انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:46pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 270 , 271 , 272 , 273 , 274 , 275 , 276 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
مهندس عزیز دست شما درد نکنه من فایل رو دانلود کردم خیلی عالی شده من فیبر قدیم رو یک بار مونتاژ کرده بودم ولی خیلی جای پایه ها کوچیک بود و موقع سوراخ کاری به مشکل بر خوردم که ناچار شدم خودم با فتوشاپ بعضی از جاهاشو دس کاری کنم و جای سوراخ ها رو بزرگ تر کنم مدارم خلاصه تو اولین استارت راه افتاد ولی اسکلت من زیاد جالب نبود وبه همون شکل یه گوشه افتاده اگه وقت داشته باشم دوباره این فیبر رو مونتاژ میکنم و این دفه یه اسکلت خوب براش درست میکنم تا با ثبات تر کار کنه کاش میشد یه فکری به حال لوپ این دستگاه کرد که از این حالت در بیاد و مثل لوپ دستگاه های VLF بشه ولی فکر نکنم چنین کاری عملی بشه باز تشکر میکنم از زحمات شما

پنج شنبه 23 مهر1393 - 12:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
من میخوام یه لوپ با استفاده از فیبر مسی درست کنم به این شکل که دایره وار فیبرو بزنم کسی میدونه ایا با این روش میشه لوپ ساخت چون اینطوری خیلی سبک و خوب درمیاد و میتونه توی ثبات دستگاه موثر باشه؟اگه کسی راه بهتری واسه لوپ توباکس داره بگه چون این لوپ و اسکلت باعث شده همه از توباکس زده بشن درصورتی که خودم نفوضشو توی خاک دیدم که چقدر عالی بوده و یه ظرف مسی جدید حدود ده سانتی رو زیر خاک پر از املاح راحت تو یک و چهل پنجاه سانتی سنس کرد که اگه بشه یه لوپ سبک براش طراحی کرد مشکل اسکلت و ثباتش هم حل خواهد شد پس دوستان هرجوری که میتونن همکاری کنن لطفا :-s

جمعه 24 مهر1393 - 1:40am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از لطف همه دوستان.
mhak عزیز بابت تستی که گرفتین به شما تبریک میگم! خب این تست خیلی خوبی بوده و بنظرم بد نیست ما پر رنگش کنیم که مثل همیشه دوستان تا مدتها داد و بیداد نکنن که کسی در خاک تست کرد یا نکرد! پس طبق گفته شما ظرف مسی 10 سانتی براحتی 145 سانت در عمق خاک سنس شد! البته نتیجه نهایی میتونه کمی از این هم بهتر باشه. ولی همین هم نتیجه خیلی خوبیه. چون ظرف 10 سانتی برای توباکس اصولا هدف کوچکی محسوب میشه و تخصص توباکس فلزات بسیار بزرگتر از این هست. بنابراین حتی اگر بگیم طبق تست شما برد نهایی برای فلز 10 سانتی همینقدر باشه ؛ پس برد برای چیزی مثل خزانه به حدود 8 متر خواهد رسید که طبق براورد اولیه ما چندان کمتر از چیزی که اعلام کرده بودیم نیست! تازه برای فلز قدیمی و دفینه ای تا حد 1.5 برابر هم شانس برد بیشتر از فلز جدید رو داریم!!!
در خصوص طرح شما برای ساخت لوپ با فیبر بنظر من اصلا فکرش رو هم نکنین! توجه کنین ظرفیت لوپ حدود 5 میلی هانری هست و درست کردنش به روش روی فیبر در ابعاد کوچک غیر ممکنه! مگر اینکه یک فیبر بسیار بزرگتر استفاده کنین که علاوه بر بزرگی مشکل وزن بیشتر و هزینه بالاتر هم داره! پس فایده ای نداره و بهترین لوپ همینی هست که توصیه شده. وزنش هم فکر نمیکنم زیاد باشه! چون 72 دور سیم 0.7 میل آنچنان وزنی نداره! فقط کافیه قالب لوپ رو سبکتر در بیارین و بستگی به مهارت خودتون داره.
در مورد اسکلت هم اگر یک لوله آلومینیوم محکم ولی با قطر کم انتخاب کنین چیز سنگینی در نمیاد. برای باطری هم حتما لیتیوم پلیمر استفاده کنین که نسبت به آمپرش سبکترین باطری موجود هست. از ریخت و پاش اضافی دور و بر مدار و انتخاب جعبه بزرگ هم خودداری کنین که اصلا کارایی رو هم پایین میاره! کلا دیگه مسائل نهایی ساخت به هنر شما بستگی داره.

جمعه 24 مهر1393 - 1:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیلی ممنون از لطف همه دوستان.
mhak عزیز بابت تستی که گرفتین به شما تبریک میگم! خب این تست خیلی خوبی بوده و بنظرم بد نیست ما پر رنگش کنیم که مثل همیشه دوستان تا مدتها داد و بیداد نکنن که کسی در خاک تست کرد یا نکرد! پس طبق گفته شما ظرف مسی 10 سانتی براحتی 145 سانت در عمق خاک سنس شد! البته نتیجه نهایی میتونه کمی از این هم بهتر باشه. ولی همین هم نتیجه خیلی خوبیه. چون ظرف 10 سانتی برای توباکس اصولا هدف کوچکی محسوب میشه و تخصص توباکس فلزات بسیار بزرگتر از این هست. بنابراین حتی اگر بگیم طبق تست شما برد نهایی برای فلز 10 سانتی همینقدر باشه ؛ پس برد برای چیزی مثل خزانه به حدود 8 متر خواهد رسید که طبق براورد اولیه ما چندان کمتر از چیزی که اعلام کرده بودیم نیست! تازه برای فلز قدیمی و دفینه ای تا حد 1.5 برابر هم شانس برد بیشتر از فلز جدید رو داریم!!!
در خصوص طرح شما برای ساخت لوپ با فیبر بنظر من اصلا فکرش رو هم نکنین! توجه کنین ظرفیت لوپ حدود 5 میلی هانری هست و درست کردنش به روش روی فیبر در ابعاد کوچک غیر ممکنه! مگر اینکه یک فیبر بسیار بزرگتر استفاده کنین که علاوه بر بزرگی مشکل وزن بیشتر و هزینه بالاتر هم داره! پس فایده ای نداره و بهترین لوپ همینی هست که توصیه شده. وزنش هم فکر نمیکنم زیاد باشه! چون 72 دور سیم 0.7 میل آنچنان وزنی نداره! فقط کافیه قالب لوپ رو سبکتر در بیارین و بستگی به مهارت خودتون داره.
در مورد اسکلت هم اگر یک لوله آلومینیوم محکم ولی با قطر کم انتخاب کنین چیز سنگینی در نمیاد. برای باطری هم حتما لیتیوم پلیمر استفاده کنین که نسبت به آمپرش سبکترین باطری موجود هست. از ریخت و پاش اضافی دور و بر مدار و انتخاب جعبه بزرگ هم خودداری کنین که اصلا کارایی رو هم پایین میاره! کلا دیگه مسائل نهایی ساخت به هنر شما بستگی داره.

ممنون از راهنمایی شما استاد عزیز که همیشه و همه وقت پاسخگوی مشکلات ما هستید @};- @};- @};-

جمعه 24 مهر1393 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته اینو بگم که با ولتاژ 15 برای فرستنده به این برد رسیدم وقتی دیدم خوبه دیگه ولتاژ رو افزایشش ندادم یه فیبر جدیدتر زدم که ین یکی قدرت سنسش خیلی زیاده و هرچی کمش میکنم یه قاشق استیل رو از فاصله یک و بیست سنس میکنه ولی برد قبلی فلزات کوچیک رو اصلا سنس نمیکنه میخوام دوباره این فیبر اخری رو با بهترین کیفیت ممکن مونتاژ کنم و دوتا لوپ دیگه هم بپیچم. نتیجه روهم همینجا اعلام میکنم اگه تونستم با فیلم تست که دوستان مطمین بشن

جمعه 24 مهر1393 - 2:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
البته اینو بگم که با ولتاژ 15 برای فرستنده به این برد رسیدم وقتی دیدم خوبه دیگه ولتاژ رو افزایشش ندادم یه فیبر جدیدتر زدم که ین یکی قدرت سنسش خیلی زیاده و هرچی کمش میکنم یه قاشق استیل رو از فاصله یک و بیست سنس میکنه ولی برد قبلی فلزات کوچیک رو اصلا سنس نمیکنه میخوام دوباره این فیبر اخری رو با بهترین کیفیت ممکن مونتاژ کنم و دوتا لوپ دیگه هم بپیچم. نتیجه روهم همینجا اعلام میکنم اگه تونستم با فیلم تست که دوستان مطمین بشن

درود.

:ymapplause: :ymapplause:

میشه یه عکس از کل دستگاه بذارین. ممنون. منم یه یکی می سازم. اولین فلز یابی که ساختم این بود که به دلیل عدم مهارت کافی و همچنین قطعات نا مناسب بردش کم بود.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

جمعه 25 مهر1393 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Soheil2014 نوشته است:
mhak نوشته است:

درود.

:ymapplause: :ymapplause:

میشه یه عکس از کل دستگاه بذارین. ممنون. منم یه یکی می سازم. اولین فلز یابی که ساختم این بود که به دلیل عدم مهارت کافی و همچنین قطعات نا مناسب بردش کم بود.

سلام سهیل جان من فعلا از اسکلت یه تیکه استفاده میکنم هم چوبی هم الومینیوم ولی هنوز به ثباتی خوبی نرسیدم تو حرکت کم میارن انشالا فیبر جدیدو بزنم یه اسکلت خوب هم میسازم و تست میکنم اگه عالی باشه عکس میذارم فقط یه خورده وقتم کمه کرایه خونه و قسط و بدهکاری نمیذاره برم سراغش.
یه چیزی که در مورد توباکس فهمیدم این بود که میشه یه جورایی تفکیک دارش کرد وقتی که با اسکلت چوبی امتحان کردم طلا رو از سمت بالای لوپ سنس میکرد و بقیه فلزات رو فقط در سمت پایین سنس میکرد که این خودش خبر خوبی میتونه باشه

شنبه 25 مهر1393 - 1:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا حمید و دوستان عزیز میشه لوپ های ساشو رو ثابت کنیم و یه ولوم طراحی کنیم که کار تنظیم لوپ رو انجام بده که دیگه لازم نباشه هی لوپ رو تنظیم کرد این بی ثباتی هم از تکان خوردن لوپ ها هست

شنبه 3 آبان1393 - 6:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود برشما

مهندس حمید بزرگوار ضمن سپاسگزاری و قدردانی از شما برای به اشتراک گذاشتن نتایج جالبی که حاصل زحمات گرانقدر شماست @};- ~O) ، بنده مقداری از مطالب این تاپیک را مطالعه کردم و از شما و دوستانی که این مدارو به بهره برداری رسوندن چند تا سوال دارم تا مطمئن بشم میتونم برای کاوش روی این وسیله حساب کنم یا نه:

1- در مورد گزارشهایی در مورد حساسیت به سنگ ها و لایه های معدنی که دوستان تو تست بهش بر خوردن، اگه این مشکل هنوز وجود داره آیا با کسب تجربه در اپراتوری میشه فلز را از غیر فلز تشخیص داد یا تنها راه حفاریه؟
2- آخرین ویرایش از اطلاعات ساخت بصورت جمع بندی موجوده؟ آخه بعنوان مثال توی فایلی که صفحه اول هست برای لوپ قطر سیم 0.31 ذکر شده در صورتی که برای افزایش برد بعدا این مقدار تغییر داده شده
3- کسی وقت داره برای کمک به بقیه و معرفی بهتر مدار یه فیلم تست کوچولو تهیه کنه ؟

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

شنبه 3 آبان1393 - 8:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahditala نوشته است:
سلام آقا حمید و دوستان عزیز میشه لوپ های ساشو رو ثابت کنیم و یه ولوم طراحی کنیم که کار تنظیم لوپ رو انجام بده که دیگه لازم نباشه هی لوپ رو تنظیم کرد این بی ثباتی هم از تکان خوردن لوپ ها هست

سلام دوست عزیز
با اجازه اساتید خدمت شما عرض کنم که تنها راه نول کردن لوپها همین راهی هست که گفته شده شما بیشتر تمرکزتونو روی ثبات اسکلت و سبک کردن لوپها بذارین تا به ثبات خوبی برسین هرچند خودم هنوز به این ثبات نرسیدم :D

شنبه 3 آبان1393 - 9:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 270 , 271 , 272 , 273 , 274 , 275 , 276 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure