالا که مشکلی در مدارتون نباشه.
فقط در مورد دیود 1N60 قبلا هم دیدم دوستان این نوع دیود که در تصویر شما دیده میشه رو خریداری کردن. دیود ژرمانیوم اصولا نباید این شکلی و شبیه 4148 باشه! در واقع ژرمانیوم معمولا قسمت شیشه ای بزرگتر و بی رنگ داره. حالا اگر جدیدا 1N60 رو اینجوری میسازن بنده اطلاع ندارم! این دیود ها اصل تکنولوژیشون مربوط به دوره قدیم هست و همیشه در رادیو و تلویزیون استفاده میشده. امروزه دیگه زیاد مورد استفاده نداره و توی بازار هم که دیگه ظاهرا فقط 1N60 تنها بازماندشون هست و این هم از بازار حذف بشه دیگه کلا نسل این دیود ها منقرض میشه! :ymsigh: :D

استاد عزیز فرمایش شما کاملا درسته این شکل جدید دیود ژرمانیوم هست اون شکل قدیم فقط تو تلویزیونهای سیاه سفید قدیمی پیدا میشن یادشون بخیررررر

سه شنبه 13 آبان1393 - 3:53pm

آقا حمید و محک جان از لطف شما سپاسگذارم که اینقدر با حوصله جواب میدید.
اون 1n60رو خودم تعجب کردم که داشتن ؟؟
من توی اتاق از این دستگاه تست گرفتم تونستم یه در مسی(واسه کتری های قدیمی)به قطر 15 سانت رو توی 80 سانتی سنس کنم.ولی باور کنید شانسی تونستم تنظیم کنمش.
بعدش اومدم فاصله لوپ ها رو بیشتر کنم ببینم بردش کم میشه (واسه اجسام کوچک) الان دیگه نمیتونم تنظیمش کنم.حرف حالیش نیست که بهش بگی ... =))
الان عقربه میتر صفر میشه ولی رو حالت کاوش که میزارم میچسبه به ته و ظاهرا از خر شیطون نمیخواد پایین بیاد :)) (ولوم ها بسته باشن یا باز باشن هیچ واکنشی نشون نمیده)
کلا متوجه حرف این دستگاه نمیشم :-? درضمن همون زمان که تنظیم بود یه بیلچه گذاشتم جلو لوپ ولی اصلا نمیدید تا جایی که بیلچه رو بهش چسبوندم بعدش میتر رفت تا آخر کلا قاط زد دیگه برنمیگشت تا اینکه دستگاه رو خاموش و روشن کردم(دکمه ریست جواب نداد) خوب شد.
دیگه اینکه توضیح اساتید واسه تنظیم این دستگاه واسه من درست کار نمیکنه.منم منظور از ولوم تیون رو نفهمیدم به کدوم p میگن :-? ؟؟؟؟؟
الان یه چند دقیقه ای میشه که به هم نگاه میکنیم ولی هیچکدوممون منظور همدیگرو نمیفهمیم =))
اگه یه بار مختصر توضیح بدید ممنون میشم(چون توضیح دوستان کامل نبود مثلا من ندیدم که نوشته باشه ولوم بالانس زمین دقیقا کارش چیه؟اگه زیاد باشه بدرد چی میخوره یا برعکس...)
@};- @};- @};- @};-

سه شنبه 13 آبان1393 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

goshii نوشته است:
آقا حمید و محک جان از لطف شما سپاسگذارم که اینقدر با حوصله جواب میدید.
اون 1n60رو خودم تعجب کردم که داشتن ؟؟
من توی اتاق از این دستگاه تست گرفتم تونستم یه در مسی(واسه کتری های قدیمی)به قطر 15 سانت رو توی 80 سانتی سنس کنم.ولی باور کنید شانسی تونستم تنظیم کنمش.
بعدش اومدم فاصله لوپ ها رو بیشتر کنم ببینم بردش کم میشه (واسه اجسام کوچک) الان دیگه نمیتونم تنظیمش کنم.حرف حالیش نیست که بهش بگی ... =))
الان عقربه میتر صفر میشه ولی رو حالت کاوش که میزارم میچسبه به ته و ظاهرا از خر شیطون نمیخواد پایین بیاد :)) (ولوم ها بسته باشن یا باز باشن هیچ واکنشی نشون نمیده)
کلا متوجه حرف این دستگاه نمیشم :-? درضمن همون زمان که تنظیم بود یه بیلچه گذاشتم جلو لوپ ولی اصلا نمیدید تا جایی که بیلچه رو بهش چسبوندم بعدش میتر رفت تا آخر کلا قاط زد دیگه برنمیگشت تا اینکه دستگاه رو خاموش و روشن کردم(دکمه ریست جواب نداد) خوب شد.
دیگه اینکه توضیح اساتید واسه تنظیم این دستگاه واسه من درست کار نمیکنه.منم منظور از ولوم تیون رو نفهمیدم به کدوم p میگن :-? ؟؟؟؟؟
الان یه چند دقیقه ای میشه که به هم نگاه میکنیم ولی هیچکدوممون منظور همدیگرو نمیفهمیم =))
اگه یه بار مختصر توضیح بدید ممنون میشم(چون توضیح دوستان کامل نبود مثلا من ندیدم که نوشته باشه ولوم بالانس زمین دقیقا کارش چیه؟اگه زیاد باشه بدرد چی میخوره یا برعکس...)
@};- @};- @};- @};-

درود دوست عزیز
اینکه دستگاه گیج میزنه واسه اینه که داری تو خونه امتحان میکنی توباکس راحت هر فلزی که تو ساختمون به کار رفته رو سنس میکنه باید بری یه جایی که هیچ فلزی نباشه و تست کنی من خودم خونمو(منظورم خونه ست نه خون :D )عوض کردم و خونه ی جدیدم که طبقه ی اول هستش برای تست توباکس برام مشکل درست کرده و تنها توی یه نقطه روی اوپن اشپزخونم جواب میده که اونم وقتی در کابینت و یخچال باز میشه صداش درمیاد واسه تنظیم ولومها هم فقط خودت با تست کردن میتونی بهش برسی دوست عزیز

سه شنبه 13 آبان1393 - 9:38pm

منظورم خونه ست نه خون :D
=)) =)) =)) =)) =)) =))

سه شنبه 13 آبان1393 - 10:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 273 , 274 , 275 , 276 , 277 , 278 , 279 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure