انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 10:53pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 267 , 268 , 269 , 270 , 271 , 272 , 273 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
archilO نوشته است:
mhak عزيز سلام
ببين توي برد اولي و برد دومي چي مشترك داري ايراد از همونه ولي اين عيب بالا پايين پريدن عقربه از كيفيت كمه ولومها ميتونه باشه و اونا رو ميتوني تست كني به اين صورت كه وقتي دستگاه داره كار ميكنه سر ولومها رو بگير و به طرفين تكون بده ببين چي ميشه اگه عقربه گيج زد مطما ميشي كه از ولومهاس ...............
پيروز باشي..............
@};- @};-

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز تست میکنم نتیجه رو همینجا میذارم

سلام archilo عزیز تست کردم ایراد از ولوم ها نبود هرکاری میکنم حل نمیشه سالم داره کار میکنه فقط عقربه کمی بالا و پایین میپره دیگه کلافم کرده از دوستان اگه کسی میتونه راهنمایی کنه واقعا نیازش دارم میخوام اخر هفته ببرم واسه تست روی خاک

سه شنبه 8 مهر1393 - 7:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از دوستان کسی رو میشناسین که توباکس ساشو بسازه برای فروش؟
پیام خصوصی بدین لطفآ

چهارشنبه 9 مهر1393 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
mhak نوشته است:
archilO نوشته است:
mhak عزيز سلام
ببين توي برد اولي و برد دومي چي مشترك داري ايراد از همونه ولي اين عيب بالا پايين پريدن عقربه از كيفيت كمه ولومها ميتونه باشه و اونا رو ميتوني تست كني به اين صورت كه وقتي دستگاه داره كار ميكنه سر ولومها رو بگير و به طرفين تكون بده ببين چي ميشه اگه عقربه گيج زد مطما ميشي كه از ولومهاس ...............
پيروز باشي..............
@};- @};-

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز تست میکنم نتیجه رو همینجا میذارم

سلام archilo عزیز تست کردم ایراد از ولوم ها نبود هرکاری میکنم حل نمیشه سالم داره کار میکنه فقط عقربه کمی بالا و پایین میپره دیگه کلافم کرده از دوستان اگه کسی میتونه راهنمایی کنه واقعا نیازش دارم میخوام اخر هفته ببرم واسه تست روی خاک

خداقوت،دوست عزیز چون مدار در اختیار شماست عیب یابی از دور مشکله،بنابراین واضح تر بیان کنید،اگر با بستن درب باکس مشکل بدتر میشه باید بررسی کنید مثلا،اگر از بلندگو ی مگنت بزرگ استفاده کرده باشید و حتی محل نصبش در نزدیکی ترانزیستورهای یک و دو باشد ،کارکرد مختل میشه،...و مبدل ولتاژ و بیشتر سیم پیچش رو بررسی کنید وبهتره بدون مبدل ابتدا مدار رو تست کنید...

پنج شنبه 9 مهر1393 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما
ایراد از بلندگو نیست ولتاژ ac لوپ فرستنده کمی بالا و پایین میشه بین 159 و 162 تغییر میکنه میتونه ایراد از این قسمت باشه؟

پنج شنبه 10 مهر1393 - 12:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
چندتا سوال در مورد توباکس که مطمینا سوال خیلی از دوستان میتونه باشه و میتونه به ساخت هرچه بهتر توباکس کمک کنه
بهترین اسکلتی که تاالان استفاده کردین و توی حرکت کم نیاورده و ثبات کامل داشته(البته با مدار تقویت شده) چه اسکلتی بوده؟
بهترین عمقی که تا حالا زیر خاک جواب گرفتین چقدر بوده؟
بهترین ولتاژمدار فرستنده ک بیشترین عمق زنی و بهترین سنس رو داشته چند بوده؟
بهترین لوپ و بهترین نوع باطریی که تا حالا جواب گرفتین چه لوپی بوده؟
بهترین زاویه تنظیم دولوپ نسبت به هم ایا همون نود درجه هست و اگر اینطور است حالت تنظیم الاکلنگی لوپ فرستنده چه کاربردی دارد چون همین حالت الاکلنگی در هنگام حرکت به میزان زیادی باعث بی ثباتی و حرکت بیخودی عقربه میشود؟
با توجه به اینکه کنترل قدرت دستگاه با نصب افزایش ولتاژ و تغییرات مدار دست خود ماست ایا بهتر نیست از همان سیم نمره 3. برای سبکتر شدن لوپها استفاده کرد که هم به حمل اسانتر دستگاه هم به ثبات بیشتر دستگاه در هنگام جستجو منجر میشود؟
بهترین محکمترین سبکترین و باثبات ترین چیزی که لوپ روی اون بسته شده و جواب خوبی گرفته شده چی بوده(اگه ممکنه عکس هم بذارین)؟

شنبه 12 مهر1393 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مثل اینکه دوستان کلا بیخیال تویاکس شدن مطمینا به خاطر حساس بودن اسکلتش هست که اگه کسی بتونه یه اسکلت خوب و با ثبات براش طراحی کنه میتونه بهترین باشه و دوباره این انجمن یخش میشکنه و گرم میشه پس دوستان همکاری کنن خود من اگه امکانات داشتم قطعا این کارو میکردم اما متاسفانه توشهر کوچیک ما هیچی پیدا نمیشه

شنبه 12 مهر1393 - 6:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
عید قربان بر همگی شما مبارگ

یکشنبه 12 مهر1393 - 2:01am
مدیر کل
مدیر کل

جناب mhak خسته نباشین. البته درسته که این سوالات شما شاید سوال هر کسی باشه! ولی به همین نسبت هم ما در خصوص همشون قبلا بارها توضیح دادیم! سایر دوستانی هم که توباکس رو ساختن انگار میل به همکاری ندارن و شاید دستگاه خودشون رو بیشتر بعنوان یک دکور ساختن! برای همینه که عرض میکنم اگر تلاش دوستان در جهت ساخت دستگاهها صرفا ساخت یک اسباب بازی و دکور باشه بهتره وقت و انرژی و هزینه خودشون و البته وقت ما رو هدر ندن!!!
1- بهترین اسکلت توباکس از نوع آلومینیوم هست ولی در صورت استفاده از آلومینیوم باید خیلی به جزئیات کار دقت کرد. مثلا این آلومینیوم نباید خیلی ضخیم و حجیم باشه و باید حتما به شیلد مدار هم اتصال درستی داشته باشه و ترجیحا اون میله آلومینیومی روی لوپ ها رو نگیره در غیر این صورت افت برد قابل ملاحظه ای رخ میده. در صورتیکه بهر دلیل نشه از آلومینیوم جواب گرفت بهترین انتخاب بعدی جنس چوب هست و باید در هر صورت توجه داشت بعد از دست گرفتن دستگاه ؛ اسکلت حتی در حد میلیمتر هم تاب بر نداره وگرنه از تنظیم خارج میشه! پس استحکام اسکلت در حدفاصل لوپ فرستنده تا گیرنده شرط اساسی جوابگیری از توباکس هست.
2- تنها یکی از دوستان تست زیر خاک قابل قبولی رو انجام داده بودن که نتیجه رو حدود 4 متر گزارش کردن. طبیعتا از جزئیات تست ایشون اطلاع ندارم.
3- ولتاژ کاری مدار اصلی در بهترین حالت خودش 12 ولت هست و البته چون مدار دارای رگوله کننده 8 ولتی و 4 ولتی داخل خودش هست دیگه دقت ولتاژ باطری زیاد مهم نیست و فقط باید توجه داشت که زیر 10 ولت نیاد چون دیگه رگولاتور داخلی درست عمل نمیکنه. قسمت فرستنده هم هر چقدر ولتاژ بیشتری داشته باشه قدرت بیشتر و برد هم بیشتر میشه! اما متاسفانه به همون نسبت ثبات و پایداری پایین میاد و حساسیت به املاح سطحی خاک افزایش پیدا میکنه. ما در ابتدا ولتاژ 24 رو برای فرستنده پیشنهاد کردیم که توسط مبدل ولتاژ قابل تنظیم هست و دوستان حتی تا 30 ولت هم تست کردن و همینطور برد در تست داخل هوا افزایش داشت ولی موقع کاوش واقعی مشخص شد که این ولتاژ زیاد هست و دستگاه اصلا پایداری خوبی نداره. لذا از نظر من 18 ولت میتونه انتخاب بسیار خوبی برای ولتاژ فرستنده باشه و در هر صورت بستگی به کیفیت ساخت کلی دستگاه توسط هر فرد هم داره که میتونین خودتون بعد ساخت و موقع کاوش روی زمین تشخیص بدین بیشترین ولتاژ فرستنده که ثبات قابل قبولی هم به شما میده چقدر هست.
4- در مورد لوپ توصیه اکید بنده به رعایت مشخصات لوپ نهایی یعنی 72 دور سیم 0.7 میل در ابعاد 33 در 27 سانت هست. سیم نازک تر قدرت کمتری میده و ابعاد لوپ هم خوب و در مجموع کاملا حسابشدست تا نتیجه خوبی بدست بیاد. تلاشهایی در جهت تغییر مشخصات لوپ صورت گرفته بود که نتیجه بهتری بدست نیومد.
در خصوص باطری هم وقتی عرض میکنیم زیر 10 ولت نباید بیاد و حدود 12 مناسب هست و از طرفی مصرف باطری مدار با مبدل کلا 150 میلی آمپر بیشتر نیست ؛ مشخص میشه چه باطری هایی خوب جواب میدن! از نظر من انواع باطری لیتیومی و پلیمری با ولتاژ اسمی 12 ولت و حدود 2 امپر کاملا مناسب هستن. باطری خشک 12 ولت 2 آمپر هم میتونه استفاده بشه. شاید راه ساده تر و ارزان تر هم استفاده از 10 عدد باطری قلمی شارژی نیکل متال هیدرات 2000 میلی آمپر هست. البته این باطریها در قیمت و وزن و حجم و مکانیزم شارژ با هم تفاوت دارن ولی در بازدهی مدار تفاوت چندانی ندارن. از نظر من باطری لیتیوم پلیمر 12 ولت 2 آمپر بهترین انتخاب هست. با باطری 2 آمپر باید حدود 10 ساعت بشه با دستگاه کار کرد.
5- زاویه دقیق دو لوپ همون 90 درجه هست. ولی دقت کنین دقت 90 درجه ای با چشم یا حتی با ابزار هم قابل سنجش نیست! چون شما لوپتون هم از نظر صاف بودن و منظم بودن سیمها ایده آل نیست و لذا در حد کسری از درجه زاویه تغییر نیاز هست که باید حتما در عمل و بصورت واقعی با میتر تنظیم بشه. اما اگر بخواین درجه ازادی لوپ فرستنده رو محدود در نظر بگیرین کافیه فقط چند درجه کمتر و بیشتر از 90 درجه جا برای تنظیم داشته باشه.
6- اشتباه نکنین اگر از سیم نازک استفاده کنین برد دستگاه کلا خیلی پایین میاد! ما هم از طریق ولتاژ و هم کم کردن اهم لوپ فرستنده به قدرت بسیار بیشتری رسیدیم. اگر فقط یکی از این کارها انجام بشه تاثیرش دیگه زیاد نیست. سیم 0.7 هم به همین لحاظ انتخاب شده که مقاومت لوپ رو 5 برابر پایین بیاره که کاملا کافیه و به لحاظ مساله وزن دیگه سیم ضخیمتری در نظر نگرفتیم چون دیگه نیازی هم نبود. اما اگر وزن برای شما فاکتوری اساسی باشه و از طرفی خود اسکلتتون بقدری سبک هست که فکر میکنین سیم خیلی سنگینش میکنه میتونین قید برد بالا رو بزنین و از سیم 0.3 استفاده کنین. فقط توجه داشته باشین برد میتونه نصف بشه!!!
7- در خصوص اسکلت لوپ هم دوستان تا حالا تصاویر زیادی گذاشتن. از چوب یا پلاستیک محکم میشه استفاده کرد. کلا اسکلت رو هیچ 2 نفری مثل هم نساختن! علتش هم اینه که هر کسی یک جنس و ابزاری در اختیارش هست و طرح ها در نهایت عین هم در نمیان.

یکشنبه 13 مهر1393 - 12:52pm
استادیار
استادیار

من هم با گفته های اقا حمید کاملا موافقم و با راهنماییهای ایشون توباکس درست کردم

یکشنبه 13 مهر1393 - 1:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

واقعا ک خیلی گلی استاد عزیز ممنون ک اینهمه وقت میذاری و بی منت داری به ما ودوستان کمک میکنی خسته نباشی استاد

یکشنبه 13 مهر1393 - 3:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 267 , 268 , 269 , 270 , 271 , 272 , 273 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arta1987 و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure