انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:36pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

تنها2014 نوشته است:
نه اونی که داده روش دقیقا اینو نوشته BC1778من سر در نمی ارم
کار می کنه یا نه

دوست عزیز اگر اطلاعات الکترونیکی شما در این سطح هست توصیه اکید میکنم قید چنین مداری رو بزنین! از شما وارد تر توی ساختش مشکل دارن دیگه چه برسه به شما. وقت و انرژی خودتون رو هدر میدین و همینطور ما رو و اخرش هم میگین مدارش بدرد نمیخورد!!!
بهرحال اگر مشکلتون فقط سر این شماره ترانزیستور هست باید عرض کنم وجود پسوندهای اینچنینی در این ترانزیستورها عادیه و تفاوتی ایجاد نمیکنه. معادل BC177 هست.

یکشنبه 5 بهمن1393 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان با این توانایی و نبوغی که از شما دیدیم انشالله یک دستی هم به این مدار بکشید و تمام دنیا رو با توباکس تمام دیجیتال با عمق 10 متر و خطای 0 درصد خوشحال کنید. @};-

دوشنبه 5 بهمن1393 - 2:06am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
این کار هم شدنیه مطمئن باشید .
مهندس با گذاشتن این مدار کلی ( اضافه بر ظرفیت ما ) لطف کردن . قبل از اومدن ساشو همه در به در دنبال شماتیک آهن یاب بودن که 2 متر تو خاک بزنه!
ساخت این مدار چون شکل پالسیها نبود ، همه رو دگرگون کرد . میدونید که خیلیها تو ساخت همینش موندن ، حالا اگه قویتر بشه پس پیچیده تر هم مشه . اونوقت کی میتونه بسازه ؟ بجز افراد واقعی .
هنوز هم در عمل توباکس یکه تازه میدونه .
به نظر من اگه قویتر از این بشه باید تغیرات اساسی داده بشه و نبوغ بکار بره ( منظورم فقط تقویت نیست ). جایی هم که نبوغ بکار بره دیگه حق سازندست که طرحشو به نمایش عموم نزاره و بفروش برسونه . یعنی اگه مهندس بیاد تغیر کلی بده و یه چیز دیگه بسازه دیگه نباید انتظار عمومی کردن داشته باشیم ، خداییش حق خودشه . ^:)^ تا اینجاشم با کار کردن رو این مدار و عمومی کردن بی منت زحمات خودش ، خیلی به همه لطف کردن
تفکیک و حفره یابی هم دور از انتظار نیست . اما میبینید که دوستان همینو بسختی ساختن . اگه کسی هم بگه مال من 10 سانتیمتر بیشتر میزنه فورا میگن چطوری ؟
وای بحال اینکه بگه 10 متر

لا اله الا هو

دوشنبه 5 بهمن1393 - 2:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی

ببخشید کسی هست که این دستگاه رو ساخته یا آماده برای فروش داشته باشه؟

باتشکر، بدرود

سه شنبه 28 بهمن1393 - 9:35pm

سلام خدمت دوستان.بنظرمن اگه قسمت رگولاتورولتاژ8ولت روحذف کنیم وبجاش از3تا7808بصورت موازی استفاده کنیم بهتره.اینجوری تا3امپرمیتونیم جریان ازتغذیه واسه ترانسمیتربکشیم و روتقویت ترانسمیترباترانزیستورهای قدرت کارکنیم.مداررگلاتوری که تونقشه توباکس وجودداره حداکثر0/1آمپرمیشه ازش کشید.البته قسمت4ولت به قوت خودش باقیه.البته من همه پستهارونخوندم شایدقبل ازمن کسی به این موضوع اشاره کرده باشه.نظرشماچیه حمیداقا؟

شنبه 2 اسفند1393 - 2:37pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون hunter1359 عزیز.
بنده با شما هم نظر هستم و به اعتقاد من هم میشه قسمت تغذیه 8 ولت رو حذف و بجاش 7808 گذاشت. ولی تنها یک 7808 کاملا کافی هست! مصرف مدار اصلا در حدی نیست که به آمپر برسه. لذا نیازی به چند رگولاتور نیست و در مدارات آمپر بالا هم اصلا ایده چند رگولاتور موازی صحیح نیست!
بهرحال روی قدرت هم زیاد کار شده و چیزی که میبینین در حدی هست که دیگه سنگ و خاک رو هم سنس میکنه! پس قدرت بالاتر دیگه مفهومی نداره. اگر روی اثر خاک در فلزیابی تحقیق و تجربه کافی داشته باشین متوجه منظور بنده میشین. دوستان هم دیگه این اواخر اکثرا مجبور به کم کردن قدرت و حتی حذف مبدل ولتاژ شدن تا جواب بهتر و با ثبات تری بگیرن. در واقع اشتباهی که همه ما در ابتدای کار میکنیم همین هست که تستهای در هوا ما رو بشدت فریب میده! اما واقعیت اینه که ما هیچ فلزیابی رو برای تستهای هوایی لازم نداریم! فلزیابی که ما لازم داریم باید بتونه حداکثر برد رو توام با ثبات در دل خاک به ما بده.

شنبه 2 اسفند1393 - 3:23pm

البته که شمادرست میگید درمورد ثبات ولی شماکاملااگاه هستیدکه اگه بخایم رو عمق وقدرت هرسیستمی کارکنیم اول ازهمه بایدشعاع میدان مغناطیس روافزایش بدیم تاعمق نفوذبیشتربشه بعدباکنترل کردن دامنه ولتاژسیگنال ورودی به امپلیفایررسیور بوسیله پروسسورکنترل سیگنال دستگاه رو به ثبات برسونیم.

یکشنبه 2 اسفند1393 - 12:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام

آقا حمید اگر ما یک فرستنده کاملا مستقل و کاملا قوی در محل ایجاد کنیم، و یک گیرنده کاملا بهینه شده رو در منطقه حرکت بدیم، احتمال اینکه بتونیم به عمق بیشتری برسیم هست؟ اساسا چنین ایده ای عملی هست؟

باتشکر، بدرود

یکشنبه 2 اسفند1393 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببخشید که نظر میدم اما فکر نمیکنم عملی باشه .با توجه به اینکه خود فرستنده و گیرنده ی توباکس اینقد باید با دقت نسبت به هم نال بشن نمیشه یه فرستنده ثابت و گیرنده متحرک باشه خود توباکس اگه اشتباه نکنم تغییرات بین فرستنده و گیرنده که قبلا با هم نال شدن رو محاسبه میکنه واسه سنس فلزات البته علمیشو نمیدونم برداشت شخصی خودم بود

یکشنبه 2 اسفند1393 - 1:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قابل توجه دوستانيکه عاشق توباکس هستند ،چند وقت پيش برای اولين بار از نزديک شاهد کارکرد يک توباکس شرکت بودم که واقعا جالب بود برام که فلزات ريز و درشت رو به خوبی در عمق مناسب و ايدال سنس ميکنه و حساسيت خوبی نسبت به فلز طلا داره از اول ثبت نام تمام مطالب تايپيک توباکس رو دنبال کردم اما هيچ وقت قصد ساختش رو نگرفته بودم اما تصميم دارم مدار توباکس رو بعد از تعطيلات عيدنوروز منتاژ کنم انشاالله که جواب خوبی بگيرم

یکشنبه 3 اسفند1393 - 12:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure