انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:46am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 264 , 265 , 266 , 267 , 268 , 269 , 270 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا حمید ببخشید امروز خیلی مزاحم شدم !
در مورد لوپ 2 سوال داشتم روش نصب با کابل استریو بچه صورت هست !
اگر یک سر سیم به نقطه اتصال نصب و بشه و شیلد هم به شیلد مدار ! یک نقطه خالی میمونه لطف بفرمایید راهنمایی بفرمایید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 29 شهریور1393 - 11:05pm
مدیر کل
مدیر کل

وحید جان دیگه داری اذیت میکنیا! نکات خیلی ساده تر از این حرفاست و با این حال بیشتر از 10 بار توضیح داده شده! اگر نمیتونین دقت لازم در توجه به این نکات ساده رو داشته باشین واقعا از شما خواهش میکنم در همین لحظه ساخت توباکس رو کنار بذارین!
لوپ L2 که شما در تصویر اشاره کردین همون لوپ گیرندست. دو سیم هم بیشتر لازم نداره که یکیش سیم اصلی لوپ هست و دیگری خودش به شیلد وصل شده. از زیر فیبر هم دقت میکردین مشخص بود که در گیرنده ما خود شیلد رو بعنوان یکی از دو سیم لوپ در مدار داریم. برای همین گیرنده فقط به 2 سیم اتصال نیاز داره که در یک کابل کواکسیال موجوده. ولی در لوپ فرستنده چون هیچ کدوم از سیمهای لوپ شامل شیلد نیستن ؛ باید سیم سومی بعنوان شیلد لوپ فرستنده براش متصل بشه. لذا اونجا کابل شیلد استریو نیاز هست.
حالا اگر اصرار دارین از کابل شیلد استریو برای گیرنده هم استفاده کنین کافیه دو تا مغزی سیم رو به هم وصل کنین و بعنوان سیم اصلی استفاده کنین. شیلدش هم به نقطه پایینی وصل میشه و مغزی به نقطه بالایی که شما دایره زدین.

یکشنبه 30 شهریور1393 - 8:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان بسیار ممنون از اینکه لطف می فرمایید و بنده را راهنمایی می کنید !
استاد مدار را راه اندازی کردم البته در مکانی که اصلا مناسب این کار نبوده و در اطراف و نزدیکی هر چیزی که نباید موجود بوده !
وقتی روشن می شد صدای بم یکسره از خروجی شنیده می شد و میتر به آخر می چسبید ؟؟؟ و وقتی کلید رو رو حالت سرچ می گذاشتی میتر صفر می شد ولی صدا یکسره ادامه داشت ؟؟
و با حرکت لوپ فرستنده هیچ تغییری در میتر نداشتم !
می خواستم بدونم این ایراد بخاطر مکان نا مناسب بوده یا عیب در مدار ؟؟
از دوستان آقا بینا و آقا جاوید خواهش می کنم بنده را راهنمایی بفرمایید و از تجارب با ارزشتان بنده را بی نصیب نگذارید
با سپاس

یکشنبه 30 شهریور1393 - 1:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان بسیار از کمک شایان شما سپاسگذارام و تشکر می کنم اینم تصویر دستگاه بنده تا به اینجا!!!
لطفا مشاهده بفرمایید اگر جایی نیاز به اصلاح داره بفرمایید !

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 30 شهریور1393 - 1:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم وحید جان. خسته نباشی. ظاهرش که خوب بنظر میرسه!
ولی در مورد نحوه عملکردش بنظر میاد مدار مشکلی داشته باشه. شما در حالت تنظیم لوپ ببینین با جابجایی لوپ فرستنده تغییری در میتر دارین یا نه؟ اگر همیشه عقربه به انتها چسبیده شاید حساسیت میتر شما بالاست. باید با پتانسیومتر 4 حساسیت میتر رو کاهش بدین تا عقربه امکان کم و زیاد شدن داشته باشه. اگر باز هم مشکل پابرجا بود یا فرستنده شما ایراد داره و یا اشکال از دور و بر آیسی 2 هست. بهرحال باید مدارتون رو بیشتر بررسی کنین.

یکشنبه 30 شهریور1393 - 1:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم وحید جان. خسته نباشی. ظاهرش که خوب بنظر میرسه!
ولی در مورد نحوه عملکردش بنظر میاد مدار مشکلی داشته باشه. شما در حالت تنظیم لوپ ببینین با جابجایی لوپ فرستنده تغییری در میتر دارین یا نه؟ اگر همیشه عقربه به انتها چسبیده شاید حساسیت میتر شما بالاست. باید با پتانسیومتر 4 حساسیت میتر رو کاهش بدین تا عقربه امکان کم و زیاد شدن داشته باشه. اگر باز هم مشکل پابرجا بود یا فرستنده شما ایراد داره و یا اشکال از دور و بر آیسی 2 هست. بهرحال باید مدارتون رو بیشتر بررسی کنین.

ممنون حمید !
درب دستگاه را باز کردم و متوجه گرما شدم با بررسی دیدم T1 بشدت داغ کرده در حدی که دستم رو سوزوند !
چرا اینطور شد !
آیا با تعویض بر طرف میشه یا عیب از جای دیگه است !

یکشنبه 30 شهریور1393 - 1:52pm
مدیر کل
مدیر کل

خب قسمت فرستنده شما ایراد داره. اگر لوپ فرستنده رو وصل نکرده باشین این مساله طبیعیه و بارها اشاره داشتیم. باید از درستی اتصال لوپ فرستنده اطمینان حاصل کنین. ترانزیستور 1 هم احتمالا باید عوض بشه! ولتاژ مبدل رو فعلا در پایین ترین حد خودش مثلا 12 ولت قرار بدین تا در صورت وجود مشکل احتمالی دیگه آسیبی به این ترانزیستور وارد نشه.

یکشنبه 30 شهریور1393 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خب قسمت فرستنده شما ایراد داره. اگر لوپ فرستنده رو وصل نکرده باشین این مساله طبیعیه و بارها اشاره داشتیم. باید از درستی اتصال لوپ فرستنده اطمینان حاصل کنین. ترانزیستور 1 هم احتمالا باید عوض بشه! ولتاژ مبدل رو فعلا در پایین ترین حد خودش مثلا 12 ولت قرار بدین تا در صورت وجود مشکل احتمالی دیگه آسیبی به این ترانزیستور وارد نشه.

سلام حمید جان !
لوپ ها متصب بودند با این حال T1 را تعویض کردم اما شرایط همان گونه بود ! با این تفاوت که میتر آرام تر حرکت میکرد و به انتها نمی رفت !
ولی متوجه شدم T2 هم داغ می کند ! در صورتی که لوپ ها متصل هستند !
لطفا راهنمایی بفرمایید ! یعنی اشکال میتونه از کدوم قسمت باشه !

یکشنبه 30 شهریور1393 - 4:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

vahid_vxm نوشته است:
حمید نوشته است:

سلام حمید جان !
لوپ ها متصب بودند با این حال T1 را تعویض کردم اما شرایط همان گونه بود ! با این تفاوت که میتر آرام تر حرکت میکرد و به انتها نمی رفت !
ولی متوجه شدم T2 هم داغ می کند ! در صورتی که لوپ ها متصل هستند !
لطفا راهنمایی بفرمایید ! یعنی اشکال میتونه از کدوم قسمت باشه !

کارتون در حد خودش خوبه برادر ، قبل از این مورد سیستم شما فلزات رو سنس یا شناسایی میکرده یا نه ؟
اگر سنس داشتید باید اتصالات کابل رابط به لوپ فرستنده رو چک کنید تا اتصالی نداشته باشه و به لوپ بخوبی وصل شده باشه و قطعی نداشته باشه ، در آخر از زیر مدار خوب چک کنید تا پایه ها از زیر اتصالی نداشته باشن ، این مشکل از اتصالی در زیر مدار هم میتونه باشه
مهم سنس کردن فلزات هست ، شما به سنس فلز مدار رو برسونید تا بقیه راه رو با کمک دوستان با تجربه تر بخوبی طی کنید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 31 شهریور1393 - 8:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

وحید جان ممکنه از زیاد بودن ولتاژ ورودی به قسمت فرستنده باشه که این ترانریستور ها داغ میشن و قدرت دستگاه به قدری زیاد شده که در و دیوار رو میزنه.من تا 22 ولت خوب جواب گرفتم و دیگه بیش از این نیاز نیست.البته شاید روی دستگاه شما تا 17 ولت هم کافی باشه و اگر تو خونه میخواهی تست کنی سعی کن روی 12 ولت بگذاری وقتی از سلامت دستگاه مطمئن شدی اونوقت ولتاژ رو ببر بالا و قلق دستگاهت رو بگیر(این مهمترین کار برای تست اولیه توباکس هست و اکثر دوستان هم چون انجام نمیدن فکر میکنن مدارشون مشکل داره ) بعد از این ازمایش اگر نتیجه حاصل نشد باید روی مدارت کار کنی.

دوشنبه 31 شهریور1393 - 10:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 264 , 265 , 266 , 267 , 268 , 269 , 270 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure