انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 5:30pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 315 , 316 , 317 , 318 , 319 , 320 , 321 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
daruoshkz11 نوشته است:
سلام وخسته نباشیدبه همه اقاوحید باتوجه به اینکه شماازقدرت این سیستم تعریف کردین مخواستم به پرسم عمق مفیددرشرایت نرمال نسبت به اندازه 20در20باجنس نقره چقدره وثبات این سیستم نسبت به املاه ورطوبت وپوش گیای چه جوری وچرادرفلزیابهای حرفه ای ازاین سیستم استفاده نمیشه.فقط خواهشن جواب این سؤالات منوبدید.موفق باشید

تنها مزیت توباکس نسبت به فلزیاب پالسی ، حساسیت زیاد به فلزات غیر مغناطیسی و با ارزش هست
اما با توجه به مشکل ساخت مدار و طراحی اسکلت و ضعف اپراتوری دستگاه ، اغلب دوستان نتیجه مطلوب را از توباکس نمیگیرند
بنابراین اپراتورهای سطح متوسط فقط میتوانند در زمینهای تخت و یکدست باهاش کار کنند و در زمینهای ناهموار و سراشیبی و مناطق سنگی و کوهستانی ، با مشکل جدی روبرو خواهند شد .
برد توباکس برای فلز نقره 20 در 20 در خاک و با شرایط مساعد ، میتونه 2 تا 2/5 متر باشد .

لا اله الا هو

یکشنبه 19 دی1394 - 2:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginl عزیز من مدتیه به دلیل بیماری مادرم نمیتونم به سایت سر بهزنم و از زحمات مهندسین زحمت کش تشکر کنم. بخاطر زحمتتتون نهایت تشکر دارم امید وارم شما مهندس حمیدو مهندس مجتبی و تمامی عزیزان زحمت کش این سایت خودتون و خانواده عزیزتون در پناه خدا موفق و پیروز با تنی سالم و روحیه ای شاد باشین. منم به نوبه خودم به دوستان قول میدم یه اسکلت فرمی و قالبگیری شده طراحی کنم و در اختیار همه دوستان قرار بدم.که هم از لحاظ وزنی سبک و هم مقاوم باشه. البته فرم لوپ 60 سانتی فلزجو در حال آماده شدن که وزن بسیار سبک و مقاومت بالایی داره.که تا چند روز آینده عکسشو قرار میدم. و طریقه ساختنشو. بازم برای تمامی زحماتتون متشکرم

یکشنبه 27 دی1394 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
stkmelodi_20 نوشته است:
orginl عزیز من مدتیه به دلیل بیماری مادرم نمیتونم به سایت سر بهزنم و از زحمات مهندسین زحمت کش تشکر کنم. بخاطر زحمتتتون نهایت تشکر دارم امید وارم شما مهندس حمیدو مهندس مجتبی و تمامی عزیزان زحمت کش این سایت خودتون و خانواده عزیزتون در پناه خدا موفق و پیروز با تنی سالم و روحیه ای شاد باشین. منم به نوبه خودم به دوستان قول میدم یه اسکلت فرمی و قالبگیری شده طراحی کنم و در اختیار همه دوستان قرار بدم.که هم از لحاظ وزنی سبک و هم مقاوم باشه. البته فرم لوپ 60 سانتی فلزجو در حال آماده شدن که وزن بسیار سبک و مقاومت بالایی داره.که تا چند روز آینده عکسشو قرار میدم. و طریقه ساختنشو. بازم برای تمامی زحماتتون متشکرم

سلام به همه
دوست عزیز هر کاری که برای همدیگر انجام می دهیم مطمئننا اصل سودش را هم خودمان می بریم و بنده هم کار خاصی انجام ندادم و هر کاری که کردم در حد انجام وظیفه بود
انشاالله که حال مادر شما هرچه سریعتر بهبود پیدا کند
البته خودم هم مادرم بیماری قلبی گرفته بود و چند تا از رگهای اصلی قلبش بالا 90 گرفته بود و باید حتما جراحی میشد که خوشبختانه کسی بدادم رسید و از نسخه ی شفا بخش گیاهی توصیه نمود که خوشبختانه بعد از دو الی سه ماه بیماری مادرم برطرف شد که نسخه اش را در زیر قرار می دهم واقعا اکسیره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 28 دی1394 - 2:25pm

با سلام خدمت مهندسین عزیز.
من مهدی هستم
رشته تحصیلیم مهندسی مکانیک هستش.تو وادی الکترونیک یه اماتورم .
خیلی دوس دارم این مدار رو بسازم. فک کنم بچه ها با توضیحات کاملی ک دادن کارو راحت تر کردن.
از همه تشکر میکنم.
طبق توضیحاتی که دوستان محبت کردن ، مدار از بهترین هاییه که میشه ساخت.
اما شکل ظاهری و اندازه این وسیله یه مقدار اونو تو حمل و نقل و مهمتر از اون موقع کار کردن باهاش با مشکل مواجه میکنه.
تو فکرم این بود که بیام برای کیس و پایه ها و خود لوپ ها یه طراحی انجام بدم که این ابزار قدرتمند رو کارآمدتر کنه.
ولی بنظر میاد قید هایی وجود داره که باید در طراحی لحاظ بشه.
دوستان اگه لطف کنن اطلاعاتیو در این رابطه به من بدن ممنون میشم.
مثلا اینکه :
آیا لوپ ها حتما باید نسبت به هم بصورت قائم قرار بگیرند؟ نسبت به زمین چطور؟
فاصله لوپ ها از هم (چه افقی چه عمودی) چه تاثیری تو عملکرد دستگاه داره؟ فاصله نسبت به زمین چطور؟
جنس بدنه از پلاستیک باشه که مشکلی پیش نمیاد؟
آیا شکل لوپ ها حتما باید مستطیل شکل باشه؟ بیضی یا دایره؟؟؟
یا اگه چیز دیگه ای هست که باید مدنظر قرار بگیره مطرح بشه...

شنبه 10 بهمن1394 - 10:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر شما یسری از خازنها ک ننوشته چند ولت رو نمیدونم چند بگیرم چی کنم
بعد اینکه دوستان یه لطفی کنن یه عکس از مدار با شکل دستگاشون بزارن ببینیم اصلا چه شکلی هست ممنون میشم

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 5:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود یکی جواب مارو بده یسری از خازنهارو تو توضیحات هم ننوشته چند ولت همشو 50 ولت بگیرم ؟یجا تو توضیحات نوشته 63 ولت ک فک کنم اشتباه نوشته
لطفا یکی کمک کنه

جمعه 16 بهمن1394 - 1:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز تغذیه این مدار کلا 12 ولته ( حداکثر )

خازنهای الکترولیتی 16 ولت یا فوقش دیگه خیلی بخوای سخت بگیری 25 ولت براش زیادم هست.

خازنهای پلی استر یا عدسی یا mkt ( هر کدوم بسته به بودجه و دقتی که مد نظرته ) 50 ولت هستن یا بیشتر .
یعنی رنج تولیدات موجود در بازار کمتر از این نداره

جمعه 16 بهمن1394 - 1:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alamut777 نوشته است:
درود یکی جواب مارو بده یسری از خازنهارو تو توضیحات هم ننوشته چند ولت همشو 50 ولت بگیرم ؟یجا تو توضیحات نوشته 63 ولت ک فک کنم اشتباه نوشته
لطفا یکی کمک کنه

خازنهای نوع 63 ولتی اکثرا mkt کوچک هستن
خازنهای نوع عدسی 50 ولت به بالا
و پلیستر50 به بالاو 100 ولت رایج هست که با پسوند 2a کنار ظرفیت خازن نوشته شده

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 16 بهمن1394 - 7:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود من چون از مدار چیزی سر در نمیاوردم اولین بار فلزجورو ساختم که ب مشکل نخوردم درست کار میکنه حالا میخام اینو بسازم برا همین سوالام ناشیانس
خوب تو فایل راهنما هم توضیح نداده
من اونایی ک گفته پلی استر یا مثلا خازن 1 400ولت با تقویت هیچ
بقیشو ننوشته چند ولت که من بقیه اونایی ک ننوشترو 16 ولت الکترولیت میگیرم اوکییه

یکشنبه 18 بهمن1394 - 1:33pm
مدیر سایت
مدیر سایت

alamut777 نوشته است:
درود من چون از مدار چیزی سر در نمیاوردم اولین بار فلزجورو ساختم که ب مشکل نخوردم درست کار میکنه حالا میخام اینو بسازم برا همین سوالام ناشیانس
خوب تو فایل راهنما هم توضیح نداده
من اونایی ک گفته پلی استر یا مثلا خازن 1 400ولت با تقویت هیچ
بقیشو ننوشته چند ولت که من بقیه اونایی ک ننوشترو 16 ولت الکترولیت میگیرم اوکییه

با سلام
دوست عزیز ما توی رنج نانو و پیکو اصلا خازن الکترولیت نداریم!
هرجا نیاز به خازن الکترولیت بوده خودش توی فایل ولتاژ رو مشخص کرده!
اونایی که توی رنج نانو هستن اکثرا ام کا تی هستن و همون 63 ولت معمول و یا 100 ولتی بگیرید بغیر از خازن شماره یک که باید ولتاژش بالای 250 باشه!
خازنهای رنج پیکو هم که عدسی هستن و نوع معمول و مرسوم بازار هم نوع 50 ولت هست که معمولا ولتاژشون ذکر نمیشه!

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 18 بهمن1394 - 4:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 315 , 316 , 317 , 318 , 319 , 320 , 321 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure