انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 1:32pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون talar عزیز. خسته نباشین. :ymapplause: به شما تبریک میگم که با پشتکار بالاخره دستگاهتون رو راه انداختین.
با این حساب کار ما هم راحت شد! ظاهرا نیمی از مشکلات ساخت مدار فقط مربوط به ترانزیستور 9 میشه! :D

پنج شنبه 7 فروردین1393 - 12:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تالار جان من هم به شما تبریک میگم وخوشحال میشیم دوستان زحمت میکشن هزینه میکنن و به جایی هم برسن :ymhug:
در مورد بردش هم صحبت کن داداش فلز 30 در 30 تو چند متر میزنه مال شما به اون حد نرمال که اقا حمید گفتن میرسه @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 7 فروردین1393 - 4:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام و تبریک سال نو خدمت دوستان گرامی .
بهترین فاصله لوپ گیرنده از زمین برای کاوش چقدره و چقدر باید از زمین فاصله داشته باشه ؟

the trouble is , you think you have time

پنج شنبه 7 فروردین1393 - 7:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا بهرام هنوز نرففتم سراغ تنظیمات خازن 6 و 7 ولی توی خونه اصلا نمی شه فلز رو به دستگاه نزدیک کرد .به محض نزدیکی فلز میکرومتر به ته میچسبه.ان شاالله وقتی تست کردم نتیجه رو اعلام میکنم.

پنج شنبه 7 فروردین1393 - 8:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز

سال نو مبارک...انشاالله که سال جدید رو به خوبی آغاز کرده باشید

مهندس جون میدونم که منو یادته چون با سوالاتم حسابی خستت کردم :D
به علت تصادفی که کردم یک ماه پیش نتونستم دیگه بیام اما با دست پر و خبرهای خوب اومدم

آرخین سوالم واسه صدای ممتد توباکس بود بدون سنس هیچ فلزی ...صدای ممتد بوق داشت...و موقع سنس صداش قطع میشد....فلز رو که دور میکردم دوباره صداش میومد...
1.خراب بودن کلید تغیر حالت سرچ و تنظیم لوپ...بدین ترتیب که در هر حالتی که میذاشتم پایه وسط کلید به هر دو سر اتصالی داشت...
2.سنس تو فاصله کم انجام میشد...اما الان تو اتاقم بدون اسکلت توباکس :D 50*50 فلز رو تو 3 متر سنس داره....همراه با صدا :D و همرا با مبدل با ولتاژ 18 ولت

3.دوستان حتما قبل از بستن ولوم ها خودتون با اهمتر چکشون کنید...چون کیفیت خوبی ندارند...ولوم های من وقتی با اهمتر تست گرفتم ولوم 100 کیلویی 78 کیلو بود و خیلی تو برد دستگاه تاثیر داشت....و بعد تمام ولوم هارو چک کردم هر کدوم از عددی که روشون نوشته بود کمتر بود ولوم 50 کیلویی هم 36 کیلو بود....اهمتر هم سالم بود....ایندفعه جنس خوب گرفتم دقیقا همونیه که روش نوشته

4.واسه لوپ گیرنده حتما حتما حتما از کابل کواکسیال استفاده کنید....مهندس جون گفته بودند تاثیر خاصی نداره اما بهتره که کواکسیال باشه.....اما من یک کوچولو تفاوت تو ثباتش دیدم.....

اما یک سوال مهندس حمید چرا توباکس من تو فاصله ی تقریبا 4 متری نال میشه :D به احتمال زیاد باید به خاطر فلزات اتاقم باشه مگه نه :D یعنی فاصله لوپ گیرنده تا فرستنده باید 4 متر باشه :D

در ضمن این فلزیاب رو بنده رو پشت بام هم تست کردم :D وقتی ماشین داخل پارکینگ نبشه به زحمت لوپ هارو نال میکنم و وقتی ماشین رو داخل پارکینگ میذاریم عقربه تا ته میچسبه البته این تست بدون اسکلت گرفته شد و با مبدل ولتآژ 24 ولت.... اندازه ماشین هم شما پراید حساب کنید :D
فاصله هم حدود 7 متر ....فکر کنم دارم میترکونم :D
مهندس جون بی صبرانه منتظر جواب شما هستم @};-

جمعه 7 فروردین1393 - 2:10am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم احمد عزیز. سال نو شما هم مبارک. ایشالا که بلا دور باشه!
ممنون از توضیحاتتون. نتیجه شما بد نبوده. در خصوص کابل لوپ گیرنده که بنده تاکید کردم باید کواکسیال باشه! برای فرستنده شیلد استریو باید باشه.
در مورد فاصله 4 متر لوپها هم نه عادی نیست. معمولا قدرت اگر خیلی زیاد باشه ممکنه این حالت پیش بیاد. غیر این احتمالا حساسیت میتر شما بسیار زیاده و ایرادی نداره شما کمترین مقدار میتر رو حالت نال در نظر بگیرین. لزوم نداره حتما به صفر برسه.
کلا تست بدون اسکلت زیاد فایده نداره هر چند نشون میده داره درست کار میکنه. تنظیم لوپهای این دستگاه بقدری حساسه که حتما برای جوابگیری درست نیاز به اسکلت ثابت و محکم داره.

جمعه 7 فروردین1393 - 2:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی
چند تا سوال از حضورتون دارم
بنظرتون فلزیابی که در هوا یک سینی با جنس استیل با قطر 40 رو در 2 متری بگیره و یک سینی مسی با قطر 40 رو در 170 بگیره این احجام رو در زیر خاک در چه فواصلی سنس میکنه؟

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 9 فروردین1393 - 4:10pm
مدیر کل
مدیر کل

بردیای عزیز این نکته ای که فرمودین رو بارها در انجمن اشاره کردیم! به سوال کلی شما هیچ جواب دقیقی نمیشه داد! علت این هست که نوع فلزیاب و روش کاریش و فرکانسش ؛ هم در نفوذ در خاک بسیار تاثیر داره و هم حساسیت به دفینه ای بودنش! پس قاعده کلی وجود نداره جز اینکه فلز زیر خاک هر چه قدیمی تر باشه قدرت سنس بیشتری پیدا میکنه. این مساله حتی به جنس خاک هم بستگی زیادی داره. خاکی که فشردگی بیشتر داره نفوذ درونش سخت تر میشه. خاکی که کمی مرطوب باشه برای بعضی فلزیاب ها بهتر هست و برای بعضی هم اصلا خوب نیست! این مساله به عمق هم بستگی داره. مثلا افت برد بخاطر وجود لایه های خاک در عمق های مختلف به یک نسبت نیست! چون هر چقدر پایین تر میریم خاک فشرده تر میشه و ضخامت این طبقات خاک بمراتب امواج فلزیاب رو ضعیف تر میکنن.
در کل میشه امید داشت اگر فلز دفینه باشه تا عمقی خاص برد بین 20 تا 50 درصد نسبت به هوا بیشتر بشه! عمق که بیشتر بشه تقریبا این میزان سنس با هوا برابر میشه و اگر خیلی عمق بالاتر بره دیگه فلزیاب حریف لایه های خاک نمیتونه بشه!
اما در مورد فلز جدید قطعا بسته به نوع خاک و عمق ؛ برد کمی پایین تر از هواست و عرض کردم به فلزیاب هم بستگی داره. در تستهای معمولی و در عمق کم گاهی حداکثر 10 درصد عمق کم میشه. ولی بطور متوسط 20 درصد افت عمقزنی برای فلز جدید در خاک نسبت به هوا طبیعی هست.
طبق یک قاعده کلی چه در پالسی ها و چه در وی ال اف ها هر چقدر فرکانس ارسالی فلزیاب پایین تر باشه قدرت نفوذ در خاکش بهتره و خاک کمتر اثر میذاره. اما چون از طرفی هر چقدر فرکانس پایین تر بیاد امکان و قدرت فلزیابی هم ضعیفتر میشه ؛ معمولا حد وسطی رو به عنوان فرکانس در نظر میگیرن.

شنبه 9 فروردین1393 - 5:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بردیای عزیز این نکته ای که فرمودین رو بارها در انجمن اشاره کردیم! به سوال کلی شما هیچ جواب دقیقی نمیشه داد! علت این هست که نوع فلزیاب و روش کاریش و فرکانسش ؛ هم در نفوذ در خاک بسیار تاثیر داره و هم حساسیت به دفینه ای بودنش! پس قاعده کلی وجود نداره جز اینکه فلز زیر خاک هر چه قدیمی تر باشه قدرت سنس بیشتری پیدا میکنه. این مساله حتی به جنس خاک هم بستگی زیادی داره. خاکی که فشردگی بیشتر داره نفوذ درونش سخت تر میشه. خاکی که کمی مرطوب باشه برای بعضی فلزیاب ها بهتر هست و برای بعضی هم اصلا خوب نیست! این مساله به عمق هم بستگی داره. مثلا افت برد بخاطر وجود لایه های خاک در عمق های مختلف به یک نسبت نیست! چون هر چقدر پایین تر میریم خاک فشرده تر میشه و ضخامت این طبقات خاک بمراتب امواج فلزیاب رو ضعیف تر میکنن.
در کل میشه امید داشت اگر فلز دفینه باشه تا عمقی خاص برد بین 20 تا 50 درصد نسبت به هوا بیشتر بشه! عمق که بیشتر بشه تقریبا این میزان سنس با هوا برابر میشه و اگر خیلی عمق بالاتر بره دیگه فلزیاب حریف لایه های خاک نمیتونه بشه!
اما در مورد فلز جدید قطعا بسته به نوع خاک و عمق ؛ برد کمی پایین تر از هواست و عرض کردم به فلزیاب هم بستگی داره. در تستهای معمولی و در عمق کم گاهی حداکثر 10 درصد عمق کم میشه. ولی بطور متوسط 20 درصد افت عمقزنی برای فلز جدید در خاک نسبت به هوا طبیعی هست.
طبق یک قاعده کلی چه در پالسی ها و چه در وی ال اف ها هر چقدر فرکانس ارسالی فلزیاب پایین تر باشه قدرت نفوذ در خاکش بهتره و خاک کمتر اثر میذاره. اما چون از طرفی هر چقدر فرکانس پایین تر بیاد امکان و قدرت فلزیابی هم ضعیفتر میشه ؛ معمولا حد وسطی رو به عنوان فرکانس در نظر میگیرن.

خیلی ممنونم مهندس جان
مثل همیشه توضیحات کامل و بار ارزش بودند
راستش من این چند روز که رفتم برای ردیابی و با استاد حمزه صحبت کردم ایشان هم اشاره کردند که حتما باید نقطه زن خوب همراهمون باشه و بفرموده ایشان اگر این امکانات محیا باشه امید به موفقیت خیلی بالا میره.و از طرفی هم ایشان محصولات آمریکایی رو ترجیح میدهند.از طرفی هم خود بنده علاقه زیادی به مدل تی ام 808 دارم و یکی از دوستانم برای تست این مدل در اصفهان اقدام کرده بود که میگفت سینی 40 سانتی استیل رو در هوا تا 2 متر زده ولی بخاطر نبود محل منایب برای تست موفق به انجام تیت زیر خاک نشده است.
بنظرتون فرکانس توباکس تی ام میتونه کاوشگری مثل من رو که عمق 2 متر براش ایده آله راضی کنه؟
البته مدل اصلیش...چون خیلیها من جمله استاد حمزه هم فرمودند این مدل تولید چین هم داره...
البته ببخشید که اینجا عنوان کردم.چون دیدم به موضوع نزدیک هستش
بنظرتون این تست میتونه مفید باشه تا برای خرداری اقدام کنیم؟ @};- @};- @};-

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 9 فروردین1393 - 10:44pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم البته تاپیک مخصوص TM808 هم داریم که میتونین اونجا مسائل مخصوص اون دستگاه رو مطرح کنین.
کلا اگر هدف شما سینی 40 سانتی استیل در عمق 2 متری باشه ؛ این از اکثر فلزیابهای پالسی هم ساخته هست و زیاد نیاز به گشت و گذار بین این همه دستگاه نیست! در واقع برای چنین سایز فلزی توباکس به اون شکل قویتر از پالسی جواب نمیده و تقریبا یک اندازه میزنه. توباکس ساشو هم تا 3.5 متر میتونه همچین فلزی رو بزنه و تازه حساسیتش به آهن و استیل کمتر هست تا فلزات با ارزش. اما به همون نسبت که بردش بیشتره طبیعتا ثباتش هم کمتر و کار کردن باهاش مشکل تره.
فرکانس اکثر توباکس ها شبیه هم هست. مثلا در این مدار 11 کیلوهرتزه و در 808 هم 12.5 کیلوهرتز و بهرحال از فرکانس وی ال اف استفاده میکنن که مشکلات خاص خودشو برای کار روی بعضی خاکها داره.
بنظر من برای هدف مورد نظر شما یک پالسی فرکانس پایین با لوپ متوسط یا بزرگ هم بخوبی جواب میده. بین مدارات پالسی قابل ساخت در انجمن هم چنس میتونه گزینه خوبی باشه.

شنبه 9 فروردین1393 - 11:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure