انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 1:55pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

تستی که گرفتم بدون مبدل
خارج از محیط خونه سینی استیل به قطر 32 رو حدود 85 زد (افتضاح :( )
داخل خونه حدود 60

خارج از خونه در قابلمه مسی به قطر 18.5 رو حدود 60 زد
داخل محیط خونه حدود 90

اینا حداکثر بردش بود.نتایج تست امشب نا امید کننده بود.

تست خارج از خونه و روی زمین 2 تا مساله واسم ایجاد می کنه :
1-تو افزایش هر 3 تا ولوم محدودیت وجود داره و نمیشه برای افزایش برد ولومها رو از حدی بیشتر کرد چون بوق اضافه میزنه

2-با دور شدن دستگاه از زمین بوق بیخودی میزنه و نمیشه از فواصل دورتر از زمین تست کرد

ولتاژ دو سر لوپ فرستنده 52.4 ولت
فرکانس : 11.4 کیلو هرتز

the trouble is , you think you have time

سه شنبه 18 فروردین1393 - 12:54am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام به همه
کسی از دوستان توی محدوده شهر اورمیه ساکنه؟
راستش اگه باشه میخوام توی رفع ایراد و تنظیمات مدار زیگسل کمکم کنه.
ممنون میشم راهنمایی کنین.
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 19 فروردین1393 - 8:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

saeednew نوشته است:
تست خارج از خونه و روی زمین 2 تا مساله واسم ایجاد می کنه :
1-تو افزایش هر 3 تا ولوم محدودیت وجود داره و نمیشه برای افزایش برد ولومها رو از حدی بیشتر کرد چون بوق اضافه میزنه

2-با دور شدن دستگاه از زمین بوق بیخودی میزنه و نمیشه از فواصل دورتر از زمین تست کرد

مهندس حمید این که خارج از محیط خونه نمیشه دستگاه رو از زمین فاصله داد و ولوم ها رو زیاد کرد معنی اش اینه که بیرون خونه برد دستگاه کم میشه ؟ چون داخل خونه با افزایش ولومها برد زیاد میشد اما بیرون نمیشه این کار رو کرد،اما شرایط دستگاه در فاصله ۳۰ سانتی زمین خیلی بهتره و ثبات بیشتری داره،یعنی اگه فلز زیر خاک باشه برد متناسب با شرایط داخل خونه بهمون میده ؟

سه شنبه 19 فروردین1393 - 1:06pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان خب فاصله مناسب برای کار روی خاک همین 30 سانت هست! این فلزیاب هم ولوم گراند داره که برای بالانس با شرایط زمین گذاشته شده.
بیرون خونه باید برد بیشتر بشه نه کمتر! برای همه فلزیاب ها کم یا زیاد همینطوره. حالا اگر برای شما در خانه قویتر هست احتمالا شرایط داخل منزل شما جوریه که تنظیمات رو تغییر میده و شاید حتی فرکانس رو عوض کنه که در این صورت تنظیم خازن 7 با محیط بیرون فرق میکنه! شما خازن 7 رو در محلی باید تنظیم کنین که فلزات مزاحم وجود نداشته باشن تا تنظیم با شرایط محیط کاوش نزدیک باشه.
این فلزیاب هم با فرکانس وی ال اف کار میکنه. بنابراین کلا در خاک برد کم میکنه. اما از طرف دیگه اگر فلز دفینه ای باشه و مگنت داشته باشه برد میتونه افزایش قابل ملاحظه ای داشته باشه. چنین حالتی کم و بیش در توباکسها وجود داره.

سه شنبه 19 فروردین1393 - 3:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید خسته نباشید

1-آیا ممکنه کلا این نوع مبدل ولتاژ که من ساختم به توباکس نخوره و باهاش مشکل داشته باشه یا اگه درست ساخته بشه مشکلی ایجاد نمیکنه

2-توباکس ساشو در زمین نم دار بهتر عمل می کنه یا زمین خشک

3-اگه اشتباه نکنم محدوده فرکانس وی ال اف از 3 تا 30 کیلوهرتزه.آیا الماس و سنگهای قیمتی در این محدوده فرکانس قرار می گیره و قابل شناسایی توسط توباکس هست ؟ توباکس ساشو با فرکانس 11 چطوری طلا با فرکانس 5.5(مطمین نیستم) رو تشخیص میده.در این زمینه اطلاعات ندارم و ببخشید که اینطوری سوالم رو پرسیدم.

ممنونم از توجهتون مهندس عزیز

سه شنبه 19 فروردین1393 - 9:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
1- مبدل رو که دوستان دیگری هم بارها ساختن و برای این مدار خوب جواب داده! اگر مبدل شما درست کار کنه و ولتاژ درست رو هم بده دیگه دلیلی نداره که مناسب مدار نباشه! تنها مساله نویز باقی میمونه که میتونین بین خروجی مبدل و نقطه Vt یک مقاومت 10 اهمی سری کنین. واتش هم مهم نیست.
2- کلا سیستم وی ال اف و بخصوص توباکس برای زمین مرطوب چندان مناسب نیست و میزان خطا بالا میره. خاک خشک برای همه فلزیاب ها نتیجه بهتر و مطمئن تری میده.
3- سیستم فلزیابی ارتباطی با ردیابی نداره! پس شما هر فرکانسی رو هم برای فلزیابی در نظر بگیرین بر اساس خواص فلزات که همون رسانایی و اندکی هم مغناطیس هست ؛ کار میکنه. پس الماس بطور مستقیم قابل سنس با هیچ فلزیابی نیست! مگر اینکه داخل حفره ای باشه یا فلز دیگری کنارش باشه که باعث واکنش فلزیاب بشه. بخصوص در مورد حفره توباکسها حساسیت قابل توجهی دارن.

سه شنبه 19 فروردین1393 - 11:25pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام به همه
یاحق
@};-

سلام دوستان
کسی نیست بتونه بنده رو راهنمایی بکنه؟
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 20 فروردین1393 - 2:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
bina نوشته است:
سلام به همه
یاحق
@};-

سلام دوستان
کسی نیست بتونه بنده رو راهنمایی بکنه؟
یاحق
@};-

مدارتون دقیقا چه مشکلی داره؟ :-?

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

پنج شنبه 21 فروردین1393 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان سلام
برای کارایی بهتر تو باکس بهتره بعد از تنظیمات برای شروع توباکس را تا حد کمر بالا بیارید بعد دکمه را فشار بدید دوباره به ارامی پایین بیارید و شروع به جستجو کنید
من با توباکس خودم اینجوری سنس بالا تری دارم
موفق باشید

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

جمعه 22 فروردین1393 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید من دستگاههمو بردم بیرون برا تست .وقتی یه کم ولوم گراند رو زیاد میکردم دستگاه بوق میزد .مجبور بودم این ولوم رو کم کنم که منجر به کاهش برد میشد .برا تنظیم دستگاه مشکل ذارم .تازه وقتی دستگاه رو نال میکنم .صداش در میاد..یعنی قبل از نال کردن صدا نداره .وقتی نال میشه .بوق میزنه .یه کم از تنظیمات ولوم توضیح بدین .و چرا من ولوم زمین رو کمی زیاد میکنم .بوق میزنه

جمعه 22 فروردین1393 - 8:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure