انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 12:34pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 249 , 250 , 251 , 252 , 253 , 254 , 255 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مصرف کلی مدار با احتساب مبدل باید حدود 150 میلی آمپر باشه که از باطری 12 ولت اصلی کشیده میشه.
این مشکل کم شدن برد با افزایش ولتاژ مبدل رو فقط بعضی از دوستان داشتن و الانم بعد این همه مدت من یادم نمیاد اون دوستان مشکل رو حل کردن یا نه و اگر کردن داستان چی بوده؟! :D
بهرحال اگر دقیق همه چیز رو بتونین با ابزاری مثل اسکوپ تست کنین راحت مشخص میشه مشکل چیه. مثلا باید دید آیا با افزایش ولتاژ فرکانس فرستنده در حد زیادی عوض میشه؟ اگر اینطور باشه تنظیم خازن 6 و 7 به هم میخوره و طبیعیه که برد هم کم میشه! ضمن اینکه خازن 1 حتما باید از نوع ولتاژ بالا باشه وگرنه ممکنه در اعمال ولتاژ بالا درست کار نکنه. ولتاژی که روی خازن 1 میفته در صورت استفاده از مبدل براحتی میتونه به 200 ولت برسه!
در خصوص مبدل هم اولا سیم پیچ اصلی مبدل رو حتما باید از نوع بشکه ای بزرگ بذارین وگرنه کلا جواب خوبی نمیده. در ثانی اگر مساله نویز که دوستان اشاره کردن ربطی به این قضیه داشته باشه ؛ خیلی ساده میتونین با استفاده از یک مقاومت 10 اهم 0.25 وات معمولی مشکل رو حل کنین! این مقاومت رو در خروجی ولتاژ مثبت مبدل قرار بدین و اون طرفش رو به نقطه Vt وصل کنین. در واقع این مقاومت باید در مسیر مثبت ولتاژ مبدل بصورت سری قرار بگیره. این کار ولتاژ نهایی رو حدود 0.5 ولت کم میکنه که البته مهم هم نیست اما میزان نویز وارد شده به فرستنده رو در حد بسیار زیادی کاهش میده.

سه شنبه 24 تیر1393 - 6:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس مشکل ما همچنان پابرجاست و احتمالا مربوط به مبدل میشه!با افزایش ولتاژ فرکانس تغییر نمیکنه ولی برد کم میشه!!!
باید سیم پیچ مبدل رو تعویض کنم و دوباره برم سراغش. (-|
یادمه به جای مقاومت 10 اهم یه سیم پیچ توروئیدی کوچک قرار میدادیم؟!؟!

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

پنج شنبه 26 تیر1393 - 8:47pm
مدیر کل
مدیر کل

patriot عزیز عرض کردم اگر واقعا مشکل از نویز مبدل باشه اون مقاومت مساله رو حل میکنه! میتونید سری با اون از سیم پیچ هم استفاده کنین.
ولی اگر با بالا بردن ولتاژ مبدل حین وصل بودنش به مدار ساشو ؛ افت ولتاژ داشته باشین و آیسی مدار مبدل هم بیش از حد داغ بکنه مشخص میشه که مشکل از سیم پیچ اصلی مبدل هست.

پنج شنبه 26 تیر1393 - 9:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اتفاقا با سیم پیچی که برای مبدل گذاشتم خیلی خوب کار میکنه وبه هیچ وجه افت ولتاژ و حتی گرم شدن آی سی هم ندارم! البته با دوتا باطری به جای مبدل هم امتحان کردم ولی بازم کاهش برد داشتم! یه مورد دیگه هم هست که به نظرم ممکنه به خاطر جعبه آلومینیومی باشه! چون جعبه رو خودم از ورق آلومینیوم ساختم!!! #:-s :-\

پنج شنبه 26 تیر1393 - 10:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

،این مشکل رو من هم دارم با جعبه پلاستیکی و شیلد شده با فویل از داخل،فکر نکنم مشکل از جعبه باشه

the trouble is , you think you have time

جمعه 27 تیر1393 - 6:05am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

saeednew نوشته است:
،این مشکل رو من هم دارم با جعبه پلاستیکی و شیلد شده با فویل از داخل،فکر نکنم مشکل از جعبه باشه

(-| :-??

جمعه 27 تیر1393 - 8:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
من یه TM رو که باز کردم به جای سیم لوپ از یه حلقه فریت حدود 2 سانتی که حدود 50 دور سیم دورش پیچیده شده بود و چند تا مقاومت و دو تا ترانسیستور استفاده شده بود و یه میله الومینیومی داخل حلقه فریت رد شده بود به جای لوپ دیگه از پیچیدن سیم خبری نبود و تو چند مدل که دیدم به همین صورت بود

سلام.دوست عزیز میشه بیشتر در مورد این لوپ توضیع بدی وچند عکس ازش بزاری؟ @};-
اگه میشه مشخصات چند تا مقاومت و دو تا ترانسیستور را باشیوه نصبشون بگی ممنون میشم :x

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

یکشنبه 29 تیر1393 - 12:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا مجتبی عزیز.
من نمیدونم چرا دیگه توباکس رو تولید نمیکنید،حتمآ دلایل منطقی دارید...
ولی حداقل لگر خودتون هم نمیخواید یا فرصت نمیکنید اگر بشه تعدادی از دوستان که متخصص هستن رو معرفی بفرمایید تا کسانی که خواهان این دستگاه هستن بتونن به اونها سفارش بدن،البته با در نظر گرفتن مبلغ حق الزحمه..
ممنون @};-

یکشنبه 29 تیر1393 - 3:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خسته نباشید دوستان
نحوه تنظیم ولوهای توباکس دقیقا چطوریه یعنی چه جوری باید تنظیمش کرد تا نهایت برد رو داشته باشه؟
خیلی ممنون

یکشنبه 29 تیر1393 - 7:11pm

محل اقامت: تبريز
سلام حميدجان
سه تا سوال دارم
اول اينكه چه خبر از مكمل ساشو كه قرار بود توي سايت بذاريش؟
دوم هم اينكه اگه به جاي لوپ مستطيل از لوپ گرد با همون مقدار امپدانس استفاده كنيم فك ميكني مشكلي پيش بياد؟
سوم هم اينكه هيچ راهي نداره تا لوپ بالا حدف بشه يا يه طور ديگه وصل بشه كه كمتر جلب توجه كنه؟

همگان همه چيز دانند و همگان هنوز به دنيا نيامده اند

دوشنبه 29 تیر1393 - 12:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 249 , 250 , 251 , 252 , 253 , 254 , 255 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure