انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 9:54am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 263 , 264 , 265 , 266 , 267 , 268 , 269 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم وحید عزیز.
بله اگر دور تا دور داخل جعبه رو فویل آلومینیوم پیچیدین باید به هم وصل باشن! میتونین چند لایه هم بذارین که هر کدوم با یک قسمت کناری اتصال مشترک داشته باشه. کلا برای اتصال به فویل آلومینیوم میتونین از پرچ و اینجور چیزها استفاده کنین که شاید دیگر دوستان بیشتر آشنایی داشته باشن و بتونن راهنمایی بهتری بکنن.
در ضمن بنظر من بهتر هست فویل با سیم ضخیم و کوتاه به شیلد روی مدار وصل بشه و همینطور خود اسکلت آلومینیومی هم بطور مجزا با سیم ضخیم به شیلد روی مدار وصل بشه. دقت کنین ضخامت و کیفیت و کوتاه بودن این سیم بسیار مهم هست! وگرنه شیلد ضعیفی ایجاد میشه و پایداری دستگاه پایین تر میاد.

شنبه 22 شهریور1393 - 10:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمد جان !
میشه در مورد نصب پتانسیومتر راهنمایی بفرمایید !
من پتانسیومتر رو به مانند شکل می خواهم نصب کنم ! آیا درسته یا نه !
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 24 شهریور1393 - 10:34am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
وحید جان نحوه نصب پتانسیومتر درسته و ترتیبش همونه فقط اگه بجای پتانسیومتر از ولوم 10 دور بخوای استفاده کنی در اینصورت پایه انتهایی ولوم پایه وسطش محسوب میشه.
راستی عکسی از مدار و اسکلت و جعبه بذار ببینیم.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 24 شهریور1393 - 11:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام دوستان
وحید جان نحوه نصب پتانسیومتر درسته و ترتیبش همونه فقط اگه بجای پتانسیومتر از ولوم 10 دور بخوای استفاده کنی در اینصورت پایه انتهایی ولوم پایه وسطش محسوب میشه.
راستی عکسی از مدار و اسکلت و جعبه بذار ببینیم.
یاحق

سلام ممنون بینا عزیز
من از پتانسیومتر استفاده کردم فکر می کنم بهتره حساسیت میتر از بیرون قابل تنظیم نباشه
در مورد تصویر اسکلت حتما قرار میدم تمام شد !
این اسکلت هم شده برای من یک معما ! خیلی ریزه کاری داره!

دوشنبه 24 شهریور1393 - 3:42pm
مدیر کل
مدیر کل

اون پتانسیومتر برای تنظیم حساسیت میتر هست و چیز زیاد مهمی هم نیست. بهرحال پایه وسط پتانسیومتر همونه. اگر پتانسیومتری میگرفتین که پایه هاش بصورت خطی قرار گرفته بود راحت تر روی فیبر قرار میگرفت. در هر صورت طبق تصویر شما درسته و مشکلی نداره.

دوشنبه 24 شهریور1393 - 4:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان !
عرض ادب و احترام !
حمید جان در مورد نصب لوپ به مدار سوالی برام پیش اومده به تصویر توضیح دادم اگر درسته بفرمایید تا نصب کنم!
و در مورد کابل اتصال من برای خرید رفتم اما تو شهر ما گیر نیومد اسم خاصی داره ؟ یا اگر میشه از کابل دیگه ای استفاده کرد بفرمایید ممنون میشم!
و سوال دیگر مبدل ولتاژ را به چه صورت و چه زمانی باید تنظیم کرد !
با سپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 29 شهریور1393 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا حمید
اگه لطف بفرمایید راهنمایی بفرمایید ممنون میشم !
تا بتونم دستگاه رو به اسکلت نصب کنم !

شنبه 29 شهریور1393 - 7:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم وحید عزیز خسته نباشین.
نحوه اتصال L1 یا همون لوپ فرستنده طبق همین تصویری که زحمت کشیدین درسته و مشکلی نداره. اما در مورد کابل اتصالی که برای این لوپ لازمه باید از کابل شیلد استریو استفاده کنین. این کابلها در مصارف صوتی و آمپلی فایر ها کاربرد دارن که قطعا در فروشگاههای مربوطه میتونین پیدا کنین. فقط دقت کنین بهتره از نوع خیلی نازک نباشه.
مبدل ولتاژ رو بنظر من فعلا روی یک ولتاژ پایین تر بذارین و کلا بهتره بالاتر از 18 ولت تنظیم نکنین. نحوه تنظیم خاصی هم نداره و در واقع هر چقدر قدرت بیشتر خواستین ولتاژ مبدل رو هم بیشتر میکنین! طبیعتا ولتاژ و قدرت بیشتر بمعنی بی ثباتی و حساسیت اضافی بیشتر هم هست که اگر از حدی بیشتر باشه دیگه از کارایی قابل قبول خارج میشه. کم و زیاد شدن ولتاژ مبدل هم براحتی توسط پتانسیومتر موجود در اون مدار امکانپذیره و خروجی ولتاژ رو هم میتونین با ولتمتر چک کنین.

شنبه 29 شهریور1393 - 7:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون حمید جان !
برای لوپ L2 میشه از همون کابل L! استفاده کرد بصورت اینکه دو مغزی رو یکی کرد ؟
و مهندس اصلا اینکار درست هست ؟ برای زیبایی کار قصد اینکار رو دارم !

شنبه 29 شهریور1393 - 9:13pm
مدیر کل
مدیر کل

بله توضیح دادیم که برای کابل گیرنده هم میشه چنین کاری انجام داد. ولی بنظر من اگر از کابل کواکسیال معمولی نظیر سیم آنتن تلویزیون برای لوپ گیرنده استفاده کنین نتیجه میتونه بهتر باشه! چرا که این کابلها دارای نویزپذیری کمتری هستن و در قسمت گیرنده این مساله اهمیت زیادی داره. شاید کابلی مثل RG58 از جمله بهترین کابلهایی باشه که بشه برای قسمت گیرنده استفاده کرد.
فراموش نکنین خیلی از جزئیات اگر تغییر بکنه باز هم به ظاهر مدار کار میکنه. اما بحث اینه که آیا بهترین جوابدهی رو خواهد داشت؟! خیلی اوقات با به کار بستن یک فوت کوزه گری کوچک ؛ عملکرد معمولی یک دستگاه تبدیل به یک عملکرد حرفه ای و سطح بالا میشه! همین مسائل جزئی هست که باعث میشه معمولا دستگاههای دستساز در حد دستگاههای شرکتی جواب ندن.

شنبه 29 شهریور1393 - 10:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 263 , 264 , 265 , 266 , 267 , 268 , 269 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure