انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 2:47pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
نه حامد جان هنوز ولتاژه 24 وصل نکردم این خراب بودن ولتاژ 100%از این ای سی هستش به مقاومت یا چیزی دیگه وابسته نیست

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

شنبه 26 اسفند1391 - 10:59pm
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

محمد نوشته است:
نه حامد جان هنوز ولتاژه 24 وصل نکردم این خراب بودن ولتاژ 100%از این ای سی هستش به مقاومت یا چیزی دیگه وابسته نیست

آقا محمد عزیز شما لطف کن از هر آی سی سه تا بخر داشته باش تا اینتور مواقع جابجا کنی و وقتت گرفته نشه . موفق باشی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 26 اسفند1391 - 11:54pm
استاد
استاد

سلام
دوستان این میتر که روی دستگاه هست فقط برای تنظیم دولوپ هست که صفر بشه و میزان بشه این را مد نظر داشته باشید بلندگو هم چون تن صدای بالا داره دقت نداره از گوشی یا هندزفری یا هدست استفاده کنید در کل میخوام بگم این دستگاه بیشتر بوقی هست البته اگه میتر حساس تری گیر بیاد میشه روی اون هم حساب باز کرد ولی نه به اندازه صدا چون هر چی میتر دقیق هم باشه به اندازه صدا نمیتونه نسبت به هدف واکنش نشون بده

یکشنبه 27 اسفند1391 - 11:36am
مدیر سایت
مدیر سایت

جاوید نوشته است:
سلام
دوستان این میتر که روی دستگاه هست فقط برای تنظیم دولوپ هست که صفر بشه و میزان بشه این را مد نظر داشته باشید بلندگو هم چون تن صدای بالا داره دقت نداره از گوشی یا هندزفری یا هدست استفاده کنید در کل میخوام بگم این دستگاه بیشتر بوقی هست البته اگه میتر حساس تری گیر بیاد میشه روی اون هم حساب باز کرد ولی نه به اندازه صدا چون هر چی میتر دقیق هم باشه به اندازه صدا نمیتونه نسبت به هدف واکنش نشون بده

آفرین آقا جاوید به نکته خوبی اشاره کردید ، به نظر من هم حتماً باید هدست گذاشته بشه ، چرا ؟ چون بعضی مواقع صدای محیط گوش رو به خطا میندازه و اگر گوشی یا هدست داشته باشیم ضعیف ترین حساسیت و عکس العمل دستگاه نسبت به فلزات در عمقهای بیشتر رو متوجه خواهیم شد ، البته این زمانی مثمرثمر واقع شده که لوپها رو خوب نال کرده باشیم و دستگاه بالانس کامل باشه و صدای وزوز در هدفون نداشته باشیم که دراین صورت ضعیفترین گیرندگی دستگاه رو میشه متوجه شد .

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 27 اسفند1391 - 11:45am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان سعی کنید برای کابل رابط فرستنده تا مدار از کابلهای شیلد زخیم استفاده کنید که در قدرت ارسال فرکانس فرستنده و در نتیجه افزایش عمق خیلی تأثیر داره

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 27 اسفند1391 - 11:48am
مدیر کل
مدیر کل

جاوید نوشته است:
سلام

جاوید جان من زیاد موافق گفته شما نیستم!
میتر این دستگاه درسته که برای حالت تنظیم لوپ نقش اساسی و حیاتی داره اما برای سنس کردن فلز هم کارایی زیادی میتونه داشته باشه. در واقع درجه ای که میتر به شما نشون میده نشاندهنده شدت واکنش دستگاه به فلز مورد نظر هست. خب حالا اگر شما بتونین محوطه ای از زمین رو که واکنش دارین اندازه بگیرین بر اساس تمرین و قلق گیری قبلی با دستگاه میتونین سایز فلز رو تخمین بزنین! و باز بر اساس تمرین قبلی که دستگاهتون چه سایز فلزی رو در چه فاصله ای میزنه و درجه عقربه به چه صورت بوده میتونین عمق رو هم تخمین بزنین! این چیزی نیست که بوق بتونه به خوبی نشون بده. ولی میتر به لحاظ مدرج بودنش میتونه در این مورد خیلی کمک کننده باشه.
در مورد حساسیت کمتر میتر هم من قبلا جای دیگه عرض کرده بودم اینجا هم میگم. عقربه ای که اکثر دوستان استفاده کردن از نوع ویو متر هست. ویومتر با اینکه نوعی میکرو آمپرمتر هست ولی در واقع دسی بل سنج هست و برای نشان دادن شدت صدا در دستگاههای صوتی کاربرد داره. حساسیت ویومتر نسبت به میکروامپر متر واقعی کمتره و اصلا از 0 میکرو امپر هم شروع نمیشه! عددی که سمت چپ ویومتر هست و عدد منفی هم هست خودش معادل 20-30 میکرو امپره! یعنی شما عملا از 0 تا 20 میکرو آمپر رو ندارین! با این اوصاف طبیعیه که عقربه ویومتر کمی دیرتر از بوق واکنش نشون بده. بهترین گزیته برای میتر این دستگاه میکرو امپر سنج 100 میکرو هست که در بازار البته خیلی کمه.
نکته دیگه در مورد حساسیت میتر مربوط به اون دو تا دیود ژرمانیوم هم میشه. مقداری از حساسیت میتر به حساسیت آشکارسازی اون دیودها هم بستگی داره. متاسفانه دیود 1N60 که الان رایج ترین دیود ژرمانیوم موجود در بازار هست حساسیت زیادی نداره. اگر بتونین دیود OA91 که در رادیوها و تلویزیون های قدیمی هم استفاد میشد و از نوع شیشه ای بزرگ هست پیدا کنین کمی حساسیت میتر بیشتر هم میشه.
طبیعتا اگر این دو مساله رو در نظر بگیرین خیلی مشخصه که میتر باید حساس تر از بوق باشه و زودتر واکنش نشون بده! یکی از دلایلی که میتر برای دستگاهها میذارن اصلا همینه.
در مورد مساله صدا هم من فکر میکنم استفاده چنین دستگاهی در اغلب موارد در مکان و موقعیتی هست که سر و صدایی اونجا وجود نداره! اکثر محل های استفاده سکوت نسبی برقراره. با این حال برای تقویت صدای خروجی هم میشه مقاومت 39 رو از 220 اهم کمتر گذاشت تا صدا کمی قویتر بشه. علاوه بر اون شما وقتی نوع خاصی بوق رو در یک دستگاه دارین باید نوع خاصی از بلندگو هم استفاده کنین که فرکانس صوتیشو بتونه خوب پخش بکنه. بلندگوی مناسب برای اینجور دستگاهها از نوع کوچک باید باشه. ضمن اینکه طریقه نصبش روی جعبه هم باید طوری باشه که صدای بوق طنین پیدا کنه! زاویه نصبش هم باید طوری باشه که صدا به سمت اپراتور پخش بشه نه به اطراف! طبیعتا اگر باز هم جوابگو نبود میشه یک جک ساده هدفون گذاشت و بجای بلندگو مستقیما از هدفون استفاده کرد.
بهرحال اینا نکات ظریفی هستن که اگر رعایت بشه نتیجه خیلی بهتری هم بدست میاد. ساخت چنین دستگاههایی ریزه کاری های زیادی داره که بدون رعایت کردنشون توقع مقایسه با دستگاههای کارخانه ساز رو نباید داشت.

یکشنبه 27 اسفند1391 - 12:36pm
مدیر سایت
مدیر سایت

متشکرم مهندس از توضیحات مفیدتون ، عرض کنم که بنده از بلنگوی گوشی تلفن مدل خارجی استفاده کردم که به اندازه سکه 500 تومنی بوده ولی صدای خیلی واضح و صافی داره ولی درعین حال هدفون هم گذاشتم ؛
مهندس برای کابل فرستنده میشه از کابل ضخیمتر ولی بدون شیلد استفاده کرد من فکر میکنم کابل ضخیمتر قدرت مدار رو بهتر به کوئل فرستنده منتقل بکنه و درنتیجه قدرت دستگاه بیشتر بشه ؟

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 27 اسفند1391 - 1:04pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم مهدی جان.
خدمت شما عرض کنم این تصویری که میبینید یکی از کابلهای مناسب جهت اتصال لوپ فرستندست.
پیوست:
2Core_Shield.jpg

همونطوریکه میبینید این کابل هم دو مغزی ضخیم داره و هم شیلد داره و هم فویل آلومینیوم و از این لحاظ یکی از بهترین کابلها برای لوپ فرستندست.
ولی در مورد سوال شما نه بنظر من کابل بدون شیلد اصلا مناسب نیست و خوب جواب نمیده. ضخیم بودن کابل درسته که خوبه و قدرت لوپ فرستنده رو بهتر میکنه اما باید توجه داشت که لوپ فرستنده خودش یکی از اجزای تولید فرکانس هست که در حالت سیستم رزونانس و از طریق کابل رابطی که به مدار وصل هست فرکانس سازی رو انجام میده. بنا بر این مشخصات کابل واسط مهمه.
امپدانس مدار در قسمت لوپ گیرنده و فرستنده با توجه به فرکانس و ظرفیت لوپ نزدیک به 400 اهم میشه ؛ پس روی حساب امپدانس کابل هم باید 400 اهم باشه تا حداکثر انتقال سیگنال صورت بگیره. من خودم کابل 400 اهمی تا حالا توی بازار ندیدم و اگر هم باشه به این راحتیا گیر نمیاد و اصلا خیلی از فروشنده ها نمیدونن امپدانس اون کابل چقدر هست مگه اینکه روش ذکر شده باشه! بنا براین مهمترین نکته غیر از مساله ضخامت و شیلد بودن کابل ؛ کوتاهی کابل و مستقیم وصل شدنش هست!
از اونجا که فاصله دو لوپ باید 95 سانت باشه و جعبه تقریبا وسط یا کمی نزدیک گیرنده باید قرار بگیره پس طول کابل مورد نیاز عملا بیشتر از نیم متر نیست. باید سعی بشه نهایتا از این طول استفاده بشه و از پیچ و خم دادن اضافی کابل هم خودداری بشه تا کمی جواب بهتری بدست بیاد و تلفات انرژی داخل کابل و تاثیرات نویز به حداقل برسه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 27 اسفند1391 - 1:33pm
استاد
استاد

سلام
چون ما الان فقط همین نوع ویو میتر را در دست داریم بهترین راه استفاده از هدست هست الان یه فلز 23 سانتی از فاصله 2.50 تست میکنی اسپیکر استارت به صاف کردن صدا میزنه ولی ویو میتر حرکتی نمیکنه تا به 160 سانتی متری هدف برسیم انوقت عقربه شروع به حرکت میکنه در کل ویومیتر وقتی فلز خیلی به اون نزدیک باشه به حرکت در میاد بخاطر همین هست که من پیشنهاد استفاده از هدست را میدم

یکشنبه 27 اسفند1391 - 1:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
سلام
چون ما الان فقط همین نوع ویو میتر را در دست داریم بهترین راه استفاده از هدست هست الان یه فلز 23 سانتی از فاصله 2.50 تست میکنی اسپیکر استارت به صاف کردن صدا میزنه ولی ویو میتر حرکتی نمیکنه تا به 160 سانتی متری هدف برسیم انوقت عقربه شروع به حرکت میکنه در کل ویومیتر وقتی فلز خیلی به اون نزدیک باشه به حرکت در میاد بخاطر همین هست که من پیشنهاد استفاده از هدست را میدم

سلام دوست من من خودم هم از ویو متر استفاده کردم ولی همچین چیزی ازش ندیدم حتی کمی فلز رو نزدیکش میکنم ویو متر خیلی قشنگ حساسیت نشون میده پس شما باید ببینی که دیودها از چه نوعی هست و آیا درست تنظیم شده مطمعن باش مشگل شما جای دیگه دستگاه هست نه از ویو متر

یکشنبه 27 اسفند1391 - 2:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure