انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 2:57pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 , 238 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم البته تاپیک مخصوص TM808 هم داریم که میتونین اونجا مسائل مخصوص اون دستگاه رو مطرح کنین.
کلا اگر هدف شما سینی 40 سانتی استیل در عمق 2 متری باشه ؛ این از اکثر فلزیابهای پالسی هم ساخته هست و زیاد نیاز به گشت و گذار بین این همه دستگاه نیست! در واقع برای چنین سایز فلزی توباکس به اون شکل قویتر از پالسی جواب نمیده و تقریبا یک اندازه میزنه. توباکس ساشو هم تا 3.5 متر میتونه همچین فلزی رو بزنه و تازه حساسیتش به آهن و استیل کمتر هست تا فلزات با ارزش. اما به همون نسبت که بردش بیشتره طبیعتا ثباتش هم کمتر و کار کردن باهاش مشکل تره.
فرکانس اکثر توباکس ها شبیه هم هست. مثلا در این مدار 11 کیلوهرتزه و در 808 هم 12.5 کیلوهرتز و بهرحال از فرکانس وی ال اف استفاده میکنن که مشکلات خاص خودشو برای کار روی بعضی خاکها داره.
بنظر من برای هدف مورد نظر شما یک پالسی فرکانس پایین با لوپ متوسط یا بزرگ هم بخوبی جواب میده. بین مدارات پالسی قابل ساخت در انجمن هم چنس میتونه گزینه خوبی باشه.

خیلی سپاسگزارم
@};- @};- @};-

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 9 فروردین1393 - 11:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید عزیز عرض ارادت

بعد از عوض کردن دو سر لوپ فرستنده و نال کردن و تنظیم ولومها مشکلاتم برطرف شده و با سنس فلز حرکت عقربه میتر و بوق دارم.فویل آلومینیومی 15در15 رو تو محیط خونه تست کردم که گاهی 20 سانت و گاهی 80 میزنه.حالا نمیدونم بخاطر شرایط فلزات اطرافه یا رو اپراتوری و تنظیمات ولومها باید کار کنم.در هر صورت من هنوز تغییری تو خازنهای 6 و 7 ندادم و مدار هنوز با ولتاز عادی کار میکنه.
حالا یه تست خارج از خونه هم بگیرم ببینم اونجا چطوره.
مهندس حالا باید اول خازنها رو تغییر بدم یا افزایش ولتاژ اعمال کنم ؟ فویل 15در15 رو باید در حالت عادی 1 متر و در حالت تقویت شده 2 تا 2/5 متر بزنه درسته ؟

ممنونم

the trouble is , you think you have time

سه شنبه 11 فروردین1393 - 2:46am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان خسته نباشی.
فویل آلومینیوم شاید تست زیاد خوبی نباشه چون اگر خیلی نازک باشه برد خوبی براش بدست نمیاد. بهتره با فیبر مسی یا فلز دیگه با سایز مشابه تست کنین. در این صورت ارقام بردی که فرمودین درست هستن. البته اون 80 سانت برای شرایط دستگاه شما کاملا درست بنظر میاد. اینکه گاهی کمتر میزنه باید بررسی کنین علتشو پیدا کنین.
خازن 7 اگر تنظیم نباشه برد میتونه خیلی کم بشه. بستگی داره با عدد دقیق مورد نیاز چقدر فاصله داشته باشه. افزایش قدرت فرستنده روی فرکانس کاری تاثیر محسوسی نداره. پس شما تنظیم خازن 6 و 7 رو میتونی فقط یک بار انجام بدی و دیگه همیشه همونه. به شرطی که لوپ ها یا سایر قطعات تغییری نکنن!

سه شنبه 12 فروردین1393 - 12:09pm

دوستان سلام خسته نباشید بنده سینا هستم کاربر جدید خیلی انجمنتون جالبه و چیزای خوبی توشن و من الکترونیکم خوبه اما در رابطه با فلزیاب تازه واردم می خواستم با کمک avr یه فلزیاب بسازم که البته برام کار سختی نیست البته اگر قوانین و نکته های مهم مثل فرکانس کاری و نوع عملکرد فلزیابها و خلاصه اینکه دقیقا همه چیز تئوری فلزیاب برام روشن بشه مثلا اینکه تو چه فرکانسی کار میکنن فرکانس خاص هر فلزی چنده یا اینکه چند میکرو ثانیه برای القا فلز وقت داریم چون اگه بررسی فرکانس و کانتریزاسیون فرکانس بیش از حد القا طول بکشه خب مطمعنا در میرو ثانیه های آخر دامنه فرکانس یا همون ولتاژ و توان القا پایین میاد و کانتر نمیتونه اون فرکانس های انتهایی رو بشموره و البته خیلی چیزای دیگه
ضمنا ممنون میشم واسه اینکه هر بار برای آن شدن دنبال فیل شکن نگردیم یا http رو هر بار به https دستی تبدیل نکنیم بی زحمت همه لینکاتون رو به https جایگزین کنید ممنون از سایت خوبتون و ممنون از کاربرای با حالی مثل آقا حمید و مجتبی و ... که البته یکمیم کلیشه ای شده چون همه همین حرفارو می زنن
آ راستی تا یادم نرفته واسه اینکه زیادی نگردمو و یه راست برم سر اصل مطلب یعنی یه مدار فلزیاب خوب که جواب داده و بردی تا حدود هف هش ده متری رو کنکاش می کنه و ساده و خوب باشه و اپراتوریش هم ساده باشه مثل توباکس یک نفر مثل آقا حمید معرفی کنه یعنی لینکشو تو سایت بهم بدین خلاصه بگم آقا حمید حتی توباکس هم تا جایی که من دیدم ورژن ها و طرح های زیادی داره بی زحمت بهترینشو که جواب پس داده بهم لینک کنین از تو خود انجمن ممنون بی نهایت
شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

چهارشنبه 13 فروردین1393 - 5:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید .حساسیت این مدار نسبت به طلا نقره و مفرغ و حفره چه جوریه.؟

چهارشنبه 13 فروردین1393 - 9:53am
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز قبلا چند بار عرض کردیم. حساسیت این سیستم به آهن کمتر هست ولی به طلا و مس و روی و مفرغ خیلی بهتره! این یکی از مزیتهایی هست که توباکس نسبت به پالسی ها داره. به حفره هم قطعا حساسیت داره هر چند دوستان هنوز بصورت واقعی گزارشی از تست خودشون در این مورد ندادن!

چهارشنبه 13 فروردین1393 - 12:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه خوبان من دیروز دستگاه برای تست بردم بیرون ولی خیلی بی ثبات بود و با هر قدم برداشتن یک بوق میزد وقطع میشد نمی دونک مشکل از اسکلت یا مشکل از جای بود که اسکن می گرفتم من یه جای را انتخاب کردم با کودر کنارش برش داده بودن و همش سنگ قرمزی بود که دست رو هم قرمز میکرد من فکر می کنم که مقدار اهن خوده سنگاهم زیاد بوده در حر حال با بی ثباتی که داشت درب قابلمه روی رو که قطرش ۱۹ سانت بود از یک متر سی سانت سنس میکرد به نظر دوستان مشکل ازکجاس ایا بی ثباتی دستگاهم برای شما پیش میاد و چه کار مشود کرد ایا عمقی که میزنده خوب هست باسپاس از همه عزیزان

چهارشنبه 13 فروردین1393 - 3:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
باسلام دوستان نقش ای سی741چیه؟ :-s من که ازعصبانیت نداشتن صدا بعد از چهارماه تلاش بالاخره زیر چکش کل مدارمو له کردم ودارم از اول فیبر جدید میزنم باقطعات جدید .. با ارزوی سال موفقیت همگی.

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

چهارشنبه 13 فروردین1393 - 10:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس چند تا سوال داشتم از خدمتتون .

1-منظور از برد نهایی که باید بهش برسیم چیه .در قابلمه رو به قطر 16 با زیاد کردن ولومها تا 116 هم میزنه اما آیا منظور از یک متر برد دستگاه در شرایط بدون تقویت همینه یا باید ثبات دستگاه رو در نظر گرفت و به این برد ها دل خوش نکرد.چون من باید بدونم برد دستگاهم چقدره که بعد از تغیر خازن 7 بخوام مقایسه کنم

2- هدف از تعویض خازن 7 تغیر فرکانسه یا افزایش برد ؟ یا هر دو ؟ هدف مچ شدن خازن 7 با قسمت فرستنده ست ؟ تا حالا همه بچه هایی که عوض کردن بردشون بیشتر شده یا بودن کسایی که با همون مقدار اولیه بردشون خوب بوده ؟

3-در حین کار با دستگاه صدای اسپیکر یکدفعه کم شد و دیگه تو همون حد کم صدا میده .صداش یه جور دیگه شده ,صدا رو پالسی میده (رو اسپیکر و هدفون)و فقط وقتی سنس قوی باشه بوقش ممتد میشه.البته مشکل خاصی ایجاد نکرده هنوز ولی امکانش هست قسمت صدای دستگاه مشکل پیدا کرده باشه ؟

ممنونم مهندس حمید گل.

the trouble is , you think you have time

چهارشنبه 13 فروردین1393 - 11:15pm
مدیر کل
مدیر کل

taghy نوشته است:
باسلام دوستان نقش ای سی741چیه؟ :-s من که ازعصبانیت نداشتن صدا بعد از چهارماه تلاش بالاخره زیر چکش کل مدارمو له کردم ودارم از اول فیبر جدید میزنم باقطعات جدید .. با ارزوی سال موفقیت همگی.

آیسی 741 نقش تقسیم ولتاژ 8 به 4 رو داره که البته به کمک مقاومتهای 46 و 47 انجام میشه.
خب کار جالبی نکردین! :D ساخت مدارات کلا نیاز به صبر و حوصله و دقت زیاد داره. گاهی اشکال از فیبر و سیمکشی یا مونتاژ هست و گاهی هم از قطعات! بهرحال امیدوارم در تلاش مجددتون موفق بشین.

پنج شنبه 13 فروردین1393 - 12:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 , 238 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: underground و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure