انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 7:37pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به اساتيد محترم بنده اين دستگاه ساختم ولي متاسفانه روشن نمي شه همه قطعات رو درست جا زدم براي اولين بار خازن 1000 ميكروفاراد دود كرد دوباره خازن رو عوض كردم روشن ميشه صداي ويض ويض ميده لطفا كمكم كنيد با تشكر :((

شنبه 10 خرداد1393 - 10:59pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین.
نکات ظریف ساخت این مدار بیش از این حرفاست که شما با یک ساخت ساده موفق به نتیجه گیری بشین! ولی ایرادی که فرمودین نشون میده احتمالا در مونتاژ وارد نبودین یا دقت کافی نداشتین. بهرحال این مدار نیاز به دقت و تجربه خیلی بیشتر از این حرفا داره تا درست جواب بده!
خازن 1000 میکرو هم هیچ طوریش نمیشه مگر اینکه شما روی مدار برعکس گذاشته باشین و یا ولتاژ باطری نسبت به ولتاژ کار خازن خیلی بالاتر باشه!

شنبه 10 خرداد1393 - 11:39pm

سلام دوستان
ما ترانزیستورهای t1 و t2 رو bd139 گذاشتیم- مدار رو چک کردیم هیچ اتصالی نداره با این وضع مدار 7 آمپر جریان میکشه @-) و بردش برای یه فلز با قطر 20س.م (درب سوهان) یک متر هست و یه دیگ 5 کیلویی مسی رو (با قطر 60)به زور توی 2 متری سنس میکنه
ولتاژ دو سر لوپ فرستنده 70 ولته
چون جریان زیاد میکشه ترانزیستورا زود داغ میکنن به خاطر همین وقتی n22129 میزارم زود میسوزه
فرکانسش 12 کیلوهرتزه و بهره ترانزیستورا حدود 400 هستش

به نطرتون مشکل از کجاست که 7 آمپر جریان میکشه؟ بردش هم که کمه ~X(

پنج شنبه 15 خرداد1393 - 9:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز سلام
اینجوری که شما توصیفکر،ید. معلومه که تو قسمت. فرستنده. مشکل داری که اون 2219. داغ. میکنه. و. من فکر میکنم شما. باید لوپ و خازن. 1 رو برسی کنی که لوپ اتصال داخلی نداشته. باشه و خازن ۱ درست لحیم شده باشه
راه دوم هم اینه که ولتاژ ورودی. ترانزیستور 1 رو. قطع کنی و بعد تست کنی. ببینی. که دیگه جریان کشی داری یا نه که با این کار دیگه. دستگاه نال نمیشه و سنس هم نداره. ولی میتونی مطمئن. بشی که جریان کشی از اون قسمته یانه
باز در خدمتیم

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 17 خرداد1393 - 2:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sinap عزیز
به نظر من هیچ گونه تغییری در نوع ترانزیستورهای 1 و 2 جایز نیست چون قطعات اطرافش بر اساس 2219 طراحی شده که استاد حمید عزیز زحمتش رو کشیدن و شما همون 2219 رو بزار و سعی کن عیب کار رو پیدا کنی که چرا جریان زیاد از حد میکشه و نکته دیگه امیدوارم که قبل از ساخت تمام تاپیک رو خونده باشی چون اگه نخوندی حتما این کار رو بکن که جواب تمام مشکلات رو میتونی پیدا کنی ولی باز اگه نمیتونی بخونی عیبی نداره ما کمکت میکنیم
موفق باشی :-H

شنبه 17 خرداد1393 - 3:49pm

دوستان ممنون امشب دستگاه رو بدون اسکلت تست کردم کار کرد سنس کرد خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا \:d/ \M/

شنبه 17 خرداد1393 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

maziar111 عزیز تبریک میگم که شما هم به جمع توباکسیها پیوستی
توصیه میکنم اسکلت رو هر چی میتونی محکم بساز که تو ثبات خیلی مهمه :ymapplause:

یکشنبه 18 خرداد1393 - 12:42pm

تشکر حتما محکم میسازم ش \M/

یکشنبه 18 خرداد1393 - 1:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی

و ضمن تشکر و قدردانی از کمک ها و راهنمایی های آقا حمید،

آقا حمید اگه دستگاه نال بشه اما سنس نکنه و صدا هم نداشته باشه ممکنه مشکل از کجا باشه؟ این سومین مداری هست که من دارم میسازم، تا الان چند تا دستگاه با کارکرد های مختلف ساختم و تقریبا همشون همون بار اول درست کار کردن، اما نمیدونم توی این یکی کجای کار ایراد پیدا میکنه، حقیقتش این آخرین سعیم روی این مدار هست و تا الان سعی کردم با خوندن تاپیک مشکلاتم رو حل کنم، اگر امکان داره کمی راهنماییم کنید ببینم امکان داره مشکل رو پیدا کنم؟

باتشکر، بدرود

دوشنبه 19 خرداد1393 - 5:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود دگر بار

آی سیه 4011 رو تعویض کردم مشکل صدا حل شد، آقا حمید احتمال اینکه آی سی از مدار قبلی معیوب شده باشه هست، با این حساب ممکنه قطعات دیگه ای هم آسیب دیده باشن؟ اگه ممکنه لطفا برخی قطعات که نیاز به تست دارن رو بگید.

ممنونم
بدرود

دوشنبه 19 خرداد1393 - 11:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure