انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 8:06pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 242 , 243 , 244 , 245 , 246 , 247 , 248 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام3pich عزیز تبریک میگم عالی کار کردی ولی ای کاش از قطعات کم خطاتری استفاده میکردی
این عکس هم مشکوک میزنه چون انگار ترانزیستورها رو اشتباه جا سازی کردی یا اینکه شما 2219 کوچیکتری گیر اوردی یا شاید از bc107استفاده کردی لطفا توضیح بده:-?
لطفا عکس با کیفیتتری اگه ممکنه بزارید
به هر حال بدون لوپ هم میشه ولی باید مقاومت r1رو از مدار خارج کنی تا به t1&t2 اسیب نرسه چون اونا بدون لوپ ممکنه بسوزن و فقط با این روش میتونی ولتاژ گیری کنی وگر نه اصل تست مدار که همون سنس و تنظیم خازنهای 6 و7 باید با لوپ صورت بگیره

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 12:30pm

محل اقامت: تبريز
من يه كم نقشه رو تغيير دادم (البته فقط توي جاگذاري قطعات)
ترانزيستورها 2222 و 2219 هستن

همگان همه چيز دانند و همگان هنوز به دنيا نيامده اند

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

3pichجان
الان برای t1 وt2 چی زدی؟
و برای t7 و t8 چی زدی ؟
دقیق شماره هاشو بگو

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 4:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام دوستان خیلی وقته که به فکر ساختن این تو باکس هستم میخوام 2 یا 3 روز دیگه شروع کنم اگه اسکلت رو از چوب درست کنم بهتره

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 1:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان خسته نباشید
از دوستان کسی میتونه در مورد فرمول زیر که مربوط به توباکس هست توضیح بده همراه با یه مثال که ما هم یاد بگیرم خیلی ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 16 اردیبهشت1393 - 9:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
johnlewis نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید
از دوستان کسی میتونه در مورد فرمول زیر که مربوط به توباکس هست توضیح بده همراه با یه مثال که ما هم یاد بگیرم خیلی ممنون

سلام دوست عزیز این فرمول کاربردی نداره شما باید از طریق تست بهترین خازن رو برای خازن 6و7 بدست بیارید شما خازن از نوع mktاز رنج 1نانو تا 8نانو و رنج 22نانو تا 56نانو بگیر و ببین با کدوم خازن بهترین سنس رو دارید :ymhug:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 16 اردیبهشت1393 - 12:27pm
مدیر کل
مدیر کل

johnlewis نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید

خوشحالم که بالاخره بعد این همه مدت شما چنین سوالی مطرح کردین!
خب این فرمول در واقع مربوط به محاسبه ظرفیت مجموع دو خازن 6 و 7 بر حسب نانوفاراد هست. در این فرمول عدد پی که مشخصه 3.1416 هست و L ظرفیت لوپ گیرنده بر حسب هانری و f هم فرکانس خروجی دو سر لوپ فرستنده بر حسب هرتز هست.
بعنوان مثال اگر فرکانس فرستنده 11 کیلوهرتز و ظرفیت لوپ گیرنده 5 میلی هانری باشه ؛ شما وقتی این اعداد رو در فرمول قرار بدین به عدد 41.87 نانو برای مجموع ظرفیت خازنهای 6 و 7 میرسید. البته نکته بسیار مهم این هست که همونطور که بارها عنوان شده ؛ خود لوپ هم دارای خازن داخلی هست که در مورد لوپ معمولی اون هم با تعداد دور زیاد این میزان خازن بالاست و این خازن هم عملا موازی با دو خازن 6 و 7 در میاد! پس شما در واقع باید خازن لوپ رو از این عدد بدست اومده کم کنین تا رقم دقیق تر و مناسبتر بدست بیاد. ظرفیت خازن لوپ هم بنظر من حدود 0.5 نانو میتونه باشه. پس در این مثال رقم مناسب برای مجموع دو خازن 6 و 7 حدود 41 نانو فاراد خواهد بود. برای ایجاد چنین ظرفیتی میشه خازن 6 رو 39 نانو و خازن 7 رو 2.2 نانو در نظر گرفت.
البته باید توجه داشت که کمک گرفتن از این فرمول در صورتی ممکن هست که شما هم فرکانس خروجی فرستنده رو بتونین بدرستی اندازه بگیرین و هم سلف متر داشته باشین که ظرفیت لوپ گیرنده رو اندازه بگیرین و هم خازن متر که رقم دقیق خازنهای 6 و 7 مورد استفاده رو بتونین مشخص کنین.
در هر صورت همونطور که دوستمون فرمودن خازنهای 6 و 7 باید ترجیحا از نوع ام کا تی باشن و در نهایت دقیق ترین مقدار چیزی هست که بر اساس آزمون و خطا بدست میاد.

سه شنبه 16 اردیبهشت1393 - 6:45pm

سلام عزيز من بخاطر بعضی شرايط سايت نتونستم پيوست های ساشو را دانلود کنم، لطف کنيد به آدرس ايميلم برایم ارسال کنيد با تشکر فرهاد
farhada303@gmail.com

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 12:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
متاسفانه توباکس من اصلا به طلا حساس نیست طوری که با چسباندن طلا به لوپ هیچ عکس العملی نشون نمیده و همینطور به اشیاء برنجی لطفا از دوستان کسی کمک کنه
خیلی ممنون

دوشنبه 29 اردیبهشت1393 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

johnlewis نوشته است:
سلام دوستان
متاسفانه توباکس من اصلا به طلا حساس نیست طوری که با چسباندن طلا به لوپ هیچ عکس العملی نشون نمیده و همینطور به اشیاء برنجی لطفا از دوستان کسی کمک کنه
خیلی ممنون

خداقوت دوست عزیز،توباکس ساشو به طلا حساس هست،به فلز روی ومس خیلی حساسه وبه آهن کمتر.که حتی فلز روی در پالسیها ضعیف تر نسبت به دیگر فلزات سنس میشه...ببینید درکل توباکس اپراتوریش متفاوته،و به املاح وذرات در خاک حساس نیست...وفلز ابعاد کوچکتر از ده سانت رو خوب سنس نمیکنه.و بیشتر برای دفینه های باحجم بالا ودر عمق زیاد استفاده میشن،واگه نکات رعایت بشه؛ مونتاژ ایده آل باشه واسکلت آلومنیوم ومستحکم وبدون هیچ لقی وتلو تلو،باطری مناسب،و...ودر اپراتوری با حفظ یکنواخت فاصله تا زمین وحرکت آرام واستفاده از بند بجای دسته دستگاه ...ومهارت در تنظیم ولومها وخازنها ی شش وهفت،ومبدل ولتاژ ،و نال کردن لوپ ها،در کل مطالعه کل تاپیک در ساخت هر دستگاهی!حتی اینگونه است؛که اگر فاصله سیم پیچ فرستنده تا گیرنده کم باشه دستگاه بردش کمتر میشه ولی به فلزات کوچکتر هم سنس میکنه وحساس میشه. وبلعکس هرچه فاصله بیشتر ،برد بیشتر وبه فلزات کوچکتر حساسیتش کمتر میشه...

سه شنبه 29 اردیبهشت1393 - 3:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 242 , 243 , 244 , 245 , 246 , 247 , 248 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure