انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 6:54pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 255 , 256 , 257 , 258 , 259 , 260 , 261 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم وحید جان شما لطف دارین. :ymhug: ایشالا موفق باشین.

شنبه 1 شهریور1393 - 9:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد ما همچنان منتظر راهنمایی شما هستیم

شنبه 1 شهریور1393 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یه سوال دیگه هم اینکه فرکانس فرستنده یازده و دو صدم کیلو هست بهترین گزینه برای c6 و c7 چی میتونه باشه؟ضمن اینکه من تمام قطعات مدارو از نوع دقیق گذاشتم مثلا مقاومت یک کیلو رو دقیقا با اهم متر گرفتم و اگه دو اهم کم داشت مقاومت دو اهم سری کردم و خازن ها رو هم همینطور .خازنهای پیکوفارادی رو هم از رو برد tv گراندیک المانی در اوردم ولی بازم عقربه یه خورده نوسان داره

شنبه 1 شهریور1393 - 10:19pm
مدیر کل
مدیر کل

mhak عزیز بعضی سوالات که بخصوص مربوط به اپراتوری هست رو دوستانی که با دستگاه کار کردن باید پاسخ بدن که متاسفانه کم لطفی میکنن! وگرنه بنده به نوبه خودم هر چه بنظرم برسه عرض میکنم.
در خصوص فرکانس و خازنهای 6 و 7 برای چندمین بار عرض میکنم ؛ شما نمیتونین بر اساس یک فرمول دقیق خازن 6 و 7 رو تعیین کنین! علتش هم این هست که هم ممکنه فرکانس متر شما رقم واقعی و دقیق رو نشون نده و هم ظرفیت لوپ گیرنده و میزان خازن داخلی خود لوپ در محاسبات تاثیر داره و از طرف دیگه خود خازنها هم دقیق نیستن! پس تنها راه تست چند مقدار برای خازنهاست. شما خازن 6 و 7 رو سعی کنین حتما ام کا تی یا حداقل پلیستر بذارین و خازن 6 رو 33 نانو قرار بدین. سپس خازن 7 رو ابتدا 3.3 نانو بذارین و بعد برای پیدا کردن رقم دقیق تر و رسیدن به برد نهایی ؛ خازنهایی بین 1 نانو تا 6.8 نانو رو برای خازن 7 تست کنین تا به بهترین نتیجه برسین. اگر خازن 7 کمی از تنظیم مناسب خارج باشه فقط برد کم میشه وگرنه فلزیاب کار خواهد کرد.

شنبه 1 شهریور1393 - 10:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد عزیز تشکر از راهنماییتون

شنبه 1 شهریور1393 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یه مساله دیگه هم اینه که من هم با مولتی متر کیوریتسو هم با هایوکی تست کردم هم مقاومت هارو هم خازن ها و هم فرکانسو هردوتا مثل هم و دقیق نشون میدن اخه خودم کارم تعمیرات صوتی و تصویریه البته فقط تجربیه و بار علمی زیادی ندارم

شنبه 1 شهریور1393 - 10:50pm

maziar111 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان به یه مشکل جدید خوردم لوپ رو نال میکنم میام رو حالت سرچ میزارم بعد از چند ثانیه عقربه میتر شروع میکنه به کم شدن و آخرش میچسبه به صفر و هیچ صدایی از دستگاه نمیاد و ولوم ها کار نمیکنه =(( :-?

دوباره همین مشکل رو داره از دوستان کسی به این مشکل خورده راهنمایی کنه

یکشنبه 2 شهریور1393 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مازیار عزیز من همین مشکلو داشتم با تغییر خازن 6 مشکلم حل شد البته میتونه با برعکس کردن لوپ گیرنده هم حل بشه هر دوتا رو جدا جداامتحان کنین

یکشنبه 2 شهریور1393 - 4:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی خصوصا آقا حمید !
سوال در مورد اسکلت دستگاه برام پیش اومده ؟ اونم اینه که فاصله متغیرر بین دو لوپ از 75 الی 110 می باشد ؟ یا 95 الی 110 ؟

یکشنبه 2 شهریور1393 - 11:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم وحید جان.
طرح اولیه به این صورت بوده که طراح فاصله بین لوپ ها رو بین 75 تا 95 سانت توصیه کرده! ولی تستهای دوستان نشون داد که تا حدود 110 سانت هم نتیجه خوبی میتونه بدست بیاد. بهرحال توجه داشته باشین این بیشتر به خود شما بستگی داره که بزرگ شدن دستگاه تا چه حد براتون قابل قبول هست؟ وگرنه از نظر من فاصله بیشتر بهتره! علتش هم اینه که هر چقدر در توباکسها فاصله بین لوپها بیشتر باشه فلزات کوچک تر به تدریج حذف میشن و نادیده گرفته میشن و در عوض برد برای فلزات بزرگتر افزایش پیدا میکنه! از طرف دیگه ما چون این مدار رو در حد زیادی تقویت کردیم بنظر میرسه برای رفع حساسیت اضافی باز هم بهتر باشه که فاصله بین لوپها بیشتر باشه. لذا از نظر من 95 سانت حداقل فاصله خوب میتونه باشه.
البته باید توجه داشت که دستگاه توباکس هر چه بزرگتر باشه اپراتوریش مشکل تر میشه و سنگین تر هم میشه و شاید بعضی جاها دیگه اصلا قابل استفاده برای شما نباشه! همینطور هر چه فاصله بیشتر باشه نقطه زنی هم سخت تر میشه. پس نباید از حد خاصی طولش رو بیشتر بگیرین که دیگه نشه ازش استفاده مفید کرد! :D

یکشنبه 2 شهریور1393 - 11:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 255 , 256 , 257 , 258 , 259 , 260 , 261 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure