انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 2:44pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

saeednew نوشته است:
مهندس حمید مثل اینکه توباکس من با افزایش ولتاژ بردش کم میشه.دلیلش رو هم نمیدونم.

چند تا تست با فویل 15در15 در محیط خونه گرفتم که حداکثر برد واسه ولتاژهای مختلف تفاوت داره(همگی با مبدل ولتاژ ولی ولتاژهای مختلف)

ولتاژ 24 ولت : 20 سانت

ولتاژ 18 ولت : 80 سانت

ولتاژ 15 ولت : 140 سانت

ولتاژ 12 ولت : 114 سانت

تو تستهای قبلی و بدون مبدل ولتاژ : 100 تا 142 سانت

حالا اینکه چرا افزایش ولتاژ رو توباکس من کاهش برد میده نمیدونم :(

افزایش ولتاژ رو هم به نقطه مشخص شده تو عکس اعمال کردم

سعید جان من و چندتا از دوستان دیگه هم همین مشکل رو داریم که با افزایش ولتاژ برد کم میشه!!!
شما دستگاه رو بدون مبدل راه بنداز ببین حداکثر برد برای فیبر مسی 15*15 چقدره؟

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

دوشنبه 18 فروردین1393 - 10:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر همه اساتید و دوستان گرامی و مهندس حمید عزیز
امید وارم سالی پر از شادی خوبی و نشاط و ثروت داشته باشین.
یک سوال داشتم:آیا فایل اصلاح شده توباکس همون هستش که حمید خان در صفحه اول این تاپیک قرار دادن؟ممنون از لطف همه شما دوستان گرامی.خدا قوت.

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

دوشنبه 18 فروردین1393 - 12:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان جواب سوالم رو یافتم .ممنونم

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

دوشنبه 18 فروردین1393 - 3:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم سعید جان. شما همینکه صحبتهای من رو دقیق بخونین و جدی بگیرین کارتون تا حد زیادی راه میفته! :D بنده هم مبدل رو ساخته بودم و متوجه شدم با هر سیمپیچی نتیجه نرمالی نمیده! آخرش هم یک سیمپیچ 1 میلی هانری بشکه ای همه مشکلات رو حل کرد! شما هم به این مساله شک نکنین. مبدل چیزی نداره که نیاز به ساخت مجددش باشه. تنها جایی که احتمال گیرش هست فقط همون سیم پیچه که با هر سیم پیچی درست کار نمیکنه!

حمید جان سلف من هم بشکه ای یک میلی هانری گذاشتم،خروجی هاش خوبه و بجز یک مورد که عرض کردم دیگه ندیدم مشکلی داشته باشه،خروجی ۲۴ و۱۸ که واسم مهمه رو دارم ازش می گیرم اما با افزایش ولتاژ بردم کم میشه،البته ممکنه این قطعاتی که از امجد و عباسیان گرفتیم مشکل داشته باشن ،حالا مبدل رو از مدار حذف کردم و مقاوت ۱ رو دوباره گذاشتم،قصد دارم یه بار دیگه همه چی رو از اول بسازم.الان در مرحله سوراخکاری فیبر هستم

the trouble is , you think you have time

دوشنبه 18 فروردین1393 - 4:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

patriot نوشته است:
saeednew نوشته است:
مهندس حمید مثل اینکه توباکس من با افزایش ولتاژ بردش کم میشه.دلیلش رو هم نمیدونم.

چند تا تست با فویل 15در15 در محیط خونه گرفتم که حداکثر برد واسه ولتاژهای مختلف تفاوت داره(همگی با مبدل ولتاژ ولی ولتاژهای مختلف)

ولتاژ 24 ولت : 20 سانت

ولتاژ 18 ولت : 80 سانت

ولتاژ 15 ولت : 140 سانت

ولتاژ 12 ولت : 114 سانت

تو تستهای قبلی و بدون مبدل ولتاژ : 100 تا 142 سانت

حالا اینکه چرا افزایش ولتاژ رو توباکس من کاهش برد میده نمیدونم :(

افزایش ولتاژ رو هم به نقطه مشخص شده تو عکس اعمال کردم

سعید جان من و چندتا از دوستان دیگه هم همین مشکل رو داریم که با افزایش ولتاژ برد کم میشه!!!
شما دستگاه رو بدون مبدل راه بنداز ببین حداکثر برد برای فیبر مسی 15*15 چقدره؟

چشم،امشب با مدار بدون مبدل تست می گیرم نتایجش رو میذارم،البته فیبر ۱۵در۱۵ ندارم،با نمونه های دیگه در فضای آزاد تست هوا میگیرم

دوشنبه 18 فروردین1393 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا سعید مشکلت حل شد؟حدس من اینه که با تغییر ولتاژ مبدل فرکانس کاری مدار عوض می شه و در نتیجه باید دوباره خازن 7 رو عوض کنی و تنظیم کنی

دوشنبه 18 فروردین1393 - 7:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا سعید شما به جای خازن 6 و 7 .یک خانه از سوکت ای سی را بریده و به جای خازه های مذکور نصب کنید .تا برای تنظیم با مشکل مواجه نشوید.

دوشنبه 18 فروردین1393 - 8:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم talar جان،امشب بدون مبدل تست می گیرم بعدش که دوباره مبدل رو وصل کردم فرکانس ها رو مقایسه می کنم

دوشنبه 18 فروردین1393 - 9:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeednew نوشته است:
منفی باطری به Vt رو هم الان گرفتم 24 بود اما اینکه همیشه خوب باشه نمیشه اطمینان داشت .چون یکبار با کم و زیاد کردن پتانسیومتر یکبار رو 11.5 گیر میکرد و یکدفعه نشون می داد 55 ولت ! البته شاید مشکل از مولتی متر بود . در هر صورت اگه مدار مشکل داشت که در حالت عادی هم نباید کار میکرد مبدل هم که ولتاژ میده.احتمالا وقتی در جعبه رو می بندم بچه ها اعتصاب میکنن همینکه در جعبه واسه چک کردن باز میشه منو می بینن کارشون رو درست انجام میدن !! :D

دوست عزیز خداقوت!اگه بابستن باکس ،دستگاه کارکردش مختل میشه وبابرداشتن. عادی میشه؛ببینید چه قطعاتی روی حالا درب باکس که میزارید دارید واز نظر اتصالی و...وحتی طول اظافی وشلوغ ونامنظم بودن سیم کشیها وشل بودن سوکتهاوبخصوص اگه بلندگوی مگنت بزرگ بافاصله نزدیک روی محدوده تقریبا t1 t2 و...دارید که شبیه به این موقع مونتاژ برام پیش اومده بود...واحتمالات دیگه که شاید بهت کمک کنه بررسی کن؛c4مقدارش 470uf 50 v ،فاصله جعبه تاسیم پیچ فرستنده (40cm) تقریبا،وسیم پیچ نویزگیر از t1"2 دور باشد کمک به ثبات...وصل بودن سیم شیلد به فویل باکس... سلامت باطری حین استفاده از ولتاژ بالا...جعبه زیاد کوچیک نباشه،،،

سه شنبه 18 فروردین1393 - 12:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

PEERE DANA نوشته است:
saeednew نوشته است:
منفی باطری به Vt رو هم الان گرفتم 24 بود اما اینکه همیشه خوب باشه نمیشه اطمینان داشت .چون یکبار با کم و زیاد کردن پتانسیومتر یکبار رو 11.5 گیر میکرد و یکدفعه نشون می داد 55 ولت ! البته شاید مشکل از مولتی متر بود . در هر صورت اگه مدار مشکل داشت که در حالت عادی هم نباید کار میکرد مبدل هم که ولتاژ میده.احتمالا وقتی در جعبه رو می بندم بچه ها اعتصاب میکنن همینکه در جعبه واسه چک کردن باز میشه منو می بینن کارشون رو درست انجام میدن !! :D

دوست عزیز خداقوت!اگه بابستن باکس ،دستگاه کارکردش مختل میشه وبابرداشتن. عادی میشه؛ببینید چه قطعاتی روی حالا درب باکس که میزارید دارید واز نظر اتصالی و...وحتی طول اظافی وشلوغ ونامنظم بودن سیم کشیها وشل بودن سوکتهاوبخصوص اگه بلندگوی مگنت بزرگ بافاصله نزدیک روی محدوده تقریبا t1 t2 و...دارید که شبیه به این موقع مونتاژ برام پیش اومده بود...واحتمالات دیگه که شاید بهت کمک کنه بررسی کن؛c4مقدارش 470uf 50 v ،فاصله جعبه تاسیم پیچ فرستنده (40cm) تقریبا،وسیم پیچ نویزگیر از t1"2 دور باشد کمک به ثبات...وصل بودن سیم شیلد به فویل باکس... سلامت باطری حین استفاده از ولتاژ بالا...جعبه زیاد کوچیک نباشه،،،

ممنونم . مقدار خازن درسته .فاصله جعبه از سیم پیچ فرستنده هم 42 , البته جعبه کوچیک و شلوغه و بقیه موارد رو که فرمودین حتما بررسی می کنم.
الان مشکل مهم اینه که با افزایش ولتاژ بوسیله مبدل ولتاژ بجای اینکه برد دستگاه زیاد بشه کم میشه.

آخرین بار توسط saeednew در سه شنبه 18 فروردین1393 - 12:57am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 18 فروردین1393 - 12:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure