انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 11:42am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 252 , 253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله میشه استفاده کرد ولی دقت کنین باید بقدری محکم باشه که وقتی 1 مترش رو در دست میگیرین و کمی فشار بهش میارین حتی در حد میلیمتر تاب بر نداره! وگرنه حین کار بی ثبات میشه.

جمعه 17 مرداد1393 - 4:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
استاد گرامی ایا میشه از لوله نیوپایپ که خودش توش یه لایه فویل الومینیوم داره استفاده کرد و از الومینیومش هم واسه شیلد کردن چون هم محکمه هم شیلد داره و نیازی به ساختن قاب واسه لوپ هم نیست؟

خداقوت،با اجازه استاد حمید عزیز؛دوست عزیز لوله های مختلفی در بازار موجوده،همانطور که استاد عزیز فرمودن :بشرطیکه در طول کوتاه هم حتی یک میل خم نباید بدهند ومستحکم باشند وهیچگونه تاب خوردگی وتلو تلو نداشته باشه... این نوع لوله ها با اینکه چند لایه هستند ودارای یک لایه میانی از آلومنیوم هستند،ولی استحکام مناسبی ندارن و براحتی خم میشوند،حتی در تاسیسات لوله کشی از همین خاصیتش،در موقعیت هایی که نیاز به وصاله رابط زانویی هست ،میشه تاحدودی بدون وصاله زانو،حتی با فشار دستها ،خود لوله رو در زوایای مختلفی که لازمه ،خم کرد....بنابراین برای اسکلت توباکس اگر مد نظرتون هست نمیشه استفاده کرد...ولی برای قاب لوپ بعضی دستگاها بسته به روشتون بشه از این لوله ها استفاده کرد،و لایه آلومنیومیش رو به شیلد مدار وصل نمود...مثلا برای عبور سیم پیچ ساشو ،که تعداد دورهاش هم زیاده و حتی دو تا لوپه، چالش بزرگیه وزیاد جالب در نمیاد،ونباید سیم پیچ درون قالبش تکون بخوره...،مثلا به چهارچوب ابعاد لوپها ،لوله رو متناسب اندازه وشکل قاب لوپ،لوله رو بریده و راحت شکل قالبی داد،و بنظرم مناسب ترین راهش عبور سیم ها بوسیله مثلا یک فنر سیم کشی از درون لوله است .تا رسیدن به فاکتور های تعداد دور و مقاومت و ظرفیت متناسب...و روش دیگر: لوله رو بشکافین وسیم پیچ آماده رو درونش قرار بدین....در هر صورت ایده آل در نمیاد و دوست عزیز فقط خواستم نظرم رو در مورد لوله بگم...

جمعه 17 مرداد1393 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از دو دوست گرامی
استاد ما هنوز تو نصب لوپ گیرنده مشکل داریم وقتی فویل بپیچیم با دوتا سیم خود لوپ میشه سه تا سیم یعنی باید سیم شیلد با یکی از سیمای سیم پیچ یکی بشه؟

جمعه 17 مرداد1393 - 8:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
با تشکر از دو دوست گرامی
استاد ما هنوز تو نصب لوپ گیرنده مشکل داریم وقتی فویل بپیچیم با دوتا سیم خود لوپ میشه سه تا سیم یعنی باید سیم شیلد با یکی از سیمای سیم پیچ یکی بشه؟

سلام،خواهش میکنم دوست عزیز،لوپ گیرنده با کابل کواکسیکال به مدار وصل میشه.به این طریق که :سیم متصل به فویل (شیلد) با یکی از سیم های لوپ مشترک میشه وبه سیم شیلد (لایه رشته سیم بیرونی کابل کواکسیکال) وصل میشن ودر انتها به نقطه شیلد روی فیبر (که یکی از دو محل تعیین شده جهت اتصال کابل لوپ گیرنده هست که مس اون گسترده تره )و مغزی کابل به سیم لاکی دیگر لوپ گیرنده وصل میشه ودر انتهای مغزی کابل هم به نقطه خودش روی مدار وصل میشه...

جمعه 17 مرداد1393 - 8:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نهایت تشکر رو دارم هم از استاد عزیز هم از پیر دانا

جمعه 17 مرداد1393 - 8:48pm

سلام دوستان از دوستانی که موفق شدن بدون مدار تقویت کننده فیبر مسی به ابعاد 15*15 را در یک متر یا شی های امتحانی خود را در عمق بالا آشکار سازی کنن درخواست میکنم نحوه تنظیم لوپ و تنظیم tune grond sense adjust برای کاوش فلزات رو بنویسن خودم در هر بار تست به نتایج متفاوتی میرسم یک بار موفق شدم 4 النگوی طلا رو در 60 سانتی آشکار کنم اما الان هر کار میکنم بزور به 30 سانت میرسه

شنبه 18 مرداد1393 - 10:29am

با سلام خدمت دوستان به یه مشکل جدید خوردم لوپ رو نال میکنم میام رو حالت سرچ میزارم بعد از چند ثانیه عقربه میتر شروع میکنه به کم شدن و آخرش میچسبه به صفر و هیچ صدایی از دستگاه نمیاد و ولوم ها کار نمیکنه =(( :-?

شنبه 18 مرداد1393 - 6:52pm

:(( نبود از دوستان کسی راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکشنبه 19 مرداد1393 - 6:01pm

با سلام خدمت همه دوستان.... خواهشا اونایی که این دستگاهو ساختن لطف کنن اگه بشه یه مقدار بیشتر در مورد کلید فشاری توضیح بدن....

در مورد نقطه زنی دستگاهم اگه امکانش باشه توضیح بدین...آیا سخت پیدا میکنه هدفو یا اینکه باید 4 جهت بگردیم دنبال هدف...؟؟

خیلی ممنون

سه شنبه 21 مرداد1393 - 3:48pm

maziar111 نوشته است:
:(( نبود از دوستان کسی راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مشکلم با تعویض tl082 و خازن عدسی 27 پیکو فاراد تقریبا حل شده =p~

سه شنبه 21 مرداد1393 - 9:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 252 , 253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure