انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 8:35pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی استاد جان

شنبه 8 شهریور1393 - 6:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان !
شرمنده بعلت حواس پرتی خودم مزاحمت شدم !
حمید جان در قسمتی خونده بودم ولی یاداشت نکردم !برای عایق کردن سیم پیچ لوپ بعد از روکش آلومینیومی سیمی را باید دورش بپیچیم ! جسارتا میشه این نکته را مجددا توضیح بدهید !

شنبه 8 شهریور1393 - 9:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم وحید جان. نه اشکالی نداره اتفاقا از آخرین باری که توضیح دادیم خیلی مدت گذشته شاید اصلا دوستان اشتباه هم شیلد میکنن! لذا من دوباره و مفصل سعی میکنم توضیح بدم! :D
ببینید وقتی شما لوپها رو طبق دستور یعنی 72 دور سیم لاکی 0.7 میل به ابعاد مستطیل 33 در 27 سانت پیچیدین ؛ برای کارکرد بهتر و حذف اثر نویز و اثرات زمینی حتما باید هر دو لوپ رو با روش درست شیلد کنین! نحوه شیلد به این شکل هست که شما ابتدا لوپهایی که درست کردین رو با یک چسب نواری نازک مثل چسب شیشه ای معمولی دور تا دور بصورت مارپیچ پوشش میدین تا هم محکم تر بشه و هم نسبت به لایه شیلد بعدی ما بطور مطمئن عایق بشه. سپس نواری از فویل آلومینیوم نازک مثلا به پهنای 3 سانت تهیه میکنین که باید دور تا دور لوپ پیچیده بشه. ترجیحا این نوار بهتره یک تکه باشه و وسطش قطعی نداشته باشه. بین هر دور تا دور بعدی که میپیچین نهایتا نیم سانت مشترک در نظر بگیرین. یعنی هر دوری که میپیچین در حد نیم سانت روی دور قبلی بیاد که پوشش شیلد کامل باشه کافی هست. نکته بسیار مهم اینه که تنها در یک قسمت از لوپ و ترجیحا همون قسمتی که دو سیم لوپ خارج میشه باید این شیلد باز باشه! یعنی حکم یک دایره بسته رو پیدا نکنه تا شیلد فارادی بدرستی عمل کنه. پس در قسمتی که سیمهای لوپ خارج میشن دقت کنین حدود 1-2 سانت هیچ فویلی وجود نداشته باشه. پس از فویل پیچی جهت برقراری شیلدی دقیق تر و محکم تر ؛ باید همین کاری که با فویل انجام دادین به نوعی با یک رشته سیم نازک و لخت تکرار کنین! لذا سیمی مثل سیم تک رشته آیفون رو در نظر میگیرین و روکشش رو برمیدارین تا لخت بشه. طول این سیم هم باید جوری در نظر بگیرین که وسط کار دو تکه نشه! سپس این سیم لخت نازک رو با فواصل مثلا 3 سانتی بصورت مارپیچ روی فویل بصورت محکم میپیچین تا بخوبی با فویل آلومینیوم هم اتصال الکتریکی داشته باشه. بنظر من روی هر دور فویل اگر سیم لخت وجود داشته باشه کافی هست. لذا لازم نیست فواصل بین دورهای سیم لخت رو کمتر از 2 سانت در نظر بگیرین. این سیم لخت رو قبل از پیچیدن از یک طرف اون قسمت فویل که شروع میشه باید محکم کنین و در انتهای پیچیدن هم در طرف دیگه فویل محکمش کنین. برای محکم کردن میتونین در ابتدا و انتها چند دور از سیم رو بغل هم بپیچین و حالت گره زدن رو درش ایجاد کنین! طبیعتا مساله باز بودن اون 1-2 سانت در محل خروج سیمهای لوپ باید همواره وجود داشته باشه. نکته نهایی و مهم این هست که برای اتصال شیلد کابل هم شما فقط یکی از دو انتهای سیم لخت خودتون رو در نظر گرفته و شیلد کابل رو بهش وصل میکنین. از هر دوتاش اصلا استفاده نکنین وگرنه در شیلد اختلال ایجاد میشه! وصل کردن اون سیم لخت به شیلد هم طبیعتا کار بسیار راحتی هست و بهتره لحیم کاری محکمی در اون قسمت انجام بدین. پس از پایان کار پیچیدن سیم لخت باید دوباره لوپ رو چسب کاری کنین تا کل لوپ و شیلدش محکم تر بشه. بنظر من برای چسب کاری نهایی بهتره از چسبی ضخیم تر مثل لنت استفاده بشه که ظاهر قشنگ تر و عمر بیشتری هم داشته باشه.

شنبه 8 شهریور1393 - 10:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان بسیار ممنون و متشکر!
توضیحاتتون کامل و دقیق بوده!
ولی همونطوری که فرمودید واقعا ساخت اسکلت مهم و بسیار سخته!

شنبه 8 شهریور1393 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام وحید جان
منم اولش تو ساخت اسکلت مشکل داشتم خیلی تست کردم بهترین چیزی ک واسم جواب داد پارتیشن یک در سه لبه دار بود که استحکام خوبی داره فقط مجبور شدم جعبه و لوپها رو جوری بسازم ک جدا بشن که اونم به بظر خودم خیلی خوب شده و تو یک دقیقه باز و بسته میشه فقط تنها مشکل همون یه تیکه بودن اسکلته که 1.40 شده
لوپها که پیچ میشن و راحت جدا میشن جعبه هم تو شیار اسکلت راحت جا میره و در میاد الان هم توباکس من خیلی خوب شده و راحت جواب میده تنها مشکم اینه که توی غار خیلی حالت پایداری نداره

یکشنبه 9 شهریور1393 - 11:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت اساتید گرامی
جا داره از همه اساتید و دوستان بابت کمک و راهناییهای خوبشون تشکر کنم خصوصا از استاد عزیز حمید جان ک بردباری زیادی در پاسخ به ما داشتند تا ما به نتیجه برسیم

یکشنبه 9 شهریور1393 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جان بيزحمت عکس از لوپ و درکل از دمستگاهت بزار تا کمکى باشه به همه دوستانmhak

یکشنبه 9 شهریور1393 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash99 نوشته است:
جان بيزحمت عکس از لوپ و درکل از دمستگاهت بزار تا کمکى باشه به همه دوستانmhak

چشم حتما تو اولین فرصت میذارم البته اگه بتونم

یکشنبه 9 شهریور1393 - 6:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من لوپمو توش چسب قطره ای و 1.2.3 ریختم و محکم چسب نواری پیچیدم بعد از خشک شدن خیلی خوب شده و دیگه نیاز نیست لوپو کامل روی تخته بچسبونین فقط همون قسمت و که میخواین رو شاسی ببندین و یه تیکه چوب میزنین هم سبک میشه هم پایداری خوبی داره و با تکون خوردن و ضربه هم ضرفیتش به هم نمیخوره

یکشنبه 9 شهریور1393 - 7:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
سلام وحید جان
منم اولش تو ساخت اسکلت مشکل داشتم خیلی تست کردم بهترین چیزی ک واسم جواب داد پارتیشن یک در سه لبه دار بود که استحکام خوبی داره فقط مجبور شدم جعبه و لوپها رو جوری بسازم ک جدا بشن که اونم به بظر خودم خیلی خوب شده و تو یک دقیقه باز و بسته میشه فقط تنها مشکل همون یه تیکه بودن اسکلته که 1.40 شده
لوپها که پیچ میشن و راحت جدا میشن جعبه هم تو شیار اسکلت راحت جا میره و در میاد الان هم توباکس من خیلی خوب شده و راحت جواب میده تنها مشکم اینه که توی غار خیلی حالت پایداری نداره

ممنون ماهک عزیز
بنده طرح بسیار بهتری برای اسکلت توباکس دارم امیدوارم که تموم بشه و کمکی بتونم در حق خودم و دوستانم کرده باشم

یکشنبه 9 شهریور1393 - 7:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure