انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 اردیبهشت1403 - 1:18am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 234 , 235 , 236 , 237 , 238 , 239 , 240 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

احسنت عزیز من بسیار عالی ساختین خسته نباشین. :ymapplause:
اگر از لوله الومینیومی دور لوپ استفاده کنین دیگه نیاز به شیلد نیست. فقط یاتون باشه این لوله الومینیوم بصورت بسته نباشه. از یک جا باید حدود 1 سانت باز باشه.
البته من نمیدونم شما لوپ رو به چه صورتی میخواین داخل لوله قرار بدین؟! :-?

شنبه 15 فروردین1393 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب استاد يه فكرايي تو سرم هست بايد خوب روش ريز بشم تا با كمترين خطا به نتيجه برسم تا ساختم باز هم اعلام ميكنم تا نظر استادانه خودتونو بدين
باز هم ممنون از راهنماييهاي شما

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 15 فروردین1393 - 1:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس من 4 تا رنج رو واسه c7 تست کردم (3.3-2.2-3.9-1.8) که 2.2 بیشترین برد رو داشت . بعد از اعمال ولتاژ 18 ولت دوباره تست گرفتم اما انتظاری که داشتم اصلا برآورده نشده و فقط از فاصله نزدیک بردش بیشتر شده و از فواصل دورتر بردش تغیری نکرده و با افزایش ولومها افزایش برد زیادی ندارم.من انتظار داشتم به راحتی با افزایش ولتاژ بردمون دو برابر بشه ! که نشد. این میتونه مربوط به همون فویلی باشه که باهاش تست میگیرم ؟ چون نازکه و شاید با افزایش ولتاژ حساسیتش نسبت به قطر نازک فویل کمتر شده و یه جورایی مثل فلز کوچیک.نمیدونم به هر حال هنوز با فلزات بزرگتر و قطورتر تست نگرفتم.(همه تستها تست هوا و داخل محیط خونه ست (

the trouble is , you think you have time

شنبه 15 فروردین1393 - 1:36am
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان واقعا قحطی فلز برای تست هست که شما گیر دادی به تست با فویل؟! :D عزیز من این همه فلز! چرا با فویل تست میکنی؟ یه تکه فیبر مسی یا در قابلمه غیر آهنی خیلی مناسبتر هستن برای تست.
با 18 ولت برد دو برابر نمیشه! برای دو برابر شدن 24 ولت لازمه که عرض کردیم ثباتش پایین میاد. شما اگر بتونی فلز 15 در 15 رو بین 1.5 متر تا 2 متر بزنی ؛ هم نتیجه خوبی هست و هم میتونه با ثبات توام باشه. بردهای بیشتر از این هم برای فلزات بزرگتر بدست میان. چون میدونین که توباکس بیشتر بدرد سنس فلزات بزرگتر از این میخوره.
در عین حال توضیح دادم در محیط بسته اصلا برد فلزیاب از حدی بیشتر نمیشه! حالا شما فلز 1 متری جلوش بگیری با اینکه 50 سانتی بگیری هر دو رو از یک فاصله میزنه. تست داخل خونه برای فلزیابهایی که بردشون بالاست یا لوپشون بزرگه هیچوقت درست جواب نمیده.

شنبه 16 فروردین1393 - 2:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

archilO نوشته است:
سلام patriotعزيز خوشحالم شما هم به جمع توباكسيها پيوستين
من فكر ميكنم اشكال ميتونه از همون خازن 7باشه
پيشنهاد ميكنم به جاي خازن 6از 33نانو (333)و براي خازن 7 از 3.3نانو(332)استفاده كني (اگه اعمال كردي نتتيجه رو بگو) چون من خازنهاي زيادي رو تست كردم ولي اين خازنها بهتر از همه بودن و بردش هم(بدونه افزاينده ولتاژ) براي 10 در10(مسي) حدود 1.60 و براي 50در50 (مسي)حدود 3.5 متر بود
پيروز باشي

درود برشما
خازن 6 رو که 33نانو گذاشتم. خازن7 رو هم با 3.3نانو تست کردم ولی برد کمتر میشه، برای من بهترین خازن 5.6نانو بدست اومد.

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

شنبه 16 فروردین1393 - 8:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس من امروز برای تست دستگاه رو بردم بیرون،اصلن کار با دستگاه تو محیط بیرون خیلی با داخل خونه تفاوت داره.کلی باید تمرین کنم قلق دستگاه دستم بیاد،ولوم گراند رو بیخودی نمیشه زیاد کرد،حرکت بیخودی بوق دستگاه رو درمیاره و خیلی چیزا دیگه که هنوز تمرین میخواد.اگه هوا خوب باشه تمریناتم رو ادامه میدم ببینم چه قلق هایی داره این توباکس

شنبه 16 فروردین1393 - 8:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
patriot عزیز طبیعیه که لوپ وقتی به فلز میچسبه بخصوص اگر آهنی باشه ظرفیتش عوض میشه و در خصوص لوپ فرستنده توباکس این مساله موجب تغییر فرکانس میشه.
برد توباکس اصولا برای فلزات به نسبت بزرگیشون افزایش زیادی پیدا میکنه. مساله ای که فرمودین به این دلیل هست که شما دستگاه رو جایی تست کردین که فلز بزرگی در فاصله چند متری وجود داشته. بنابراین بردش برای سایر فلزات محدود به رقم خاصی میشه.
archilO عزیز خازن 7 بطور دقیق برای هر مدار و هر کسی بسته به ساخت فرق داره. چون لوپ رو هیچکس حتی اگر چند بار هم بپیچه عینا مثل هم در نمیاد و تولرانس خطای قطعات هم فرکانس فرستنده رو عوض میکنه. بنابراین خازن 7 برای هر مداری که ساخته میشه باید تنظیم بشه.

مهندس جان من در محیط خارج از خونه هم تست کردم ولی بازم حداکثر برد 2.5 متره!

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

شنبه 16 فروردین1393 - 9:09pm
مدیر کل
مدیر کل

پس دستگاه شما مشکلی داره که باید پیداش کنین. چون برای سایر دوستان چنین مساله ای نبوده و دستگاه سالم نباید به این صورت باشه.

شنبه 16 فروردین1393 - 9:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید برد دستگاه من خیلی کمه :(
در حیاط رو بصورت عمودی از 120 تا 180 سانت سنس میکنه اونم با مبدل 18 ولت =((
آخه چرا ؟؟
با وصل کردن 18 ولت به Vt برد دستگاه کمتر شده بجای بیشتر شدن .(یعنی همچین چیزی ممکنه ؟؟)

یه مساله دیگه که با دور کردن دستگاه از زمین بوق و سر و صداش زیاد میشه و باید ولوم گراند رو کم کنم تا ساکت بشه یا به آستانه صدا برسه,با کم کردن ولوم گراند هم برد دستگاه کم میشه (تو تست داخل خونه با زیاد کردن ولوم گراند برد زیاد میشد)

نحوه تست من به این صورت بوده که در قابلمه و سینی رو وی زمین میگذاشتم
بعد از نال کردن تقریبی دستگاه ولوم گراند وسط . ولوم حساسیت وسط. ولوم تیون کم
با افزایش ولومهای گراند و حساسیت و نهایتا تیون برد دستگاه بیشتر و بیشتر میشد(تست داخل خونه)

اما در بیرون با دور کردن دستگاه از زمین بوق بیخودی میزد و باید ولوم گراند رو کم میکردم تا بوقش بره.از برد هم خبری نبود دیگه نهایت نهایتش یک متر برای در قابلمه و سینی و .. (در حیاط که دیگه جای خودش #:-s )

در صورتی که تو خونه با همون فویل نازک 15در15 تا 140 سانت هم جواب گرفته بودم :(

نمیدونم باید چیکار کنم =((

شنبه 16 فروردین1393 - 11:39pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان فکر میکنم این مشکل شما رو یک نفر دیگه هم داشت! امیدوارم دوستان دیگه هم که در مسیر ساخت با مشکلات مشابه مواجه شدن و برطرفش کردن تشریف بیارن و کمک کنن. بهرحال اگر مبدل شما سالم باشه من نمیتونم حدسی بزنم ایراد از کجا دیگه میتونه باشه. ولی بدون مبدل هم کلا بردش بد نیست. شما همین تستها رو بدون مبدل بگیر ببین در چه حدی هست تا بعدا بری سراغ افزایش ولتاژ.

شنبه 16 فروردین1393 - 11:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 234 , 235 , 236 , 237 , 238 , 239 , 240 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure