انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 4:12pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 230 , 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

پیچ مهارکنده در قسمت فرستنده شیر تخلیه کولره که فکر کنم خوب باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 4 فروردین1393 - 5:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشی delavarlak عزیز. اسکلت شما هم خوبه. ایراد خاصی در تصاویر بنظر من نمیرسه.

دوشنبه 4 فروردین1393 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید دلیل اینکه دستگاه فلز رو در فاصله کمتر تا فرستنده سنس قویتر سنس میکنه چیه.؟وقتی هم فلز رو عمو د بر گیرنده میزارم دستگاه قویتر میشه.این دو تا مشکل دستگاه منه.در ضمن من از ترانزیستو2n 4393 استفاده کردم

سه شنبه 5 فروردین1393 - 11:33am
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز این مساله رو دوستان دیگه هم فرمودن. بنده نظری ندارم. کسانی که دستگاه رو دارن باید نظر بدن.

سه شنبه 5 فروردین1393 - 12:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید امکان داره از تست توی خونه باشه

سه شنبه 5 فروردین1393 - 12:15pm
مدیر کل
مدیر کل

کلا توی خونه از چنین فلزیابی نمیشه تست درستی گرفت. هر چند مساله ای که شما فرمودین بنظر من ارتباطی به این موضوع نداره.
من نمیدونم چرا همه دوستانی که اینجور فلزیابی رو میسازن همش به تست داخل خونه اکتفا میکنن! مگه شما فلزیاب رو برای کار داخل منزل میسازین که در محیط واقعی درست تستش نمیکنین؟! :D

سه شنبه 5 فروردین1393 - 12:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام دوست عزیز talar جان شما دارید پشت دستگاه را تست میکنید که قدرت سنس کمی داره دستگاه فلز را به صورت موازی با گیرنده بهتر و بیشتر سنس می کند و قتی حالتی مثل حالت شما پیش بیاد داری قسمت بالای دستگاه را تست میکنی این دستگاه بالا و پاین داره

سه شنبه 5 فروردین1393 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

delavarlak جان داداش بهت تبریک میگم سیستم جالبی شده فقط یک نگاه به شیلد داخل بوکس بنداز جایی اتصال نکنه زیر برد ولومها همه در معرض تماس با فویل داخل جعبه هستن @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 5 فروردین1393 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همه دوستان.
بلاخره منم موفق به ساخت کامل توباکس شدم البته بعد از 4 ماه .تو این مدت خیلی با دستگاه کلنجار رفتم .درست کار نمیکرد .بردش خیلی کم بود .((حدود 10 سانت ). با تکان دادن فلز دستگاه سنس می کرد. هر کاری کردم درست نشد که نشد .می خواستم بندازمش اشغالی .تا اینکه به طور اتفاقی با تعویض ترانزیستور 9 همه چی عوض شد و الا ن دستگاه داره مثل ماه کار میکنه .ولی چیزی که داره منو عصبانی میکنه اینه که من تو این 4 ماه 4 بار این ترانزیستور رو عوض کرذم .2 با 2n 4393 که دونه ای 4 تومن خریده بودم روش انداختم .ولی دستگاه خوب کار نمیکرد.2 بار دیگه جی 111 انداختم باز م درست نشد .تا اینکه دفعه 5 با ترانزیسور جی 111 دستگاه درست شد.
ایرادت خراب بودن جی 111 روی دستگاه:سنس فقط با حرکت فلز--برد خیلی کم--سنس قویتر در نزدیک فرستنده و یا بین لوپ فرستنده و گیرنده --اگه هم فلز رو عمود بر گیرنده بگیریم قویتر تا حالت افقی سنس میکنه.در ضمن یکی از دوستان(دلوارک) گفته بود ممکنه ایراد سنس فقط با حرکت فلز به دلیل کم بودن ولتاژ خازن 1 هم باشه.
توصیه به دوستان:اصلا به قطعات توی بازار اعتماد نکنند و خودشان قبل از ساخت اقدام به تست قطعات بکنند .
چکونگی تست ترانزیستور 9 : دوستان حتما ترانزیستور 9 را قبل از نصب تست کنند .به این صورت که اهم بین پایه درین و سورس باید از دو طرف بیشتر از 50 باشد .اگر نبود ترانزیستور خراب هست ودستگاه عملکرد درستی نخواهید داشت.در خاتمه از اقای حمید عزیز که همه سوال های منو با صبر و حوصله جواب دادن ممنون هستم و از ایشان بابت تمام زحماتی که راهنمایی دوستان میکشند تشکر میکنم .
ان شاعلااه بقیه دوستان هم بتونند این دستکاه رو بسازند و از ان استفاده کنند

پنج شنبه 7 فروردین1393 - 11:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

راستی یه چیز ذیگه.یکی از دوستان فرموده بودن که با برعکس جا زدن ترانزیستور 9 دستگاه درست میشه که من تست کردم .جواب نداد.اصلا تو این حالت کاملا عملکرد دستگاه مختل میشه .و ولوم ها دیگه کار نمیکنن و میتر صفر رو نشو میده..

پنج شنبه 7 فروردین1393 - 11:16am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 230 , 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure