انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:22pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 , 244 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس جان اگه امکان داره دیگه این تایپیک رو قفل کنید چون دیگه اگه دوستان کمی زحمت بدن صفحات رو مطالعه کنند راحت جوابشون رو میگیرند دیگه شما هم اینقدر اذیت نمیشید. من نمی دونم چرا بعضی از دوستان حتی کوچکترین زحمت رو به خودشون نمی دن حدافل 20 صفحه رو مطالعه کنند عزیزان تمام توضیحات تو صفحات قبل هستش مطالعه کنید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 23 فروردین1393 - 3:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید خسته نباشی،
من یه فیبر جدید زدم اما نمیدونم چرا ولتاژ شیلدم ۶ ولت هست،اشکال از کجا میتونه باشه ؟
۷۴۱ رو هم عوض کردم تفاوتی نکرد،هیچکدوم از پایه های ۷۴۱ ولتاژ ۴ولت ندارند .
ولتاژ T1 ,T2 هم 7.88 و 3.93
ولتاژ دو سر لوپ فرستنده 56.3

ممنونم

the trouble is , you think you have time

شنبه 23 فروردین1393 - 5:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا سعید دیود های زنر ذو عوض کن .مقاومت های دور ترانزیستور 6 رو هم چک کن.

یکشنبه 24 فروردین1393 - 7:53pm
مدیر سایت
مدیر سایت

talar نوشته است:
اقا حمید من دستگاههمو بردم بیرون برا تست .وقتی یه کم ولوم گراند رو زیاد میکردم دستگاه بوق میزد .مجبور بودم این ولوم رو کم کنم که منجر به کاهش برد میشد .برا تنظیم دستگاه مشکل ذارم .تازه وقتی دستگاه رو نال میکنم .صداش در میاد..یعنی قبل از نال کردن صدا نداره .وقتی نال میشه .بوق میزنه .یه کم از تنظیمات ولوم توضیح بدین .و چرا من ولوم زمین رو کمی زیاد میکنم .بوق میزنه

شما دستگاه رو اول باید در فاصله 30 سانتی با زمین ثابت نگه داری و بعد ولوم تنظیمات رو میزان کنی و مخصوصاً ولوم گراند رو بالا برده و سپس برای از بین بردن بوق دستگاه لوپ عقب یا فرستنده رو بصورت الاکلنگی خیلی کم باز یا بسته کنید هرجایی که بوق قطع شد لوپ رو محکم کنید تا حرکت نکنه ، سپس با توجه از بین نرفتن فاصله 30 سانتی تا زمین دستگاه رو حرکت بدید . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 25 فروردین1393 - 11:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

talar نوشته است:
اقا سعید دیود های زنر ذو عوض کن .مقاومت های دور ترانزیستور 6 رو هم چک کن.

دیود های زنر رو عوض کردم اما تغیر نکرده،ولتاژ شیلد ۶/۷۳ و تی ۱ و تی ۲ ولتاژهاشون ۷/۸۹ و ۳/۹۳

کسی میتونه کمکم کنه ؟

سه شنبه 26 فروردین1393 - 12:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان من ترتنزیستر ۴۳۹۳ را گیر نیاوردم یکی از فروشنده ها یه ترانزیستر j349 بهم داد و گفت اینم می تونی بجای اون استفاده کنی لطفا دوستان راهنمای کنند

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 3:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باید یه کمپین درست کنیم از مهندس حمید خواهش کنیم دوباره بیاد بهمون کمک کنه . مهندس رفت که رفت :(

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 8:54pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان. بنده که البته همچنان در خدمت شما و دوستان هستم! اما موضوع اینجاست که اولا شاید بشه گفت هیچیک از سوالات جدید نیستن! اکثر نکاتی که دوستان به مشکل میخورن رو بارها و بارها توضیح دادیم! مطالعه دقیق تر تاپیک و نت برداری بنظر من درست ترین کاره. ثانیا بنده مدار رو خودم نساختم و بعضی نکاتی که در عمل به مشکل میخوره رو سایر دوستانی که ساختن و به همون مشکل برخورد کردن شاید بهتر میتونن کمک کنن. پس این دوستان هم باید بیشتر فعال بشن. ثالثا با توجه به جمیع مشکلاتی که ساخت این دستگاه داره بنده ساختش رو نمیتونم به کسی که خیلی به ساخت و ساز مدارات وارد نیست توصیه کنم! حضور فعالانه من در این تاپیک متاسفانه ممکنه منجر به این بشه که دوستان بیشتری که وارد نیستن شروع به ساخت کنن و در نهایت هم باز مشکلات مشابه و سوال و جوابهای تکراری پیش بیاد! در عین حال تا الان هیچ یک از دوستانی که دستگاه رو بدرستی ساختن بنظر میاد در کاوش واقعی مورد استفاده قرار ندادن! خب این نشون میده بهرحال این دستگاه برای جوابگیری حرفه ای شاید زیاد مناسب نبوده. ما هم که دنبال کاردستی ساختن نبودیم و نیستیم! قرار باشه کاربرد خوب نداشته باشه دلیلی نداره بیشتر از این بهش پرداخته بشه. البته باز هم عرض میکنم تمامی نکات لازم برای راه اندازی و رفع اشکالات همگی بارها در طول تاپیک مطرح شدن.
بطور مثال در مورد مشکل شما وقتی ولتاژ 4 و 8 درست هستن اما شیلد ولتاژش 4 نیست نشون میده که مدار شما دارای اتصالی در خط شیلد هست که باید پیداش کنین.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حق با شماست مهندس.جدی میگم بحث تملق و این جور چیزا نیست !
من خودم بارها سوالی رو پرسیدم که بعدا متوجه شدم قبلا پرسیده شده.البته به نظر من آدم تو هر قسمتی از ساخت که هست فقط به همون مسایل توجه میکنه و بقیه نکات رو با دقت مطالعه نمیکنه .بعدا که یه مشکل جدید بوجود اومد یادش نمیاد همون مشکل قبلا مطرح شده بود چون تو اون زمانی که صفحات تاپیک رو مطالعه میکرد بهش دقت نکرده بود.لا اقل من که اینطوری ام !

در مورد مشکل من هم عرض کنم ورودی 741 8 ولت دارم اما خروجیش رو پایه 6 4ولت ندارم و مشکل از همینجاست.حالا یا اتصالی بین پایه های 741 یا خرابی آی سی . این دو مورد رو بررسی میکنم ببینم به نتیجه ای می رسم یا نه

ارادتمندیم مهندس حمید عزیز @};- @};- @};- @};- @};-

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان.
مشکل شما هم کاملا تکراری هست چون چند بار پیش اومده! :D شما وقتی در پایه 7 از آیسی 741 ولتاژ 8 رو دارین یعنی 8 ولت شما درسته. اما اگر روی پایه 6 ولتاژ 4 رو ندارین یعنی آیسی 741 وظیفه تقسیم بر 2 کردن ولتاژ رو بدرستی انجام نمیده. حالا یا اشکال از مقاومتهای 46 و 47 هست که باید هر دو مقدار 33 کیلو داشته باشن یا اینکه آیسی 741 ایراد داره و یا اتصالات این آیسی و اون مقاومتها اشکالی داره. خازن 30 رو هم تست کنین فقط نسوخته باشه. البته اگر شیلد شما هم به جای دیگه اتصالی ناجوری داشته باشه ولتاژ 4 شما میتونه افت کنه که در این صورت آیسی 741 هم داغ میکنه.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 11:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 , 244 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure