انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:41pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 271 , 272 , 273 , 274 , 275 , 276 , 277 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

davood_zzz نوشته است:
درود برشما

مهندس حمید بزرگوار ضمن سپاسگزاری و قدردانی از شما برای به اشتراک گذاشتن نتایج جالبی که حاصل زحمات گرانقدر شماست @};- ~O) ، بنده مقداری از مطالب این تاپیک را مطالعه کردم و از شما و دوستانی که این مدارو به بهره برداری رسوندن چند تا سوال دارم تا مطمئن بشم میتونم برای کاوش روی این وسیله حساب کنم یا نه:

1- در مورد گزارشهایی در مورد حساسیت به سنگ ها و لایه های معدنی که دوستان تو تست بهش بر خوردن، اگه این مشکل هنوز وجود داره آیا با کسب تجربه در اپراتوری میشه فلز را از غیر فلز تشخیص داد یا تنها راه حفاریه؟
2- آخرین ویرایش از اطلاعات ساخت بصورت جمع بندی موجوده؟ آخه بعنوان مثال توی فایلی که صفحه اول هست برای لوپ قطر سیم 0.31 ذکر شده در صورتی که برای افزایش برد بعدا این مقدار تغییر داده شده
3- کسی وقت داره برای کمک به بقیه و معرفی بهتر مدار یه فیلم تست کوچولو تهیه کنه ؟

سلام دوست عزیز
بازم با کسب اجازه از محضر استاد حمید عزیز مشکل حساسیت که هنوزم هست اما بیشتر واسه دوستانی که حساسیت دستگاهشونو خیلی بالا بردن
ویرایشهارو هم خود استاد فرمودن به دلایلی نمیتونن یکجا قرار بدن
فیلم تست که اگه توی هوا باشه و فلز متحرک هیچ ارزشی نداره زیر خاک هم که دیگه همه جا بارون اومده و نمیشه تست گرفت مگه اینکه کسی باشه که طرفاشون هنوز بارون نیومده باشه و بتونه زحمتشو بکشه

شنبه 3 آبان1393 - 10:14pm

سلام به همه اساتید محترم
بنده همه ی این 274 صفحه رو مطالعه کردم ولی یه سوال برام پیش اومده اینه که :
ما در سیستم های pi مثل دلتا پالس آقای بهنام وقتی یک فلز 15*15 را در 1 متری سنس میکنیم. حالا وقتی که همان فلز را به صورت عمودی در جلوی کویل میگیریم سنس جسم خیلی ضعیف میشه.
توی همین تاپیک توباکس(274 صفحه)یه کاربر گفت که واسه توباکس فرقی نداره ولی استاد حمید گفت که سنس در حالت عمودی ضعیف میشه.خواهشمندم از دوستانی که این مدار رو ساختن و مدارشون سالم کار میکنه مثل آقای کاوشگر و آقای پیردانا و دیگر اساتید محترم این تست رو انجام بدید و نتیجه رو به ما هم بگین.
با تشکر از همه ی اون کسایی که (مرد) هستن و صادقانه و بدون هیچ چشم داشتی به بقیه هم کمک میکنن تا توی کارشون موفق بشن.

یکشنبه 4 آبان1393 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

goshii نوشته است:
سلام به همه اساتید محترم
بنده همه ی این 274 صفحه رو مطالعه کردم ولی یه سوال برام پیش اومده اینه که :
ما در سیستم های pi مثل دلتا پالس آقای بهنام وقتی یک فلز 15*15 را در 1 متری سنس میکنیم. حالا وقتی که همان فلز را به صورت عمودی در جلوی کویل میگیریم سنس جسم خیلی ضعیف میشه.
توی همین تاپیک توباکس(274 صفحه)یه کاربر گفت که واسه توباکس فرقی نداره ولی استاد حمید گفت که سنس در حالت عمودی ضعیف میشه.خواهشمندم از دوستانی که این مدار رو ساختن و مدارشون سالم کار میکنه مثل آقای کاوشگر و آقای پیردانا و دیگر اساتید محترم این تست رو انجام بدید و نتیجه رو به ما هم بگین.
با تشکر از همه ی اون کسایی که (مرد) هستن و صادقانه و بدون هیچ چشم داشتی به بقیه هم کمک میکنن تا توی کارشون موفق بشن.

سلام دوست عزیز
توی این دستگاه هم این مشکل هست فقط با کار کردن و قلق گیری وتجربه کار با دستگاه این مشکل حل میشه یعنی خود اپراتور میتونه قلقشو به دست بیاره به این صورت که وقتی دستگاه رو بچرخونی هر فلزی تو هرزاویه ای باشه رو سنس میکنه بزرگترین مشکل توباکس همون ثبات اسکلتش هست البته اگه به ثبات برسه خدایی دستگاه خوبی هست چون خودم توی دل خاک قدرت سنسشو دیدم تازه با کسب تجربه تو اپراتوری میشه جنس فلزات رو تشخیص داد

یکشنبه 4 آبان1393 - 11:51am

سلام به شما استاد گرامی
ممنون از پاسخ گویی شما
من متوجه منظور شما از چرخوندن دستگاه نشدم.شاید من بد گفته باشم .واسه همین اینجوری بگم بهتره:
شما فکر کن یه میله استیل به قطر 6 سانت و ارتفاع 1.5 متر در عمق 2 متری زمین قرار داره.یعنی اگه ما 2 متر بکنیم تازه به قسمت بالای این میله میرسیم که باقی میله در عمق پایین تر قرار داره.
توی همچین حالتی باید چه کار کرد؟
اصلا شما که با این دستگاه کار کردین به نظر شما با این مدار میشه همچین چیزی رو توی همچین عمقی پیدا کرد؟
بازم ممنون به خاطر راهنماییتون.

یکشنبه 4 آبان1393 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

goshii نوشته است:
سلام به شما استاد گرامی
ممنون از پاسخ گویی شما
من متوجه منظور شما از چرخوندن دستگاه نشدم.شاید من بد گفته باشم .واسه همین اینجوری بگم بهتره:
شما فکر کن یه میله استیل به قطر 6 سانت و ارتفاع 1.5 متر در عمق 2 متری زمین قرار داره.یعنی اگه ما 2 متر بکنیم تازه به قسمت بالای این میله میرسیم که باقی میله در عمق پایین تر قرار داره.
توی همچین حالتی باید چه کار کرد؟
اصلا شما که با این دستگاه کار کردین به نظر شما با این مدار میشه همچین چیزی رو توی همچین عمقی پیدا کرد؟
بازم ممنون به خاطر راهنماییتون.

خواهش میکنم دوست عزیز
متوجه شدم چی فرمودین این دسگاه رو اگه بسازین و باهاش کار کنین خودتون متوجه میشین که خیلی جای مانور توی اپراتوری داره منظورم اینه که دستگاه رو مثلا بخوای از طریق مچ دست به صورت دایره دور خودش بچرخونی زاویشو تغییر بدین هر فلزی رو سنس میکنه اگه یکی از لوپها رو برعکس ببندی جهت سنس هم عوض میشه وقتی این دستگاه فلزی رو از بالا سنس میکنه برعکسش از پایین اگه میتر اخر باشه با سنس فلز به صفر نزدیک میشه که با این روش هم میش با دستگاه کار کرد و برای سنس طلا هم تقریبا با همین روش و قلق گیری میتونین به نتایج خوبی برسین

یکشنبه 4 آبان1393 - 7:10pm

بازم ممنون که بنده را راهنمایی میکنید
فکر میکنم دیگه کم کم از سوالای پیش پا افتاده من کلافه بشین.
با این وجود به نظر شما اون میله با اون وضعیت قرار گیری توی زمین رو میشه با این دستگاه پیدا کرد؟

یکشنبه 4 آبان1393 - 7:15pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز فکر میکنم جناب mhak توضیحات خوب و مفیدی رو در جواب شما فرمودن! همونطور که اشاره شد با حرکت دادن و زاویه دادن به فلزیاب میشه مورد خاص شما رو هم به خوبی سنس کرد. وقتی فلزی بصورت عمودی در زمین قرار گرفته باشه و شما محور اسکلت رو با زاویه ای مثلا 45 درجه ای نسبت به زمین قرار بدین میتونین سنس خوبی داشته باشین. اصولا در خیلی حالات بهتره محور اسکلت توباکس موازی زمین نباشه! لوپ گیرنده به زمین نزدیک تر و لوپ فرستنده از زمین دورتر باشه معمولا نتیجه بهتری میده. این هم دیگه به طرز دست گرفتن توباکس توسط شما بستگی داره.
حالا نمیدونم این میله به حالت عمودی مثلا در زیر خاک چکار میکنه؟! :D اهدافی که دارای نسبت طول به عرض زیادی هستن بطور طبیعی در اکثر قریب به اتفاق موارد نزدیک به حالت افقی میتونن زیر خاک وجود داشته باشن! حالا چه کسی بخواد دفنشون کرده باشه و چه بطور طبیعی اونجا وجود داشته باشه.
خواهشا اینقدر هم اسم از فلز استیل نیارین! استیل هیچ ارزشی در کاوش های باستانی نداره. در عین حال توباکس بر خلاف فلزیاب پالسی استیل و آهن رو حتی از طلا هم ضعیف تر میزنه! تست فلز استیل که متاسفانه بنظر میاد فقط در کشور عزیز ما رایج هست ؛ یا مختص تبلیغ فروشندگان فلزیاب پالسیه یا سازندگان مدارات پالسی که نیاز به قوت قلب بابت برد مدار پالسیشون دارن!!! :D پس خواهشا اینقدر خودتون رو علاف استیل نکنین. بهترین فلز تست برای تمام فلزیابها که براحتی هم در دسترس باشه فقط فلز مس هست.

یکشنبه 4 آبان1393 - 7:41pm

حمید جان منون از راهنمایی های کامل و مفیدتون.
به خدا من خودمم موندم چرا یکی باید یه همچین شکل هندسی رو اینجوری اون پایین بزاره که کار مارو سخت تر کنه :-\
این استیل هم دیگه جنبه ی نمادینی و اصولی پیدا کرده واسه ماهایی که این کاره ایم(مثل قضیه اون آفتابه) =))
بازم ممنون از راهنماییتون :x

یکشنبه 4 آبان1393 - 11:59pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب اگر این حالت فاصله دار بین لوپ فرستنده و گیرنده و بالانس بودنشون بصورت عمود بر هم نبود که اصلا چنین نتیجه ای در عمقزنی بالا برای اهداف بزرگ حاصل نمیشد! لذا تمام توباکس های شناخته شده هم از نظر اسکلت ظاهری شبیه به همین طرح هستن.

دوشنبه 4 آبان1393 - 1:39am

آقا حمید خدا بهت صبر بده
خیلی آقایی :x

دوشنبه 5 آبان1393 - 11:13am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 271 , 272 , 273 , 274 , 275 , 276 , 277 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure